Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ SolarWave 3.0.0.19

• Zamknięty Temat jest zamknięty
63 odpowiedzi w tym temacie

#21 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.08.26, 19:28

Deadmaster - te dane nie są dostępne ad-hoc. Są pobierane dopiero przy po pokazaniu panelu. To nie może być i nie będzie opcja dostępna w popmenu.

Zatem inaczej - "Pobierz" w menu linka z YT otwiera dedykowane okienko pobierania (być może można zmodyfikować to już obecne) i tyle. Koronnym argumentem za opcją w menu jest fakt, że każdy ją zauważy, nawet osoby nie korzystające z okna YT.

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2014.08.26, 19:29

#22 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.08.26, 20:52

Ale przecież obecnie tak właśnie jest... Masz opcje Pobierz gdy klikniesz w link YT.

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#23 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.08.26, 21:54

No i się otwiera wtedy okno z filmem - w kit przemyślane nie ma co. Zaś sama ikonka zapisu w tym playerze po prostu szpeci okno. Zresztą nie od dziś wiadomo, że nie masz gustu :P

#24 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.08.26, 22:01

Zresztą nie od dziś wiadomo, że nie masz gustu :P

i talentu do dodawania najbardziej potrzebnych rzeczy w AQQ ;D

Użytkownik Kucharskov edytował ten post 2014.08.26, 22:01

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!

#25 neo2006a

neo2006a

Początkujący

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 2014.08.27, 17:01

W jaki sposób zmienić tło w oknie rozmowy i kontaktach? Chodzi mi o grafikę AQQ.

Użytkownik neo2006a edytował ten post 2014.08.27, 17:01

#26 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.08.27, 17:43

Będzie taka możliwość w kolejnej wersji.

#27 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.08.27, 17:49

Bez przesadnego entuzjazmu :P Będzie można wyłączyć tło (efektem czego będzie gładki kolor), które jest tam obecnie, a nie wstawić własne.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#28 neo2006a

neo2006a

Początkujący

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 2014.08.27, 19:38

Właśnie o to mi chodziło. thx

#29 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.08.27, 20:21

Ale przecież obecnie tak właśnie jest... Masz opcje Pobierz gdy klikniesz w link YT.

A po jej kliknięciu powinien pojawić się zmodyfikowany pobieraczek (z wyborem jakości/formatu), a nie okno z filmem. Chciałem pobrać, nie oglądać :P

• Beherit i Eleks lubią to

#30 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.08.27, 20:58

Pobierania, okna odtwarzacza ani żadnych dupereli komunikator zawierać nie powinien. Koniec dyskusji.

Program multimedialny czy komunikator chcemy? Komunikator - do pisania, a nie do oglądania.

Ani razu nie użyłem odtwarzacza:

• Na standardzie wygląda obleśnie - witany jestem ikoną nieprzypominającą w ogóle że to YouTube
  • Są z nim same problemy - tak jak w poprzednich wersjach specjalna kontrolka od wersji odtwarzacza
  • Nie ma to jak przeglądarka i wygodna forma wyboru rozmiaru okna.

• ss9227 lubi to

#31 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.08.27, 22:06

"wygodna forma wyboru rozmiaru okna."
Przecież to w AQQ możesz chwycić za okno odtwarzacza i dowolnie zmieniać jego wymiary.

"Nie ma to jak przeglądarka"
Co przeglądarka robi lepiej z odtwarzaczem, niż AQQ?

"Są z nim same problemy - tak jak w poprzednich wersjach specjalna kontrolka od wersji odtwarzacza"
Pierwsze słyszę. Odtwarzacz w wersji 3.0 (obecnie jedynej dostępnej) nigdy mi nie sprawiał żadnych problemów i działa prawidłowo zarówno w wersji HTML5 (co już od roku było dostępne w Sense 5), jak i Flash.

"witany jestem ikoną nieprzypominającą w ogóle że to YouTube"
Ikona z wielkim napisem "YouTube" nie przypomina, że jest to YouTube?

Żaden koniec dyskusji heh. Odtwarzacz w komunikatorze jest przydatny, dzięki niemu można nie otwierając specjalnie przeglądarki obejrzeć film. Dzięki temu, że pobrać wystarczy mniej danych, niż na youtube.com, uruchamia się on krócej. Dodatkowo, zużywa mniej pamięci, niż cała przeglądarka. Można też sobie puścić piosenkę od znajomego w tle bez obaw, że przypadkiem się zapomnimy i przeglądarkę zamkniemy. Co do pobierania - jak dla mnie nieciekawa opcja i chyba mało legalna.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#32 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.08.27, 22:48

I tak to jest zbędne. Tak sie zagotowało we mnie że pobrałem już WTW :D Tylko przypomniałem sobie ze zapłaciłem xD

Pobieranie? No nie zbyt legalne...

Dla mnie opcja zbędna, nie ładna i nie komfortowa.

#33 MeFisto

MeFisto

Adept

• Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2014.08.27, 23:01

Opcja nie może być "nie zbyt legalna", albo "mało legalna". Ona po prostu jest legalna albo nie, ale ta kwestia stoi raczej po stronie Oconnela, a nie użytkownika końcowego. Abstrahując od kwestii legalności, to skoro już jest taka opcja została dodana to może akurat komuś się przyda. Nie każdy przecież musi wykorzystywać 100% funkcji AQQ. Jedynie moim zdaniem należy dopracować jej działanie i kwestie wizualne i będzie ok.

IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense

#34 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2014.08.27, 23:57

Właśnie, ciekawe, że OC nawet nie miał takiego przemyślenia - czy to aby w ogóle wolno sobie takie coś zaimplementować?

Wg tej informacji:

https://support.goog...wer/56100?hl=pl

Pobieranie filmów umieszczonych przez inne osoby w YouTube jest niedozwolone.

Nie można sobie od tak pobierać. Nieważne, że jest to technicznie możliwe. Tak samo jak jazda szybciej, niż znaki na drodze stanowią.

Regulamin usługi jasno mówi, że nie. Biorąc pod uwagę, że OC korzysta z YT do publikacji newsroomów, zgodził się na warunki youtube, byłbym na jego miejscu dość ostrożny.

• Silverlight i Bartek Sz. lubią to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#35 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.08.27, 23:57

@Kucharskov: Naprawdę boli Cię mało natrętna, zaszyta w menu opcja? Osobne okno dla YT wywalczyłem ja, wcześniej były jedynie załączniki w oknie rozmowy. A dlaczego były? Bo ludzie tego chcieli, chcieli możliwości obejrzenia filmu od razu po dostaniu linka. Jak by to było zbędne, to nie byłoby propozycji dodania obsługi kolejnych serwisów z filmami. Nie każdy ma odpaloną cały czas przeglądarkę to raz, a dwa że (przynajmniej u mnie) 720p na stronie potrafi przymulić, a w okienku w AQQ działa płynnie. Co do samego pobierania filmów, to jedyne co można tej funkcji zarzucić to to, że jest w nieprzemyślany sposób wprowadzona, jednak na pewno nie przeszkadza.

@Silverlight: A czemu to ma nie być legalne? Cały myk polega na wyciągnięciu odpowiedniego URLa do pliku, co jak widać trudne nie jest. Nielegalne to by było pobranie sobie teledysku i próba jego sprzedaży jakimś naiwniakom, bo wtedy robimy hajs na czymś co nie jest nasze. Tak jak możemy sobie legalnie pobrać filmy i muzykę tak i możemy legalnie pobrać filmiki z YT. Skoro AQQ miałoby umożliwiać coś niezgodnego z prawem, to równie dobrze za nielegalne moglibyśmy uznać przeglądarki internetowe - też po wklejeniu URLa pobierają filmiki z YT :P EOT.

• SEpuLT lubi to

#36 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2014.08.28, 00:07

Deadmaster - typowe podejście "jak się da, to można".
Specjalnie zajrzałem nieco dłużej i mamy takiego kwiatka:

5. Ogólne ograniczenia w korzystaniu
5.1 YouTube niniejszym zezwala użytkownikowi na dostęp do Usług oraz korzystanie z nich, z zastrzeżeniem poniższych wyraźnych warunków, a użytkownik uznaje, że niespełnienie któregokolwiek z tych warunków będzie stanowiło z jego strony naruszenie niniejszych Warunków:
(...)
użytkownik zobowiązuje się nie uzyskiwać dostępu do Treści przy pomocy technologii lub środków innych niż strony umożliwiające odtwarzanie nagrań wideo na Witrynie Internetowej, Odtwarzacz YouTube lub inne środki przeznaczone w sposób wyraźny do tego celu przez YouTube;
(..)
użytkownik zobowiązuje się, iż nie będzie kopiować, powielać, dystrybuować, przekazywać, nadawać, wyświetlać, sprzedawać, licencjonować ani wykorzystywać Treści w żaden inny sposób bez uzyskania uprzedniej pisemnej zgody YouTube lub odpowiednich licencjodawców Treści.

Źródło: https://www.youtube.com/t/terms
  • Silverlight, Bartek Sz. i kadet lubią to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#37 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.08.28, 00:19

Usunąć opcje. Odtwarzacz zostawić. Poprawić cukierkowoatość ogromnej ikony i problemy z głowy:
-Nie meczymy sie z dublowaniem rozdzialek
-Nie meczymy sie z roznymi formatami
-Nie ma problemu z dodawaniem czy układaniem okienka
-Nikt sie nie martwi o legalnosc opcji

Same plusy! :D

Użytkownik Kucharskov edytował ten post 2014.08.28, 00:28

• Beherit i Bartek Sz. lubią to

#38 Bartek Sz.

Bartek Sz.

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów
  • MiejscowośćKwidzyn

Napisano 2014.08.28, 02:03

Według mnie, ta opcja pobierania jest zbędna. Z tego komunikatora robi się kombajn do ściągania treści z Internetu. Tym bardziej, jak zauważył kolega @mav, pobieranie z YouTube jest nielegalne.

#39 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 285 postów

Napisano 2014.08.28, 03:04

Pytanie w takim razie, czy wyświetlanie treści z YT w okienku w komunikatorze też jest legalne?
Jak dla mnie możliwość pobierania - bomba, choć na razie tylko raz z tego korzystałem (do użytku osobistego :E)

• SEpuLT, MeFisto i Piotr Zając lubią to

#40 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.08.28, 10:46

Heh Eleks, to by znaczylo to samo, co to, ze umieszczanie odtwarzacza YT na stronach internetowych byloby nielegalne. Mysle, ze na to mozna sobie pozwalac, tym bardziej, ze w opcji Udostepnij generowany jest kod HTML do wstawienia odtwarzacza :P W AQQ uzywamy oficjalnego odtwarzacza, takze tu nie powinno byc problemu. Druga kwestia legalnosci obok mozliwosci pobrania to fakt, ze Oconnel blokuje reklamy w filmach. Wiadomo, ze reklam nikt nie lubi, ale czy mozna sobie na cos takiego pozwolic w programie takim jak AQQ? Pewnie kwestia rozmiaru projeku, np. gdyby AQQ bylo czyms duzo wiekszym, bardziej popularnym, to na pewno ktos by sie temu przyjrzal i mogl nalozyc jakas kare... Moze takimi drobnymi projektami sie nie zajmuja i tylko dlatego Oconnel sobie na to pozwala, bo "i tak nic mi nie zrobia" :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych