Skocz do zawartości

Zdjęcie

Reklama AQQ

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krump

Krump

Początkujący

• Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 2014.09.15, 22:15

Jest nas niewielu, może wejść w kooperacje jakoś z administracja i programistą (ja osobiście mogę pomóc na paru polach) i rozreklamować AQQ w świat? Aby przestali siedzieć na tym beznadziejnym FB czy GG oraz skype i przenieśli się na Jaber. Jakby stworzyć AQQ na andka czym mogę się zająć osobiście to można by wiele osób przyciągnąć. Jak myślicie?

• AviciiPL lubi to

#2 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2014.09.15, 22:41

Zwłaszcza z tym skype się uda. <okejka>

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#3 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2014.09.16, 09:45

Myślę, że bardziej do AQQ przyciągnie całkowita obsługa czatu na FB, niż przechodzenie się na Jabbera.

#4 Krump

Krump

Początkujący

• Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 2014.09.16, 19:54

Jaber może być następstwem, ale np z GG żeby na jaber przechodzili.

Co do FB to musiało by być tez AQQ na androida i iOS i to lepiej dizałajace od Messangera, cos stabilniejszego, mniej tnącego się, bardziej konfigurowalnego itp.

#5 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2014.09.16, 20:23

Coś się zmieniło od kwietnia? Przez ostatnie lata, AQQ obsługiwalo GG, xmpp też choć z kolei nie każdy serwer (zwłaszcza zagraniczne) nie posiadały w sobie obsługi GG. AQQ już nie obsługuje GG, że ma to być dodatkowa zaleta dla przyciągnięcia ludzi?

w1n8.jpg

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

#6 Draq

Draq

Początkujący

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2014.09.17, 18:10

Hue. Wyobraziłem sobie jak przekonuję ludzi których znam do przeniesienia się na jabbera. Znajomy woli odpalić na te kilka minut kartę z fejsikiem w przeglądarce którą i tak zawsze ma na pasku, niż używać do tego zewnętrznego komunikatora. Ba, podpiąłem fb do aqq tylko dlatego, że praktycznie cała komunikacja z ludźmi z uczelni przeniosła się właśnie na ten portal. Mało kto u mnie używa desktopowych komunikatorów. Wolą odpalić kartę z facebookiem, zadzwonić, niż bawić się w gg. W związku z tym, nie widzę szansy, by ci ludzie przeszli na jabbera.

Ogólnie mam wrażenie, ze wszelakie komunikatory powoli odchodzą w niepamięć, ale mogę się mylić, stwierdzam to po obserwacji moim znajomych.

#7 Krump

Krump

Początkujący

• Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 2014.09.17, 22:22

Też to zauważam i to mnie w sumie trochę smuci. Stąd ten pomysł. wszystko się przenosi na FB, który jest jak dla mnie niewygodny.

#8 Draq

Draq

Początkujący

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2014.09.17, 23:51

Też nie przepadam za FB. Konto tam ma właśnie ze względu na komunikację z ludźmi z uczelni. Używam AQQ, bo mam w jedym miejscu tego nieszczęsnego fejsika i gg. Jak kilka osób jeszcze z tego ostatniego korzysta, główne z przyzwyczajenia, tak z jabbera nikt. Stąd też szczerze wątpię, żeby próba rozpowszechnienia jabbera przyciągnęła ludzi do AQQ. Raz, że to nieznany im protokół, więc po co brać się za coś nieznanego, skoro jest fejs, a dwa, czemu mają płacić, za coś, co mają za darmo, znów na tym znienawidzonym FB? Bezpieczeństwo? Kto teraz będzie nieobeznanym ludziom tłumaczył zalety bezpieczeństwa jabbera.

Być może akurat w moim otoczeniu jest taki trend, równie dobrze gdzie indziej może się znaleźć cała masa ludzi chętnych do poznania tego protokołu i jego dobrodziejstw, wraz z AQQ.

#9 Vadim

Vadim

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 72 postów
  • MiejscowośćPłock

Napisano 2014.09.18, 00:23

Ja kiedyś miałem ponad 300 osób z reala na gg z którymi pisałem. Dziś zostało może 20. Z jabbera nie korzystał nikt. Mam na liście z 5 osób, ale to tylko te osoby które namówiłem na aqq i sie wymieniliśmy JID w razie jakby gg padło. Wszyscy uciekli na FB, zostało tylko kilka osób które tego nie mają, w tym ja.

Z tymi 20 kontaktuje się na gg, z reszta telefonicznie.

I często przez gg kontaktuje się z osobami z internetu :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych