Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ SolarWave 3.0.0.21

• Zamknięty Temat jest zamknięty
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.09.23, 11:30

AQQ SolarWave 3.0.0.21

Data wysłania: 2014.09.23, 10:30

Data aktualizacji: 2014.09.23, 10:30

Cóż, czas już kończyć beta testy. Była niewielka przerwa w testach związana z moją potrzebą krótkiego oddechu i wakacji oraz załatwieniem papierkowych spraw z Silverlight-em dotyczących nowej kompozycji Standard. Ta wersja wnosi niewielkie zmiany i poprawki w stosunku do wersji poprzedniej. Zaczyna to wyglądać kompletnie dlatego za tydzień wydamy wersję finalną.

Zmiany w AQQ SolarWave 3.0.0.21
  • Pobieracz filmów YT obsługuję więcej formatów niż tylko mp4.
  • Przy tworzeniu pokoi konferencyjnych AQQ mogło nieprawidłowo ustawiać docelowy serwer.
  • AQQ poprawnie przywraca okno główne jeżeli jest ono zasłonięte przez inne okno.
  • Rozwiązano problem z zawieszaniem się aplikacji przy przechodzeniu na kolejne strony w katalogu publicznym GG.
  • AQQ mogło wielokrotnie pobierać te same wiadomości z chmury FB i wyświetlać je w oknie rozmowy.
  • Ikona edycji w oknie dołączania do pokoju rozmów była źle odrysowywana.
  • Dolne odnośniki w ustawieniach AQQ mogły czasami nie pokazywać sekcji Dropbox.
  • Chmurka informacyjna w oknie logowania również jest obecnie kolorowana.
  • Poprawki przy obliczaniu aktywnych kontaktów w grupie.
  • Aktualizacja komponentów AC do wersji 9.15
  • Usunięto tag <aqq> przy dodawaniu informacji dla kompozycji - są one teraz dodawane do tagu <html>.
  • Usunięto dzielenie wyrazów w oknie rozmowy w nowej kompozycji Standard.

Pobierz pliklista zmian
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.09.23, 11:38

Brawo, za tydzień ma być kolejna niestabilna stabilka... Tyle poważnych błędów, wstyd. A obiecałeś wyczyścić buglistę.
  • Kcurek lubi to

#3 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.09.23, 11:48

Jest w miarę wyczyszczona. Nie ma na niej nic znaczącego. Część problemów nie jest też możliwa do rozwiązania na tym etapie.

#4 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.09.23, 11:53

W miarę? Są tam błędy, które powinny być naprawione przede stabilną wersją bo będą miały duży impakt i znowu strzelisz sobie w stopę w swoim AQQowym biznesie. Wrócę do domu to wrzucę tutaj w temacie konkretną listę ale i tak pewnie to nic nie da.

#5 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.09.23, 12:17

Z każdą nową stabilną wersją jest mniej i mniej błędów. W tych beta testach zostały usunięte bardzo stare bugi a to co aktualnie zostało na bugliście nie jest w żadnym stopniu niezmiernie istotne. Oczywiście rozwiązywanie problemów jest ważne ale nie zawsze wszystko da się rozwiązać na bieżąco.

#6 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.09.23, 12:46

Według mnie powinno się naprawić jeszcze te zgłoszenia:

Migająca godzina w oknie rozmowy
Uporczywy błąd, zamiast wstrzymywać powinno się zrobić wszystko, aby to naprawić

AQQ nie pokazuje i nie zapisuje otrzymanych wiadomości
Krytyczny błąd, ciężko jednak złapać go w logu - powinieneś poświęcić czas aby to dokładnie sprawdzić.

AQQ bije rekordy w poborze RAM'u
Kolejny krytyczny błąd. Dwie osoby potwierdzają, po stabilce pewnie będzie więcej (bo testerów jest w końcu mało) i komu będą płakać? Nam na forum. Powinieneś to dokładnie sprawdzić.

Połączenie z serwerem bez certyfikatu Root CA
Niezbyt poważny błąd ale sprawia, że mniej zaawansowany użytkownik nie wie co zrobić jak dostaje komunikat, dużo osób albo pisze do admina serwera albo olewa sprawę lub co najgorsze przestrasza się i wywala w kosmos AQQ.

brak całej rozmowy z facebook
Długie wiadomości nie są dostarczane do adresata
Pobieranie przeczytanych wiadomości Facebook
Kolejne błędy Facebook, które są olewane a to przecież główny rywal AQQ. Odrzucając/olewając je sprawiasz, że kolejni użytkownicy niechętnie włączają AQQ i wolą korzystać z Facebook przez stronę.

Zasoby na gtalku
Błąd leży pół roku i wkurza niemiłosiernie. Normalnie sił brakuje...

Przechodzenie tabulatorem między opcjami
A tutaj perełka, która jest banalna w naprawie ale Tobie się nie chce tego robić i mamy wskazywać za Ciebie dokładne miejsca... Błąd czeka już ponad 2 lata na naprawę, tragedia.

#7 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.09.23, 12:53

Coż moim zdaniem nic z wyżej wymienionych rzeczy nie jest błędem krytycznym. Z dwoma wyjątkami (i to też nie krytycznymi). Pierwsze zgłoszenie - musi poprawić Silverlight. Niestety nie potrafi tego zrobić więc zgłoszenie leży nie ruszone. Druga sprawa to zgłoszenie z RAM-em. Jest ono subiektywne ponieważ nie wszyscy mają ten problem a Ci którzy go mają nie wiedzą jak go dokładnie wywołać. Reszta spraw nie jest wielce istotna - a na część z nich odpowiedziałem już na bugliście. Mamy jeszcze tydzień więc coś z tych rzeczy być może jeszcze się wyjaśni przed wydaniem stabilki :)

#8 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.09.23, 12:58

Okej, Twoje zdanie i Twój biznes - ja napisałem swoją opinię od strony użytkownika, który będzie zdegustowany, jeżeli kolejna wersja nie usunie ważnych dla niego błędów. Chcesz to sobie strzelaj w stopę i reklamuj nowe AQQ 3.0 z nowymi błędami i starymi :)
  • ss9227 lubi to

#9 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.09.23, 13:00

Zawsze przed stabilką jest zauważane których kilka błędów pozostało a nie jest zauważane jak bardzo obecna wersja jest stabilniejsza od poprzedniej stabilki. Poprawiliśmy łącznie pewnie z setkę błędów.

#10 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 2014.09.23, 13:18

Lol. Sense się rozjechało na nowej becie... Widać, że świetnie się z Silverlightem dogadujecie... :fiufiu:

• MeFisto lubi to

#11 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.09.23, 13:26

Silver nie wydał nowej wersji choć wiadomo od dawna, że dzisiaj miała wyjść wersja RC. Zapewne wyda ją jak najszybciej.

#12 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.09.23, 14:14

Taaa moja kompozycja też się rozjechała, teraz znowu będę zgadywać co trzeba zmienić :P

I nie ogarniam jednak tego :/ W mojej kompozycji rozwaliła się zakładka smsów i powiadomień - nie widać treści, lista mi skacze...

#13 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.09.23, 14:46

Silver popsuł skrypt. A że, aktualnie go nie ma zrobiłem fix po stronie AQQ. SU zostało już wydane. Po instalacji powinna też zacząć działać kompozycja Sense 5.

#14 Bartek Sz.

Bartek Sz.

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów
  • MiejscowośćKwidzyn

Napisano 2014.09.23, 14:54

Hahahahaha, o kurde, śmiechłem. Te błędy, które podał Beherit są uporczywe. Zaczął też u mnie występować problem z RAM-em, zazwyczaj po dłuższych rozmowach :) Może to coś nakieruje naszego Twórcę. Poza tym, strasznie wkurza błąd z godzinami, a coraz częściej to się dzieje (losowe sytuacje), nie mówiąc już o błędach z połączonym do AQQ Facebookiem. Coraz mniej mi się podoba ten komunikator, ponieważ jeden błąd jest naprawiany, a wychodzi 5 innych. Najgorsze jest to, że za tydzień ma być wydana stabilna wersja... Zresztą, po co się produkować. Zwykłego użytkownika i tak nikt tutaj nie słucha :)

#15 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.09.23, 15:05

Nie widziałem jeszcze aplikacji która nie posiadała by żadnych błędów czy to jawnych czy ukrytych. Takie cudo w naturze nie istnieje :D Proszę to zrozumieć. Nawet jak bym dzisiaj wyczyścił buglistę do zera to za godzinę lub za dzień góra dwa pojawią się kolejne zgłoszenia. Kiedyś porównywaliśmy naszą buglistę z buglistą przeglądarki Firefox gdzie są setki (o ile dobrze pamiętam to grubo ponad tysiąc) nierozstrzygniętych zgłoszeń. Czy to blokuje wydanie wersji stabilnych? Nie. Co jest naturalne. Poprawia się to co jest możliwe do poprawy w realnie szybkim tempie a resztę mniej istotnych spraw przesuwa się na "później". Przy zachowaniu priorytetów kolejne wersje i tak są co raz bardziej stabilne.

• Paweł i Silverlight lubią to

#16 arechia

arechia

Początkujący

• Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 2014.09.23, 16:02

Czy mam rozumieć, że AQQ3.0 będzie związane z silverlight, tak? A mogę spytać dlaczego? Wybaczcie, ale nie lubię szpiegowskich wtyczek tego typu i dlaczego mam się od nich uzależniać, żeby AQQ mi w ogóle działało?

To, że twórca nie uważa niczego z listy za błędy krytyczne, nie oznacza, że może je sobie olać. Zużycie RAM-u jest problemem pierwszej wagi i powinno być rozwiązane ASAP, gdyż użytkownicy słabszych sprzętów po prostu porzucą ten projekt. Do tej pory AQQ miało to do siebie, że było lekkie. Nie chcemy krowy pokroju GG...
Podobnie z wiadomościami - to również powinno być priorytetem.

Uprzedzając pytania - nie jestem testerem, bo nie mam zamiaru użerać się z błędami. Korzystam z 2.6.50 i jeśli nowa wersja będzie tak zabugowana jak tu piszą, to szczerze wątpię, że podejmę się aktualizacji póki sytuacja się nie wyprostuje.

• Bartek Sz. lubi to

#17 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 2014.09.23, 16:07

Czy mam rozumieć, że AQQ3.0 będzie związane z silverlight, tak? A mogę spytać dlaczego? Wybaczcie, ale nie lubię szpiegowskich wtyczek tego typu i dlaczego mam się od nich uzależniać, żeby AQQ mi w ogóle działało?

Padłem! :rotfl:
Silverlight to jeden z użytkowników AQQ, twórca wielu kompozycji (w tym standardowej).
Zobacz profil :http://forum.aqq.eu/...91-silverlight/

#18 arechia

arechia

Początkujący

• Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 2014.09.23, 16:34

^A to dzięki za rozwianie moich wątpliwości :) Po integracji AQQ z IE i uzależnienie korzystania z tego komunikatora od posiadania odpowiedniej wersji IE, jestem lekko przewrażliwiona na tym punkcie ;)

#19 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.09.23, 16:46

AQQ korzysta z IE od pierwszej wersji AQQ 2.x :)

#20 arechia

arechia

Początkujący

• Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 2014.09.23, 17:23

Wiem, jestem z AQQ od wersji 1 i nie podobało mi się zintegrowanie komunikatora z IE, którego nota bene nikt nie używa ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych