Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ SolarWave 3.0.0.23

• Zamknięty Temat jest zamknięty
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.10.16, 23:12

AQQ SolarWave 3.0.0.23

Data wysłania: 2014.10.16, 22:12

Data aktualizacji: 2014.10.16, 22:18

Problem z połączeniem z serwerem Facebook-a wymógł na mnie przedwczesne wydanie wersji RC2 AQQ 3.0. Niestety w tej wersji nie wszystkie planowane zmiany zostały wprowadzone. Chodzi tutaj o zmiany dotyczące kompozycji Standard (która aktualnie generuje wyciek pamięci oraz ma problemy ze scrollem - tzw. problem "skaczących" okien). Silverlight który zajmuje się rozwojem kompozycji nie był w stanie tego jeszcze poprawić. Prawdopodobnie uda mu się te usterki wyplenić w weekend. Jeżeli tak, to po weekendzie wystawie jeszcze jeden drobny update do przetestowania (wersja rc3) która miejmy nadzieję już bez żadnych zmian zmieni się w wersje stabilną.

Zmiany w AQQ SolarWave 3.0.0.23
  • Poprawiono łączenie się z serwerem czatowym Facebook-a.
  • Anulowanie zmian dotyczących wielkości czcionki nie obejmowało zakładki powiadomień.
  • Wyczyszczenie okna rozmowy gumką wyłącza teraz opcje wstrzymanego przewijania.
  • Zlikwidowano kilka dużych wycieków pamięci.
  • SDK: AQQ_CONTROLS_UPDATEBUTTON uwzględnia teraz zamiany w pozycji przycisku.
  • Rozwiązano możliwy problem z wczytywaniem kontaktów na liście.
  • Ostatniach ~20 rozmów na Facebook-u jest teraz pobieranych przez AQQ z okresu 2 dni wstecz.
  • Funkcja oszczędzania pamięci RAM zwalnia teraz pamięć tylko gdy AQQ jest bezczynne.

Pobierz pliklista zmian
  • Deadmaster, Eleks i Like. lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.10.16, 23:27

Przez ten błąd z połączeniem do Facebooka nici z naszych testów wyszły, ale teraz patrzę i AQQ ładnie pobrało wszystkie moje wiadomości :) I ogólnie mam wrażenie o czym Ci nie mówiłem, że wszystko działa jakby szybciej, ale to może placebo...

#3 MrBeckham666

MrBeckham666

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2014.10.17, 00:07

dobrze w końcu jakieś istotne zmiany.:) małe brawo wieksze bedzie jak stabilna bedzie ok.

jak pisał beherit wersja 64 bit się sypie chyba jak wyjdzie stabilna przejde na 32 bit.

#4 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 285 postów

Napisano 2014.10.17, 01:40

Czyżbyś zapomniał zrobić "fix po stronie AQQ" (patrz temat poprzedniej bety),bo Sense Silvera znowu leży i kwiczy...?

#5 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.10.17, 08:04

Eleks, zgadza się. Zrobiłem małe SU w tej sprawie.

#6 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.10.17, 09:36

Dlaczego mój post został usunięty? Napisałem przecież jak zrobić poprawkę zamiast durnego SU co wersję. Haaaalo!

Oconnel zmień jedną linijkę w pliku execution.js zamiast wstawiać SU. Chodzi o zmianę:

Head.appendChild(themeCSS);

na

Head.insertBefore(themeCSS, Head.firstChild);

#7 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.10.17, 10:24

Jeżeli ograniczyłbyś się tylko do podania kodu bez "dodatkowych" - zbędnych - sformułowań post nie został by usunięty. Poza tym to w ogóle nie rozwiązuje wspomnianej przez Eleksa kwestii. Aktualna kompozycja Sense która jest wystawiona korzysta z tagu <aqq> którego po prostu brakowało w pierwotnie wydanej wersji RC2. Tag ten na razie jednak został przywrócony (normalnie jest zbędny) ponieważ nie da się tego inaczej zrobić. Dopiero w kolejnych beta testach gdy Silver wyda nową wersję Sense - tag zostanie usunięty całkowicie. Tego nie można rozwiązać edytując jakikolwiek plik js ;)

Zapewne chodziło Ci o swoją własną kompozycje. 

• Silverlight lubi to

#8 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.10.17, 11:51

Nie zmienia to faktu, że męczę się tydzień z kompozycją po zmianach Silvera, bo to żeby znowu wszystko nie działało mi. Normalnie dzięki, aż chce się cokolwiek robić dla AQQ.

#9 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.10.17, 12:11

Jest sporo zamieszania z nową kompozycją to prawda. Ale wychodzimy na prostą. Po weekendzie powinno już wszystko śmigać. 

#10 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.10.17, 13:26

Powiedz to reszcie kompozytorów, którzy dali sobie spokój jak zobaczyli, że nic nie jest opisane i robi się wszystko w ciemno. Silver obiecywał dokumentację a nadal jej nie ma do końca zrobionej :)

#11 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.10.17, 14:15

Ale to już chyba masz pretensje do Silver-a a nie do mnie :) Przygotowanie dokumentacji na pewno trochę trwa. A nikt nigdzie nie mówił, że zostanie ona wydana razem z pojawieniem się AQQ 3.0. Dopóki AQQ 3.0 się nie pojawi dokumentacja nie byłaby i tak w pełni kompletna.

#12 MrBeckham666

MrBeckham666

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2014.10.17, 15:24

bla bla bla a problemów dalej masa:)

#13 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2014.10.17, 16:50

Ale to już chyba masz pretensje do Silver-a a nie do mnie :)

To trzeba było się nie godzić na taką "współpracę" tylko zrobić to samemu.

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#14 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 285 postów

Napisano 2014.10.17, 21:09

Zanim polecę na buglistę - czy Wam też nie działa pobieraniu plików z YT?

#15 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2014.10.17, 21:30

U mnie działa  :thumbup:

@mav - wystarczy opracować jedną stabilną wersję. Potem zmian nie będzie trzeba dokonywać już tak chaotycznie jak obecnie. 

#16 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2014.10.17, 21:57

Tylko że taka "schiza" trwa przynajmniej od dwóch lat. O ile wtyczki są bytami, bez których AQQ może jakoś funkcjonować, to bez kompozycji standard nie może. A to Ty jakby nie patrzyć za to odpowiadasz, nieważne, że "ktośtam" nawala. Bo nie od "kogośtam" kupuję produkt, tylko od Ciebie.

Pomimo dużego sentymentu i wielu godzin poświęconych dla AQQ, chyba nie przedłużę już subskrypcji. Z mojego punktu widzenia, przez te pół roku, produkt kompletnie się nie rozwinął ani trochę, widać tylko jedną wielką stagnację i wyciek stałych bywalców, którzy również swoje przykładali do AQQ. Osoby aktywne w temacie AQQ obecnie można policzyć na palcach jednej ręki.

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#17 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2014.10.18, 10:29

Osoby aktywne w temacie AQQ obecnie można policzyć na palcach jednej ręki.

Oconnel, Beherit, Silverlight, WiTuŚ i Jaro88PL - jest pięciu? Pięć palców. Powinno się zgadzać ;P

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!

#18 Narv

Narv

Bywalec

• Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 2014.10.18, 12:08

@Kucharskov: może nie zauważyłeś ale Jaro88PL też już porzucił rozwój swoich kompozycji, niestety nie pobierzesz już z tego forum żadnej kompozycji jego autorstwa.

@Oconnel: zdajesz sobie sprawę, że już żadna kompozycja z forum nie działa w pełni poprawnie po zmianach w systemie skórkowania?

Użytkownik Narv edytował ten post 2014.10.18, 12:08

#19 Bartek Sz.

Bartek Sz.

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów
  • MiejscowośćKwidzyn

Napisano 2014.10.18, 12:32

Otóż to, to jest największa bolączka, bo teraz zostało na mnie wymuszone używanie skórek dostosowanych pod nowy system skórkowania (kompatybilnych theme-ów zostało raptem 3-4(?)). Również uważam, że skoro płacę Tobie Oconnelu, to Ty powinieneś dbać o to, aby wszystko działało, a nie "ktoś tam". Szkoda. Ogólnie, skórki, które mnie interesują mógłbym poprawić sobie sam, no ale nawet nie wiem co, by w miarę to chodziło (brak dokumentacji robi swoje). Ot, taki mój "ból tyłka", który aktualnie boli mnie w AQQ :) Pomijając oczywiście wiele błędów, które jeszcze trzeba poprawić.

#20 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.10.18, 12:48

Z tego co wiem to w planach jest poprawienie pozostałych kompozycji wchodzących w skład instalatora, więc będzie więcej kompozycji. Ja mam też na ukończeniu swoją... Oconnel mógłby tutaj co najwyżej zlecić reanimację (kasa kasa kasa, tyle kasiory :D) jakiś starszych kompozycji i dodać je do instalatora lub po prostu zrobić, aby były :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych