Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba do OCONNEL'a o code freeze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 mienho

mienho

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.11.03, 22:12

Witam
Oconnel, jak w temacie proszę Ciebie o code freeze AQQ oraz nie wprowadzanie żadnych nowości do czasu wyczyszczenia buglisty. A dopiero wtedy dodawanie nowych "fjuczerów", ale w pierwszej kolejności tych zaproponowanych przez użytkowników i już w postaci wtyczek, aby nie ruszać w 100% stabilnego rdzenia AQQ.
To jest tylko moja prośba, lecz jeżeli ją zrealizujesz będę wdzięczny nie tylko ja, ale może nawet nowi użytkownicy, których zwerbują zadowoleni weterani .
Jak ktoś chce coś dopisać zapraszam. Proszę tylko o nie stawianie ultimatum typu: "nie zrealizujesz prośby to przestanę korzystać z aqq" nie chcesz nie korzystaj i odejdź po cichu
  • Bartek Sz. i Eleks lubią to

#2 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2014.11.03, 23:45

Przyjacielu, wnioskujemy o to od lat, nie raz próbowaliśmy to wymóc, lecz, jak widzisz, daremny był to trud. Obawiam się, że Twa prośba nie zostanie wysłuchana. :(

 

Pozdrawiam



#3 Bartek Sz.

Bartek Sz.

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów
  • MiejscowośćKwidzyn

Napisano 2014.11.03, 23:49

Jestem za tym pomysłem... Cieszę się, że na tym forum są osoby, które mają podobny pogląd na sprawę jak ja... Jednak znając realia, owa prośbą może nie zostać spełniona.

#4 mienho

mienho

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.11.04, 09:23

@Dejvus wiem o tym, że nie pierwszy raz temat jest poruszany, ale czy kiedykolwiek Oconnel odpowiedział konkretnie, dlaczego tego nie chce zrobić?? Chyba nie?? Dlatego też Oconnel kolejna prośba o konkretną odpowiedź, która usatysfakcjonuje wszystkich użytkowników.

Podejście do AQQ jakie chcielibyśmy od Ciebie wyegzekwować, może tylko przyciągnąć większą liczbę użytkowników, innego "zagrożenia" nie widzę  :> 



#5 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2014.11.04, 09:29

ja uważam że bardziej niż code freeze przydałoby się prowadzenie oddzielnych linii dla wersji stable i beta, bo jeżeli coś schrzani się w obsłudze w wersji stabilnej, to w tej chwili trzeba czekać na koniec beta testów, by użytkownicy stabilnej nie mieli tego błędu. A coś takiego raczej nie zachęca do używania programu...

 

 

Bo do tej pory to wygląda tak, że przy wydaniu bety, stabilka jest porzucana w rozwoju i zapominana.


Użytkownik galean edytował ten post 2014.11.04, 09:31


#6 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.11.04, 09:56

bardziej niż code freeze przydałoby się prowadzenie oddzielnych linii dla wersji stable i beta

 

Dokładnie o tym samym pomyślałem :P Niestety nie jest to możliwe, bo Oconnel nie używa Git ani Hg chociaż próbuję go do tego przekonać do kilkunastu miesięcy jak nie dłużej.


No i niestety teraz też mamy taki problem, że coś nie działa na stabilnej ale w becie już tak i jest to dość krytyczna sprawa - mowa o sieci Facebook. Ale co my się przejmujemy, nie nam odejdą klienci i to nie nam mniej kasy do portfela trafi :P Jak ktoś nie umie prowadzić biznesu to potem tak ma :P Czym Wy się tam przejmujecie :P


  • Jaszczur, kr2ysiek i Bartek Sz. lubią to

#7 mienho

mienho

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.11.04, 10:06

@Beherit nie chciałem o kasie pisać wprost, ale to jest święta prawda. I tak jak napisałeś FACEBOOK to teraz priorytet (choć dla mnie mógłby nie istnieć :-D)

Jak najbardziej popieram Wasz pomysł byleby zrobić porządek z błędami i zająć się propozycjami użytkowników, ponieważ to ma być komunikator dla nich a nie tylko dla autora.



#8 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.11.04, 10:08

No dokladnie, napisalem o tym do OC ze powinien szybko wydac nowa stabilke na kodzie poprzedniej z fixem Facebooka, ale powiedzial, ze to nie wchodzi w gre. Oconnel akurat oczekiwal dosc dlugo na aktualizacje kompozycji Standard i dopiero wczoraj otrzymal nowa wersje. Jaki to ma jednak zwiazek ze sprawa i dlaczego mam sie czuc jakoby winny, ze wiekszosci ludzi nie dziala Facebook? Ja to mam gdzies generalnie, to nie moj problem przeciez. To on powinien sie tak prowadzic, zeby moc bez najmniejszego zgrzytu wydac poprawke FB. Ja tez przeciez mialem juz kilka razy przygotowana duzo nowsza wersje Sense, ale zmiany w AQQ sprawialy, ze musialem predko wydac nowa wersje. Ale przeciez nie wydaje na szybko tej duzo nowszej i niedokonczonej a wiec potencjalnie mocno zabugowanej z fixem na nowe AQQ, tylko ostatnia stabilna z fixem, logika tak przeciez nakazuje. Zastanawia mnie jednak malo zgloszen na forum o niedzialajacego Facebooka... Czy tak malo osob uzywa go w AQQ (w sumie dziala lipnie) czy moze juz odeszli?


Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#9 mienho

mienho

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.11.04, 10:45

@Silverlight do Ciebie nikt pretensji niema, w tym czasie co Ty poprawiałeś kompozycję, to OC mógł poprawiać FB. No i niestety chyba raczej jest tak jak napisałeś, że została tylko garstka używających aqq ;(



#10 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.04, 13:45

Każdy narzeka tutaj na FB. Ale jeżeli chodzi o pomoc w wyłapaniu problemów to już nikt skory do pomocy nie jest :) Potrzebne są logi - i to nie byle jakie - tylko zalogowane momenty wystąpienia Waszych problemów. Aktualnie słyszałem o dwóch. Pierwszy - że AQQ pobiera już pobrane wiadomości. Moim zdaniem ten błąd na najnowszych betach nie powinien występować bo go poprawiłem (jest inaczej - log). Ponad to jedynie Beherit zgłosił inny problem - oczywiście nie poparty żadnym logiem - póki co ów problem nie jest potwierdzony przez nikogo innego (i dlatego - znów - potrzebny jest log). Ciężko poprawiać błąd który po prostu nie występuje u wszystkich osób. Jednak podsumowując - oba te błędy nie są jakoś specjalnie krytyczne. A przynajmniej nie wyglądają na takie.

 

Co do code-freezu. Zawsze pomiędzy ost. wersją RC a wersją stabilną jeżeli uda się rozwiązać jeszcze jakiś problem to wejdzie on do wersji stabilnej. Nie widzę powodu aby koniecznie wersja RC maiła stawać się wersją stabilną i basta. Oczywiście w grę nie wchodzą już żadne duże modyfikacje ale poprawianie drobnych problemów jak najbardziej uznaję za zasadne. Jeżeli uda się coś jeszcze wyplenić w związku z FB to na pewno taki fix wejdzie do stabilki pomimo iż dzisiaj została wydana ost. wersja RC.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#11 Eleks

Eleks

    Adept

  • Użytkownik
  • 308 postów

Napisano 2014.11.04, 14:56

A nie możesz po takim małym fixie wydać kolejnej, ostatniej wersji RC, zfreezować ją i jak po krótkim czasie testów wszystko będzie ok, zamienić ją na stabilkę?
Niestety nadal chyba nie rozumiesz... Życie pokazało, że nawet takie małe modyfikacje potrafią położyć stabilkę na łopatki. Aleeeeee nieeee, po co...


  • Bartek Sz. lubi to

#12 mienho

mienho

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.11.04, 15:50

Uważam tak samo jak @Eleks, że po naprawieniu błędów nawet malutkich nie powinno być wersji stabilnej ale kolejna wersja RC/beta.

A co z nowymi "fjuczerami", przystaniesz na propozycje użytkowników, no i oczywiście po super stabilnej wersji  :-D  ??



#13 Eleks

Eleks

    Adept

  • Użytkownik
  • 308 postów

Napisano 2014.11.04, 17:23

W sumie powiem tak: wystarczy mi JEDEN logiczny powód czy argument, dlaczego nie chcesz wprowadzić 'code freeze'. Jeśli by to miało być, 'nie chce mi się' to też napisz, przynajmniej będzie wiadome na czym się stoi.
I jak już jesteśmy przy okazji aktualizacji - może w końcu zrobisz cokolwiek, aby SU było wykrywane przez aktualizator, skoro w taki sposób poprawiasz tak istotne błędy? Nie wierzę, że ludzie siedzą na forum 24h na dobę.



#14 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.04, 17:33

Nie do końca wiem czy znacie pojęcie freeze-code-u. Ja praktycznie zawsze robię freeze-code o czym pisałem wyżej. Tj. bardzo często pomiędzy wersją RC a wersją stabilną jedyne dopuszczalne przeze mnie zmiany to poprawki błędów. I tak jest w 95% przypadków. To jest tzw. feature freeze. Jest to odmiana freeze-code-u bardzo często stosowana. Wy natomiast prosicie (w sposób nieuzasadniony) o complete-code-freeze który zazwyczaj jest wykorzystywany tylko w wielkich systemach informatycznych. Gdzie dana zmiana może mieć nieprzewidziane konsekwencje na inne elementy danego systemu. Ponad to, nawat ccf nie musi dotyczyć całego systemu a jego konkretnych części. Więc odpowiadając na Wasz postulat - obecnie jest stosowany feature freeze. I raczej nie zamierzam tego zmieniać.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#15 mienho

mienho

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.11.04, 18:17

Dzięki za wyjaśnienie. Z programowaniem mam trochę do czynienia ale nie jestem expertem . No i z tym code freeze chodzi mi o zrobienie porządnej stabilki nie wprowadzając żadnych nowości tak jak to miało w miejsce w tej becie, jedno nie skończone a drugie już dodane

#16 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.11.04, 19:04

Oconnel ale i tak pozostaje problem z błędami, które się pojawiają nagle nie z winy AQQ. Dla przykładu problem z łączeniem się z siecią Facebook czy wywalanie AV kiedyś we wtyczce GG. Takie błędy powinny być łatane od razu zarówno w stabilce i becie a co musi się wiązać z prowadzeniem dwóch linii jednocześnie. Zobacz w końcu Hg czy Git, dzięki tym narzędziom możesz w prosty sposób robić 1 poprawkę i scalać ją z linią stabilną i beta. Tak samo jak mógłbyś dzięki temu szybciej wydawać różne poprawki + wprowadzać nowe rzeczy do bety, gdzie były by one testowane. Wiele programów tak ma, chociażby Firefox - ostatnio pojawiła się luka w SSLv3 i od razu została załatana w stabilnej wersji Firefoksa + wersji beta i alpha. U nas niestety ciągle pada zdanie "a to już naprawione w becie, ściągnij ją sobie". Niestety mało osób zagląda na forum, większość oleje zwyczajnie AQQ i pójdzie do konkurencji.



#17 AviciiPL

AviciiPL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2014.11.04, 19:13

OC, Beherit ma w tym przypadku rację. Zrób już to w GitBucket'cie czy co to tam będziesz chciał... Ułatwia to robotę... znacząco!
I da radę prowadzić te 2 linie jednocześnie (Beta i Stable) co JEST KONIECZNE... Nie każdy korzysta z Bet... A błędy poprawione w Becie i gadanie "Zostało to poprawione w becie... Zainstaluj ją sobie" ODSTRASZA LUDZI! A potem będzie "AQQ stało się nieopłacalne"... A dlaczego? z tego własnie powodu które przedstawiam (z Beheritem?)... BO ludzie ODCHODZA jak Stable NIE SĄ stablami! W betach MOŻNA sobie pozwolić na wystąpienie błędów (w końcu BETA), ale stabilka? NIE!


  • Bartek Sz. lubi to

Mój sprzęt http://blog.aviciipl.net/sprzet





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych