Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ SolarWave 3.0.0.25

• Zamknięty Temat jest zamknięty
81 odpowiedzi w tym temacie

#41 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.11.05, 18:27

Tak Ci się tylko wydaje :P Sprawdź w jakimś porządnym programie np. Process Explorer a nie w menedżerze zadań :P

#42 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.05, 19:06

Menedżer zadań Windows pokazuje prawidłowe wartości zużycia pamięci RAM. Spokojnie można się nim sugerować w tej konkretnej sprawie.

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#43 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 288 postów

Napisano 2014.11.05, 19:52

Czyżby? Manager zadań - 57 516 K ; Process Explorer (Private Bytes) 88 300 K, (Working Set) 107 904 ; System Explorer 107 916 K.
Oszczędzanie pamięci RAM wyłączone - AQQ x64, bez wtyczek.
Mnie pobór RAM nie przeszkadza, bylebym nie miał jakichś wycieków, która zaczną mi zabierać 0,5GB.

EDIT: Jeszcze monitor zasobów (po restarcie AQQ).5lQLVFk.jpg

Użytkownik Eleks edytował ten post 2014.11.05, 19:57

• Beherit lubi to

#44 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.05, 20:45

Akurat ja widzę na screenie 44852kb w private bytes. Pamiętaj, że kolumna zestaw roboczy nie do końca obejmuję sam proces AQQ. Dotyczy ona również procesów pokrewnych.  Z resztą to nie istotne. Korzystasz z wersji 64bit - i moim zdaniem masz bardzo przyzwoite zużycie.

#45 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 288 postów

Napisano 2014.11.05, 20:55

Ja odniosłem się tylko do tego, że "Menedżer zadań Windows pokazuje prawidłowe wartości zużycia pamięci RAM." Masz rację, bardzo przyzwoite zużycie podczas standardowego używania. Nie ma wycieków - oby tak dalej.
P.S. Myślałeś o tym, żeby zaktualizować biblioteki OpenSSL w stabilce?

#46 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2014.11.06, 00:12

Problem z pobieraniem zdublowanych wiadomości w AQQ jednak nadal istnieje.

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#47 mienho

mienho

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.11.06, 07:26

@Eleks na razie nie dla nowych SSL, po stabilnej wersji, ponieważ znowu coś by zostało wprowadzone bez przetestowania
@mav raz jest a raz niema przy tej samej wersji, także wydaje mi się że to nie wina AQQ, ale może być tez wina starego GG "API", co można by w becie po stabilce zmienić

#48 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.11.06, 09:40

Ale tutaj raczej chodzi o FB a nie GG :P

#49 mienho

mienho

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.11.06, 09:51

W gadu też się zdarzały, ktoś chyba nawet już o tym napisał :-P.

#50 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2014.11.06, 11:17

Mam na myśli FB, jak zauważył Beherit.

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#51 siudziu

siudziu

Początkujący

• Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 2014.11.06, 14:39

MI po zainstalowaniu nowej wersji stoi na ladowaniu listy kontaktow :( pozatym urzywam 3 urzadzen a czasem pokazuje mi ze pula 6 urzadzen zostala wykorzystana dostalem od daniela program ktory pokazuje generowane hardware id i wyszlo ze nie tylko jest to liczba urzadzen co  systemow (na kazdym system jest inne hw czyli zalicza jako kolejne urzadzenie) ograniczylem aqq do 3 urzadzen  wczoraj pokazalo mi 5/5 poki jest 5/5 jest ok martwie sie tylko zeby nie zrobilo mi sie z tego 6 bo mi zbraknie puli przy korzystaniu z 3. 

#52 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.06, 17:26

siudziu - spróbuj pobrać instalator raz jeszcze. Prawdopodobnie masz błąd powiązany z IE9 w systemie.

#53 Nala

Nala

Początkujący

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2014.11.06, 18:14

Okej, to ja teraz z innym pytaniem.

Wkurzał mnie avatar z gg u jednego kontaktu, więc zmieniłam go na avatar z mojego dysku, po czym przypadkiem... usunęłam ten plik. I avatar zniknął. Od tego czasu nie mogę ani zmienić avatara tego kontaktu (po prostu mi nie działa po kliknięciu), ani przywrócić tego, który ta osoba ma ustawiony przez gg.

4be59044ac0fe30bde23c3b19bc6a180.png

Dla porównania wrzucam screena zwykłego kontaktu:

74955291dd3814567459083032f7261e.png

I kontaktu, który "popsułam":

cf71455858f91ad18466178c36521b75.png

Jakieś rady? xD

#54 siudziu

siudziu

Początkujący

• Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 2014.11.06, 18:28

pobrałem niestety nie pomogło sie zastanawiam czy problemem nie jest to że nie mam ie9 (windows xp znalazlem do niego tylko ie8)

#55 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.06, 19:07

W takim razie musisz odwiedzić buglistę i wstaw log z rozruchu AQQ (lub prześlij mi go mailowo bądź na PW)

#56 Draq

Draq

Początkujący

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2014.11.06, 20:03

Dodam swoje czy grosze:

Problemu ze zjadaniem RAMu w AQQ nie mam, obecnie zużywa jakieś 30MB :v Kwestia, że może nie mam żadnych wtyczek dodanych, ponad te które są od razu w komunikatorze i używam wersji 32 bitowej.

Sam komunikator działa stabilnie, czasem zdarzy mu się chwilę pomyśleć, nim przywróci mi okno z paska, ale mój PC ma też swoje lata. Musiałem też wrócić do mojej pierwszej kompozycyjnej miłości czyli Black Magick, ponieważ na Silverlight komunikator już działał zdecydowanie wolniej. Jesli kiedyś wymienię PC, wtedy z chęcią wrócę do Silverlight - jest świetna :D

Ale, żeby nie było tak pięknie, jakby mgło być:

Akuku znów nie pobiera wszystkich wiadomości z FB. Dzieje się to losowo. Czasem w środku rozmowy po prostu przestanie pobierać wiadomości, czasem działa bez zarzutu. Na poprzedniej becie ten problem zniknął, na tej powrócił.

Problem ten jest o tyle irytujący, że nigdy nie wiem, kiedy wiadomości przestały dochodzić, czy może rozmówca sobie poszedł. Nienawidzę FB, ale jestem zmuszony korzystać z tego dziadostwa, a to dziadostwo ma fochy względem AQQ. Albo AQQ ma fochy względem tego dziadostwa.

Dalej, wat iz diz:

cbe838c10f.png

Kiedy wpadnie mi kursor w okno rozmowy, to potem lata za nim taki duch karty i zatrzymuje się w miejscu. Trzeba go odkliknąć, żeby sobie poszedł. Wcześniej tego nie było :v To ficzur, czy bug? Mam go w obydwu wersjach beta.

Kolejna sprawa, liczę, że zniknie też problem z autoryzacją konta administracyjnego, czy jak to się tam zwie. Wiem, że w ostatnim czasie były techniczne przestoje, niby wieczorem, ale akurat za każdym razem trafiło na moment, kiedy siedziałem na konferencji i komunikator był mi potrzebny. Teraz, jest drugi serwer, więc mam nadzieję, że my, użyszkodnicy, nie będziemy już zgrzytać zębami kiedy wywali okienko o braku weryfikacji.

Tyle by było ode mnie na tę chwilę.

Rozumiem zdenerwowanie Berehita, sam jestem jeszcze cierpliwy. Liczę na zażegnanie problemów z tym nieszczęsnym fecebookiem i mam nadzieję, że Occonel zadba o komunikator. Nie chce wracać do WTW... Mam przez niego traumatyczne wspomnienia ;-;

#57 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.07, 08:10

Pierwsze słyszę żeby jakieś wiadomości nagle przestały dochodzić. To wygląda na jakiś problem z internetem. Wiadomości "online" dochodzą bowiem przez protokół XMPP. Jeżeli Cię nie rozłączyło z serwerem to powinieneś otrzymywać wszystkie wiadomości. Chyba, że ktoś przekroczył przy rozmowie z tobą maksymalną quote. Ale są to jak by limity już samego serwera a nie AQQ.

Duszek o którym piszesz to podgląd który pojawia się przy przeciąganiu zakładek z miejsca na miejsce. Być może klikając na zakładkę lekko ją przeciągasz lub twój system nie wyrabia z jakiegoś powodu. W tej kwestii nie było zmieniane nic od lat więc dziwne, że masz tego typu problem.

#58 Draq

Draq

Początkujący

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2014.11.07, 08:41

A pisałem o wiadmościach, o tutaj: http://forum.aqq.eu/...fb/#entry129345

Zrobiłem jak mi polecono i zainstalowałem wtedy najnowszą wersję beta i problem zniknął. A teraz pojawił się ponownie.

Ponadto, jeśli były by to problemy z internetem, to czy nie powinien po prostu zgubić jednej - dwóch wiadomości, ale kolejne już by docierały? Jak wspomniałem przestają dochodzić i tyle w temacie. Muszę logować się na FB i sprawdzać, czy coś mi nie umknęło.

A ten duszek.

Ano właśnie nie przeciągam jej. Posiedziałem sobie przy tym i za każdym razem kiedy się kliknie na kartę - najzwyczajniej, żeby się na nią przełączyć, to zaraz pojawia się ten podgląd i lata za kursorem.

Mówisz, że system nie wyrabia... Jestem zwykłym użyszkodnikiem Windy. jeśli akurat nie gram, to dla komputera największym obciążeniem przez większość czasu jest przeglądarka. Nie wydaje mi się, by to nagle jakoś skrajnie obciążyło mojego staruszka. No, ale już olać ducha, ten FB mnie martwi :unsure:

(PC: C2D T6500 2@2.1GHz i 3GB DDR3, Win 8 Pro x32, GF g105m 512MB)

Użytkownik Draq edytował ten post 2014.11.07, 08:43

#59 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.11.07, 09:05

Z tym FB to faktycznie jest problem i AQQ nie pobiera wszystkich wiadomości, gdy w między czasie dostaniemy nową. No i faktycznie nie wszystkie wiadomości wysyłane przez nas są dostarczane... Dlatego ja mam otwartą stroną WWW i czasem sprawdzam czy wszystko okej. To akurat wina samego serwera XMPP sieci Facebook ale durne AQQ nie informuje o tym :)

#60 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.11.07, 09:44

A czy przypadkiem nie można tego prosto poprawić najpierw pobierając stare wiadomości, a dopiero potem łącząc się typowo po XMPP? Czy aktywne połączenie po XMPP jest wymagane w celu pobrania starych wiadomości po API?

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych