Skocz do zawartości

Zdjęcie

[odrzucono] Otwieranie okien czatów w osobnym oknie z kartami

• Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Otwieranie okien czatów w osobnym oknie z kartami. (35 użytkowników oddało głos)

Czy przydatne?

1. Głosowano Tak - to świetna funkcjonalność (13 głosów [37.14%])

Procent z głosów: 37.14%

2. Głosowano Nie - zbędny bajer (6 głosów [17.14%])

Procent z głosów: 17.14%

3. Głosowano Nie mam zdania (16 głosów [45.71%])

Procent z głosów: 45.71%

Głosuj

#1 matc

matc

Libra

• Przyjaciel
  • 166 postów
  • MiejscowośćBerlin

Napisano 2008.08.31, 22:00

W AQQ jest możliwość otwierania czatu w osobnym oknie. Niby dobrze, lecz chodzi mi tu o oddzielenie okna prywatnych rozmów z komunikatora (lista kontaktów) na osobne okno z zakładkami i czatów. Jeśli nie zaznaczamy przy wejściu na pokój opcji "Otwórz w osobnym oknie" to niestety wszystkie rozmowy z komunikatora (listy kontaktów) będą mieszane z zakładkami pokoi i priv. Jeśli natomiast zaznaczymy opcje otwierania czatu w osobnym oknie, i przy wejściu na drugi pokój tak samo - to mamy dwa oddzielne okna czatu. Dobrze by było dodać możliwość otwierania czatów w jednym osobnym oknie z zakładkami i drugie okno z zakładkami osobno na rozmowy z listy kontaktów.

Przykład:
Główne osobne okno czatów
[zakładka 1 z pokojem] [2 zakładka z innym pokojem] [jakaś rozmowa priv]

Osobne okno rozmów z listy kontaktów
[rozmowa 1] [rozmowa 2]

Dołączona grafika

Myślę, że jasno to przedstawiłem.
Jesteśmy jak książki...
Większość ludzi widzi tylko naszą okładkę, mniejszość czyta wstęp, wielu wierzy tylko krytykom, nieliczni poznają naszą treść.

#2 Villentre

Villentre

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 2008.08.31, 22:11

Mi jest to niepotrzebne - nie używam zakładek tylko osobne okna.

Jeśli jednak ktoś coś zgłasza warto się nad tym zastanowić - choć może lepiej jednak poprawić najpierw błędy AQQ?

#3 matc

matc

Libra

• Przyjaciel
  • 166 postów
  • MiejscowośćBerlin

Napisano 2008.09.03, 12:55

Nie dopisałem jeszcze tutaj tego, że przez taki bałagan, po wejściu na czat i wyjściu, zwyczajne okna rozmowy mamy krowich rozmiarów. Rzecz niemiłosiernie wpieniająca. Ci co nie potestowali, niech przetestują.
Jesteśmy jak książki...
Większość ludzi widzi tylko naszą okładkę, mniejszość czyta wstęp, wielu wierzy tylko krytykom, nieliczni poznają naszą treść.

#4 pol102

pol102

Adept

• Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.14, 16:49

Heh trudno się nie zgodzić... zwłaszcza jak patrzysz na pasek i widzisz że coś mruga - myślisz ktoś mi napisał wiadomość - patrzysz a tu ktoś emotke na czacie wystukał.

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm

#5 bartek46op

bartek46op

Bywalec

• Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 2008.09.15, 19:02

Dla mnie tak. W Tlenie okna czatów i okna rozmów mają rozmiary ustalone przez usera i to jest wygodniejsze.

#6 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.15, 20:03

Obrazek fajny, ale co w sytuacji gdy mamy dwa okna z czatami?
Do którego okna podłączy się trzecie?
To też by trzeba było jakoś rozwiązać

#7 matc

matc

Libra

• Przyjaciel
  • 166 postów
  • MiejscowośćBerlin

Napisano 2008.09.16, 12:10

Można by to jednak jeszcze prościej rozwiązać. Całkowicie oddzielić okna czatu od okien prywatnych rozmów - tak jak jest w komunikatorze Tlen.pl i sprawdza się już kilka dobrych lat. Zrobić opcje:
  • Okna czatów:
  • każde okno czatu w osobnym oknie
  • każde okno czatu w zakładkach z innymi
    Okna rozmów prywatnych:
  • każde okno rozmowy prywatnej w osobnym oknie
  • każde okno rozmowy prywatnej w zakładce z innymi
ooi a co do Twojego przykładu - także prosta sprawa. Jak nie rozdzielimy dajmy okna na pojedyncze tylko na zakładki - to rozmowy priv z danego czatu będą się otwierać w zakładkach wybranego okna czatu.

[okno czatu 1][zakładka priv1 z okna czatu 1][zakładka priv2 z okna czatu 1]

[okno czatu2][zakładka priv1 z okna czatu 2] [zakładka priv2 z okna czatu 2]

A rozmowy prywatne z naszej listy kontaktów także rozdzielić albo na osobne okna, albo jedno z zakładkami. Musielibyśmy wtedy tylko zrezygnować z mieszania okien prywatnych z listy kontaktów, z tymi czatowymi.

W przypadku kilku pokoi z zakładkami, rozmowy priv z nich będą się otwierać w tym samym oknie dalej jako kolejne zakładki.

I problem rozwiązany.
Jesteśmy jak książki...

#8 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.16, 12:34

No, pomysł ewoluuje.
Mi wystarczyłoby rozdzielenie czatów od rozmów, tj. czaty otwierają się w oknie czatów (jako zakładki), a nie w rozmowach.

To by było wystarczajce i chyba łatwe do zrobienia.

#9 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.09.16, 13:13

Myślę, że powinno być tak jak teraz jest i tak jak matc napisał. Każdy miałby wtedy do wyboru - mieć wszystko w jednym (tak jak teraz mamy i dla mnie jest tak dobrze) bądź rozdzielone.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#10 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.16, 16:22

Propozycja matc'a jest najlepsza i warta wprowadzenia. Już czekam na taką opcję ;)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#11 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.16, 20:23

hmm, dlaczego nie. Jak dla mnie taki podzial móglby być zbyt skompliokowany, ale gdzieś już się wypowiadałem, że chcialbym takie podzielenie.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych