Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ SolarWave 3.0.0.27

• Zamknięty Temat jest zamknięty
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.14, 19:23

AQQ SolarWave 3.0.0.27

Data wysłania: 2014.11.14, 18:23

Data aktualizacji: 2014.11.14, 18:23

Przez ostatni tydzień korygowaliśmy problemy związane z nową kompozycją. W szczególności chodzi tutaj o problemy ze startem AQQ na systemie Windows XP oraz na czystym Windows 7 (bez aktualizacji). Kompozycja Standard została już ukończona - pole zmiany opisu na liście działa już w pełni poprawnie. W samym AQQ również zostało poprawionych wiele istotnych problemów. Również dość krytycznych. Dlatego w takiej sytuacji nie mogłem wydać jeszcze wersji stabilnej. Dobra informacja jest taka, że tym razem wersja została przetestowana bardzo gruntowanie i nie powinna sprawiać już żadnych większych problemów. Co z tym idzie na początku przyszłego tygodnia planowane jest wydanie wersji stabilnej.

Zmiany w AQQ SolarWave 3.0.0.27
  • Poprawiono spowolnienie" AQQ przy pobieraniu archiwum FB.
  • Poprawiono problem z pokazywaniem starych wiadomości FB jeżeli okno rozmowy z danym kontaktem było aktualnie otwarte.
  • Wyłączono "focus" na przyciskach w oknie logowania.
  • Poprawiono problem z uruchomieniem AQQ na systemach z Internet Explorer-em 8 i 9.
  • W oknie zmiany opisu - w pasku statusu - sieć FB będzie widoczna tylko gdy jest aktywna funkcja synchronizacji opisu z serwisem FaceBook-a.
  • Poprawiono proces rozłączania się kontaktów na liście.
  • Poprawiono problem z niedziałającym odtwarzaczem HTML5 dla YT.
  • Poprawiono nieklikalne odnośniki w profilowym opisie na liście kontaktów.
  • Deinstalator nie usuwał pliku sqlite3.dll.
  • Pola wyboru w kreatorze powiadomień mogły nie być "oskórkowane".
  • Rezygnacja ze zmiany stylu okna głównego mogła powodować problemy.
  • Poprawiono problem z wczytywaniem ręcznie ost. konwersacji do okna rozmowy.
  • Przy tworzeniu nowego profilu zablokowano krok z wyborem kompozycji - domyślną kompozycją zawsze jest teraz Standard (dopóki w instalatorze nie pojawi się więcej kompozycji opartych na nowej dokumentacji).
  • Przy korzystaniu z funkcji "Pobierz" AQQ nie zwalnia swojej pracy. Pobieranie jest realizowane na odrębnym wątku.
  • Instalator mógł nie usuwać skrótów do AQQ (z pulpitu i z menu Start).
  • Poprawiono zawieszanie się AQQ przy informacji o awansie na nowy poziom doświadczenia.
  • Po stworzeniu nowego konta niekoniecznie musiało łączyć się ono automatycznie z serwerem.

Pobierz pliklista zmian
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2014.11.14, 20:23

• Poprawiono zawieszanie się AQQ przy informacji o awansie na nowy poziom doświadczenia.

Poprawiono zawieszanie się? ;)

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#3 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.11.14, 20:38

A gdzie info, że znowu zmieniono sporo rzeczy w ThemeAPI i się sypnie wszystko?

#4 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2014.11.14, 20:43

OConnel, dodaj do opcji cos takiego by mozna bylo pobierac wiadomosci od x kontaktu (gdzie x to nazwy kontaktu/kontaktów) oraz y godzin (gdzie y to ilosc godzin... Np z 4 ostatnich godzin wiadomosci pobiera).
Tylko pamiętaj, by nie bylo zdublowanych wiadomosci... :P
Przykladowo:
Chcę pobrać wiadomosci ostatnie od kolegi sprzed ostatnich 5 godzin, to mi to pobiera i wyswietla (i zapisuje do archiwum). Byle nie bylo dubli...
Pisze tutaj, bo niestety nie moge pisac w Buglista/Propozycje -> Propozycje -> Komuniaktor AQQ

Mój sprzęt http://blog.aviciipl.net/sprzet

#5 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.11.14, 21:18

Super, profil z moją kompozycją korzystającą z ThemeAPI nie chce się włączyć - tego jeszcze nie było...

#6 Tomek

Tomek

Weteran

• Pomocnik
  • 569 postów

Napisano 2014.11.14, 22:28

Piszesz o jakiejś innej wersji niż ta z Dodatków dla AQQ? U mnie tamta wersja działa bez żadnych problemów.

Windows 7 SP1, IE 11, Wersja AQQ x64: najnowsza wersja, Kompozycja: Standard, Wtyczki: standardowe.

#7 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.11.14, 22:33

Jak najbardziej, chodzi o inną z obsługą ThemeAPI. Silver ją ma ale nawet nie sprawdził czy po zmianach wszystko działa :( W miarę sobie poradziłem, mam jeszcze parę błędów - odechciewa się robić kompozycje.

#8 Bartek Sz.

Bartek Sz.

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów
  • MiejscowośćKwidzyn

Napisano 2014.11.14, 22:51

Jak dobrze, że używam skórki Standard, chociaż mi się normalnie profil włącza xD Poza tym, zobaczymy jak to wszystko będzie dalej działało... Potestuję sobie trochę i się okaże, co znowu zepsute w AQQ, jak zawsze.

Użytkownik Bartek Sz. edytował ten post 2014.11.14, 22:51

#9 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.14, 23:18

Myślę, że wszystko działa ok. Beherit ma problemy ponieważ korzysta z jeszcze nieopublikowanego ThemeAPI.

#10 XaNtoR

XaNtoR

Początkujący

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 2014.11.14, 23:40

Dzisiaj po zainstalowaniu aktualizacji i kolejnym ustawianiem koloryzacji WRRR pisząc na jeden numer GG wyświetliło mi się że piszę do pewnej osoby na Facebooku, ale nie pokazało treści wysłanej w oknie... po kilku kliknięciach w zakładki okazało się że jednak napisałem na ten numer GG co planowałem. Kontaktu z Facebooka nawet nie otwierałem wcześniej...

#11 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.11.15, 00:33

Myślę, że wszystko działa ok. Beherit ma problemy ponieważ korzysta z jeszcze nieopublikowanego ThemeAPI.

Cooo? Jakiego niepublikowanego skoro dokumentacja jest niby dostępna od pierwsze wersji 3.0? Nie denerwuj mnie, z takim podejściem to nikt poza Silverem nie zrobi kompozycji - kolejny strzał w nogę dla AQQ. Dziękuję, dobranoc.

• Paweł lubi to

#12 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.15, 08:52

Ale nie jest dostępna publicznie na stronie aqq.eu. Będzie dostępna nie wcześniej niż od najbliższej niedzieli (nie trzymajcie mnie tutaj za słowo bo to zależy czy Silver wyrobi się z jej wykończeniem). Beherit, jak zwykle przesadzasz ;) Z tego co widzę to w 20 minut poprawiłeś u siebie problem który wystąpił. Nic takiego się nie stało :) Z resztą właśnie po to została wydana wersja RC aby wyłapać jeszcze jakieś ostatnie problemy. Jak tylko Silver będzie dostęny przekaże mu Twoje problemy i sprawa zostanie do końca wyjaśniona.

#13 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2014.11.15, 09:13

A co z tym co ja napisałem kilka postów wcześniej?! -_-

#14 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.15, 10:07

W opcji którą przedstawiłeś nie widzę żadnego sensu. Dlatego nic nie odpisałem ;) (AQQ pobiera ostatnie wiadomości i bez tego typu opcji).

#15 Kael

Kael

Początkujący

• Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2014.11.15, 13:15

Schowanie zakładki czatów do menu "żarówki" tym bardziej sprowadza je do grobu moim zdaniem

#16 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.15, 13:20

Co dokładnie masz na myśli ?

#17 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2014.11.15, 13:41

OC nie kumasz o co chodzi!! Chodzi o to by user mogl tez SAM DECYDOWAC od kogo i ile wiadomosci chce pobrac!! PRZYDATME w sytuacjach co niektorzy przedstawiaja, ze maja w AQQ tylko fragment rozmowy... to co napisalem by ten problem ROZWIAZALO! Bo KAZDY moglby sciagnac CALA rozmowe z danym userem!! POMYSL!!

#18 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.15, 14:14

Pokaż mi jeden komunikator z taką opcją i się za to zabieram :D

#19 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2014.11.15, 15:05

Nie korzystam z Facebooka, więc mi to lata, ale jeśli SDK na to pozwala, to co najwyżej w formie wtyczki, po co to ładować do rdzenia?

#20 Narv

Narv

Bywalec

• Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 2014.11.15, 15:33

@Oconnel: według mnie również opcja, o której pisze AviciiPL jest zbędna ale pozwól, że zadam Ci jedno zasadnicze pytanie: tworzysz klon czegoś co już jest, czy może jednak własny komunikator? Może nadszedł w końcu czas aby to AQQ wyznaczało pewne standardy? Wskaż mi proszę inny komunikator, który w standardzie (bez dodatkowych wtyczek) umożliwia pobranie filmów z YouTube. Opcja została wdrożona pomimo, iż nie występuje w innych komunikatorach. Do tego nie działa poprawnie:

1. u mnie pierwsze na liście pobierania są strumienie wideo 3D, nie są jednak w żaden sposób oznaczone jako 3D, a niestety czasami tylko te udaje się pobrać w jakości 720p,

2. jakości 1080p nie można pobrać w ogóle.

Co ciekawe poniższe stronki nie mają z tym problemu, potrafią wskazać które pozycję są zapisane jako 3D, potrafią pobrać film w jakości 1080p:

http://en.savefrom.net

http://www.clipconverter.cc

Jak to w końcu jest?

Użytkownik Narv edytował ten post 2014.11.15, 16:00

• stivo i Bartek Sz. lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych