Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ SolarWave 3.0.0.27

• Zamknięty Temat jest zamknięty
71 odpowiedzi w tym temacie

#21 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.15, 15:59

Podaj przykładowy film o którym mowa to się sprawdzi.

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#22 zynio73

zynio73

Weteran

• Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2014.11.15, 17:06

pytanie!!!  a co z kompozycją Pro Standard bp wogóle jej nie widzę od jakiegoś czasu.

Spoiler

#23 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.11.15, 17:13

nie ma i chyba nie będzie, oficjalny powód, to że nowy standard, może wyglądać tak samo po zmianach w ustawieniach jak stary pro standard

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#24 mienho

mienho

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2014.11.15, 18:11

@Narv pobieranie filmów z YouTube w aqq jest i już tego nie zmienimy. Proszę potraktuj to jako dodatek, ponieważ tak jak sam napisałeś służą do tego inne programy/strony. Aqq niech pozostanie komunikatorem a nie kombajnem do wszystkiego.

Użytkownik mienho edytował ten post 2014.11.15, 22:02

#25 Ufolec

Ufolec

Początkujący

• Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2014.11.16, 17:00

co do pobierania wiadomości wstecz, to już odpowiadam jaki komunikator to posiadał, mianowicie.. Tlen :)  tak, Tlen wyświetlał w oknie z rozmową ostanio przeprowadzone rozmowy z kontaktem na protokole GG, było to dobrych kilka lat temu (okolice 2007-2008 roku), raczej po stronie klienta było to obsługiwane, że nowe wiadomości z GG były pobierane, a nad nimi - jeśli użytkownik chciał - pojawiały się wcześniesze wiadomości myślę że pobrane z archiwum.  Wszystko to w celu odnalezienia "kontekstu" rozmowy :)  Dla mnie obecnie wystarcza zajrzenie do archiwum w AQQ, a to co dla mnie najważniejsze to to, aby wiadomości z FB pobierały się zawsze (nawet jak były pisane z poziomu przeglądarki) i oby pobierały się do archiwum poprawnie :)  Dzięki!

#26 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.16, 18:57

Ufolec, tlen nie mógł wybiórczo pobierać wiadomości offline ponieważ ani sieć Tlen ani sieć GG nie supportowały tego typu możliwości. Jeszcze raz tłumaczę, że AQQ pobiera wiadomości offline (wszystkie) a poruszana kwestia dotyczyła jedynie sieci FB (z tej też AQQ pobiera wiadomości offline - ale biorąc pod uwagę rodzaj sieci robi to troszkę inaczej - i to wszystko).

#27 XaNtoR

XaNtoR

Początkujący

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 2014.11.16, 19:02

Jak już wyżej pisałem pewną przypadłość przy pisaniu, dzisiaj potwórzyła po otwarciu się nowej karty rozmowy, gdzie widziałem poprzednio otwartą kartę rozmowy, ale napisałem do numeru GG który otwarłem, ale żeby pokazało mi kartę do numeru do którego chciałem napisać, trzeba było kliknąć w inną kartę i ponownie w tą nowo otwartą...

#28 Mireczek

Mireczek

Bywalec

• Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 2014.11.16, 19:19

Nawet pierwsze AQQ (AKuKu) przy otwarciu okienka rozmowy zawsze wyświetlało X ostatnich wiadomości. Dlatego na niego przeszedłem.Teraz trzeba klikać "Wczytaj ostatnią rozmowę". :)

Użytkownik Mireczek edytował ten post 2014.11.16, 19:20

/ Win 10 PRO 64 Bit; Edge; AVAST / ASUS Z170 GAMING PRO; CORE I5 6600K; DDR4 KINGSTON HyperX Savage Black CL12 32GB 2400MHz; SSD Samsung 950PRO 256GB; BR RW / ASUS N751JX-T7038D-16; i7-4720HQ; 16GB; SSD240GB + HDD750GB; DVD RW; GTX950; FHD / Responder; SpellChecker; SayAQQ /

#29 XaNtoR

XaNtoR

Początkujący

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 2014.11.16, 19:26

Nie chodzi mi o pokazywanie ostatnich rozmów, bo w Tabkit mam ustawione aby pamiętało ostatnie rozmowy oraz otwarte karty, problem jest tylko w przełączaniu kart. W momencie jak pojawi się zbugowana karta, mam ją niby otwartą, ale widzę inną rozmowę, klikanie w tą kartę nic nie daje, efekt przynosi dopiero kliknięcie w inną kartę rozmowy i dopiero w tą właściwą ;)

#30 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.11.16, 23:21

Nawet pierwsze AQQ (AKuKu) przy otwarciu okienka rozmowy zawsze wyświetlało X ostatnich wiadomości. Dlatego na niego przeszedłem.Teraz trzeba klikać "Wczytaj ostatnią rozmowę". :)

AQQ wczyta ostatnią rozmowę (a właściwie 20 czy tam ileś ostatnich wiadomości) automatycznie jeśli od zamknięcia danej zakładki minęło mniej niż 30 minut. Jeśli przerwa była dłuższa, to AQQ uważa, że jest to nowa rozmowa. Mi tam to nie przeszkadza.

Jeśli zaś o Facebooka chodzi i to nieszczęsne pobieranie wiadomości oflline (naprawdę wszystkich), to nie widzę innego wyjścia jak przejście na API. To powinien być teraz priorytet w rozwoju AQQ, bo czy to się komuś podoba czy nie, to FB dzisiaj rządzi.

• ss9227 lubi to

#31 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.17, 08:58

Tak czy srak AQQ nie będzie pobierać więcej wiadomości niż dotychczas z FB (pobiera ich wystarczająco dużo aby nie przywiesić komunikatora). AQQ nie może i nie będzie zaciągać całej historii która u każdego z nas ma inne rozmiary (u niektórych może to być nawet kilkaset megabajtów).

#32 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.11.17, 16:53

OC, chyba zapędziłeś się z tymi kilkoma setkami megabajtów? Przecież to sam tekst, jest pobierany. W tle spokojnie podczas 5 minut powinien się pobrać na większości łączy.

#33 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.17, 19:49

Nie wiecie o czym piszecie. Jedno odwołanie do serwera zwraca tylko ułamek wszystkich wiadomości. Aby pobrać w pełni jedną konwersacje (tylko z jedną osobą z którą często gadamy) muszą nastąpić dziesiątki/setki odpytań. FB posiada również quotę odpytań które możemy zrobić w przeciągu danego przedziału czasu. Potem zostaniecie zbanowani na X minut. Obecnie AQQ odpytuje serwer w najlepszy dogodny sposób aby uniknąć limitacji i aby pobrać w pełni ostatnio przeprowadzone rozmowy. Lepiej nie będzie - oczekujecie cudu - tymczasem są limitacje po stronie FB które sprawiają, że lepiej być nie może.

Dla jasności jak to działa obecnie:

Serwer FB zwraca początki 30 ostatnich konwersacji.

AQQ sprawdza każdą konwersacje - jeżeli ostatnia wysłana wiadomość w konwersacji jest starsza niż ostatnia wiadomość od danej osoby w archiwum to AQQ nie pobiera wiadomości z danej konwersacji.

W przeciwnym razie AQQ zaczyna pobierać treść konwersacji. Nastąpi tyle odpytań serwera FB dopóki AQQ nie otrzyma wszystkich wiadomości z ost. 48 godzin (lub dotrze do wiadomości starszej niż ta z archiwum). Potem AQQ urywa pobieranie aby nie przekroczyć quoty i uniknąć bana.

#34 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.11.18, 08:03

ale ja nie mówiłem o API. Curlem też da się raczej pobrać, ale to chyba podejście zbyt staroświeckie :D

Spoiler

#35 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.18, 08:48

Bez API niczego nie pobierzesz ;)

#36 DeepPhilosopher

DeepPhilosopher

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 2014.11.19, 15:27

Mam taki błąd w oknie kontaktów - naciskam środkowy myszy (scroll); wtedy działa jak scroll, ale kiedy nacisnę jakiś kontakt powinno to zniwelować działanie scroll'a. Mimo to keidy przesuwam myszkę przemieszcza sie lista z kontaktami jak gdybym miał wciąż wciśnięty środkowy myszy.

Windows 7 x64

#37 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2014.11.19, 15:49

Od błędów w AQQ jest inny dział (buglista), a nie temat bety :) Dziękuję :)

• Beherit i Deadmaster lubią to

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#38 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.11.19, 18:11

Nie wiecie o czym piszecie. Jedno odwołanie do serwera zwraca tylko ułamek wszystkich wiadomości. Aby pobrać w pełni jedną konwersacje (tylko z jedną osobą z którą często gadamy) muszą nastąpić dziesiątki/setki odpytań. FB posiada również quotę odpytań które możemy zrobić w przeciągu danego przedziału czasu. Potem zostaniecie zbanowani na X minut.

To Ty nie wiesz o czym piszesz, a piszesz totalne bzdury. Gadasz tak jakbyś nie umiał pobierać wszystkich wiadomości w osobnym wątku z ustawionym usypianiem, tak aby nie dostać bana. Wszystko jest możliwe do zrobienia, Tobie się po prostu nie chce i tyle. Jakbym miał czas to pokazałby, że jest to możliwe - tylko, że Tobie za to płacą, ja nie mam zamiaru kolejny raz zapierdzielać za free aby Ci udowodnić, że się da (wcześniej nawet nie usłyszałem "dziękuję"). My oczekujemy porządnego działania FB, bo teraz to jest jakaś masakra.

#39 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.19, 22:14

Żaden komunikator nie pobiera pełnego archiwum z FB :) AQQ było by chyba pierwsze. Pewnie, wszystko jest możliwe do zrobienia ale bez przesady. Nie będę w tle zaciągał dziesiątek megabajtów dla zasady. Przypominam, że funkcja ta ma spełniać jedynie rolę pobierania nieprzeczytanych wiadomości (wiadomości offline). Nigdy nie była konstruowana po to - aby pobierać całe archiwum z Facebook-a. Nie zamierzam też nic w tej kwestii zmieniać ponieważ pobieranie całego archiwum mija się moim zdaniem z celem.

Poza tym AQQ nie może sobie pozwolić na długie przestoje. Pobranie całego archiwum może trwać wieki (godziny przy wersji z usypianiem którą tak ochoczo proponuję Beherit). Więc zupełnie pomysł nietrafiony. Już widzę jak user czeka sobie godzinkę na przeczytanie offline-owych wiadomości ;)

Beherit, spróbuj pobrać swoje archiwum z FB (nie jest duże ale już takie sprawi ci problem) - powodzenia. I powiem Ci szczerze, po raz n-ty powtarzasz się pisząc o jakiejś bliżej niezdefiniowanej masakrze. Powtarzam, żaden komunikator nie zaciąga całego archiwum FB. AQQ pobiera jedynie wiadomości nieprzeczytane + garstkę dodatkowych wiadomości które akurat FB poda przy okazji w odebranych przez AQQ pakietach (traktuj to jako bonus). A wy tego bonusa wysnuliście żądanie pobierania całego archiwum ;) Proszę Was abyście się nad tym jeszcze raz zastanowili ;) Nie moja wina, że FB tak idiotycznie serwuje wiadomości. Gdyby to działało lepiej i nie trzeba by poświęcać godziny na pobranie archiwum, gdyby nie trzeba było robić usypiania, oraz wznawiania (co jeżeli komuś znudzi się czekać i wyłączy AQQ?) to nie widziałbym żadnego problemu. Ale w takiej sytuacji - czy jest to teoretycznie do zrobienia? Tak. Czy było by użyteczne? Moim zdaniem - nie. Stopień komplikacji jest zbyt wielki i oczywiście - tutaj masz rację - na pewno nie chcę mi się z tym tematem męczyć :D

#40 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.11.19, 22:34

Przecież chyba nie chciałeś mu kazać czekać na wszystkie, tylko dodawać je od razu do okna rozmowy i archiwum po otrzymaniu od API :P

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych