Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ SolarWave 3.0.0.27

• Zamknięty Temat jest zamknięty
71 odpowiedzi w tym temacie

#41 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.11.19, 22:44

Dobra Oconnel, nie to nie. Nie chcesz tego dodać to Twoja sprawa. Fajnie dbasz o swój biznes nie ma co.
  • Paweł i ss9227 lubią to

#42 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.19, 22:46

Absurdalny pomysł męczyć dysk i bazę dopisując po jednej wiadomości na raz do bazy.

Aktualnie wiadomości w archiwum są z resztą ułożone według kolejności dodania a nie według daty (ta niekiedy może być mylna, różne strefy czasowe, cofnięty zegar systemowy itp.). Co za tym idzie sprawy się bardzo komplikują. Ponieważ przy tego typu pobieraniu danych w tle nie będzie zachowana dłużej ich poprawna kolejność jeżeli np. będziemy pisali z osobą, a w tle AQQ będzie pobierało wiadomości archiwalne od tej samej osoby. Tak jak pisałem - ta funkcja nigdy nie była konstruowana aby pobierać całe archiwum :) Służy do pobrania garści ostatnio wysłanych i odebranych wiadomości. Zakres wynosi dwa dni wstecz max.

Beherit, dbam o swój biznes po prostu ta funkcja nie może działać w proponowany przez Was sposób. Musi działać tak jak to teraz obecnie wygląda. Jedyne wyjście to zrobienie odrębnej funkcji która mogła by posłużyć do pobrania całego archiwum na żądanie użytkownika (koniecznie z paskiem postępu :P ). Ale aktualnie nie planuję nic takiego robić. Bardziej pilne wydaje mi się przejście na API z XMPP.

Pamiętajcie też, że nie wszyscy mają nielimitowany i szybki internet. AQQ nie może po cichaczu w tle zaciągać tyle danych bez pytania o zgodę.

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#43 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.11.19, 23:56

Nie dbasz bo non stop olewasz sieć Facebook, która jest mega ważna aby utrzymać komunikator na rynku. Co innego jakbyś mnie posłuchał rok temu i wszedł na rynek zagraniczny no ale... Sorry ale czasy Wapstera się skończyły, nie chcesz dodać czegoś co chce większość to trudno - ludzie przejdą do darmowych rozwiązań. No i pierdzielisz głupoty bo pełne pobieranie archiwum było by tylko raz po dodaniu FB do AQQ.
  • Paweł i ss9227 lubią to

#44 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.11.20, 01:08

niekoniecznie jednokrotnie, jeszcze opcjonalnie po pewnym czasie, nieużywania komunikatora, jeżeli dalej by pobierało max 2 dni w tył przy uruchomieniu.

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#45 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.20, 09:30

Beherit nie chcę mi się z Tobą kłócić na ten temat. Nie wiem też co masz na myśli pisząc o rynkach zagranicznych. AQQ posiada anglojęzyczną wersję językową oraz stronę WWW w języku angielskim. Co jeszcze? :) Co do FB to przecież wyraźnie napisałem, że przejdziemy na API. To jest duża zmiana dotycząca sieci Facebook więc zarzut o tym, że nic w tym kierunku nie robię jest bezzasadny. Po prawdzie ostatnio było multum zmian dotyczących sieci FB. Wyraźnie nie jesteś na czasie lub po prostu chcesz być złośliwy na siłę.

#46 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.11.20, 10:03

Beherit nie chcę mi się z Tobą kłócić na ten temat. Nie wiem też co masz na myśli pisząc o rynkach zagranicznych. AQQ posiada anglojęzyczną wersję językową oraz stronę WWW w języku angielskim. Co jeszcze? :)

Standardowe wtyczki nie mają tłumaczenia, w ogóle nie ma żadnego porządnego narzędzia w SDK do tego przez co stworzenie takiego tłumaczenia w ogóle jest nie możliwe. Olałeś sprawę i tyle. Poza tym strona, która ssie, na forum nawet nie ma działu "for english". Nic, kompletne zero i Ty się pytasz co jeszcze? :)

Co do FB to przecież wyraźnie napisałem, że przejdziemy na API. To jest duża zmiana dotycząca sieci Facebook więc zarzut o tym, że nic w tym kierunku nie robię jest bezzasadny. Po prawdzie ostatnio było multum zmian dotyczących sieci FB. Wyraźnie nie jesteś na czasie lub po prostu chcesz być złośliwy na siłę.

Jestem na czasie, FB działa ostatnio tak beznadziejnie w AQQ, że przestałem go tam używać (chociaż mam dodane konto ale muszę sobie napisać wtyczkę blokującą połączenie). Siedzisz non stop online więc nie wiesz co to gadać z ludźmi z innych miejsc i potem mieć w AQQ problemy z rozumieniem rozmowy. To nie jest przez złośliwość, to czysta prawda.
  • ss9227 i Magic_coin lubią to

#47 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.20, 10:39

Jak to SDK nie jest do tego przygotowane? Funkcje AQQ_FUNCTION_GETLANGCODE oraz AQQ_FUNCTION_GETLANGSTR to wszystko czego potrzebujesz aby zrobić własne tłumaczenie. Nie wiem czego chcieć więcej.  Co do forum to racja ale ono nie ma nawet funkcji switch-a dla wyboru języka więc nie ma co w tym temacie za bardzo zrobić. Ja osobiście nie mam żadnych problemów z Facebookiem a twoje problemy są raczej wydumane bo nawet nie potrafisz ich określić (poza problemem z pobraniem wiadomości offline jeżeli po połączeniu otrzymasz wiadomość real-time od danej osoby ale to nie jest krytyczny problem). Tyle w temacie.

#48 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.11.20, 10:48

To czemu wtyczki w instalatorze oraz pozostałe Twoje nie mają tłumaczeń? Skoro to takie proste to zrób wreszcie to.

No tak, nie jest krytyczny problem, bo można się połączyć z siecią tylko wku... przez co nie chce się używać FB w AQQ. Jasne, wymyślam, ja zwykle... A potem mi ludzie piszą na priv "hej, widziałem na forum AQQ, że masz problem z FB - wiesz mam to samo, czy można na to coś zaradzić?". Zobaczymy jak inni wywalą FB z AQQ i stanie im się niepotrzebne i nie prześlą więcej Ci kasy za subskrypcję.

AQQ stało się płatne i miało być inaczej, niestety znowu jest podobnie jak za czasów Wapstera tj. my jesteśmy dla AQQ bo płacimy kasę i mamy spadać na drzewo. A powinno być na odwrót, że to AQQ jest dla nas - chcemy zmiany to jest ona wprowadzana, a nie że trzeba forsować wszystkie argumenty autora komunikatora.

#49 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.20, 11:03

Zaraz po stabilce ruszę zatem dwa tematy. Facebook (nowe API - które de facto rozwiąże twój problem z wiadomościami ale musisz uzbroić się w cierpliwość). Druga sprawa to lokalizacje dla wtyczek. Skonsultowałem się też z Wareczkiem i zrobimy kilka ważnych zmian na forum tj.:

1. Dodamy możliwość wyboru języka en/pl (przynajmniej dla dużej większości tego forum)

2. Dojdzie nowy dział dla osób obcojęzycznych (z odpowiednimi poddziałami)

3. Spróbujemy rozszerzyć edycje dodatków w taki sposób aby przynajmniej dodać jedno pole z miejscem na angielski opis dodatku. W ten sposób w oknie "Dodatki dla AQQ" będzie widoczny angielski opis dla osób korzystających z AQQ po angielsku.

Na razie tyle.

• Paweł i Ufolec lubią to

#50 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.11.20, 11:28

No i gitara :)

#51 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.20, 15:53

Apropo przejścia na samo API dla FB. Może ktoś się orientuje i ma większe rozeznanie. Z tego co widzę, to nie ma żadnej możliwości (poza XMPP) na wysłanie wiadomości prywatnej (w formie czatu) za pomocą Graph API. Jeżeli tak faktycznie jest to pomysł spełznie na niczym. Dodatkowo odbieranie wiadomości również będzie mega-kłopotliwe i dalekie od real-time. AQQ będzie musiało zapewne co 10-15s odpytywać serwer czy nie ma nowych wiadomości. Czy ktoś wie czy idzie inaczej podejść do tego tematu? (poza Chat API które przestanie działać w przyszłym roku a z którego AQQ obecnie korzysta).

#52 Sauler

Sauler

Bywalec

• Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2014.11.20, 16:58

Ja pobieranie wiadomości z Facebooka widziałbym tak:

pobieramy kilka ostatnich wiadomości i wyświetlamy je w oknie rozmowy

użytkownik scrolluje w górę - pobieramy kolejne wiadomości i tak w kółko.

#53 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.11.20, 17:08

AQQ będzie musiało zapewne co 10-15s odpytywać serwer czy nie ma nowych wiadomości.

Co?!  :blink: Nie rób jaj, to musi działać "na żywo"... Odpytywanie serwera co sekundę nie wchodzi w grę? Jest coraz gorzej... Skype w AQQ padł i pewnie nie wstanie, Facebooka z tego co mówisz praktycznie nie będzie się dało używać, no tragedia :/

#54 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.20, 17:11

Nie można odpytywać co sekundę bo dostaniesz bana już po minucie. Aktualnie Facebook nie zaproponował zupełnie nic dla developerów co miało by zastąpić Chat API. Ponawiam pytanie z mojego ostatniego posta. 

#55 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2014.11.21, 11:41

Facebook wspiera callbacki z Graph API: https://developers.f...me-updates/v2.2
Co 5s wysyła zbiorczo aktualizację, chyba że nic się nie stało. Najlepsze rozwiązanie, w sumie jedyne gdy wejdzie aktualizacja Platformy i wyrzucą chat API. Nie zbanują wtedy za jakąś nadmierną ilość requestów, tylko sami będą wysyłać zmiany.

Trzeba by było się podpiąć pod /inbox a potem pod /conversation czy tam /message.

#56 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.21, 13:31

Problem w tym, że /message i /inbox to nie dotyczą czatu czyli wiadomości prywatnych. Dotyczą wysyłki wiadomości e-mail która wpadnie do skrzynki odbiorczej a nie do okna czatu na czym nam konkretnie zależy. Nie są to zatem dobre rozwiązania i nie załatwiają niczego. Aktualnie z tego co się zorientowałem nie ma i nie będzie możliwości wysyłki prywatnych wiadomości przez graph API. Trzeba będzie wymyśleć bardziej egzotyczne rozwiązania zapewne.

#57 Casley

Casley

Początkujący

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2014.11.22, 20:12

To kiedy można spodziewać się stablinej wersji? Zapowiadana była na ten tydzień ;P.

#58 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.11.22, 20:27

Będzie w poniedziałek lub wtorek. Czekam jeszcze na kilka ostatnich fixów dotyczących kompozycji Standard. Wczoraj znalazłem jeden dość poważny błąd - został już rozwiązany. Ale Silver znalazł kolejny. Więc jeszcze moment trzeba poczekać.

• Casley lubi to

#59 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.11.23, 00:14

zapowiedziana była chyba na miesiąc temu :D

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#60 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.11.23, 01:22

Chyba lepiej wydać później, niż w tak ważnym momencie zaliczyć jakąś wtopę? :P Cierpliwości... Dla testujących RC4 i tak żadnej rewolucji (mam nadzieję!) nie będzie - żadnych nowych funkcji czy wielkich zmian, więc dla nas to jedynie formalność.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych