Skocz do zawartości

Zdjęcie

Da się ustawić czat z LoLa?

lol czat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zyleta

Zyleta

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2014.11.27, 18:41

Witam, dziś dopiero zauważyłem, że można ustawić sobie w aqq czat z gry League of Legends (LoL), jednak mam pewien problem z tym, gdyż AQQ mi się rozsypuje (pokazuje się komunikat, że program AQQ przestał działać i takie tam i się wyłącza), po wprowadzeniu ów konta..

Niby jest ok, bo się da połączyć, wyskakuje lista kontaktów do osób, które mam w znajomych, ale zaraz tylko jak mi aqq wykryje dostępność kogoś i otworzę okno główne (gdzie jest lista kontaktów), albo ktoś do mnie napisze, to właśnie wysypuje mi się komunikator :/

Co konkretnie wpisuję? Tak jak w pewnej prostej instrukcji:

Dodaj konto -> jabber -> login/server to twoj login do gry, haslo to AIR_twoje haslo, zamiast @aqq.eu wpisujesz @pvp.net, dalej zaawansowane:

adres serwera odpowiadajacy twojemu serwerowi (sprawdz link podany przezemnie wyzej), port 5223

Czy to może być coś nie tak u mnie, czy coś więcej jest potrzeba i jak z opcjami "włącz automatyczną obsługę rekordów SRV" i "sprawdzaj poprawność certyfikatu SSL", zaznaczone, odznaczone?

Dodatkowo, czy problem może leżeć w tym, że w loginie mam literkę "Ż"? Zauważyłem, że podczas tworzenia konta, bezproblemowo mogę wpisać normalnie swój login, jednak jak wszedłem w jego edycję, to zmieniła się ona na "z" (drugi raz jak próbowałem utworzyć konto, nie wchodziłem w jego edycję i na liście utworzonych kont miałem normalnie z literką "Ż", co nie zmieniło faktu, że mi aqq się wyłączało).

Użytkownik Zyleta edytował ten post 2014.11.27, 18:42

#2 Zyleta

Zyleta

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2014.12.08, 00:35

Pozwolę sobie odświeżyć temat :>

Problem dalej aktualny, po przeczytaniu zasad (za co przepraszam, że dopiero teraz to zrobiłem :/ ), dodam parę informacji:

• używam najnowszej stabilnej wersji AQQ (tak mi się wydaje) x64 v. 3.0.0.50

• Mój system to Windows 7 64bit

• Internet explorer (prawdopodobnie najnowszy) wersja 11.0.9600.17420 (ogólnie wersja 11 :> bo o to się chyba rozchodzi?)

dodatkowe:

a) korzystam już wtyczek:

• GG Network

• Birthday Reminder

• CloseChatNotifier

• SpellChecker

• TabKit

b) korzystam ze stylu Silverlight Sense 5 13

A problem dalej występuje :> gdy chce połączyć konto AQQ z czatem LoLa, jak opisałem wyżej, to mi wyrzuca błąd i całe AQQ. Dodam, że to samo wpisałem na pidgina (heh, z początku widziałem taką instrukcję pod ten komunikator, a myślałem że można to jakoś połączyć z AQQ - nie skojarzyłem, że jest to komunikator :D ) i tam działało, bo nawet otrzymałem wiadomość od znajomego

Nieaktualne, dopiero teraz zauważyłem, że miałem pobraną wtyczkę pod opis z lola i prawdopodobnie w tym leżał problem, bo usunąłem ją i wydaje się że jest w porządku

A jednak dalej aktualne :D Pozornie wyglądało ok, bo dodałem konto, pokazały się kontakty, jednak nie mogę rozpocząć z nikim rozmowy (po naciśnięciu dwukrotnie na kontakt, otwiera się okno rozmowy, po czym wyrzuca błąd i wyłącza mi AQQ ;/ ) i to już bez znaczenia, czy mam styl Silverlight, czy standard, na obu ten błąd wyskakuje

Użytkownik Zyleta edytował ten post 2014.12.08, 01:27

#3 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.12.08, 10:30

Jak wywala błąd to zapraszam na bulistę :)

#4 Zyleta

Zyleta

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2014.12.09, 17:55

Z tego co zobaczyłem, na tej bugliście wkleja się coś z konsoli XML i bez tego chyba ani rusz? I coś zauważyłem, żeby robić to przy wyłączonych wtyczkach, a jeśli to prawda, to... uruchomiło mi się i działało.. potem sprawdzałem, która to wtyczka psuła wszystko i wyszło że to TabKit (zresztą, po ponownym uruchamianiu, wyskoczył mi komunikat (chyba od tej konsoli XML, co rejestrowała wszystko), że się wtyczka ta gryzie i przez to była "awaria", ale pytanie z innej beczki (nie wiem czy odpowiedni temat, ale chyba sensu nie ma zakładać drugiego?).

Jak wrzucić to co w konsoli XML, jeśli w momencie, gdy mi błąd wywala, AQQ się normalnie wiesza, wyskakuje komunikat że program przestał działać i się wyłącza, tym samym i ta konsola się wyłącza. Zapisują się gdzieś te dane?

I druga sprawa, nawet przy wyłączonej wtyczce, czasem mi wywali AQQ (przeważnie, gdy przewijam listę kontaktów, można wyczuć że coś jest nie tak, gdyż pasek przewijania chodzi "mozolnie", tzn. gdy normalnie scrollując, przewinięcie o jeden skok scrolla, przewija mi jakieś 50-60% paska (mało kontaktów aktywnych :D ), tak chwilę przed wywaleniem komunikatora, taki jeden skok przewinie może z 5% (ręczne przewijanie podobnie, zamiast przewijać z łatwością, tak przesunięcie myszą paska, mimo "złapania" go u samej góry i przesunięciu kursora na sam dół, przewinie cały pasek może do połowy)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lol, czat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych