Skocz do zawartości


Zdjęcie

MyPlayerTV Mobile - testy wersji beta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#101 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2014.12.08, 19:52

Testowałem Delphi dla androida i to była jedna wielka porażka. Niestety ale Delphi jest daleko w tyle za innymi narzędziami.
Też nie lubiłem Javy ale zmusiłem się do nauki tylko ze względu na androida. Programista musi się rozwijać jak to zaniedba to szybko skończy się dla niego rynek.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#102 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.12.09, 12:20

W XE7 support dla Androida nie jest już taki zły. Choć nadal jest z tym wiele problemów ;)


  • Beherit lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#103 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2014.12.09, 16:35

To nawet nie chodzi o to jak to działa, bo jako tako jest z tym okej (choć dalej nie wyobrażam siobie, że docelowo strumienie nie będą odtwarzane bezpośrednio w Twojej aplikacji, bez użycia zewnętrznych appek), ale o to jak to wygląda. Ja nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem - Ty nie chcesz czy po prostu nie umiesz dostosować wyglądu intrrfejsu do obecnych standardów? Bo jeśli to pierwsze i Twoje środowisko Ci nie pozwala stworzyć appki z GUI Material Design, to je po prostu zmień, a jeśli to kwestia braku umiejętności, to się po prostu naucz. No nie ma bata :P Chcesz sprzedać appkę, to zrób ją porządnie. Ja wiem, że dopiero zaczynasz, ale IMO powinieneś to dobrze ogarnąć zanim puścisz appkę w świat.

Swoją drogą myślałeś o jakiś mikropłatnościach za specjalne eventy jak ostatnio KSW? Ja wiem, że jest abonament, ale takie coś pozwoliłoby ludziom wykupić dostęp do konkretnego programu. Doświadczenie pojazuje, że mikropłatności sprawdzają się o wiele lepiej ;)

#104 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.12.13, 10:48

Wyszła nowa wersja. I jest multum nowych kanałów. Co do GUI Material Design to FM nie wspiera tego. Zmieniać środowiska nie zamierzam ;) Oczywiście można stworzyć pokrewnie działające GUI ale nie zamierzam marnować na to czasu. Naprawdę nie rozumiem czego więcej wymagać od aplikacji z listą streamów? :) Nie wszyscy przywiązują taką wagę do wyglądu a raczej do funkcjonalności.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#105 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.12.13, 12:24

I tak będziesz to musiał zrobić w przypadku AQQ na Androida :P

#106 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2014.12.13, 15:37

Naprawdę nie rozumiem czego więcej wymagać od aplikacji z listą streamów? :) Nie wszyscy przywiązują taką wagę do wyglądu a raczej do funkcjonalności.

Tego samego co zrobiło Google z "tylko" listą aplikacji :) Pokazałem Ci zresztą w poście #81. To tak jakby interfejs AQQ cały czas opierał się na IE6 i gdzieś byś miał, że obecnie GUI wykonuje się inaczej, innymi metodami, przy użyciu nowszych technologii, bo przecież działa. Działa, ale wyglądem odstrasza. Nie można się zatrzymywać i jeśli coś Cię ogranicza (w tym przypadku FM) to i tak prędzej czy później będziesz musiał to porzucić, a lepiej uczyć się nowego środowiska właśnie na takiej prostej appce niż później brać się za AQQ nie mając kompletnie pojęcia od czego zacząć.



#107 Jozek57

Jozek57

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2014.12.13, 17:46

Widzę że nowa wersja jest już oparta na nowym odtwarzaczu. Testowałem i działa płynnie więc jestem zadowolony z apki.


Użytkownik Jozek57 edytował ten post 2014.12.13, 17:52

  • Oconnel lubi to

#108 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.12.14, 17:13

Co do GUI Material Design to FM nie wspiera tego.


Sprawdziłem i jest to możliwe, Ty po prostu jak zwykle chcesz, aby na wszystko był już gotowy komponent. Wyszukaj w Google "firemonkey material design", nawet kod źródłowy jest dostępny.


Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2014.12.14, 19:27

  • Deadmaster lubi to

#109 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.12.14, 20:43

1. To, że ktoś przekolorował header na czerwono i dodał 3 okrągłe ikony na dole (bez animacji) to nie znaczy, że jest to Material Design.

2. Instalować nawet tego nie zamierzam ze względu na podejrzane uprawnienia które chcę sobie nadać plik APK. Odradzam też jego instalacje innym osobom.

3. Oprócz trzech ikon i przekolorwanej formy nic tutaj nie widzę. Ciężko to nazwać Material Design ;)


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#110 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.12.14, 21:19

To tylko początek, resztę tego UI też da się zrobić - po prostu trzeba chcieć. Myślisz, że pisząc w innym środowisku wszystko jest na wyciągniecie ręki? Mylisz się.

#111 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.12.15, 09:01

Beherit... proszę Cię... pisałem o tym wyżej ;)

 

 

 

Oczywiście można stworzyć pokrewnie działające GUI ale nie zamierzam marnować na to czasu. Naprawdę nie rozumiem czego więcej wymagać od aplikacji z listą streamów?


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#112 andrewandrew

andrewandrew

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2017.12.28, 23:35

Dawne logo cartoon network  :-P


Biorę to na barki, biorę to na karki,
najwidoczniej jestem z innej bajki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych