Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozwinięcie funkcji "Wczytywanie ostatniej rozmowy z archiwum"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Rozwinięcie funkcji "Wczytywanie ostatniej rozmowy z archiwum" (9 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za wprowadzeniem tej propozycji?

1. Jestem na TAK. (7 głosów [77.78%])

Procent z głosów: 77.78%

2. Jestem na NIE. (2 głosów [22.22%])

Procent z głosów: 22.22%

3. Nie mam zdania. (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 wan25

wan25

Początkujący

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2014.12.14, 12:54

Witam.

Proponuję dodać w ustawieniach AQQ opcję, aby po otwarciu okna rozmowy automatycznie było wczytywane X ostatnich wiadomości z archiwum.

Obecnie ta funkcja realizowana jest przez prawoklik w oknie rozmowy.

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2014.12.23, 03:07

#2 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2014.12.23, 03:06

AQQ automatycznie wczyta ostatnie wiadomości (jest limit, ale nie pamiętam) jeśli od zamknięcia okna rozmowy minęło mniej niż 30 minut. Głosujemy zatem za zniesieniem tych 30 minut i wczytywaniu ostatniej rozmowy zawsze. Jestem na NIE :P

PS Następnym razem pamiętaj o ankiecie.

#3 Shinigami

Shinigami

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 2014.12.24, 00:05

Najlepiej gdyby to X minut było konfigurowalne, i do tego jeszcze konfigurowalne ile wczytać wiadomości (lub jak bardzo stare)

• Silverlight, wan25 i Azetinho lubią to

#4 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2014.12.24, 12:31

Limit został wprowadzony, ponieważ IE na starcie okazywało się bardzo wąskim gardłem przy wczytywaniu bardzo dużej liczby wiadomości. W AQQ 2 wczytywana była cała ostatnia rozmowa, co przy długich rozmowach sprawiało, że ja na okno rozmowy czekałem powyżej 20 sekund. Takie zachowanie było niedopuszczalne i poczynione zostały kroki w celu jak najszybszego wyświetlania okna rozmowy (#1 wczytujemy bodajże tylko 20 wiadomości, #2 okno wyświetla się natychmiast, a nie dopiero wtedy, gdy IE zakończy dodawanie rozmowy). Wizualnie tak jest o wiele szybciej i o to głównie chodziło.

Shinigami ma dobrą propozycję, na takie rozwiązanie bym zagłosował. W końcu dla Oconnela to i tak żadna różnica (wystarczy że doda kontrolki opcji w ustawieniach), bo te funkcje i tak w AQQ już są, tyle że mają na sztywno ustalone wartości. Jakby miało to kogoś uszczęśliwić... Wydaje mi się, że sam bym sobie nawet włączył, żeby zawsze wczytywało ostatnie wiadomości, tak jak to ma miejsce na Facebooku :)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#5 Shinigami

Shinigami

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 2014.12.24, 13:45

Dokładnie, często mnie denerwuje że jak dostanę na następny dzień wiadomość od kogoś to nie pamiętam dokładnie kontekstu i muszę w archiwum zaglądać

• wan25 i Azetinho lubią to

#6 gnomiuszka

gnomiuszka

Adept

• Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2015.01.11, 17:41

A czy przypadkiem wtyczka tabkit tego nie realizuje? po otwarciu okna rozmowy ładuje się jego ostatni stan. 

#7 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2015.01.11, 17:52

Tylko dla przywracania sesji :P Jak komuś to potrzebne, to zrzućcie się na piwo dla Beherita, to może doda automatyczne wczytywanie ostatniej rozmowy dla każdej nowootwartej zakładki, choć nie wiem jak elastyczne jest SDK w tej kwestii.

• Beherit i Bartek Sz. lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych