Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z gmail, podwójny kontakt?

gmail

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rider

Rider

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2014.12.19, 13:58

Witam

Dodałem konto gmail, ogólnie bez problemu, mogę rozmawiać - ale dopóki sam się nie odezwę do rozmówcy to jestem niedostępny. Mam tylko jeden kontakt z gmaila, wiec nie wiem, czy to normalne, ale po kliknieciu na kontakt na liście pojawiają mi się dwa "podkontakty", tak jak na załączonym obrazku. Po wybraniu gmail mam kontakt rozmówcy dostępny, zgodnie z rzeczywistościa, po wybraniu Messaging.... ten sa kontakt jest jako oddalony. Usuwanie i dodawanie kontaktu zawsze kończy sie tak samo - pojawiaja sie dwa "podkontakty". Przede wszystkim proszę o podpowiedź, jak zrobić, zeby po zalogowaniu sie na aqq moj kontakt był dostępny.

Załączone miniatury

• Obrazek.jpg

#2 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.12.19, 14:23

To nie jest drugi kontakt. To oznacza, że dana osoba jest zalogowana na dwóch zasobach (np. na dwóch urządzeniach). Drugi zasób zapewne pochodzi od jakiejś aplikacji mobilnej. Klikając na kontakt masz wybór gdzie chcesz do kogoś napisać (od tego są zasoby). 

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#3 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.12.19, 14:30

Pierwszy zasób to zalogowanie do czatu przez interfejs WWW Gmail, drugi to zalogowanie na smartfonie w Hangout :)

#4 Rider

Rider

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2014.12.19, 14:32

:) ok, dzieki, to z tym już nie walczę. A co z tym, że dopóki się nie odezwę, to nie widać mnie jako dostęnego?

Jest to o tyle uciążliwe, ze rozmówca nie może ze mną zacząć czatu, bo jak jestem dla niego niedostępny, to może do mnie wysłać jedynie maila. Jak ja sie odezwę pierwszy to rozmowa idzie bez problemu.

Użytkownik Rider edytował ten post 2014.12.19, 14:35

#5 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.12.20, 09:06

Dość wątpliwe, że jesteś widoczny offline. Druga osoba może coś pokręciła? 

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gmail

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych