Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór tabletu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2014.12.30, 22:19

Poszukuję tabletu, w pewnych sytuacjach zastąpić miałby mi komputer/telefon. Używałbym go wyłącznie do internetu, np. do oglądania filmów VOD, np. ze stron: http://www.iplex.pl/ http://kinoplex.gazeta.pl/ http://player.pl/ http://vod.pl/. Tak więc jeżeli ktoś polecałby mi tablet, który sam ma to byłoby miły gdyby sprawdził jak jest z obsługą tych stron.

Tablet nie musi być nowy ale żeby był w 100% sprawny.

Wymogi co do tabletu (jeżeli o czymś zapomniałem to dopiszę później):
- cena: powiedzmy, że 200 zł (możliwe, że z hakiem) - nie chcę wydawać na niego np. 500 zł bo wolałbym dołożyć drugie tyle i dobrać części do nowej jednostki aby wymienić mój stary ale ciągle jary komputer.
- system Android albo Windows - prawdę mówiąc to wolałbym, żeby systemem był mobilny Windows ale wątpię czy taki tablet spełniłby powyższy wymóg. Jeżeli nie to już niech będzie coś z "Andkiem".
- płynność działania - budżetowa Lumia z Windows Phonem przyzwyczaiła mnie do bardzo płynnego działania i tego samego w jak największym stopniu oczekuję nawet po urządzeniu z Androidem.
- wejście na słuchawki standardowe 3,5 mm.
- WiFi (są w ogóle jakieś tablety bez niego?) - do tabletu nie zamierzam wsadzać karty SIM (bo i po co skoro mam telefon?).
- opcjonalnie: podstawka z fizyczną klawiaturą QWERTY - nie musi być w zestawie, ale takie coś mógłbym dokupić (jeżeli nie od razu to po jakimś czasie).
- opcjonalnie: możliwość podłączenia pendrivea pod port USB/MicroUSB (np. przejściówką).
- opjconalnie: wypatrzyłem jeszcze tablety z możliwością odtwarzania TV przez wbudowany dekoder DVB-T, np. taki:
http://allegro.pl/ta...4941617917.html
tylko czy to faktycznie zdaje egzamin? Czy można w domu spokojnie obejrzeć cały film?

Jeżeli ktoś mógłby zaproponować coś sensownego to z góry dzięki. Tablet nie jest mi niezbędny, więc jeżeli nie ma sensu kupować czegoś takiego to po prostu go nie kupię, i tyle.

#2 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2014.12.30, 23:55

Za 200zł nie dostaniesz dobrego tabletu. Tani będzie się ciąć i będzie miał stary system.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2014.12.31, 10:33

• Malusiolka i jojo87 lubią to

#3 Bartek Sz.

Bartek Sz.

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów
  • MiejscowośćKwidzyn

Napisano 2014.12.31, 02:22

Tak sobie trochę pobuszowałem po internecie w celu znalezienia ciekawego tabletu dla Ciebie za 200zł i sprawa wygląda cienko, nawet bardzo. Problem jest taki, że nie ma w tej cenie wydajnych tabletów. Sam sobie zamówiłem parę dni temu Samsunga Galaxy Tab 4 8", ale za taki sprzęt trzeba dać od 800zł wzwyż... Wtedy możemy mówić o wydajnym sprzęcie.

• jojo87 lubi to

#4 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2014.12.31, 13:56

Beherit, trochę oglądałem recenzji tanich tabletów na YT i raczej nie tną się, aż tak bardzo, że człowiek chciałby rzucić nim o ścianę ;) Jeżeli tablet z Androidem nie będzie miał aktulizacji to mówi się trudno. Ważne, żeby działał.

Bartek Sz., ale ja nie szukam bardzo wydajnego tabletu, żeby mi obsłużył gry 3D w HD i nie wiadomo jeszcze jakie inne cuda. ;)

#5 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2014.12.31, 14:06

Zrozum, że na tani tablet szkoda kasy ;) Będzie działać jako tako i do tego szybko coś w nim nie będzie działać (mam znajomych, którzy właśnie wzięli tani tablet). Ja mam DELL Venue 7" 3740, kosztuje około 500zł ale jest na prawdę dobry (w dodatku ma Androida 4.4.4).

Użytkownik Beherit edytował ten post 2014.12.31, 14:06

• jojo87 lubi to

#6 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2014.12.31, 14:31

No dobra, a takie coś? Tablet wart 500 zł za 200 zł? Coś podejrzany ten rabat...
http://allegro.pl/ta...4947343447.html

Beherit, prawdę mówiąc to wolałbym tablet z Windowsem ale taki to ciężko byłoby dorwać nawet używanego za mniej niż 300 zł...

#7 Bartek Sz.

Bartek Sz.

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów
  • MiejscowośćKwidzyn

Napisano 2015.01.01, 12:30

@jojo87, ja po prostu wymagam od sprzętu stabilności i szybkości działania oraz podzespołów wysokiej jakości. Miałem tablet za 300 zł i źle go wspominam (bateria szybko padła, ekran po czasie zaczął tracić kolory, nie wspominając o problemach z czytnikiem kart pamięci). Od wczoraj mam Samsunga Galaxy Tab 4 8.0" i chodzi dobrze ;)

Użytkownik Bartek Sz. edytował ten post 2015.01.01, 14:33

• jojo87 lubi to

#8 Detter

Detter

Początkujący

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2015.01.02, 01:05

Jedno jest pewne: albo niestety trzeba za tablecik zapłacić więcej, ale nie będziesz z niego zadowolony :(

Sam korzyzstałem z GalaxtTab2 - ogólnie - całkiem nieźle. Na chwilę obecną, przesiadłem się na nowszy model, a jak wezmę do ręki tab2 to odczuwa czxłowiek zamulanie stroasznie i aż się nie chce facebooka otwierać :/

• jojo87 lubi to

#9 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2015.01.05, 02:59

Postanowiłem, że będę polował na coś używanego z Windowsem za 200 zł z hakiem. Oczywiście nie uszkodzonego. Znając obecne ceny takich tabletów to nie prędko uda mi się to no ale cóż, nie śpieszy mi się, mogę poczekać.

#10 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2015.01.06, 02:43

... no ale cóż, nie śpieszy mi się, mogę poczekać.

Skoro Ci się nie śpieszy, to dlaczego taki skromny budżet? Nie lepiej poczekać (skoro i tak to chcesz zrobić), odłożyć trochę więcej kasy i kupić coś porządniejszego? Jakby mi ktoś oferował tablet z Windowsem za 200 zł, to z czystej ostrożności nie brałbym go. Lepiej dołożyć trochę więcej i mieć lepszy sprzęt, niż kupić jakiś tani shit :P

#11 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2015.01.06, 22:23

Deadmstare, dlatego, że nie chcę wydawać nawet 500 zł na "głupi" tablet. Gdybym chciał to kupiłbym go od razu, nawet za taką kwotę ale po prostu szkoda mi kasy. Już wolałbym dołożyć drugie tyle i miałbym nowe podzespoły do PC.

#12 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2015.01.07, 01:28

Zależy czego szukasz. Jeśli zabawki do grania itp., to faktycznie szkoda kasy, ale jeśli szukałbyś naprawdę porządnego sprzętu zdolnego zastąpić laptop, to 200 zł nie wystarczy. Nie napisałeś do czego właściwie Ci ten tablet potrzebny.

#13 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2015.01.07, 09:52

Deadnaster, pierwszego akapitu w pierwszym poście nie czytałeś? :)

#14 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2015.01.07, 11:20

Napisałeś, że do oglądania filmów, a jak do tylko tego to już lepiej kupić smarttv.

#15 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2015.01.07, 12:08

Beherit, nie tylko do oglądania TV. Na przykład jakbym chciał coś sprawdzić na szybko (pocztę albo coś innego) to nie musiałbym włączać od razu PC-ta. Poza tym 20-40'' TV nie jest mi potrzebny (że już nie wspomnę o jego cenie znacznie większej od tabletu). A gdybym miał tablet to spokojnie mógłbym jakieś film sobie obejrzeć na fotelu, krześle, podłodze (jak plecy będą bolały ;)) czy nawet w "wyrku".

Użytkownik jojo87 edytował ten post 2015.01.07, 12:08

#16 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2015.01.16, 15:57

Za 200 zł ciężko będzie znaleźć coś dobrego. Ja od niedawna używam Tablet HUAWEI Media Pad M1 8.0, android 4.2.2 i jestem zadowolona.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych