Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ SolarWave 3.0.0.51


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kucharskov

Kucharskov

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2015.01.15, 13:59

Jestem zadowolony, że wyszła beta bo... No właśnie! Ja jestem zadowolony bo lubię nowości, Wy jesteście zadowoleni bo lubicie marudzić.

Nazywam się dumnie programistą mimo że to co zrobię wygląda jak zużyty papier toaletowy w porównaniu do cudownego origami jakim tu jest AQQ.

Może się nie znam ale mi jest wygodniej w switchu zrobić for dla każdego warunku niż switch w forze. Dostałem za to opieprz od nauczyciela tak jak OC od was.

Może On tez czegoś nie umie, może tak jak chcecie Mu nie działa albo po prostu tak mu się marzy działanie programu. Nie krzyczcie na niego. ;)
  • Oconnel lubi to

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!


#22 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.01.15, 14:03

:]


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#23 Kucharskov

Kucharskov

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2015.01.15, 14:07

Dobra, dobra. Ale to ze program ciut się wiesza (dłużej się czeka na okno logowania) gdy nie mam połączenia z internetem mógłby Pan naprawić.

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!


#24 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.01.15, 14:10

:(


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#25 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.01.15, 14:30

Te rozwiązanie hybrydowe jest spoko, dziękuję :)

A jeszcze jedno - czy możesz dodać sprawdzanie dodatkowo po 1h, kiedy przy pierwszym będzie info, że serwer jest offline? Wtedy przez 1h użytkownik będzie siedzieć jeszcze z subskrypcją false-positive i zniweluje to problemy z krótkimi awariami serwera.

#26 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.01.15, 14:32

Aktualnie tego typu sytuacjami ma się zająć serwer awaryjny. Więc nie jest to na razie potrzebne. Ale gdyby serwer znów dał ciała to pomyślimy nad tym.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#27 AviciiPL

AviciiPL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2015.01.15, 16:00

Aktualnie tego typu sytuacjami ma się zająć serwer awaryjny. Więc nie jest to na razie potrzebne. Ale gdyby serwer znów dał ciała to pomyślimy nad tym.

Nie może być tak, że dopiero wtedy "pomyślisz nad tym"... powinieneś w jak NAJLEPSZY sposób NIE DOPUŚCIĆ do awarii. Powinno ci zależeć nad tym, by ludzie nie odczuwali jakichkowliek awarii!


  • Beherit, kr2ysiek i Bartek Sz. lubią to

Mój sprzęt http://blog.aviciipl.net/sprzet


#28 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.01.15, 17:31

A to zapewnia jedynie awaryjny serwer...


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#29 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.01.15, 18:10

A gdzie ten awaryjny serwer tym razem jest?



#30 Kucharskov

Kucharskov

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2015.01.15, 18:49

U OC w piwnicy. Wiesz: Intel Pentium 800Mhz, 16MB ram DDR 1, karta sieciowa Ethernet 10b/s i dysk 40MB.

Przecież on jest "awaryjny" nikt nie powiedział jak bardzo awaryjny :D

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!


#31 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2015.01.15, 20:05

O, to ja jakiś czas bawiłem się serwerem o takich parametrach: Intel Pentium III 350MHz, 160MB RAM, dysk 3GB i Ethernet 10Mbps. Gdyby nie ten stary dysk, całkiem dobrze działał. ;) Swego czasu była na nim moja strona i bot. :D



#32 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2015.01.16, 02:18

  • Poprawiono dekodowanie encji unicode (double surrogates).

Dziękuję! Na poprawę tego najbardziej czekałem w tej wersji beta :D Oczywiście jak zwykle nie jest super na 100%, bo przy włączonym restrykcyjnym trybie emotek nie wyświetlają się one poprawnie, ale nie jest to coś co jakoś szczególnie utrudnia korzystanie z emotek, więc wrzuciłem przed chwilą update mojej paczki. Zainteresowanych zapraszam tutaj: Facebook Chat :)

Tak jak pisałem Ci na priv - mam nadzieję, że mimo małej szkodliwości tego problemu dasz radę dodać jednego if'a pozwalającego poprawnie wyświetlić emoty obok siebie składające się z encji tak jak jest to z emotami będącymi w nawiasach ostrych. Tryb restrykcyjny powstał po to, by się emotki w słowa nie wciskały, więc w przypadku encji nie zdaje egzaminu.
 



#33 Boltex

Boltex

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2015.01.16, 13:38

 

  • Wtyczka GG: Poprawiono zawieszanie się okna katalogu publicznego przy jego zamykaniu.

Dzięki. Ten problem dość częśto się u mnie pojawiał.


  • Oconnel lubi to

#34 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2015.01.17, 04:47

Nie znam się, to się wypowiem.

 

Czy AQQ na prawdę potrzebuje sprawdzać stan subskrypcji aż tak często? Skoro już raz pobrało sobie jej ważność, to nie mogłoby sobie sprawdzać daty ważności z datą pobraną skądkolwiek w przypadku awarii?


  • Silverlight, inzaghi89 i Bartek Sz. lubią to

#35 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2015.01.17, 11:28

No przeciez, w sumie stivo chyba nawet ma racje :P Na dysku zapisywac Oconnel nie chce, ale dlaczego zmiennej w RAMie sobie nie przetrzymac? Tam chyba nikt sie nie dobierze gdy obszar pamieci procesu bylby chroniony? Wtedy timer na 12/24 zamieniamy na timer na... data wygasniecia - data aktualna...


  • Beherit i Bartek Sz. lubią to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#36 inzaghi89

inzaghi89

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2015.01.17, 13:42

Dlaczego by nie na dysku. Programistą nie jestem, ale: niech profil (konto administratora) ma generowany losowo ID. Byłby on swego rodzaju hash kodem do szyfrowania i niech szyfruje sobie gdzieś w plikach info o licencji. Skoro AQQ i tak sprawdza liczbę aktywnych subskrypcji to niech robi to dalej po ID. Po co ma mi sprawdzać co 12h czy moja licencja wygasła?! Skoro kupiłem na miesiąc niech sprawdzi po 2 tygodniach dopiero. Skoro mam na rok, niech sprawdzi po 11 miesiącach i zweryfikuje dane z serwerem. Nie rozumiem dlaczego tak usilnie chcesz sprawdzać licencję co 12h.

 

Uruchamianie kolejnego serwera weryfikacyjnego totalnie mija się z celem. Jeśli już chcesz popadać w takie paranoje to postaw chmurę i przynajmniej 3 serwery. Wtedy będzie pewność, że jeśli jedno padnie, to drugie działa. A jeśli drugie urządzenie nie działa, to trzecie... Albo amazon cloud.

 

Jeśli ktoś na prawdę chce, to obejdzie to. Tak samo jak w przypadku myplayera.

 

Fajnie, że komunikator nadal się rozwija. W kółko tylko negatywne opinie i w kółko główne modyfikacje wokół wyglądu... Przyznam, że nieco mnie to nudzi, że zamiast skupić się na funkcjonalności programu, opinii społeczności dodawane są coraz to i nowsze duperele związane z wyglądem. To niestety nie wszystko.

 

Sam korzystam, bo jest mi wygodniej niż z w... Przedłużę licencję z miłą chęcią. Dorzuciłbym nawet jakąś dotację, ale nie widzę póki co nic, co by mnie do tego skusiło.

 

Co i jeden wątek w związku z nową wersją to jota w jotę to samo. Społeczność swoje, Oconnel swoje. Odnoszę wrażenie, że jest podział na kilka grup - milczących, wyrzucających i tych, którzy chcą dobrze. A, no i guru, które słucha tylko kilku osób na czele. Wybaczcie, że tak bezpośrednio piszę, ale to się robi nudne. Nie wiem jak statystyki, ale obserwując to, co się dzieje odnoszę wrażenie że liczba użytkowników spada (nie wspominając o tych aktywnych na forum).



#37 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2015.01.17, 14:29

Oconnel chce mieć 100% pewnik, że niemożliwe będzie powstanie jednoznacznej instrukcji, która będzie mogła prowadzić do zaszyfrowania takim samym szyfrem i zapisania w tym samym miejscu zaktualizowanego klucza z datą przez inny program, niż AQQ/ręcznie. Zapis na dysku raczej tego nie zapewnia, ale sprawdzanie subskrypcji jedynie przy starcie AQQ i potem dopiero za długo długo (data wygaśnięcia - data aktualna = timer) na wypadek jakby ktoś chciał piracić przez nie wyłączanie nigdy komputera/AQQ wpłynęłoby bardzo pozytywnie na:

- obciążenia serwerów Oconnela

- zadowolenie użytkownika, bo ludzie, którzy mieli AQQ włączone zanim serwer padł, mogliby nadal z niego korzystać do wygaśnięcia subskrypcji, czyli nie miałyby miejsce sytuacje tak drastyczne, jak ostatnie


  • MrBeckham666 lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#38 inzaghi89

inzaghi89

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2015.01.17, 14:49

sprawdzanie subskrypcji jedynie przy starcie AQQ i potem dopiero za długo długo

A w przypadku padnięcia serwera nie uruchomisz komunikatora. Uważam, że to lekka paranoja sprawdzać każdorazowo, aczkolwiek jest to mniej męczące na pewno niż sprawdzanie okresowe w małych odstępach. Jakoś nadal istnieją programy typu TotalCMD i mają się dobrze. Licencja jest na dysku, offline. Nic nie sprawdza online. I działa. Piracą... owszem. Wersja shareware używana dożywotnio. Jasne.

 

W tym sprawdzaniu są pieniądze Oc, który poświęca czas na programowanie. Dobra, rozumiemy to wszyscy. Nie mam nic przeciwko. Niech sprawdza. Problemu nie ma dopóki jest połączenie z internetem, dopóki serwer działa. A jak nie to szlag człowieka trafia, bo durnej wiadomości wysłać nie można i trzeba kombinować innymi komunikatorami. Tutaj również powinien być jakiś odstęp czasu do sprawdzenia, a nie "nie działa, to nie działa i nie skorzystasz".

 

Tak jak ktoś wyżej napisał. Z użytkowników, którzy płacą, robi się piratów. Bo... zapłaciłem, a nie mogę korzystać, bo coś [ciach]. Poza tym stawianie kolejnego serwera to generowanie dodatkowych kosztów.

 

Jestem jednak dobrej myśli, że uda się znaleźć jakieś pośrednie rozwiązanie bez sprawdzania co ileś tam godzin, a z rzadszą częstotliwością.


Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2015.01.17, 21:05


#39 Casley

Casley

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2015.01.24, 22:36

Oconnel, masz zamiar zaktualizować wtyczkę GG, która od dawna jest w przestarzałej wersji? Jest już wydane nowe API, które pozwala na wiele nowych rzeczy. Między innymi pełne zarządzanie konferencjami.


Użytkownik Casley edytował ten post 2015.01.24, 22:37


#40 MrBeckham666

MrBeckham666

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2015.02.03, 16:00

a ja proponuje oconelowi zajrzeć na bugliste bo lista błędów jest rażąca teraz są bardziej denerwujące błedy niż w poprzedniej stabilnej wersji. :) ehh jak tam dalej bedzie to niestety pożęgnam się z aqq:) a tego bardzo nie chcę :)


Oconnel, masz zamiar zaktualizować wtyczkę GG, która od dawna jest w przestarzałej wersji? Jest już wydane nowe API, które pozwala na wiele nowych rzeczy. Między innymi pełne zarządzanie konferencjami.

 

nowe rzeczy fajnie ale ile niedoróbek jest w tej starej czy tylko mi rozłacza gg co jakiś czas losowo? czasami działą 10 h bez przerwy a czasami rozłacza w ciągu 10 min z 5 razy np. ehh


prawda jest taka że jakich zabezpieczeń nie zrobisz to crack i tak powstanie:) ja raczej skupiłbym się na twoim miejscu na błedach w aqq i zadowolił tych użytkowników którzy płacą i aqq jest dla nich tym czymś :) czyli zbugowanym komunikatorem który i tak używają bo mimo wielu błędów i tak lepszego moim zdaniem nie ma:)

 

chodz nie powiem każda stabilna wersja ma coraz bardziej wku.. błedy. już się zastanawiam czy WTW nie zainstalowac jak narazie jako drugorzedny a pozniej kto wie:)

 

ja osobiscie jestem takiego zdania że i tak bym płacił nawet jakbym miał cracka na dysku ponieważ chcem żeby aqq przetrwało jak najdłużej ale oconel chyba tego nie chce.


Oconnel chce mieć 100% pewnik, że niemożliwe będzie powstanie jednoznacznej instrukcji, która będzie mogła prowadzić do zaszyfrowania takim samym szyfrem i zapisania w tym samym miejscu zaktualizowanego klucza z datą przez inny program, niż AQQ/ręcznie. Zapis na dysku raczej tego nie zapewnia, ale sprawdzanie subskrypcji jedynie przy starcie AQQ i potem dopiero za długo długo (data wygaśnięcia - data aktualna = timer) na wypadek jakby ktoś chciał piracić przez nie wyłączanie nigdy komputera/AQQ wpłynęłoby bardzo pozytywnie na:

- obciążenia serwerów Oconnela

- zadowolenie użytkownika, bo ludzie, którzy mieli AQQ włączone zanim serwer padł, mogliby nadal z niego korzystać do wygaśnięcia subskrypcji, czyli nie miałyby miejsce sytuacje tak drastyczne, jak ostatnie

dokładnie zgadzam się :) raz jak trafiłem na awarie serwera myślałem że mnie krew zaleje:) do odrazu w ruch poszło WTW:) i z aqq nie korzystałem aż 2 dni:)

 

już powoli przyzwyczajam się do kadu jest całkiem całkiem:)

 

zawsze jeszcze pozostaje pidgin:)

 

WTW i AQQ ostatnio za bardzo grają mi na nerwach.


Użytkownik MrBeckham666 edytował ten post 2015.02.12, 06:14





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych