Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niedoróbki, które kiedyś już zgłaszałem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.02.16, 15:08

Od soboty jestem bez TV (Szajsung zrobił sepuku matrycy) i zostałem zmuszony używać wynalazku jakim jest MyPlayer. Zdziwiłem się, że po takim czasie (niecały rok od ostatniej przygody) nic prawnie nie zostało poprawione, mimo iż zgłaszałem to na priv.
 
1. Brak kompaktowego trybu, który na ekranie zostawiałby sam fragment z obrazem - teraz można ukryć niektóre elementy ale zostaje gruba ramka + przyciski na belce okna.
2. Brak ukrywania kursora przy nieaktywności na fullscreenie.
3. Lista programów nadal odstrasza - duża i zajmuje prawie całą wysokość. Tragedia.
5. Otwieram listę, chcę zejść na koniec i klikam klawisz End - włącza mi się ostatnia stacja. Szukam np. Polsatu więc wciskam P i ładuje mi się pierwsza stacja na tę literę. Bezsensu.
6. Odświeżenie listy lub zaznaczenie, aby pokazało programy z limitem czasu = zatrzymanie aktualnej stacji. Po co?
7. Przydałaby się lista ulubionych programów TV, jakoś nie chce mi się patrzeć na telewizję Trwam czy Disco Polo.
8. Po włączeniu trybu trzymania odtwarzacza na wierzchu nie wyłącza się on automatycznie jak włączymy na pełen ekran jakiś program TV. W efekcie mamy odtwarzacz ciągle na wierzchu, tryb trzeba wyłączyć ręcznie i znowu wejść w pełen ekran programu TV.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2015.02.16, 19:05


#2 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2015.02.17, 20:36

Nic nie zostało ruszone, bo Oconnel nie tworzy programów dla użytkowników, tylko dla siebie. Każdy używa programu na trochę inny sposób, a Oconnel uznaje tylko własny.



#3 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.03.02, 19:21

Dziękuję Oconnel za wypowiedzenie się w tym temacie. Fajnie, że nie olewasz swoich klientów i naprawisz wymienione przeze mnie kwestie :) Czekam niecierpliwie na aktualizację, a tym czasem lecę wykupić abo na rok.



#4 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.03.02, 19:33

Mój brak odzewu jest raczej spowodowany faktem, że już kiedyś o tych rzeczach rozmawialiśmy. Część z nich nie będzie wprowadzona jak np. całkowity tryb kompaktowy (zbyt dużo trzeba by przebudować, dodatkowo brak dostępu do kanałów w takim trybie). Średni tryb kompaktowy z resztą został dodany na twoją prośbę i moim zdaniem jest w zupełności wystarczający. Tak ogromna przebudowa tylko po to aby zyskać 25px dodatkowego miejsca po prostu się nie kalkuluje. Co do ukrywania kursora lub problemu z widocznym oknem w trybie ontop + fullscreen to sprawa nie jest też oczywista ponieważ MP nie ma bezpośredniej metody "sprawdzenia" czy tryb pełnego ekranu jest czy nie jest aktywny (w trybie tv). MP korzysta z różnych wewnętrznych odtwarzaczy (te często ulegają zmianie) przez co jeszcze trudniej nad tym zapanować. Ale generalnie ostatnio przy poprawkach w AQQ dotyczących podobnej kwestii udało mi się napisać kod który w przypadku MP będzie działał na większość odtwarzaczy - choć jeszcze tam tego nie testowałem - więc być może uda się częściowo te dwa problemy załatwić. Wygląd listy to coś względnego. Gdy poużywasz dłużej programu przyzwyczaisz się a może nawet polubisz. (6) - lista jest pobierana z serwera. Przy odświeżaniu nie ma pewności czy kanał który oglądasz nadal istnieje i stąd pełny refresh. (7) - pomysł do rozpatrzenia.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#5 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.03.02, 19:40

Tryb kompaktowy jeszcze przeżyję, bo jak włączam MyPlayer to oglądam TV i nie przeglądam nic na kompie, idzie przeżyć.

 

Ukrywanie kursora w trybie pełnego ekranu jest banalnie prosta nawet, gdy używa się flasha itp. Sprawdziłem i pojawiają się tam specjalne okna z tego samego procesu więc nie problem sprawdzić czy okno jest na pełnym ekranie czy nie.

 

Nie zgodzę się z tym, że przerwanie aktualnego programu przy odświeżaniu jest potrzebne. Przecież aktualnie oglądam program, po prostu odświeżam listę by sprawdzić czy jakiś kanał się pojawił lub po prostu chcę obejrzeć te bez limitu. W efekcie jak puszczam dziecku bajkę to się ona wyłącza... (już nie wspomnę o tym, że oglądając jakiś program był tam limit oglądających i ponownie nie mogłem włączyć kanału, bajki nie było, dziecko płakało) To jest niepotrzebne.


Użytkownik Beherit edytował ten post 2015.03.02, 19:41


#6 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.03.02, 19:45

Co do flasha. Zauważ, że co prawda mogę po klasie okna stwierdzić czy okno flashowe istnieje i jest pełnoekranowe ( i tak właśnie zamierzam to robić) - ale następuje tutaj oczywisty problem. Mam 3 monitory - gdy włączam inny odtwarzacz flashowy na innym monitorze w trybie pełnoekranowym to nie mam już pewności który uchwyt okna otrzymam gdy o niego poproszę. Aby mieć pewność, trzeba by enumerować otwarte okna czego z kolei robić nie chcę. Dlaczego? Bo mam już dość tej funkcji w AQQ - gdy jakieś okno nie odpowiada aplikacja się zawiesza. Więc generalnie jak pisałem, będzie to działać doraźnie ale nie 100 procentowo.

 

Refresh jest potrzebny ponieważ lista ulega zmienie. Jeżeli po zmianie kanału na liście już go nie ma - to co ma być ustawione? :] Czysto w celu bezpieczeństwa jest tak zrobione a nie inaczej. Z resztą funkcja o której wspominasz jest bardzo rzadko używana... Raczej nie ma jej co w ogóle aktywować xD


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#7 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.03.02, 19:54

Wydaje mi się, że więcej osób ma 1 monitor, nie każdego stać na parę już nie mówiac o tym, że popularniejsze są laptopy  :)

 

Wybacz ale nie rozumiem nadal tego, że MyPlayer wyłącza aktualnie odtwarzany prawidłowo program. Nawet jeżeli miałby on zniknąć po odświeżeniu listy to nie widzę sensu, aby w momencie kiedy kanał działa to go wyłączać. Takich sytuacji pewnie jest mało, więcej już jest gdy dana stacja ma limit 60 widzów, odświeży się listę i już pozamiatane - wejść ponownie się nie da na kanał. Dla mnie to błąd i bardzo duża niedogodność.


  • Deadmaster lubi to

#8 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.03.02, 19:59

Ale w czym dokładnie Ci to przeszkadza? Przecież nikt nie odświeża listy co chwilę. Ona ulega zmianie raz lub góra dwa razy dziennie.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#9 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.03.02, 20:09

Przeszkadza, kiedy nie mam zaznaczonych kanałów z limitem czasu, aby lista była krótsza, potem chcę wybrać jakieś bajki dziecku - zaznaczam opcję z limitem i nagle program (inne bajki) się wyłącza.

 

A co z pozostałymi kwestiami? Szczególnie przeszukiwanie listy za pomocą klawiatury.



#10 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.03.02, 20:15

Ok zobaczę co da radę zrobić z odświeżaniem. Co do przeszukiwania trzeba by wymyślić inny sposób dobierania kanałów tj. zastosować jakąś inną kontrolkę. Pomyślę nad tym.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#11 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.03.02, 20:24

Dziękuję :)



#12 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.03.03, 16:48

Jest już nowa wersja. Sporo rzeczy z Twojej listy zostało w niej uwzględnione ;)


  • Beherit lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych