Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ SolarWave 3.0.0.53

• Zamknięty Temat jest zamknięty
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.02.22, 12:39

AQQ SolarWave 3.0.0.53

Data wysłania: 2015.02.22, 11:39

Data aktualizacji: 2015.02.22, 11:39

Kolejna beta jest już dostępna i zawiera bardzo wiele istotnych zmian i poprawek. I tak w oknie ustawień kompozycji macie do dyspozycji teraz nową zakładkę o nazwie "Aktywna kompozycja". Zawiera ona bardzo wiele opcji które pomogą Wam dopasować wygląd kompozycji do własnych potrzeb bez potrzeby grzebania w plikach źródłowych. Przykładowe opcje są widoczne na poniższym screenie.

Dołączona grafika

Wszystkie opcje (no prawie wszystkie) działają w trybie "na żywo". Pomimo wielu Waszych obiekcji które mogłem przeczytać na forum w ostatnim czasie - są to opcje które z pewnością ułatwią życie wielu użytkownikom.

Kolejna sprawa to zbliżające się problemy z obsługą Facebook-a. Od 30 kwietnia aktualna obsługa tej sieci w AQQ zakończy się - ponieważ Facebook postanowił zamknąć dostęp do swojej sieci dla wszystkich zewnętrznych aplikacji. Zablokowana będzie też możliwość pobierania powiadomień Facebook w "Centrum Powiadomień" czy wysyłanie nowych statusów na oś czasu użytkownika. Ta wersja beta rozwiązuje problem powiadomień i nowych statusów. AQQ nie korzysta już w tym celu z FB-API a raczej z bardziej egzotycznych rozwiązań nad którymi ostatnio pracowałem. Powiadomienia z FB wyglądają teraz zupełnie inaczej. Ostatnio pisałem, że będą działać trochę gorzej niż dotychczas ale myślę, że mogę cofnąć to co napisałem. W zasadzie niczego nie tracimy a wręcz zyskujemy. Zyskujemy awatary w powiadomieniach, dodatkową obsługę odnośników np. do profili użytkowników a przede wszystkich dostaniecie informacje o notyfikacjach Facebook takich jak informacja o nowych polubieniach Waszych postów, itp. Na minus jest fakt, że nie wszystko mogłem przewidzieć i być może niektóre powiadomienia będą wyświetlać się nie do końca prawidłowo. Myślę, że wyłapiemy to na bugliście. Powiadomienia FB są też teraz wolne od reklam które FB wciskało zwykle pomiędzy istotne powiadomienia.

Kolejna sprawa to nowa funkcja w Ustawienia -> Transfery plików. Chodzi o obsługę architektury UPnP dzięki której częściej będą działać Wam transfery P2P zamiast transferów Proxy. Niestety funkcja jest domyślnie wyłączona i aby działała trzeba ręcznie włączyć w konfiguracji swojego domowego routera wsparcie dla UPnP. Dodatkowo, po tym fakcie trzeba się rozłączyć z internetem i połączyć na nowo. Wówczas po restarcie AQQ UPnP będzie już działało. Jest to funkcja kierowana do zaawansowanych użytkowników.

Zostało też rozwiązanych bardzo wiele innych problemów np. z buglisty (takich jak choć by pobieranie awatarów). Pełna lista zmian znajduję się poniżej. W tej wersji sprawdzanie subskrypcji będzie też odbywać się rzadziej niż dotychczas tj. raz na 12 godzin.

Zmiany w AQQ SolarWave 3.0.0.53
  • Czas odświeżania konta administracyjnego został wydłużony z 60 minut na 12 godzin.
  • Awaryjny serwer autoryzacyjny powinien już działać bez zarzutu.
  • Podjęto próbę naprawy rzadkiego problemu z niezapisywaniem wiadomości do archiwum.
  • AQQ nie pokazuje aktualizacji wtyczek które są niezgodne z aktualną wersją AQQ.
  • Okno dodatków dla AQQ informuje o konieczności aktualizacji rdzenia jeżeli jest to wymagane.
  • Pobieranie dodatków na dysk przez okno dodatków korzysta z wewnętrznego downloader-a AQQ zamiast przeglądarki.
  • Poprawiono funkcje "Przejdź do archiwum kontaktu" dla kontaktów spoza listy.
  • GG: Poprawiono pokazywanie otrzymywanych obrazków w aktywnej konferencji.
  • Przy zaznaczaniu tekstu w oknie rozmowy niepotrzebnie mógł pojawiać się scroll i to w dodatku niewidoczny.
  • Poprawki lokalizacyjne.
  • Poprawiono pobieranie aktualnych awatarów ustawionych przy pomocy PubSub (serwery Jabberowe).
  • Poprawka błędu usuwającego polskie znaki z JID-a przy edycji konta.
  • Lepsza obsługa załączników zawierających obrazki.
  • Dla połączeń P2P dodano wsparcie dla architektury UPnP.
  • Powiadomienia FB są pobierane bez udziału FB-API i będą działać nawet po 30 kwietnia 2015 roku na kiedy planowane są ograniczenia w FB-API.
  • Wysyłanie nowych statusów na oś użytkownika FB również jest dokonywana bez udziału FB-API.
  • Poprawiono problem z nie zawsze przywracającym się oknem głównym przy klikaniu na ikonę w zasobniku systemowym.
  • Wtyczka GG: Zmiany w procesie odświeżania awatarów.
  • Przy usuwaniu awatara z wizytówki opcja "Zawsze pobieraj aktualny awatar" zostanie automatycznie odznaczona.
  • Poprawiono kolorowanie listy uczestników pokoju czatowego.
  • Informacja o kontakcie (tooltip) zawiera teraz prawidłową informacje dotyczącą powiązanego konta dla kontaktów z wtyczek.
  • Wiele innych drobniejszych poprawek i optymalizacji (również z buglisty).

Pobierz pliklista zmian
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 MeFisto

MeFisto

Adept

• Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2015.02.22, 12:48

Bardzo dobrze, że zacząłeś coś działać w kierunku dalszej obsługi facebook'a. Jednak dla mnie absolutnie niezbędną opcją jest facebook'owy czat. W zasadzie nie interesuje mnie jak egzotycznie będzie to rozwiązane i w tym to już Twoja głowa, ale nie wyobrażam sobie dalszego korzystania z AQQ bez tej opcji. Trzymam kciuki, żebyś coś wymyślił :)

• Silverlight i Bartek Sz. lubią to

IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense

#3 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2015.02.22, 13:08

Jeżeli wyłączam całkowicie animacje interfejsu, to te śmieszne przygasanie listy kontaktów pojawiające się po kliknięciu PPM na kontakt też powinno być wyłączone.

#4 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2015.02.22, 13:13

Nie widzę związku, przygaszenie następuje po prostu bez animacji, czyli tak jak sobie zażyczyłeś poprzez - jak nazwa mówi - wyłączenie animacji :P

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#5 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2015.02.22, 13:14

Aha, no w sumie masz racje :)

#6 kruciak2

kruciak2

Początkujący

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2015.02.22, 13:31

U mnie po aktualizacji nadal wersja 3.0.0.51.

#7 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.02.22, 13:59

Spróbuj raz jeszcze Kruciak.

#8 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2015.02.22, 14:19

Wituś, zawsze możesz zaproponować dodanie takiej opcji :) Wystarczy, że uzyskasz w miarę sensowne poparcie na forum.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#9 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2015.02.22, 16:40

• Poprawiono pobieranie aktualnych awatarów ustawionych przy pomocy PubSub (serwery Jabberowe).
  • Wtyczka GG: Zmiany w procesie odświeżania awatarów.

Czyli po wywaleniu wszystkiego z folderu Avatars AQQ sobie poradzi z pobraniem avatarów na nowo? I tak mi na nich nie zależy, a mam tam niezły śmietnik, więc zaraz sprawdzimy :P

EDIT: Zaczynamy. Dodatkowo mówiłeś, że być może nie mamy ustawionych swoich awatarów, więc ustawiłem również u siebie ponownie. AQQ go pobrało od razu. Potem pobrało jeszcze 10 avatarów z FB (połowa dostępnych osób) i stoi. Myślałem że po ponownym połączeniu z GG rozpocznie się masowe pobieranie awatarów, ale jednak nie. Nawet od osób dostępnych...

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2015.02.22, 16:45

#10 Padre

Padre

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 2015.02.22, 18:27

Dobrze, że pozostanie obsługa FB - w jakikolwiek sposób by ona była realizowana. Obecna wersja działa u mnie przyzwoicie - jedyne co zauważyłem przy próbach z ustawieniami kompozycji, to, po włączeniu powiększania awatarów - funkcja działa na wszystkich kontach oprócz FB - generalnie nie przeszkadza mi to i nie wiem czy to tak ma być, czy jest jakiś feler.

#11 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2015.02.22, 18:58

@Deadmaster, mi o dziwo przemieliło wszystkie kontakty i ładnie wszystko pobrało ;)

No więc @Oconnel - tym razem dobra robota. Teraz wystarczy poczekać wieczność, aż znów kompozycje będą działać bo na przykład kompozycja Jaro88PL znów sie rozleciała i jestem zmuszony do siedzenia na standardzie.

@Silverlight - A możeby coś na styl jakiegoś Metro UI czy coś wykleić ze Standradu? Chciałem to zrobić sam ale tam jest za dużo grafik i za bardzo mam pocięty kod - zgubiłem się i tyle.

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!

#12 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.02.22, 18:59

Awatary GG są pobierane - wyjasniliśmy już sytuacje z Deadmasterem. Padre - awatary GG są zawsze 32/x32px więc nie są powiększane.

#13 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2015.02.22, 19:40

Co do XEP-0313 , o którym mówiliśmy w poprzednim temacie, to czy można już zacząć z niego korzystać na innych klientach i mieć pewność, że AQQ potem dociągnie te wiadomości z serwera i zapisze je w naszym archiwum? Pytam, bo nie wiem czy mogę już, czy jednak lepiej się wstrzymać do czasu, aż implementacja tego XEP-a pojawi się w AQQ.

#14 Padre

Padre

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 2015.02.22, 19:40

Wykonałem restart AQQ i okazuje się, że niektóre awatary na koncie FB powiększają się mniej, niektóre bardziej, a niektóre w ogóle. Rozumiem, że to zależy od wielkości awatara wgranego na kocie FB - znaczy, że jest tak jak powinno być.

#15 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2015.02.22, 19:53

Po wgraniu nowej wersji, zresetowało ustawienia kolorystyczne kompozycji :/

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#16 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2015.02.22, 20:06

Potwierdzam, że pobieranie avatarów działa znakomicie. Dobra robota Oconnel! Jak chcesz, to potrafisz :thumbup:

#17 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2015.02.22, 21:30

To ja tylko pomarudzę o to dziwne otwieranie wszystkich folderów w zakładce z Dropboxem. Drzewko powinno być zwinięte i dopiero po kliknięciu użytkownika dany folder powinien być listowany.

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!

#18 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.02.22, 21:46

Przeglądarka Dropbox zniknie z AQQ. Czeka tylko na odpowiednią funkcje która godnie ją zastąpi.

#19 Shinigami

Shinigami

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 2015.02.22, 21:50

Chciałem przetestować transfery plików a tu zonk, przy wysyłaniu pliku nie pojawia się chmurka z informacją o przychodzącym transferze, jest tylko jej dźwięk...myślałem najpierw że to wina drugiego kompa na którym robię testy (stary laptop jeszcze z xp) ale w drugą stronę jak chcę wysłać plik to u mnie też się nie pojawia (8.1 x64). Na obu kompach AQQ jest 32bitowe.

Przy okazji, nie mogłem znaleźć czy to było wcześniej czy dopiero w tej becie się pojawiło, ale jak wpisywałem dane rejestracyjne i pomyliłem się w haśle to dostałem komunikat http://i.imgur.com/lFxdQ1P.png (adres email zasłonięty oczywiście przeze mnie) a jak chciałem zrobić przypomnienie na email to pojawiło się http://i.imgur.com/TqBYdl4.png Mogę zrobić zgłoszenie na bugliście jeżeli trzeba. Od razu powiem tez że to jest bardzo zła praktyka trzymać hasła jako plaintext na serwerze, w dzisiejszych czasach to jest nie do pomyślenia...

Użytkownik Shinigami edytował ten post 2015.02.22, 21:55

#20 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2015.02.22, 22:23

Chciałem przetestować transfery plików a tu zonk, przy wysyłaniu pliku nie pojawia się chmurka z informacją o przychodzącym transferze, jest tylko jej dźwięk...

A jakiekolwiek inne chmurki (ostatnia aktywność kontaktu, nowa wiadomość) masz? Bo może masz ten sam problem co ja, że po pierwszym uruchomieniu AQQ po restarcie systemu nie mam żadnych chmurek i dopiero po restarcie komunikatora wracają...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych