Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ SolarWave 3.0.0.53

• Zamknięty Temat jest zamknięty
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 Shinigami

Shinigami

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 2015.02.22, 22:44

Mam wyłączone te chmurki (sam tak ustawiłem dawno temu), sprawdziłem na tamtym drugim kompie i domyślnie też są wyłączone. Włączyłem je teraz w opcjach i pojawiają się normalnie. Bez sensu, na 3.0.0.50 nawet pomimo że miałem wyłączone to chmurki z transferem plików się pojawiały.

#22 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2015.02.23, 18:21

Ogólnie denerwuje mnie że na kliknięcie chmurki z transferem mam kilka sekund. Menadżer transferów powinien być wbudowany w okno rozmowy albo dostępny z menu u góry.

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!

#23 gnomiuszka

gnomiuszka

Adept

• Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2015.02.23, 18:22

U mnie jakimś dziwnym trafem podczas odświeżania centrum powiadomień otwierało się okno ustawień z kartą "Portale społecznościowe". Czy ktoś też tak miał? Jeśli tak, to w sekcji facebook trzeba podać e-mail i hasło do FB. Po aktualizacji aqq te dane mogły przypadkowo zniknąć. Po dodaniu adresu e-mail i hasła do FB wszystko się ładnie odświeża w CP. 

• Silverlight lubi to

#24 neo2006a

neo2006a

Początkujący

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 2015.02.23, 20:20

Pogratulować, moja prośba o możliwość wyłączenia tła w kompozycji została spełniona po:

188 dniach, 23 godz. i 5 min.
  • AviciiPL lubi to

#25 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2015.02.23, 20:30

to nie jest taki długi czas, jak na standardy AQQ :D

• ss9227 lubi to

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#26 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.02.23, 20:39

Ciesz się :P Inni czekają dłużej, udało Ci się :P

#27 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2015.02.23, 20:42

neo2006a, cieszę się, że podoba Ci się nowa funkcja :)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#28 Shinigami

Shinigami

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 2015.02.23, 22:04

188dni? Ja czekam 5 lat na spełnienie jednej prostej do wykonania propozycji...

#29 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.02.25, 23:01

Oconnel ja tylko  chcę przypomnieć, że na bugliście wciąż jest sporo zatwierdzonych zgłoszeń w tym jedno zgłoszenie o istotności "krytyczna", które leży na realizację lipca (mało mnie obchodzi to, że nie masz wiedzy na ten temat, google daje dużo wskazówek). Już nie wspomnę o zgłoszeniu, które na realizację czeka już prawie 3 lata, gdzie jego realizacja zajmie parę minut popijając kawę.

#30 Casley

Casley

Początkujący

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2015.02.27, 17:43

Oconnel, masz zamiar zaktualizować wtyczkę GG, która od dawna jest w przestarzałej wersji? Jest już wydane nowe API, które pozwala na wiele nowych rzeczy. Między innymi pełne zarządzanie konferencjami.

Użytkownik Casley edytował ten post 2015.02.27, 17:43

#31 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.02.27, 20:31

Jakie wydane API? Podaj link.

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#32 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.02.27, 20:59

Oconnel serio? A to google nie masz i musisz mieć wszystko na tacy podane?

http://bit.ly/1zMNseM :-D

#33 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.02.27, 21:35

To nie jest żadne API. Proszę Cię Beherit czytaj ze zrozumieniem. Nie wiem co źródła Kadu mają wspólnego z tym co napisał Casley ;) Nie wspominając już, że Kadu jest zbudowane na libgadu na którym zbudowana jest też z kolei spora część wtyczki GG w AQQ. Eh...

#34 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.02.27, 21:43

No Ty chyba sobie jaja robisz :) Ostatnio w Kadu została dodana pełna obsługa protokołu GG (której w AQQ nie ma!), źródła Kadu są dostępne publicznie, a Ty piszesz  ze to nie ma nic wspólnego? Normalnie śmiech na sali :D Obczaj sobie shoutbox.

I jeszcze jedno: z tych źródeł można sobie skompilować bez problemu Kadu na Linuksie, więc jak zaczniesz mówić, że w tych źródłach czegoś tam brakuje to idę na księdza.

#35 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.02.27, 22:25

Nie mówię, że coś w nich brakuje, mówię - że to nie jest żadne publiczne API. Moje pytanie o nie było czysto retoryczne a ty wziąłeś je na serio ;) - takie API nie istnieje. Nie zamierzam też analizować źródeł Kadu. GG jest wymierającym reliktem - nikt rozsądny z tej sieci od dawien dawna już nie korzysta. Być może jeżeli strona http://libgadu.net/docs/ zostanie zaktualizowana to zmienię zdanie. Tymczasem nadal znajduję się tam ten sam protokół z którego korzysta AQQ aktualnie (powiedzmy w 90%).

#36 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.02.27, 22:48

API, może jeszcze komponent? Prawdziwy programista korzysta z tego co ma, nie szuka od razu odpowiedzi podanej na tacy. A szkoda, bo w źródłach wersji aplha Kadu masz jak na dłoni kod do obsługi Dysku GG. Twój wybór, ja nie używam GG więc mi to wisi :) To, że ta sieć umiera to żadna nowość tylko, że nie robisz w AQQ nic w zamian - sieć XMPP aż się prosi, aby w AQQ była rozbudowana. Tyle fajnych XEP, tyle fajnych fjuczerów... Np. zamiast Skype można by wprowadzić Jingle w AQQ.

#37 lesiu

lesiu

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 2015.02.27, 23:10

Mowisz ,ze nikt nie używa gg w aqq? Nawet nie zdajesz sobie ile osob prosi o instalacje aqq jako zamiennika dla klienta gg. Pozniej musze oczywiście tłumaczyć ,ze pewnych funkcjonalnosci nie ma. Oconnel jak jest jaka kolwiek możliwość zwiekszenia funkcjonalnosci to powinieneś z niej korzystać. Do diaska w końcu ludzie Ci za to płacą a Ty co ? Rozwijasz inne projekty? No bez jaj proszę Cie ogarnij sie trochę bo ludzie stracą w końcu cierpliwość a Ty stracisz źródło utrzymania. Liczę ,ze wyciągniesz odpowiednie wnioski z tego postu.

#38 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2015.02.27, 23:35

OC jest masa małych sklepików, które do komunikacji z klientami korzystają z gg, jest nadal sporo osób co niechętnie podchodzi do fb i nie chcę go zakładać i dalej do komunikacji korzysta z gg.

rozwój gg w aqq od kilku miesięcy jest zatrzymany, ostatnio wprowadzono parę xepów dla jabbera, ale tak to nic, obsługa gtalka i fb zaraz padnie i kolejne dwie sieci pójdą do piachu, bo albo nie będzie za specjalnie się chciało wnikać jak dodać obsługi, bo api nie będzie, więc nie ma sensu/ nie działa/ nie możliwe do zrobienia. Jakiś czas temu dawałem stronkę gdzie jest kod do działającej obsługi steama dla pidgin i nic w tym kierunku nie widać...

Propozycje leżą na trackerze i pewnie większość tam będzie aż do zamknięcia rozwoju aqq. W porównaniu do innych komunikatorów rozwój aqq praktycznie stoi. Zaraz zostaniemy z obsługą 2 sieci, no 3 z naszą klasą, która jest chyba na xmpp. A niby AQQ to multikomunikator.

Ostatnio tylko widać zainteresowanie kompozycjami

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#39 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2015.02.27, 23:55

Raczej jedną :)

cała reszta jest już przestarzała :)

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#40 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2015.02.28, 00:36

Prawda jest taka, ze a AQQ umiera. Jeszcze niech odejdą głowni twórcy dodatków to już w ogóle. Sam ostatnio głównie w AQQ korzystam z GG i FB - jebber jakoś niekoniecznie. Jabber głównie służył mi do komunikacji z użytkownikami ze społeczeństwa AQQ, ale to też już się sypie więc pomału sieć Jabber nawet nie jest mi potrzebna :)

EDIT:
Niebawem chyba zakończę karierę z tworzeniem dodatków, bo małe zainteresowanie nawet jest w tym temacie przez użytkowników :/

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2015.02.28, 00:40

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych