Skocz do zawartości


Zdjęcie

[odrzucono] Zintegrowanie aqq z google


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy zintegorwać serwer Aqq.eu z Google? (38 użytkowników oddało głos)

Czy zintegorwać serwer Aqq.eu z Google?

  1. Głosowano Tak (16 głosów [42.11%])

    Procent z głosów: 42.11%

  2. Głosowano Nie (12 głosów [31.58%])

    Procent z głosów: 31.58%

  3. Głosowano Nie mam zdania (10 głosów [26.32%])

    Procent z głosów: 26.32%

Głosuj

#1 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2008.12.08, 19:30

I po raz kolejny proponuje coś, co podpatrzyłem używając serwerów jabbera konkurencji.

Chodzi mianowicie o połączenie serwera Aqq.eu z produktami Google (Gmail - ten sam JID i adres email oraz przypisane do tego kąta opcja GoogleCalendar i DocsGoogle).

Niby błachostka ale przydatne to jest ogromnie - mieć wszystko pod jedną domeną (aqq.eu) - poczta, JID i całą resztę.

Po raz kolejny zapraszam na www.jabster.pl żeby zobaczyć o co mi chodzi (bo może ja bardzo chaotycznie piszę)
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#2 Stoow

Stoow

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2008.12.10, 15:49

Do kąta ciężko przypisać Google, chyba że jest to kąt ostry poniżej 30 stopni, ponoć wtedy się da.

A co do aplikacji Google - lepiej zainwestować we własną pocztę a nie jechać na Gmailu, byłoby to bardziej profesjonalne.
  • pakeroso lubi to

Dołączona grafika


#3 KaeR

KaeR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.12.10, 16:06

Wiele uczelni jedzie na gmailu i nie nazwałbym tego brakiem profesjonalizmu. Większe i dożywotnie konta w danej domenie to duża wygoda.
A wracając do tematu, propozycja ciekawa. Wątpię co do realizacji, bo chyba ktoś za to musi zapłacić, a na to się nie zanosi.

Użytkownik KaeR edytował ten post 2008.12.10, 16:06


#4 Stoow

Stoow

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2008.12.10, 21:49

A widzisz różnicę między uczelnią a komercyjnym komunikatorem?

Dołączona grafika


#5 KaeR

KaeR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.12.10, 22:39

A skąd w tej rozmowie się wziął komercyjny komunikator?

EDIT:

Wy mówicie o AQQ? Komercyjne? Dobre. :)

Użytkownik KaeR edytował ten post 2008.12.10, 23:31


#6 Cairel

Cairel

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2008.12.10, 23:08

:lol: KeaR . A co do pomysłu to jest całkiem dobry . Rozwiązało by to problem z archiwum dostępnym mobilnie . Bo widze że ta zachcianka pojawiła sie na forum .

Użytkownik Cairel edytował ten post 2008.12.10, 23:08


#7 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.12.10, 23:21

Do kąta ciężko przypisać Google, chyba że jest to kąt ostry poniżej 30 stopni, ponoć wtedy się da.

A co do aplikacji Google - lepiej zainwestować we własną pocztę a nie jechać na Gmailu, byłoby to bardziej profesjonalne.


sugerujesz ze korzystamie z GApps jest nieprofesjonalne?

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#8 Marooned

Marooned

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.12.11, 03:00

To by oznaczało, że cała moja firma [wikia, inc.] jest mało profesjonalna, bo śmieliśmy zrezygnować z własnych serwerów mailowych i przerzucić się na Google Apps wraz z ich Jabberem.

Ów pomysł jest jednym z sensowniejszych ostatnio tutaj.
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#9 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.12.11, 10:51

-

Użytkownik OOi edytował ten post 2009.06.23, 14:39


#10 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.12.11, 16:01

Byle z daleka od Google. Niedługo otworzę lodówkę i zamiast Feel będzie tam Google. Dość tego, przecież to korporacja zarabiająca na zbieraniu danych od użytkowników, niekoniecznie za ich zgodą.

Tu byłem.


#11 Marooned

Marooned

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.12.11, 18:34

Po za tym dla firm GApps nie jest darmowe z tego co wiem. Marooned potwierdź lub zaprzecz, bo ja nie mam pewności, a ty może wiesz.

Rzeczywiście, płacimy za to - jednak po podliczeniu wyszło taniej, niż utrzymywanie własnego serwera. Szczególnie, że dzięki temu mamy interface GMaila do skrzynki, który po prostu wymiata. To samo z filtrem antyspamowym - sprawdza się bardzo dobrze.

Fakt faktem, że są ograniczenia na liczbę kont - my mamy dość mało, dla AQQ wymagana byłaby ogromna liczba.. nie wiem jak koszty do tego..
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#12 KaeR

KaeR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.12.11, 19:08

Co do kosztów, to nie wiem, ale jeśli aqq ma około 100tyś użytkowników, to to musi kosztować. Dwa miesiące temu u mnie w "firmie" kilkanaście tysięcy kont zostało aktywowane dla studentów przy przenosinach z Lotusa (dzięki Bogu, bo 30 MB do 7GB to duża różnica).
Ale to nie jest najważniejsze. Konta są "na zawsze". Co oznaczałoby, że co roku przybywałoby kilka tysięcy kont a co za tym idzie koszta. Studenci jednak nie oglądają reklam, absolwenci tak. Przyjmuję zatem, że w wersji reklamami konto staje się zwykłym gogolowskim, ale w innej domenie. I taki układ może mieć AQQ. My wam 100tyś użytkowników, a wy nam rabat.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych