Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z MyStartSearch

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2015.03.27, 19:49

Hej.

Może będziecie w stanie mi pomóc. Usłyszałem, że starsza wersja Photoshopa (dokładnie CS 2) jest za darmo. Wyszukałem ją na chipe.eu faktycznie z informacją o darmowej licencji, także była informacja, że klucz można dostać na stronie producenta. Pobrałem instalator z serwisu, który zassał mi pliki instalacyjne Photoshopa. Sęk w tym, że w "bonusie" dostałem instalcję MyStartSearch, opcji nie pobierania jej nie było (a zwykle zwracam uwagi na tego typu rzeczy, doświadczenie z dobreprogramy.pl). Niby to coś było na liście zainstalowanych programów ale usunąć tego stamtąd nie można było. Zintegrowało się ze wszystkimi przeglądarkami. Ostatniecznie usunąłem tą stronę ze skrótów do wszystkich przeglądarek, wtyczki w nich i pliki aplikacji. Ale mimo to jeżeli uruchamiam IE to na starcie ciągle mam tą stronę startową, nawet pomimo przywrócenia ustawień IE do standardowych. Natomiast wcześniej jeżeli zamykało się ostatnią kartę w Firefoxie to przeglądarka po prostu zamykała się. A teraz w takiej sytuacji próbuje otworzyć adres chrome://quick_start/content/index.html i wyświetla komunikat:
"Nie odnaleziono pliku

Firefox nie może odnaleźć pliku chrome://quick_start/content/index.html."
Czyli coś z tego MyStartSearch jeszcze zostało. Dzisiaj chciałem uruchomić ComboFixa (do tej pory nie zawiódł mnie ani razu) ale niestety wziął wszystkie przeglądarki za zagrożenie i prawie mi je usunął/poblokował. Na szczęście do tego nie doszło i nie musiałem ich reinstalować. W temacie na forum dobreprogramy znalazłem dobry sposób na pozbycie się tego czegoś. Sęk w tym, że nie jestem pewny jak przerobić treść z posta #6 dla sytuacji z mojego komputera. Pomógłby ktoś? Aha, sam log zrobię i wstawię później (chyba jutro).

#2 Sauler

Sauler

Bywalec

• Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2015.03.27, 20:07

Próbowałeś AdwCleanerem przeczyścić?

• jojo87 lubi to

#3 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2015.03.28, 01:04

No dobra. Uruchomiłem adwcleanera i częściowo wyczyściłem komputer. Wszystkiego wolałem nie zaznaczać bo nie chciałbym usunąć czegoś przydatnego. W każdym razie poprawiłem Firefoxa i IE. Mimo to jeszcze można byłoby "pobawić się" tym programem. Może jeszcze usunąłbym jakiś syf. Wszakże nigdy wcześniej nie używałem takiego programu. Tylko co jeszcze usunąć? Log:

#4 Shinigami

Shinigami

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 2015.03.28, 01:13

Adwcleaner nie pokazuje przydatnych rzeczy, możesz śmiało wszystko nim kasować/naprawiać, przynajmniej ja jak u ludzi nim robię to przeglądam wyniki najpierw ale i tak zawsze wszystko kasowałem. Z tego loga co wysłałeś tylko zastanawiają mnie skróty do Euro Truck Simulator 2 i Wiedźmina, ale jakby co to samemu nie problem zrobić takie skróty, tak więc czyść wszystko jak leci. Dodatkow ja używam jeszcze RogueKiller, Malwarebytes AntiMalware i Kaspersky Virus Removal Tool 2015

• jojo87 lubi to

#5 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2015.03.28, 16:10

AdwCleaner załatwił sprawę z tym syfem. Dzięki za polecenie programu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych