Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obsługa pełna Jingle

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Obsługa pełna Jingle (19 użytkowników oddało głos)

Wymuszamy na OC'u zaimplementowanie w AQQ obsługę Jingle?

1. Tak, i to koniecznie! (10 głosów [52.63%])

Procent z głosów: 52.63%

2. Nie (4 głosów [21.05%])

Procent z głosów: 21.05%

3. Nie mam zdania (5 głosów [26.32%])

Procent z głosów: 26.32%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2015.03.29, 01:41

Witajta...
Zgłaszam propozycje obsługi Jingle (rozmowy grupowe audio/wideo)
XEP: 0166, 0167, 0176, 0177, 0179(odłożony), 0180(wycofany), 0181(odłożony), 0183, 0208(wycofany), 0234, 0247(odłożony), 0251(odłożony), 0260, 0261, 0262, 0266, 0269(odłożony), 0272(odłożony), 0278(odłożony), 0293, 0294, 0298(odłożony), 0299(odłożony), 0320, 0338, 0339, 0343, 0353
Najlepiej dodać od razu do rdzenia (AQQ domyślnie miał być klientem typowo Jabberowym, więc przydałaby się obsługa jak największej ilości XEPów).
Chociaż nawet w formie pluginu wydaje się być niezłym rozwiązaniem...
Zapewne wielu z Was ma dość używania korporacyjnego shitu (skype), i woli raczej zdecentralizowaną komunikację (dobór serwera i klienta pod własne wymagania)

Użytkownik AviciiPL edytował ten post 2015.04.01, 12:50

Mój sprzęt http://blog.aviciipl.net/sprzet

#2 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2015.03.29, 14:20

Temat o Jingle już był, ale tutaj zostało wymienione więcej XEP-ów, więc zatwierdzę. Są nikłe szanse, że może tym razem coś ruszy...

#3 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2015.04.01, 12:28

To jak jest pytanie w ankiecie: WYMUŚMY na OCu zrobienie tego!

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2015.04.01, 16:40
Nie cytujemy poprzedniego posta w całości.

#4 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2015.04.01, 22:45

@AviciiPL Jest wymuszone, ostatnio zabrał się za przepisanie parsera pakietów Jingle pod AQQ. Przekopuje się przez SDK Javy i klepie to dla swojej Delphii. (Nie zapomnij ze jest 1 kwietnia)

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!

#5 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2015.04.02, 10:11

Ale z tym wymuszaniem ja NIE ŻARTUJE!  Temat wałkowany przez 6 LAT!! Pieprzy, że nie ma bibliotek, a w ciągu tego czasu NA SPOKOJNIE BY TO ZROBIŁ! Yate Jingle obsługuje! WIęc co... w AQQ się nie da? FAŁSZ!! Jak się chce, to się da zrobić, ale to, że OC ignoruje co ludzie chcą, to już nie nasza wina, więc trzeba to wymuszać, bo inaczej się z nim nie da!
OC masz tu coś ciekawego i zacznij to robić! http://xmpp.org/abou...e/#impl-library

Użytkownik AviciiPL edytował ten post 2015.04.02, 10:15

#6 Shinigami

Shinigami

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 2015.04.02, 12:05

Problemem jest to że AQQ jest pisane w Delphi które nie jest aż tak popularnym językiem programowania jak np C++, więc nie ma na ten język gotowych implementacji niektórych rzeczy i trzeba je pisać od 0, co nie jest takie proste. Ja w liceum też byłem nauczony Delphiego bo nauczyciel tylko znał ten język, od tego czasu nie miałem ochoty zagłębiać się w C++ i nadal nie rozumiem struktury tego języka a że leniwy trochę jestem to się chyba nigdy nie nauczę :D

#7 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2015.04.03, 08:27

Ale przecież w 6 lat OC na spokojnie dał radę by to zrobić... :/ choćby pisząc po linijce,  albo 10 znaków dziennie :/ Początek tematu o Jingle był 6 lat temu!

#8 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2015.04.03, 16:53

Nie ma bibliotek Jingle dla Delphi ani nawet wrapperów na wersję C++. Nikt od zera tego nie napiszę. Wszystkie klienty które obsługują Jingle robią to za pomocą bibliotek które stworzył Google. 

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#9 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2015.04.03, 17:05

Boże, pisałeś o tym parę lat temu - miałeś sporo czasu, aby to ogarnąć. Nie chce Ci się i tyle.

• Bartek Sz. i AviciiPL lubią to

#10 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2015.04.03, 17:54

Beherit, przecież do tego dążę. I oczywiście mi warna wlepił za hejty że mu się nie chce tego zrobić, a przez te 6 lat by dał radę na spokojnie to zrobić by działało to perfekcyjnie, bo on (oc) to potrafi!

OC człowieku! OGARNIJ SIĘ bo przez Twoje zachowanie skażesz na upadek WSZYSTKIE swoje projekty! W zasadzie JUŻ tak robisz! Za upór wlepiasz warna (w powodzie wpisujesz że za używanie wulgaryzmów, a słowo "Pieprzy" wulgaryzmem NIE JEST!).... OGAR!
Ani nie pomyślisz o plusach zrobienia Jingle'a! Nie wspominam już o tym jak wiele osób by przyszło na AQQ właśnie dzięki Jingle'owi (serwery obsługują, tylko nie AQQ)!
PRZEMYŚL SOBIE TO!!

• Beherit i Bartek Sz. lubią to

#11 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2015.04.03, 21:30

Jeżeli będziesz pisał posty w tego typu tonie to zarobisz jeszcze więcej warnów. Nikt nie będzie się zabierał za Jingle tylko po to aby 2 czy 3 osoby z forum z tego korzystały i miały z tego uciechę. To nie jest żaden priorytet a Ja na pewno się za to nie zabiorę ponieważ nie jestem programistą C++. Do przetłumaczenia bibliotek potrzeba rozległej wiedzy którą w te biblioteki włożył zespół Google. Do wrapperów z resztą również. Dodatkowo trzeba znać perfect C++ i Delphi a nie tylko jeden z tych języków programowania. Cieszy mnie jednak fakt, że tak wysoko mnie cenisz - ale przesadziłeś akurat w tej sprawie. Jeżeli czekasz na Jingle w AQQ to prędko się go nie doczekasz. Na całym świecie nikt tego tematu jeszcze nie ruszył dla Delphi i Ja raczej też przed szereg z tym nie wyjdę. Nie wspomnę, że nie ma aktualnie czasu na tego typu harce. Są mega pilniejsze rzeczy do kodowania niż Jingle z którego nikt nie korzysta.

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#12 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2015.04.03, 22:24

Mega pilniejsze? Jakie? Bo jakoś nie widzimy, aby cokolwiek się działo w AQQ.

• AviciiPL lubi to

#13 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2015.04.03, 22:55

Ejj są nowe rzeczy dotyczące kompozycji oraz tajemnie brzmiące przepisywanie FB, to takie ważne rzeczy. Kto tam potrzebuje jingle czy jakieś bookmarki czy działanie z proxy, lepszej obsługi gg.

Użytkownik galean edytował ten post 2015.04.03, 22:57

• Bartek Sz. i Dark Fenix lubią to

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#14 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2015.04.04, 14:17

OC jak sam widzisz.. w AQQ malo co dodajesz... I mylisz sie, ze nikt z Jinglea nie korzysta.... Korzysta, ale malo jest klientow!! Yate obsluguje i sporo osob go  wykorzystuje... A ty sprawiasz takim czyms, ze AQQ UPADA! 2 3 osoby?? kpisz sobie?? To TWOJE wyobrazenie sytuacji, ktore jest NAJBARDZIEJ BLEDNE! Prace nad nakladka na XMTV Player o nazwie MPTV to NIE JEST priorytet!! MyPlayer OK... jest OK, ale MPTV juz nie!
Zacznij sie brac za AQQ bo bardzo to olewasz!! Juz tyle razy mowilismy ci, ze przez te 6 lat na 100% bys sie z tym uporal i przyciagnal dosyc spora liczbe osob, oraz zrobil konkurencje dla Skype'a(!!!!!) Tak! KONKURENCJE DLA SKYPE!
I nie pomyslales, ze robiac Jingle na Delphi moglbys dodatkowo zarobic na sprzedazy przetlumaczonego Jingle C++ na Delphi(licencja na oprogramowanie)... 0 pomyslow z twojej strony! I akurat zaczalem (zapewne nie tylko ja) przestac cie doceniac... przypuszczam ze sporo osob zawiodles informujac ze nic z Jingle nie robiles... Tylko to olales...
Byl tez temat obslugi chatu Steam, tez nic nie ruszylo...
Czlowieku... ty to OLEWASZ... ludzie zglaszaja tony pomyslow, ktore ty IGNORUJESZ i wprowadzasz wlasne.... przykladowo pobieranie z YT, ktore nie jest zadnym komunikatorem ani rzecza przydatna... ale ok... niech bedzie...
Wynik:
Co niezbedne to nie robisz
Co zbedne to robisz

• Bartek Sz. i Sauler lubią to

#15 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2015.04.04, 14:44

@AviciiPL daj spokój, szkoda nerwów ;) Ludzie przejdą na inny komunikator i tyle :P
  • mienho lubi to

#16 Eleks

Eleks

Adept

• Użytkownik
  • 282 postów

Napisano 2015.04.04, 14:48

Z drugiej strony...
Twój pretensjonalny ton zdawałby się wskazywać, że conajmniej jesteś głównym sponsorem Occonela, a co za tym idzie, masz prawo WYMUSZAĆ na nim, czym się ma zająć, a czym nie. Masz propozycję? Ok. Chcesz podać argumenty przemawiające za jej słusznością? Ok. Ale nie myśl, że marne 20zł/rok jakie occonel od Ciebie otrzymuje spowoduje, że Occonel będzie na każde Twoje zawołanie.
P.S. Temat ankiety został zmieniony?Jeśli nie, to widocznie musiałem być bardzo zmęczony, że oddałem głos na jakiekolwiek 'wymuszenia'...

#17 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2015.04.04, 14:58

@Eleks ale inaczej się nie da :P Oconnel w ogóle nie patrzy na propozycje użytkowników - ma je gdzieś, bo ma własne "lepsze" pomysły, nasze propozycje wprowadzi jedynie jeżeli:
1. Masz z nim dobry kontakt na priv i go wybłagasz o to.
2. Tworzysz wtyczki i niezbędne jest coś nowego do działania wtyczki.
3. Zrobisz hałas na forum (tak jak w tym temacie) i nasz władca zobaczy temat i mu się spodoba pomysł (jak się nie spodoba chociaż większość będzie głosować na TAK to i nie ma co liczyć).

#18 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2015.04.04, 15:06

Eleks... zle rozumiesz... temat Jingle byl przez  6 lat walkowany i OC na spokojnie mogl by to zrobic, bo on POTRAFILBY to zrobic! tylko mu sie nie chce (stad wymuszenie)... Spora czesc osob CHCE tej obslugi... i tylko na nia czeka (tak, Jingle w AQQ przyciagnalby spora czesc osob.... w tym ludzi spoza polski)... ale OCowi sie po prostu nie chce... lenistwo odbiera to, co by fajnego zrobil, co daloby mu nie tylko zyski, ale i uznanie jako czlowiek ktory potrafi zrobic lekki program potrafiacy obsluzyc to, czego ludzie potrzebuja do komunikacji itd...

OC! Zacznij w koncu cos robic dla ludzi, bo stracisz sporo developerow i projekt na prawde UPADNIE! Beherit mnie popiera i przyznaje racje, a pisze NAJWIECEJ wtyczek do AQQ!

#19 AviciiPL

AviciiPL

Bywalec

• Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 2015.05.01, 12:16

Ja powiem REFRESH!

#20 mav

mav

Skrypter