Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aqq po aktualizacji zcina się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 hamil

hamil

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2015.04.03, 16:43

Witam

Zaktualizowałem wasze Aqq i po tej aktualizacji tragicznie działa ... cały czas odmawia posłuszeństwa, zacina się nie reaguje... chwile pochodzi i znów to samo.. Już wychodzę z siebie przez to Aqq... Skoro życzycie sobie by płacić za korzystanie z Waszego programu to przynajmniej sprawcie by po aktualizacjach sie nie psuł....

 

Z moim Pc'tem jest wszystko w porządku. Wszystko działa jak należy nie mam żadnych ścinek. Tylko Aqq wariuje... Czekam do następnej aktualizacji a jeśli będzie się to dalej działo to sorki ale wasi klienci będą odchodzić za coś takiego...



#2 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.04.03, 17:07

1. Jaką dokładną wersją AQQ masz? Podaj numer + info czy jest to wersja 64 czy 32-bitowa. Najlepiej sprawdź oby dwie.

2. Jaką wersję Internet Explorer masz? Najlepiej sprawdź od razu czy są dostępne dla niej aktualizacje.

3. Jakie masz wtyczki dodatkowe zainstalowane?



#3 hamil

hamil

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2015.04.03, 21:32

Aqq ver. 3.0.0.50  32 bit

brak wtyczek zainstalowanych

IE zaktualizowane.



#4 Sauler

Sauler

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2015.04.03, 21:40

Zaktualizuj AQQ do najnowszej wersji.



#5 Rakord

Rakord

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2015.04.09, 08:54

Witam. Ja mam wersję 3.0,0..60 64bit i IE najnowszy. Program zawiesza się na starcie i niereaguje kompletnie. Owszem odpala się i nawet pokazuje aktywne kontakty w GG ale w tym momencie zwiecha i koniec , trzeba go z menagera procesów wywalać . Zwiecha jest chociaz nie ustawiłem odpalania ze startem systemu tylko sam uruchamiam kiedy potrzebuję i 9 razy na 10 jest zwiecha. Z wtyczek mam tylko pogodową oraz do sprawdzania pisowni , to wszystko. Mogę płacić 2 zeta miesięcznie za program ale taki który działa a nie za coś takiego.



#6 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.04.09, 09:17

Q jaką dokładnie wersję IE masz? Sprawdź też jak wygląda sytuacja na 32bitowej wersji.

#7 Rakord

Rakord

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2015.04.09, 09:42

Mam system 64bit więc instalowanie na to wersji 32 bit jest bez sensu IE 11 wersja 11.0.9600.17697



#8 Bartek Sz.

Bartek Sz.

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów
  • MiejscowośćKwidzyn

Napisano 2015.04.09, 10:32

Ja mam wersję systemu też 64-bitową i używam AQQ w wersji na 32 bity... Zresztą, to ma takie znaczenie, że aż żadne ;) Przynajmniej dla mnie. AQQ w wersji 32-bitowej jest zdecydowanie bardziej stabilne i ma więcej kompatybilnych wtyczek. U mnie takich zjawisk nie ma, a mam zainstalowane z 25 wtyczek. AQQ włącza się na momencie.

#9 Rakord

Rakord

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2015.04.09, 11:14

Spróbuję wersję 32 bit , zobaczymy



#10 Tomasz-

Tomasz-

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2015.04.23, 16:46

U mnie to samo. Po przedostatniej aktualizacji AQQ często się zawiesza. Często też widzę, że zżera 25% procesora (czyli 100% na rdzeń)

Co robić?



#11 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2015.04.23, 18:29

odinstalować i poszukać jakiejś alternatywy

opcjonalnie wyłączyć po kolei wtyczki i patrzyć czy zachowuje się komunikator normalnie.



#12 Tomasz-

Tomasz-

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2015.04.28, 17:46

Wyszła nowa aktualizacja. Teraz 3.0.1.10. Niestety wciąż się zawiesza.

hmm... może AQQ teraz zajmuje się kopaniem BitCoinów ksoztem mojego komputera? Może stąd te obciążenie procesora i zwiechy?



#13 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.04.28, 17:54

Ja też mam częste zawieszanie i wówczas użycie procka na poziomie 25% ale jakoś nie mam sił tego diagnozować, bo w końcu my na forum nie jesteśmy ważni dla projektu AQQ jak to napisał ostatnio Oconnel :)
  • Virusek_90 lubi to

#14 Draq

Draq

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2015.05.10, 18:52

Podpinam się do tego wątku, ponieważ problem z wieszającym się AQQ występuje i u mnie od jakiegoś czasu.

Wersja AQQ: 3.0.1.10, wersja 32 bitowa.

IE: 11

Win 8.1 x32

Wtyczki jakie mam zainstalowane:

- Spell Checker

Oraz te zintegrowane, nic ponad to.

 

Problem występuje dość losowo. AQQ startuje normalnie, działa przez kilka godzin siedząc sobie zminimalizowane i nic złego się nie dzieje. Czasem tylko ministatus nie chce zniknąć i trzeba zrestartować program. Problem pojawia się najczęściej podczas rozmów. Kiedy mam otwarte okno jakiejś konwersacji:

- AQQ wiesza się kiedy przyjdzie wiadomość od rozmówcy,

- AQQ wiesz się kiedy próbuję kliknąć na okno by móc pisać, bo np. przełączyłem się na przeglądarkę,

- AQQ wiesza się, kiedy próbuję wywołać okno konferencji po dłuższym jego nieużywaniu.

 

Powyższe występują naprzemiennie. Raz nawet zostawiłem komunikator w takim stanie na około 30 minut, licząc, że może się odwiesi, ale niet.



#15 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.10, 19:27

Przede wszystkim wyłącz niestandardowe wtyczki aby zbadać czy to nie wina którejś z nich. Jeżeli nadal problem będzie występować to włącz logowanie zdarzeń z ograniczeniem wielkości pliku tz. w konsoli XML wpisz set minilog on

 

(dokładny opis znajdziesz w ostatnim poradniku który jest dostępny po wciśnięciu F1)

 

Program będzie działać wolniej ale chodzi o wyłapanie problemu. Gdy aplikacja się zawiesi ostatni zapisany log znajdziesz w folderze profilowym (lub włącz AQQ ponownie i wciśnij kombinacje klawiszy ctrl+shift+f2 co otworzy log). Skopiuj zawartość i wrzuć na wklej.org a potem podeślij mi link na PW.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#16 Draq

Draq

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2015.05.12, 13:48

Włączyłem w konsoli xml logowanie zdarzeń. Losowość występowania tego problemu zapewne każe mi czekać na jego wystąpienie jakiś czas.



#17 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.12, 14:41

Mam nadzieję, że pamiętałeś o wyłączeniu zew. wtyczek takich jak np. Tabkit.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#18 Draq

Draq

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2015.05.12, 22:58

Nie mam doinstalowanych żadnych wtyczek. Jest tylko to: http://puu.sh/hL1nr/e232956cc4.png



#19 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.13, 07:08

Czyli jest ok.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#20 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.05.13, 08:42

Niepotrzebna dyskusja, @Draq napisał o tym w swojej pierwszej wypowiedzi. No ale najlepiej z założenia od razu zgonić błąd na wtyczki :) Ja mam podobny problem - co jakiś czas AQQ mi się zawiesza. Pisałem o tym parę razy na forum ale zostałem zlany.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych