Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aqq po aktualizacji zcina się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.13, 08:58

Zrób zatem to samo co robi Draq. Ale musisz wyłączyć zew. wtyczki. Inaczej log może być bezużyteczny.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#22 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.05.13, 22:04

Okej, udało się i pod koniec dnia błąd się pojawił - duże użycie procka + rosnący RAM z sekundy na sekundę:
 
2015-05-13_211138.png

Druga instancja (z 1 dodanym kontem) działa zawsze bez zarzutu. Oczywiście wszystkie dodatkowe wtyczki wyłączone (najpierw wyłączone potem komunikator zrestartowany, aby wszystko było na czysto). Log dostępny tutaj. Jest on z ostatniej godziny, jak coś mam cały od około 18tej.


Ah i dodam, że błąd jest od dawna i nie ma związku z siecią Facebook, którą widać w logu (bez tej sieci też tak mam, poza tym obecnie mam zmieniony login aby AQQ mi się nie logowało na FB, bo obsługa ssie).



#23 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.14, 07:41

Nie do końca o taki log chodziło - wszak była mowa o zawieszeniu się AQQ - i taki log chciałem otrzymać. Nie mniej przeanalizuje twój log choć wygląda to na pierwszy rzut oka na jakiś problem z FB. Pisałeś, że nie łączysz się z tą siecią a w logu jest pełno informacji o tym, że jednak to robisz lub AQQ próbuje połączyć się automatycznie. Ustaw FB na rozłączony i spróbuj zrobić nowy log.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#24 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.05.14, 07:55

No a jaki log chciałeś? AQQ się zawiesiło i do loga nic więcej nie było dopisywane więc skillowałem aplikację.
To nie problem z FB, bo miałem tak zanim dodałem tę sieć -napisałem o tym wyżej. Aż się nie chce nic zgłaszać, bo czytać nie potrafisz!

Nie będę robić więc nowych logów. Zrobiłem jeden bez dodatkowy ch wtyczek i mam czyste sumienie, że to nie ich wina. Masz loga jak chciałeś, więc działaj.

#25 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.14, 11:44

Przejdź na zakładkę Centrum Powiadomień -> Ustawienia -> Synchronizuj co -> Nigdy

 

Czyli generalnie sprawdź czy jeżeli CP będzie wyłączone to problem występuje czy też nie występuje.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#26 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.05.14, 13:53

Ok sprawdzę aczkolwiek nie ma tam tam dodanego żadnego źródła.

#27 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2015.05.14, 19:15

Mogę się założyć, że to AQQ nie przeszkadza i próbuje synchronizować. ;)


  • Beherit i Bartek Sz. lubią to

#28 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.05.14, 19:36

Yep, tak samo jak nie przeszkadza wczytywać do pamięci setki wiadomości a wyświetlać tylko 2-3 :)


  • Bartek Sz. lubi to

#29 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2015.05.14, 20:21

Bo moim zdaniem [mogę się oczywiście mylić i stwierdzam to po obserwacjach] że w AQQ brakuje wątków, na których by było łączenie z siecią, pobieranie masy wiadomości itp. Aktualnie, gdy łączymy się z siecią czy pobieramy więcej wiadomości czy to w oknie rozmowy czy w CP to jest jeden wielki zwis programu, przynajmniej u mnie... I teraz jeżeli mam rację, że brak wątków i np. takie sprawdzanie w CP kilku źródeł co 15 minut odbywa się przez cały dzień to.... † na drogę :P


System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#30 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.05.14, 21:11

No wszystko odbywa się w wątku... Tylko, że w jednym i tym samym - głównym aplikacji :P A można to zweryfikować chociażby dzięki ProcessExplorer.


@Oconnel niestety CP nie było winne - znowu mi zacięło AQQ. Jutro postaram się to złapać na loga.



#31 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.14, 21:48

AQQ korzysta z bardzo wielu wątków (i tak, CP działa na odrębnym) - jedyne co się zacina to IE. Ono akurat nie może działać na osobnym wątku i jest to ograniczenie kontrolki IE a nie wina AQQ.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#32 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.07.01, 19:34

@Oconnel czy w końcu naprawisz ten błąd czy mam się prosić latami? Loga masz, wszystkie inne informacje masz. Moim zdaniem AQQ wywala się przy zapisie wiadomości do archiwum (bo nie czasem ludzie do mnie piszą z pretensjami, że im nie odpisałem m.in. Ty).

#33 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.07.02, 09:45

Jeżeli wrzucisz to na buglistę to możesz mieć pewność, że będzie to sprawdzone przy okazji najbliższej bety (o ile już tego tam nie wrzuciłeś).


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#34 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.07.02, 12:06

Ta jasne, jakbyś nie mógł sobie zapisać aby naprawić błąd zgłoszony w temacie gdzie już jest log.



#35 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.07.02, 13:25

Po prostu złóż problem na bugliście i nie utrudniajmy sobie pracy. Temat możesz podlinkować.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#36 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.07.02, 15:29

Jakie sobie? Pisz w jednej osobie proszę, potem ludzie piszą na internetach, że my (twórcy wtyczek itp) jesteśmy w zespole AQQ i jeszcze kasę dostajemy za to. Zgłoszenie założone, linka wklejać mi się nie chce - wiesz gdzie jest buglista.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych