Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wewnętrzne testy nowej obsługi Facebook-a

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2015.04.10, 17:15

Chciałbym abyście przetestowali nową obsługę Facebook-a którą wprowadzam do AQQ. Poza beta-testami. Osoby które są chętne do testów mogą pobrać instalator z poniższych linków:

Wersja 32bit: http://mp.org.pl/dow...W_30065-x86.exe

Wersja 64bit: http://mp.org.pl/dow...W_30065-x64.exe

Obsługa jest w fazie alpha a nie beta zatem może działać niestabilnie. Jeżeli ktoś będzie chciał się cofnąć do poprzedniej wersji to musi przed instalacją tej wersji testowej zrobić backup swojego profilu i skorzystać z niego przed powrotem do aktualnej wersji beta.

Co działa?

- Logowanie (również dwuetapowe)

- Wysyłanie wiadomości

- Wysyłanie obrazków

- Odbieranie wiadomości (jeżeli zostawimy AQQ zalogowane to będą odbierane również toczące się aktualnie konwersacje)

- Pobieranie awatarów

- Wizytówki (wizytówki aktualnie pobierają imię i nazwisko + aktualny awatar)

Plusy nowej obsługi Facebook-a:

- Będzie działać po 30 kwietnia ;) To najważniejszy plus.

- Można natywnie wysyłać obrazki do znajomych.

Co nie działa lub działa słabo:

- Jeżeli ktoś zmieni awatar to AQQ tego nie wykryje (trzeba wówczas odświeżyć go samemu w wizytówce)

- Jeżeli chcecie widzieć swój własny awatar musicie go pobrać w swojej wizytówce.

- Nie raz mogą być jakieś zawirowania przy odbieraniu wiadomości (może np. czegoś brakować lub coś może zostać powielone - szczególnie jeżeli chodzi o wiadomości z emotakmi/zdjęciami).

- Wiadomości (szczególnie te wysłane w innym niż aktualnym dniu) mogą mieć dziwne daty nadania wiadomości. Ich precyzja zawierać się może do samej daty ale już bez godziny (wiadomości z czasem 00:00:00)

- Przy bardzo dużej liczbie znajomych zalogowanie do sieci może trwać dłużej.

- Przy pierwszym zalogowaniu do sieci FB wyskoczy Wam do 10 ost. przeprowadzonych rozmów.

- Rozmowy można prowadzić tylko gdy nie jesteśmy aktywni na innym urządzeniu (możemy być jednak zalogowani gdy telefon jest np. wygaszony)

Co zgłaszać?

Generalnie możecie narzekać na wszystko. Co da się poprawić to poprawię. Czego się nie da tego nie poprawię. Aktualnie to co wypunktowałem w słabo działających funkcjach nie jest poprawialne (oprócz 2 pierwszych punktów które w przyszłości będą działać lepiej). Proszę nie pisać, że inny komunikator (w domyślę WTW) działa ok - ja nie jestem bliźniakiem Kaworu i nie łączymy się telepatycznie. Nie wiem z jakich rozwiązań on korzystał zatem proszę sobie darować tego typu uwagi ;) Proszę pamiętać, że obsługa działa na bardzo egzotycznych i niestabilnych fundamentach. Facebook całkowicie odciął standardowe drogi z których można było dotychczas korzystać. To, że udało się wprowadzić jako-taką (na 3+) obsługę Facebook-a uważam za mały cud. Pod tym względem zrobiliśmy to jako jedni z pierwszych na świecie. Musicie zatem przymknąć oczy na dość duże wady i braki. Podejrzewam, że wersja stabilna nie będzie różniła się zbyt wiele od tego co teraz widzicie. Chcę jedynie wyłapać jakieś mega straszne błędy krytyczne które być może uda Wam się odnaleźć. Zapraszam do testów.

Dodatkowa informacja o notyfikacjach w CP

Notyfikacje w CP nie wspierają dwuetapowego logowania. Ale jest możliwość aby z nich korzystać również przy dwuetapowej weryfikacji. Aby to zrobić trzeba dodać najpierw konto komunikacyjne FB i zalogować się na nim. Po dwuetapowej weryfikacji - o ile te same konto ustawione jest w ustawienia->portale społecznościowe - notyfikacje zaczną działać.

• Beherit i Bartek Sz. lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Sauler

Sauler

Bywalec

• Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2015.04.10, 17:34

1. U mnie nie działa pobieranie awatarów :/

2. Po połączeniu w rozmowie brakowało ostatniej wiadomości, która była nieprzeczytana przez odbiorcę.

3. Nie jest pokazywany stan kontaktów.

Użytkownik Sauler edytował ten post 2015.04.10, 17:41

#3 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2015.04.10, 17:38

1. Czy obrazki (nawet emotki, naklejki) muszą być odznaczone jako AQQ_CACHE_ITEM?
2. Połączyłem się i pobrało mi 5 rozmów, które już dawno przeprowadziłem i nie były odznaczone jako nieprzeczytane.
3. Po ponownym połączeniu się z siecią dostaję znowu te same wiadomości.
4. Stan kontaktów jest błędnie pokazywany - jako online widnieją kontakty połączone mobilnie ale obecnie będące offline (na stronie WWW pokazuje, kiedy ostatnio byli widoczni).

#4 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2015.04.10, 17:45

Pokusiłem się o przetestowanie :P Niby działa, co pewnie dla Oconnela najważniejsze, jednak będę miał niestety trochę uwag :P

1. Niestety to wszystko cholernie się zacina. Po tym jak już miną te nieszczęsne 23 sekundy i w końcu się połączę, to AQQ zaczyna powoli dodawać kontakty (dzieje się to bardzo małymi partiami) i podczas tej procedury niestety praktycznie nie da się nic robić. AQQ się co chwilę zawiesza dopóki nie doda kontaktów. Podobnie przy zmianach statusów kontaktów, gdy wyświetlają się chmurki z kontaktami, które zmieniły status, to AQQ zacina się juz w trakcie wyświetlania tej chmurki (chmurka wyraźnie klatkuje). Takie krótkie i często zdarzające się (kontakty na FB często zmieniają status) zacinki skutecznie utrudniają pracę z komunikatorem.

2. Po pierwszym połączeniu zgodnie z informacją w pierwszym poście otrzymałem kilka nowych-ultra starych wiadomości. Te wiadomości były odczytane już kilka dni temu, zatem nie rozumiem, w jakim celu zostały mi wyświetlone. Co jednak jeszcze gorsze, wciąż aktualny jest błąd, który często zdarzał mi się także na poprzedniej obsłudze sieci FB - błędnie ustalany autor wiadomości. AQQ przedstawiło mi wiadomości, które ja wysyłałem do rozmówcy, jako wiadomości od niego (in zamienione z out, mam nadzieję że jest to jasne).

Póki co byłoby to na tyle :)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#5 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2015.04.10, 17:50

Ja sobie daruję chyba :D 2 wysłane wiadomości, strona WWW otwarte w tle - dostaję nową wiadomość, odpisuję i dostaję zaraz znowu te same wiadomości :P

#6 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2015.04.10, 17:56

3. No właśnie, również dostaję z powrotem te same wiadomości, a dodatkowo wyświetla mi się nawet ponownie wiadomość, którą ja wysyłałem (to był akurat obrazek, nie wiem, czy ma to znaczenie). Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że te błędy da się poprawić :) Ja póki co rezygnuję z testów, bo cały czas mi się zacina AQQ, gdy kontakty zmieniają status. Tak się nie da niestety pracować, także wyłączam FB do czasu poprawki (w nadziei, że się takowa pojawi).

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#7 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2015.04.10, 18:17

Ja póki co rezygnuję z testów, bo cały czas mi się zacina AQQ, gdy kontakty zmieniają status.

Oconnel, a to dałeś obsługę FB w tym samym wątku co GUI? :P Gratuluję pomysłu.

#8 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 482 postów

Napisano 2015.04.10, 18:38

ja musiałem wywalić i dodać ponownie konto, bo inaczej komunikator nie chciał się zalogować do czatu fb :/

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#9 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2015.04.10, 18:48

Być może wrócimy do prostszej obsługi pobierania jedynie nieprzeczytanych wiadomości. Zaciąganie tych które już były kiedyś wysłane niestety nie odbywa się jak zauważyliście prawidłowo. Głównym powodem jest fakt, że AQQ nie wie czy wiadomość była już kiedyś odebrana czy też nie. Po prostu zgaduje. Dlatego też mogą te same wiadomości ponownie wpadać jako nieodebrane.

@Silver - wiem, że u Ciebie zacina bo masz tysiące kontaktów ale chyba da się z tym coś zrobić. 

#10 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2015.04.10, 18:53

Zamiast zgadywać skorzystaj z innej wersji m.facebook.com i będziesz miał wszystkie dane. Sorry ale muszę: WTW korzysta z innych danych i wszystko działa.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2015.04.10, 18:53

• Bartek Sz., Deadmaster i ss9227 lubią to

#11 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2015.04.10, 19:05

Wystawiłem nowszą wersję (linki w pierwszym poście są aktualne). Wracamy do wersji w której AQQ będzie pobierać tylko nieprzeczytane wiadomości. Chodziła bowiem dużo bardziej stabilnie w trakcie testów. I nie ma problemu z nawracającymi wiadomościami. Niestety nie będziecie widzieć rozmów prowadzonych na innych urządzeniach. Testujecie od zera. Ta wersja powinna też chodzić szybciej u osób z dużą listą kontaktów.

Beherit, tłumaczyłem Ci, że nie mam możliwości pobierania stron z Ajaxem. Kropka. Kolejny post o WTW poleci do kosza <foch>

EDIT: Uaktualniłem też listę w pierwszym poście.

#12 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2015.04.11, 08:06

EDIT: Wrzuciłem kolejny update rozwiązujący problem z muleniem komunikatora.

EDIT: Poprawiono problem z błędnym oznaczaniem odbiorcy i nadawcy wiadomości.

Jak działa ta nowa wersja? Testował już ktoś?

#13 SEpuLT

SEpuLT

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 2015.04.11, 08:59

Nie mogę się zalogować do FB. Nie mam weryfikacji dwuetapowej. Konto FB zakłada się normalnie, a przy próbie podłączenia do FB ikonka miga dwa razy i zostaje na rozłączony. Mam wersję x64, wtyczki standart, System 8.1 x64 IE aktualny.

AQQ Zawsze najnowsze
IE: 11, domyślnie Chrome
Wtyczki: Standart

#14 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2015.04.11, 09:25

Upewnij się, że wpisałeś poprawne hasło.

#15 SEpuLT

SEpuLT

Początkujący

• Użytkownik
  • 40 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 2015.04.11, 09:31

Tak. Hasło jest poprawne. Kasowałem konto FB na AQQ i zakładałem ponownie. Niestety za każdym razem efekt ten sam.

AQQ Zawsze najnowsze
IE: 11, domyślnie Chrome
Wtyczki: Standart

#16 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2015.04.11, 16:07

Odezwij się do mnie na AQQ to przetestujemy.

Wrzuciłem nowszy build:

- Poprawiono problem z określaniem nadawców wiadomości (tym razem definitywnie).

- AQQ aktywuje czat FB jeżeli jest on wyłączony.

- Obsługa alternatywnej metody pobierania listy kontaktów (wymaga ręcznej aktywacji - na razie opcja nie publiczna).

#17 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2015.04.11, 19:38

Eee nie publiczna opcja w wewnętrznych testach? Wtf?

#18 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2015.04.11, 20:06

Hah, sprawa wygląda tak, że próbowałem dobrać się do listy inaczej. Ze względów na długi czas łączenia się u osób które mają setki kontaktów. Opcja działa - problem w tym, że Facebook zwraca wtedy niepełną listę a listę osób które też używają aplikacji AQQ. Niektórym osobom może to odpowiadać bo wówczas połączenie jest natychmiastowe. Aby przetestować opcje w katalogu ustawień konta komunikacyjnego - tam gdzie jest np. plik Account.enc wystarczy umieścić pusty plik o nazwie fb-apponly.friends. Pierwsze logowanie będzie szybkie a kolejne już bardzo szybkie (za pierwszym razem aplikacja musi poprosić o pewne przywileje ale dzieje się to automatycznie). Niestety po zaimplementowaniu tej opcji odkryłem co napisałem wcześniej - FB idiotycznie nie zwraca wszystkich znajomych a tylko tych którzy również korzystają z AQQ.

#19 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2015.04.11, 20:26

To może wreszcie skorzystaj z m.facebook.com z ajax? Tam nie będzie takich problemów.
  • Bartek Sz., Deadmaster i ss9227 lubią to

#20 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4619 postów

Napisano 2015.04.11, 22:00

Mogę powtarzać pewne rzeczy i sto razy a i tak Twoje słowa wrócą jak bumerang :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych