Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ LucidDream 3.0.1.10

• Zamknięty Temat jest zamknięty
69 odpowiedzi w tym temacie

#41 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2015.05.03, 09:35

LOL wyluzuj, nikt tutaj nie robi reklamy.
Skoro ludzie zaczęli pisać o innych komunikatorach to jest to jedynie znak, abyś wreszcie wziął sobie do serca nasze uwagi i zaczął normalnie zajmować się projektem jak na płatny program przystało.

#42 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2015.05.03, 12:16

Przepraszam bardzo? Wytknięcie że konkurencja potrafi coś zrobić a Ty nie jest niby reklamą? To tylko zwrócenie uwagi na to, że wbrew temu co mówisz dana funkcjonalność jest możliwa do wprowadzenia i już jest gdzieś zaimplementowana, np. żaden ze wskazanych komunikatorów nie ma takich problemów z FB jak obecnie AQQ. Miało to służyć pokazaniu  że "Można? Można!" oraz przypomnieniu, że konkurencja nie śpi i jeżeli nic nie zmienisz, ludzie porzucą AQQ bo zwyczajnie przestanie być lepszą opcją...

Ale spoko, widać mamy autorytaryzm, słowo OC jest prawem, a Ci którzy sprzeciwiają się mu są dysydentami i spamerami. ;)

BTW Od kiedy to komunikator dostępny tylko na smartphone jest konkurencją a mówienie o nim  tutaj reklamą? Przecież AQQ jest na tym rynku nieobecne i sam stwierdziłeś, że nie będzie. :P

Użytkownik Dejvus edytował ten post 2015.05.03, 12:19

#43 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2015.05.03, 12:24

Bo płacimy i dostaliśmy super obsługę FB, gdzie łącznie trwa minutę, niektóre wiadomości w ogóle do nas nie dochodzą i trzeba się posiłkować stroną WWW, to mamy się zamknąć i nie marudzić, bo przecież "lepiej się nie da" a jak ktoś uważa inaczej to dostanie warna :)

#44 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2015.05.03, 13:19

To jest wątek o wersji stabilnej AQQ i nie chcę tutaj tego typu postów. Które z resztą nie są na temat.

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#45 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2015.05.03, 13:35

Dejvus ale jest wersja, pod metro, więc na windows 8 również działa, więc jednak jest konkurencją :D

Użytkownik galean edytował ten post 2015.05.03, 13:36

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#46 Like.

Like.

Początkujący

• Zablokowany
  • 16 postów

Napisano 2015.05.07, 12:43

@Oconnel zrób to o co prosimy a nie będzie spamu. A jak ci się nie chce to napisz na forum ogłoszenie czy coś - może ktoś pomoże :)

#47 Andret

Andret

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2015.05.27, 19:09

Również i ja dorzucę swoje 3 grosze, po przymusowym update'cie (bo fb przestało się łączyć) trafiłem z deszczu pod rynne. Często wysyłam ludziom po prostu kod, zajmuję się programowaniem, a w obecnej aktualizacji nie da się uzywać podstawowych znaków. Tak, Komunikator interpretuje je HTMLowo. Znak <, > i & p oprostu kończą na fb wiadomość! I w drugą stronę, znaki takie jak ', { czy } po "mojej stronie" są zamieniane na znaczniki kodowane HTMLowo. A emotki? W stylu:

<AQQ_CACHE_ITEMc44561e54ee937d52b1625415617020e7dfeb4b0.png>

to też moim zdaniem przesada. odobnie wspominany juz konieczny czas oczekiwania na wysłanie/odebranie wiadomości. (Co ciekawe, ja problemy z samym połączeniem nie mam) I z całym szacunkiem na głównego programisty, ja szanuję trudn i wysiłek w to włożony, ale nie uwierzę, że to też są błędy, których nie da sięnaprawić. Z prostego względu - żadna z poprzednich wersji ich nie zawierała. A jak to nie wystarczy powiem, że przechwycić wiadomość i zmienić (jak się jest w środku kodu) też niej jest trudne, wiec taka zamiana, zależnie od jezyka to 2-5 linijek. Sam też uważam, że pozostawienie emotek w dawnym spokoju, a nie używanie tych facebookowych (za co dla chętnych odpowiadała wtyczka) jest lepszym rozwiązaniem. 

Bynajmniej nie uważam, że jestem w stanei napisać lepszy komunikator, jeszcze nie jestem a i do konkurencji mnie nie ciągnie, bo uważam (uważałem?) AQQ za najlepszy, pomimo braku wersji mobilnej. I wydaje mi się, że żaden szanujący sięprogramista który działa dla organizacji profit nie bedzie spoczywal na laurach, ba, zadba o poprawne działanie programu. 

Nadmienię jeszcze raz, jestem pełen podziwu za komunikator, bo dla mnie on jest najlepszy, ale obecne błędy uniemożliwiają mi z niego korzystanie. 

Dziękuję i pozdrawiam

Andret

Użytkownik Andret edytował ten post 2015.05.27, 20:02

Czekam, aż AQQ bedzie kompatybilne z konferencjami FB. 

...

Tak. Czas napisać komunikator.

...

Dobra, nie chce mi się.

#48 kandol

kandol

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2015.05.28, 18:33

Niestety na aktualnej wersji, i od dziś jak zauważyłem na poprzedniej przestał działać czat FB. Ciągle wyrzuca okno autoryzacji, a po wpisaniu prawidłowych danych ten proces powtarza się w kółko. Czy istnieje nadzieja, że ktoś temu w niedalekiej przyszłości zaradzi? Nie ukrywam, że korzystam z AQQ wyłącznie dla czatu FB, a w tym momencie ten komunikator traci dla mnie swoją najważniejszą funkcję,

Użytkownik kandol edytował ten post 2015.05.28, 18:37

#49 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2015.05.28, 18:49

Bo prawda jest taka, że implementacji Facebook'a tak na prawdę nie ma w AQQ. To co jest obecnie to jak dla mnie jakiś żart. Sry OC lubię AQQ i osobiście nic do Ciebie nie mam, ale przez taką obsługę FB, a wręcz jej brak aż nie chce się używać AQQ. Dlaczego? Dlatego że użytkownik chce włączyć komunikator, wpisać dane i cieszyć się płynnym i szybkim działaniem, a nie jak to jest teraz dziwne okienka co jakiś czas o autoryzację, niedochodzące wiadomości, nieprzesyłane znaki specjalne, zawiechy AQQ... no ludzie co to jest? mamy Cię?

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#50 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2015.05.28, 23:33

a ja się dalej cieszę obsługą fb za pomocą xmpp :D

jak wyłączą, to się rozeznam w sytuacji w komunikatorach, działa po staremu jeszcze, to będę korzystał po staremu, szkoda że AQQ nie pozwala tylko w nowej wersji skonfigurować ręcznie FB jako czatu xmpp

Użytkownik galean edytował ten post 2015.05.28, 23:36

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#51 Bartek Sz.

Bartek Sz.

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów
  • MiejscowośćKwidzyn

Napisano 2015.05.29, 01:27

Tak w ogóle, gdzie jest OC? Mam wrażenie, że gościu zapadł się pod ziemię. Widać, że i on ma już w poważaniu swój własny produkt. Szkoda...

• MeFisto i Dark Fenix lubią to

#52 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2015.05.29, 02:16

a ja się dalej cieszę obsługą fb za pomocą xmpp :D

U mnie już nie łączy po XMPP :(

#53 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2015.05.29, 09:21

Tak w ogóle, gdzie jest OC? Mam wrażenie, że gościu zapadł się pod ziemię. Widać, że i on ma już w poważaniu swój własny produkt. Szkoda...

Liczy hajs i obmyśla jak jeszcze z nas wydoić coś kasy nie robiąc zbyt dużo :P

#54 Andret

Andret

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2015.05.29, 09:51

Albo raczej jak wydoić psując komunikator :D

...

...

Dobra, nie chce mi się.

#55 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2015.05.29, 09:52

Jak tam MQTT (czy jak mu tam było)? :]
  • ss9227 lubi to

#56 Bartek Sz.

Bartek Sz.

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów
  • MiejscowośćKwidzyn

Napisano 2015.05.29, 10:37

Widzę, że mamy zgodne myśli co do tej kwestii xD

@Deadmaster, myślę, że się nie doczekamy, albo raczej nie doczekacie :D Ja już i tak z AQQ od ponad miesiąca nie korzystam. Przestały mi się podobać te cyrki.

#57 Draq

Draq

Początkujący

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2015.05.29, 18:48

Bo Facebook to zuo jest :P Kiedy nie musiałem używać FB w AQQ wszystko było pięknie, komunikator szybki, ładny, stabilny... teraz w sumie został tylko ładny :v

Czytam sobie wątek, czytam o problemach z fejsikiem i chyba jestem w grupie farciarzy, bo u mnie AQQ "tylko" nie pobiera wiadomości otrzymanych pod moją nieobecność. Kiedy komunikator jest włączony i połączony z FB wiadomości docierają. Zdarzyło się z raz, czy dwa, że przestały nagle docierać, ale jak mówię: facebook to zuo! Na stos z tym!

Zostawiając kwestię FB. Aqq stabilnością nie grzeszy. Wspominam z łezką w oku czasy kiedy komunikator ten nie był płatny a działał jak złoto. Można było? Można było! Liczę, że czasy stabilności akuku wrócą, bo lubię ten komunikator. Przywykłem do niego, podoba mi się. Jest/był zajebisty.

Loga po zwieszeniu się programu przesłałem, może przyczynię się do poprawy stabilności, kto wie. Teraz też bym go podesłał, ale nie mam jak, bo AQQ umar w tray`u i nie mogę go wywołać :v

Ode mnie tyle, lecę zrestartować kukułkę.

Użytkownik Draq edytował ten post 2015.05.29, 18:49

#58 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2015.05.30, 09:43

Bo prawda jest taka, że AQQ umarło i nic tego procesu nie odwróci, przynajmniej z takim podejściem. Gdzieś, kiedyś czytałem, że ze AQQ się płaci za to co jest, a nie na jego rozwój. No dobrze, ludzie zapłacili za poprawne funkcjonowanie [ja przyznaję szczerze że jak na razie mam AQQ za darmo, ale to za dodatki które tworzyłem, ale jakbym płacił to bym był mega wkur***] i teraz tak. Ja osobiście używam sieci GG i FB. W sieci GG nie działają transfery z czego bardzo często korzystałem, usłyszałem [jeżeli coś pomyliłem to przepraszam] że sieć GG umiera i nie ma sensu się nią tak zajmować... a dodatkowo nigdzie nie ma biblioteki nowej... [teraz będzie trochę chamówy] to przepraszam bardzo... to jest program programisty czy kopiuj wklej podmień?... Gdy użytkownicy płacili za AQQ była dobrze działająca sieć FB [tak wiem zmieniło się API ale co to interesuje przeciętnego użytkownika] aktualnie ta sieć nie działa, no dobra działa mega kulejąc. Pewnie usłyszę, że bardzo dobrze działa sieć Jabber i z niej mogę korzystać, no dobrze ale co mi po takiej sieci jak 1. założyłem bo AQQ wymagało [tak to bym nigdy nie posiadał tam konta], a 2. nikt z moich znajomych nie posiada Jabbera... [nie licząc mendy wu :P i użytkowników z forum]. Dlatego czekam do końca subskrypcji i wysiadam z tego mydlanego pociągu... niestety. :)

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#59 Andret

Andret

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2015.05.30, 09:56

Właśnie, najgorsze jest to, że niektórzy przekonani, że AQQ będzie działąło sprawnie również po kolejnych update'ach zapłacili za subskrypcje z góry na rok [np ja] a teraz nie korzystają z AQQ bo się nie da. No to juz jest szczyt chamstwa. Gorzej! NFZ. Płacimy za coś, czego nie mamy. Naprawdę, jak na płatny program przystało, powinien być on pozbawiony błędów. Dobra, 2zł miesięcznie czy 20zł rocznie oto nei jest dużo. Hm... a ilu użytkowników z niego korzysta? Z Milion? Może pół? Niech to nawet bedzie 50 tysięcy. Ba, 10 tysięcy. jeżeli każdy płaci, dochód jest spory. Niech to będzie tysiąc użytkowników. 2 tys zarobku miesięcznie od tysiąca użytkowników, odejmujemy opłaty konieczne (pesymistycznie nawet 50%) i mamy 1000zł. A po 1. jestem pewien, że płatych użytkowników jest więcej, po 2. dochód jest większy, bo te 50% to lekka przesada a i w dół zaokrągliłem cenę, a po 3. Dużo ludzi kupiło roczną subskrypcję. yślę, że nawet większość. Tym razem optymistycznie, jeżeli wszyscy to mamy nawet 15 000 zł dochodu rocznie. Ba, z myśleniem "dobra, raz zapłacili, kasę mam, jak suby się skończą aprawię wszystko, znowu kupią, maximum nagrody, minimum pracy" to jest jawne oszustwo. A myślę, że nie tylko ja odnoszę wrażenie, że tak to działa.

Swoja drogą niechże ktoś zmotywuje/przekona/zmusi OC'a do przeczytania tego tematu i najlepiej odpowiedzi. I jak by siedało to nie zbywającej :x (to prośba do tych którzy majacz nim jaisbliższy kontakt)

...

...

Dobra, nie chce mi się.

#60 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2015.05.30, 11:55

Dużo narzekania a jakoś zgłoszenia na bugliście to od Ciebie nie widzę. Zatem jak chcesz aby twój problem został naprawiony?

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych