Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ LucidDream 3.0.1.11

• Zamknięty Temat jest zamknięty
93 odpowiedzi w tym temacie

#41 Andret

Andret

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2015.07.05, 08:48

OC, zdradzisz jakie to sposoby? 

Czekam, aż AQQ bedzie kompatybilne z konferencjami FB. 

...

Tak. Czas napisać komunikator.

...

Dobra, nie chce mi się.

#42 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2015.07.05, 09:28

Po prostu parsing stron w tle i wydobywanie potrzebnych danych. Aktualnie nie ma innego sposobu (choć są różne metody jak się do tego zabrać).

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#43 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.07.05, 09:55

@Andret gdyby Oconnel wreszcie użył Ajax to nie było by żadnych błędów z wiadomościami. Na to się nie zanosi więc lepiej nie korzystać z FB w AQQ no chyba, że z chatu korzysta się raz na ruski rok.
  • Senega lubi to

#44 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2015.07.05, 10:07

Beherit, nie chcesz nie korzystaj. Ale nie  zniechęcaj innych do korzystania. Przy odrobinie samodyscypliny można z FB korzystać całkiem normalnie w AQQ. I jak powiedziałem - gdy protokół MQTT zostanie lepiej opisany zostanie w AQQ wprowadzony co rozwiąże obecne problemy. Ajax to nie jest dobre czy ostateczne rozwiązanie sprawy FB a tylko i wyłącznie MQTT.

#45 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2015.07.05, 10:28

Beherit, nie chcesz nie korzystaj. Ale nie  zniechęcaj innych do korzystania. Przy odrobinie samodyscypliny można z FB korzystać całkiem normalnie w AQQ. I jak powiedziałem - gdy protokół MQTT zostanie lepiej opisany zostanie w AQQ wprowadzony co rozwiąże obecne problemy. Ajax to nie jest dobre czy ostateczne rozwiązanie sprawy FB a tylko i wyłącznie MQTT.

Oconnel z całym szacunkiem ale ta funkcja sama z siebie zniechęca. Wystarczy przejrzeć posty i buglistę na forum ile osób narzeka na działanie FB, a wręcz na jego nie działanie...

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#46 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2015.07.05, 10:34

Pisałem już wcześniej (również) że, aktualnie moja wiedza kończy się na tym co zostało wprowadzone do AQQ. Nie znam technik które umożliwiałyby wpięcie się w stream danych (ajax) i ich ciągłą analizę bez odświeżania stron przy pomocy Delphi i stąd inne rozwiązanie nie może i nie będzie wprowadzone...

#47 Shinigami

Shinigami

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 2015.07.05, 10:37

Oconnel, a używasz chociaż MutationObserver? Bo mam wrażenie że te opóźnienia to wynikają z tego że w jakiejś pętli sprawdzasz co jakiś czas czy elementy zostały zmodyfikowane, a od takich rzeczy jest właśnie MutationObserver który jest od razu wykonywany przy zmianie. I nie wiem czy używasz m.facebook.com czy messenger.com ale tak czy siak tym można ładnie wykrywać od kogo przyszła wiadomość i od razu pobierać treść.

EDIT: @up no to już wiesz, ewentualnie służę małą pomocą :) masz przykładowy fragment kodu tam, a ja ci mogę pokazać mój userscript w którym używam tego http://pastebin.com/icxv4t0S

EDIT2: widzę że on jest wspierany tylko na IE11, to ewentualnie możesz użyć MutationEvents które jest wspierane od IE9 (przykład z uwzględnieniem błędu w IE9 http://help.dottoro.com/ljmcxjla.php).No chyba że zależy ci na obsłudze IE8, to wtedy nie wiem co możesz zrobić.

Użytkownik Shinigami edytował ten post 2015.07.05, 10:51

#48 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2015.07.05, 11:25

Zakładasz, że AQQ ma otwartą gdzieś w tle przeglądarkę Internet Explorer. A tak nie jest ze względów oczywistych. Trzymanie w tle otwartej instancji IE z w pełni wczytaną stroną Facebooka po prostu jest zbyt obciążające dla systemu.

#49 Shinigami

Shinigami

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 2015.07.05, 11:40

Dokładnie tak zakładałem bo tak bym ja to rozwiązał skoro nie ma oficjalnego api. Testowałeś z messenger.com czy z pełną stroną facebook.com?

Użytkownik Shinigami edytował ten post 2015.07.05, 11:40

#50 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.07.05, 12:11

Beherit, nie chcesz nie korzystaj.

Chcę korzystać ale nie mogę, bo działa to tragicznie.

Ale nie zniechęcaj innych do korzystania.

Nikogo nie zniechęcam, bo wystarczy samemu włączyć FB w AQQ by zaraz wyłączyć.

Przy odrobinie samodyscypliny można z FB korzystać całkiem normalnie w AQQ.

Oszalałeś? Komunikator powinien być dla mnie wygodny, a nie że ją mam zmieniać przyzwyczajenia i stawać na rzęsach aby móc normalnie korzystać z FB w AQQ. Brak słów w tym co nam radzisz na forum, jak nie reinstalację systemu to takie kwiatki. Ah i jak tak mądrze piszesz to proszę podaj FAQ "jak używać FB w AQQ", bo chyba tego nie wiemy albo nie potrafimy używać samodyscypliny.

I jak powiedziałem - gdy protokół MQTT zostanie lepiej opisany zostanie w AQQ wprowadzony co rozwiąże obecne problemy. Ajax to nie jest dobre czy ostateczne rozwiązanie sprawy FB a tylko i wyłącznie MQTT.

Jak mi zapłacisz to zrobię Ci dokumentację testując metodą prób i błędów (bo tak się powinno robić). Ajax jest super rozwiązaniem, które działa w paru innych komunikatorach z obsługą FB.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2015.07.05, 12:18

• ss9227 lubi to

#51 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2015.07.05, 12:20

Shinigami to w zasadzie bez różnicy. W obu wypadkach miałbyś około 50MB dodatkowo w tle i około 2-3% zużycia średnio-dobrego procesora non-stop. Po testach wycofałem się z tego rozwiązania. Potem przeszedłem na zwykły fetching stron przez protokół HTTP. To zupełnie nic nie obciąża komputera i takie rozwiązanie jest zastosowane obecnie. Jedyny dobry zamiennik to MQTT.

#52 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2015.07.05, 12:28

50MB to w zasadzie tyle co nic nawet na komputerach z 2GB. Co prawda nie wiem skąd te niby 2-3% procka, bo u mnie chrome z kilkoma kartami i masą wtyczek ma zużycie w okolicach 5%, a AQQ potrafiło podczas łączenia zjadać więcej :D

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#53 Andret

Andret

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2015.07.05, 19:57

OC, seria pytań...

1. Próbowałeś użyć Graph API? https://developers.f...ce/v2.3/message

2. Nawet jeśli 1. jest BE, to dlaczego nie przjedziesz na dobrego ajaxa, który sobie poradzi?

3. W jakim języku (nie środowisku) jest stworzone AQQ?

4. Czy planujesz zrobić z tego projekt OpenSource? Może się łudzę, ale dobrowolne datki za sprawny komunikator, w dowolnej wysokości są lepszym pomysłem...

5. (odpowiedz tylko kiedy na 4. odpowiedziałeś "Nie") Czy jeśli teraz kodu nie upublicznisz, zrobisz to kiedy AQQ nie daj Bóg, umrze? (Tfu, tfu, odpukać)

...

...

Dobra, nie chce mi się.

#54 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2015.07.05, 20:14

chyba na wszystkie wyżej pytania zostały udzielone odpowiedzi w innych wątkach, ale skracając, Graph api odpada bo nie dostanie aplikacja pozwolenia na czytanie wiadomości jako desktopowa, 2 ajax jest be, nie będziemy się go uczyć, 3 delphi, 4 zdaje mi się że było że nie i koniec :D

open source: http://forum.aqq.eu/...17#entry123312 

Użytkownik galean edytował ten post 2015.07.05, 20:17

• Sauler lubi to

#55 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2015.07.05, 20:16

3. Object Pascal. A w czym innym można pisać w Delphi? :D

#56 Kucharskov

Kucharskov

Bywalec

• Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 2015.07.05, 20:16

@Andret, ostatnio grając w Game Dev Tycoon dla zabawy pierwszy silnik nazwałem "AQQ". Gdy już dorobiłem się w tej grze milionów dostałem prośbę o upublicznienie kodu silnika.

Miałem 3 opcje "Nie rób nic", "Odsprzedaj", "Oddaj".

Z poradników wyczytałem ze opcja "Oddaj" daje najwięcej fanów a straty są jakieś średnie. Tutaj zrobiłbym identycznie :D

Kucharskov.pl - Młody Webmaster!

#57 Andret

Andret

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2015.07.05, 21:12

Bo zastanawiam się czy nie można np. napisać całej appki w C++, a w delphi co najwyżej połączenie z fb, jak się ogarnie sprawne i żeby tylko appka wołała natywnie metodę odpowiedzialną za wiadomości i inne duperele, ale żeby główny silnik chodził na C++

...

...

Dobra, nie chce mi się.

#58 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2015.07.05, 21:16

w drugą stronę bym jeszcze zrozumiał że obsługa fb w jakimś innym języku, a aqq w delphi. Chyba nie liczysz na przepisanie prawie całego AQQ?

#59 Sauler

Sauler

Bywalec

• Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2015.07.05, 21:25

W sieci są źródła wtyczki do innego komunikatora, napisane w C++, w których jest implementacja facebooka przez MQTT. Jakby Oconnel chciał to by zatrudnił kogoś, kto by to przepisał pod AQQ.

Użytkownik Sauler edytował ten post 2015.07.05, 21:31

#60 Andret

Andret

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2015.07.05, 22:23

Poza tym przejść na język wyższego poziomu jest zawsze łatwiej, niż w drugą stronę...

...

...

Dobra, nie chce mi się.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych