Skocz do zawartości

Zdjęcie

Moje stanowisko w sprawie bazy dodatków.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2020 postów

Napisano 2015.05.06, 20:03

Moja przygoda z AQQ:
http://forum.aqq.eu/...przygoda-z-aqq/

Moje wygasanie przygody z AQQ:
Nie będę przedstawiał ile to i jak długo jestem związany z AQQ. Link do tego znajduje się wyżej.
Jak już pewnie zauważyliście - moje dodatki (wtyczki, bo kompozycję porzuciłem już bardzo dawno temu) od dłuższego czasu rozwijają się wolno. Jeżeli wychodzi już jakaś konkretna aktualizacja danego projektu (np. YTPlayList) to jest to na prawdę bardzo rzadko. Ten stan się utrzyma i raczej już się nie zmieni.

Zapytacie może dlczego?

Już Wam odpowiadam - niestety nie jestem osobą, która na codzień siedzi całymi dniami przed komputerem i mój czas na rozwijanie dynamicznie projektów jest bardzo ograniczony. Kolejna sprawa to taka, że od dłuższego czasu obserwuję dość wysoki spadek zainteresowań wśród użytkowników wydawanymi przeze mnie nowymi wersjami wtyczek (to bardzo mnie demotywuje i nie wspiera jakoś do działania - mam na myśli zaangażowanie w dyskusje w działach danej wtyczki) już nie wspominająć o dobrowolnym wsparciu mnie poprzez płatności PayPal, które tak na prawde wykorzystał tylko Stivo (nasz forumowy moderator jak i przyjaciel - kilka razy otrzymałem od niego przelew) i bardzo mu za to dziękuję także z tego miejsca. Jeszcze inną sytuacją dotyczącą takiego stanu rzeczy jest fakt, że spędziłem z AQQ na prawde sporo lat (możliwe ze coś ok. 10 lat jak nie więcej) i zwyczajnie już nawet pisanie nowych wtyczek czy aktualizacja istniejących znudziła mi się (nie jest to priorytet w moim życiu osobistym).

Nie oznacza to, że porzucam swoje projekty. Oznacza to tylko, że będą one rozwijane w bardzo wolnym tempie i proszę się nie łudzić na jakieś rewolucje. To samo dotyczy propozycji - będą realizowane tylko proste i szybkie do wdrożenia w miare moich możliwości oczywiście. To samo dotyczy błędów - nie będę reagował na Wasze zgłoszenia od tak (poprawki będą przy okazji wydawania nowej wersji danej wtyczki) - chyba, ze będzie to błąd krytyczny uniemożliwiający korzystanie z wtyczki lub komunikatora.

To chyba tyle jeżeli chodzi o moje aktualne stanowisko w sprawie mojej bazy dodatków hehe :)

!! Zastrzegam sobie też prawa do tworzenia jakichkolwiek wtyczek o tej samej funkcjonalności bez wcześniejszej konsultacji tego zemną (jeżeli ktoś chciałby stworzyć taką samą - w co i tak wątpię).

Pozdrawiam,
WiTuŚ :)

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2015.05.06, 20:26

#2 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4618 postów

Napisano 2015.05.06, 20:07

Twoje stanowisko brzmi rozsądnie :) W pełni je rozumiem. W przeciwieństwie do innego stanowiska które miałem okazje dzisiaj przeczytać.

• WiTuŚ lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#3 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2015.05.07, 09:44

!! Zastrzegam sobie też prawa do tworzenia jakichkolwiek wtyczek o tej samej funkcjonalności bez wcześniejszej konsultacji tego zemną (jeżeli ktoś chciałby stworzyć taką samą - w co i tak wątpię).

Hehe. Niestety rozczaruję Cię. Przeciętny Kowlaski może sobie kopiować 'funkcjonalność' używaną w Twoich wtyczkach ile chce :P [mówię o jej możliwościach, a nie wyglądzie]. Dlatego mamy np. XX firm produkujących telefony z tą samą funkcją zamiast jednego - konkurencja :P Na tym forum wszystko rozgrywa się o dżentelmeńska umową i szacunek do drugiej osoby. I tylko lub aż tyle :)

• Beherit, Silverlight, karololszak i 1 inna osoba lubią to

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#4 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2020 postów

Napisano 2015.05.07, 13:36

No wsumie tak - zgadzam się :) Zle to może sformułowałem. Chodziło mi głównie o dżentelmeńską postawie. Póki co tak jak pisałem - nie porzucam żadnych z projektów.

#5 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2015.05.08, 00:57

Najbardziej dżentelmeński jest OC, który jak chce, to "wchłania wtyczkę" :)

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#6 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4618 postów

Napisano 2015.05.09, 05:38

Rozmawiałem o tej sprawie z Witusiem zanim dodałem funkcjonalność do AQQ.

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#7 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2020 postów

Napisano 2015.05.09, 19:26

Potwierdzam. Jeżeli chodzi o wtyczkę do ustawiania okna odtwarzacza YT zawsze na wierzchu - omawiałem to z Oconnelem. Dobrze, że pojawiła się funkcja w samym AQQ. Co nie oznacza to, że skorzystają z niej osoby niekorzystające z zaawansowanej stylizacji okna komunikatora (wtedy zwyczajnie nie ma tego przycisku w oknie odtwarzacza). Dlatego też np. we wtyczce YTPlayList jest taka opcja, która wspólgra z ustawieniami AQQ.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych