Skocz do zawartości


Zdjęcie

Automatyczne zapisywanie otrzymywanych zdjęć

Automatyczne zapisywanie otrymanych otrzymane zdjęć zdjęcia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Należy wdrożyć? (4 użytkowników oddało głos)

Czy ten pomysł powinien zostać zrealizowany?

  1. Zdecydowanie TAK (2 głosów [50.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.00%

  2. Nie mam zdania (2 głosów [50.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.00%

  3. Zdecydowanie NIE (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Andret

Andret

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2015.06.29, 20:11

A więc moim pomysł jest takowa oto myśl:

 

Niech gdzieś, np. w moich dokumentach (ale miło byłoby widzieć opcję z wyborem folderu) byłyby zapisywane zdjęcia w podfolderach o nazwach użytkowników. Tak, zwracam na to uwagę, o NAZWACH a nie identfikatorach. Jeżeli będę miał 100 folderów to chwile potrwa przeglądnięcie ich jeśli mają nazwy w stylu -1830237823782647826382673526@faceboook.com dlatego lepiej byłoby je nazwać imieniem i nazwiskiem (np. Jan Kowalski). Oczywiście również (w prostej wersji) opcja czy chcę zapisywać automatycznie wszystkie zdjęcia, albo nawet (wersja rozszerzona) wybór grup i użytkowników których opcja dotyczy. Jeśli chodzi o zasadę działania to po prostu (przy założeniu, e jest włączona i sprawna) wszystkie otrzymane zdjęcia w momencie otrzymania na komunikator byłyby zapisane w odpowiednim miejscu. Często się zdarza, że nie zapisuję zdjęcia, bo uważam, że nie warto a 2 tygodnie później go szukam. No i oczywiście nazwy nie facebookowe tylko data i godzina otrzymania :D


Kiedyś AQQ było moim nieodłącznym towarzyszem. Dzisiaj jest tylko smutnym wspomnieniem...


#2 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2015.07.26, 16:13

Sprawdzałem SDK pod tym kątem czy możliwe byłoby zrealizowanei tej propozycji poprzez wtyczkę, ale chyba nie. Jeżeli się mylę, to proszę mnie sprostować :)



#3 Sauler

Sauler

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2015.07.26, 16:20

Jeżeli dobrze zrozumiałem to wystarczy założyć hook na notyfikację AQQ_CONTACTS_RECVMSG i sprawdzać czy w treści wiadomości znajduje się link do obrazka :)



#4 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2015.07.26, 16:43

Ale jak wysyłasz np. w sieci jabber jako obrazek zwykly (nie jako url), to co wtedy? chyba lipa.



#5 Sauler

Sauler

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2015.07.26, 16:48

No nie pomyślałem :P







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Automatyczne, zapisywanie, otrymanych, otrzymane, zdjęć, zdjęcia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych