Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje przemyślenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2015.07.08, 15:50

...Bo przecież dlaczego to angielski jest jezykiem międzynarodowym?...

Bo amerykanie są leniwi, a że mieli i w sumie nadal mają jeden z największych rynków to mogą stawiać swoje warunki i priorytety.
Polski program, to Polski język. Nie wydziwiajmy, a jak już tak bardzo męczy kliknięcie przycisku języka to powinno być jego wykrywanie i tyle.


System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#22 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2015.07.08, 16:09

Strona głowa domyślnie wczytuje się po angielsku (nawet Google ją tak zaindeksował) i jedynie osoby z Polski wiedzą ją w naszym języku. Nie jestem pewien czy tak to działa również na forum i nie znam możliwości IP.Board w zakresie obsługi tłumaczenia. Możliwe jest wczytywanie nazw działów/tematów czy nawet treści postów zależnie od wybranego języka? I jeśli nawet, to jaki to ma sens? Nazwy działów jeszcze spoko, ale nikt normalny nie będzie pisał postów w dwóch językach Być może OC w tematach nowych wersji AQQ powinien to robić, być może autorzy dodatków również, ale szczerze wątpię, że komukolwiek będzie się chciało najpierw pisać wersję PL, a potem ją tłumaczyć na EN. Abstrahując od wątpliwych możliwości technicznych.

Co ja mogę zrobić? Ja mogę wrzucić na serwer (i jakoś ogólnie ogarnąć) angielską wersję Kompendium wiedzy o AQQ oraz Poradnik tworzenia kompozycji jak mi to wszystko przetłumaczysz :]

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2015.07.08, 16:12


#23 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.07.08, 16:46

Strona głowa domyślnie wczytuje się po angielsku (nawet Google ją tak zaindeksował) i jedynie osoby z Polski wiedzą ją w naszym języku.


Nawet nie skomentuję w jaki sposób zostało to zrobione.

Michał błagam Cię, idź na piwo a nie będziesz tracić cenny czas dla AQQ :) Potem w podziękowaniu jeszcze bana dostaniesz :)

#24 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2015.07.08, 17:12



Michał błagam Cię, idź na piwo a nie będziesz tracić cenny czas dla AQQ :) Potem w podziękowaniu jeszcze bana dostaniesz :)


Jak coś zaczynam, to o to dbam. Sposób w jaki to wszystko jest zrobione faktycznie nie należy do najlepszych i najwygodniejszych w edycji (brak edytora, wszystko ręcznie), ale na to nic nie poradzę. Jakiś CMS by się do tego przydał, no ale cóż... A piwo można pić klepiąc helpa :)

#25 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.07.08, 17:15

Jakiś CMS by się do tego przydał

WordPress z obsługą Multisites i ogarnięta strona główna + help. Potem wystarczy zakodzić parę rzeczy, aby sprawniej dodawać strony do SDK, help'a itp. Oczywiście roboty masa zaś Oconnel raczej kasa nie rzuci a nikt za darmo tego nie zrobi :P

A piwo można pić klepiąc helpa

Zawsze byłeś dziwny :D Piwo pije się przy innych rzeczach ale jak kto lubi :P

#26 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2015.07.08, 17:31



WordPress z obsługą Multisites i ogarnięta strona główna + help. Potem wystarczy zakodzić parę rzeczy, aby sprawniej dodawać strony do SDK, help'a itp.


Marzenia. Ja bym się nie pogniewał, ale sam niestety tego nie zrobię...



Zawsze byłeś dziwny :D Piwo pije się przy innych rzeczach ale jak kto lubi

Tak tak, np. przed wyjściem na plac zabaw, co nie? :> Piwo można pić zawsze :D

#27 Andret

Andret

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2015.07.09, 17:38

Zawsze byłeś dziwny :D Piwo pije się przy innych rzeczach ale jak kto lubi :P

Piwo można pić zawsze i wszedzie! Nikt nigdy nie pił piwa przy programowaniu? 

 

 

Marzenia. Ja bym się nie pogniewał, ale sam niestety tego nie zrobię...

Jeśli jest możliwość, ja również dołożyłbym starań. Nie wiem jak kolega @Up, ale ja zrobiłbym to nie oczekujac wynagrodzenia, jedynie dla idei rozrostu AQQ. 


Kiedyś AQQ było moim nieodłącznym towarzyszem. Dzisiaj jest tylko smutnym wspomnieniem...


#28 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.07.09, 18:03

@Andret serio? :P A wiesz ile zarabia się tworząc cały taki serwis WWW? A wiesz ile trzeba czasu na to poświęcić? ;)

#29 Andret

Andret

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2015.07.09, 19:08

Wiem, ale nie jestem normalny xD bardziej zależy mi na rozwoju i stanięciu AQQ na nogi niż zarobku za to. Poza tym robię to z pasji i chęci, nie dla zarobku, po prostu :D 


Kiedyś AQQ było moim nieodłącznym towarzyszem. Dzisiaj jest tylko smutnym wspomnieniem...


#30 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.07.09, 19:31

Przestań, to nic nie da :) Chyba, że po tym nagle Oconnel się zmieni i zacznie słuchać swoich użytkowników :D

#31 Andret

Andret

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2015.07.09, 20:29

Spróbować nie zaszkodzi, poza tym nie wierzę, że raptem niewielka garstka wierzy w rychłe stanięcie AQQ na nogi :D


Kiedyś AQQ było moim nieodłącznym towarzyszem. Dzisiaj jest tylko smutnym wspomnieniem...


#32 Sauler

Sauler

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2015.07.09, 20:31

Jeżeli Oconnel nie zmieni swojego podejścia to AQQ prędzej czy później upadnie :(


  • wkurzony lubi to

#33 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.07.09, 20:40

@Andret jak jesteś grafikiem i masz wiedzę odnośnie WordPress'a to zrób wszystko :P Nie zdziw się tylko potem jak Oconnel napisze "nie podoba mi się" i cała Twoja praca pójdzie na marne. Albo jak będzie ok, wrzuci się i okrze się, że ten "super serwer" nie da rady.

#34 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2015.07.09, 21:36

Jeżeli Oconnel nie zmieni swojego podejścia to AQQ prędzej czy później upadnie :(


Rozwala mnie, że wiele osób w kółko pierniczy o tym samym - to już się nudne staje na maksa. Prawda jest taka, że Oconnel nic w tym kierunku nie zmieni i projekt AQQ prowadzi czysto z sentymentu chyba (bo i tak nie daje dochodów - a dochody pewnie traktuje jak my wtyczkopisarze - jak ktoś zapłaci to ok jak nie to nie i tyle). Dlatego normalnie śmieję się z WAS WSZYSTKICH, którzy w kółko pieprzycie to samo bo i tak nic nie zmienicie :)

Jeżeli komuś nie odpowiada, to już dawno powinien przejść na inny komunikator odpowiadający Waszym wymogom, a nie bez celowo tutaj pisać te wszystkie żale i smutki, które nic Wam nie pomogą.

 

Wszyscy psioczycie na te AQQ, a nadal korzystacie z niego - taka prawda.


Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2015.07.09, 21:50


#35 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2015.07.09, 22:02

... projekt AQQ prowadzi czysto z sentymentu chyba (bo i tak nie daje dochodów - a dochody pewnie traktuje jak my wtyczkopisarze - jak ktoś zapłaci to ok jak nie to nie i tyle)

 

No to tym bardziej jeżeli prowadzi to z sentymentu i prawie nic na tym nie zarabia to nie uważasz, że opłaty powinny zostać zniesione i wstawione jako dobrowolne, żeby zyskać nowych użytkowników? Bo dla mnie to jest racjonalna decyzja. Skoro na rynku są darmowe lepiej działające zamienniki to jaki sens ma przymusowe pobieranie opłat z projektu, który robi się z sentymentu, a później się narzeka, że użytkowników jak na lekarstwo. Rozumiem sytuację jak wszystko super działa, OC przykłada się do próśb użytkowników, wtedy to zupełnie inna rozmowa. A nie jak teraz. 90% forum głosuje za dodaniem dla przykładu rysowania online [i przypominam, że oni za to płacą] ale nie... OC sobie doda np. emoty dźwiękowe bo ma taki kaprys... Teraz mi odpowiedz na pytanie jakie to jest szanowanie użytkownika, klienta? Bo dla mnie skandaliczne. Jak KUPUJĘ auto z salonu to ono ma działać, a nie czasami nie działa elektryka, czasami zawieszenie nie działa inna sytuacja gdy je dostaję za darmo, to taka sytuacja ma prawo bytu.
I nie, mylisz się. Ja narzekam i aktualnie nie używam AQQ.
 


System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#36 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2015.07.10, 12:46

A my tutaj z sentymentu narzekamy, bo już nie używamy AQQ- przestało spełniać nasze oczekiwania. Świat się zmienia, a AQQ zostało w tyle.


  • Beherit i Ronnie lubią to

#37 wraithc88

wraithc88

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 2015.07.31, 00:55

Motorem napędowym AQQ zawsze było gg. Bardzo tęsknię za czasami jego świetności, uważam że facebook nie dorasta do pięt samej idei gg. Ile to osób poznało się na gg przypadkiem. Napisz do kogoś na fb - będzie "Kim jesteś?". Częściowo taką rolę gg przejęły wiec fotka, badoo, tinder.

Kolejny problem - smartfony. 90% aplikacji na smartfony to jakaś porazka, głównie przez ekran dotykowy. Kiedyś potrafiło się godzinami pisać na gg, obecnie superwygodne smartfony powodują ze ludzie ograniczają się do jednego zdania lub nawet jego równowaznika. Więc zwykle po prostu się dzwoni. Czasem, gdy trafi się ktoś z kim naprawdę ma się ochotę popisać, (może jakiś introwertyk), człowiek przesiada się na komputer. I tutaj do wyboru gg albo aqq. Aqq ma problem z avatarami, brak mozliwości wysyłania załączników (brak gg dysku po prostu). Wyszukiwarka pewnie nadal nie działa? Koniec o gg, teraz facebook. Pisząc na facebooku problemy z odbieraniem zdjęć wklejonych w okienko, niemożność wysłania swoich (używania dropboxa czy imgura? nie, dziękuję). Używałem, po smierci desktop messengera, paru zamienników takich jak pidgin, cośtamchat, w każdym razie przynajmniej ze czterech. Wszystkie były tragiczne, a tutaj AQQ okazywał się być najlepszy - do czasu gdy nie zaczęły się pojawiać kontakty bez nazwy - musze się domyślać kim jest 12312312321873129371@facebook.com. Nie mogę wysłać zdjęcia tak jak chcę. I za co tu płacić? Za 3/4 obsługi fb i gg? Obsługa yt też jest zwalona, bo conajmniej połowę filmów musiałem i tak otwierać w przeglądarce.

Pomyslmy że wszystko działa i mamy:

>>Use facebook on your desktop - without distractions! <<

Dodatkowo, statusu, ale takie jak na gg, prowokujące do rozmowy, bez dodawania ich na ścianę - jako rozszerzenie funkcjonalności facebooka - I otrzymujemy najlepszy program do fb NA ŚWIECIE. Nie wiem co sięzmieniło przez te prawie pół roku gdy nie używałem AQQ. Potestuję parę dni, zobaczę co nowego. Ale myślę że moje propozycje są niezwykle sensowne.

Oczywiście, jakiś kontakt do samego Facebooka by się przydał, aby dodał AQQ do aplikacji, obok pidgina czy innych które polecają.

 

Teraz kwestia płatności. Powoli mijają czasy polskiej cebuli. Powoli kupujemy gry na humblebundle oraz na steamowych wyprzedażach. Narazie te za 10 czy 40 zł, ale jednak. Powoli kupujemy ksiązki. Powoli nas stać. Nie wyobrażam sobie z kolei takiej sytuacji, że wyjeżdzając za granicą i zarabiając te 1000 euro, dalej piraciłbym gry. To się nie mieści w głowie, tak dziadować. Trochę nam do nich daleko nadal, ale jednak dystans powoli się zmniejsza. Także zachód to ma być pierwszy rynek, a nie dodatkowy.



#38 wkurzony

wkurzony

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 2016.01.18, 23:09

skoro gg to trup, to idąc tą terminologią, aqq jest w agonii.....



#39 szakisz

szakisz

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 2016.01.26, 17:41

skoro gg to trup, to idąc tą terminologią, aqq jest w agonii.....

Oficjalny klient jest być może martwy, ale sam protokół jest wciąż żywy, choć faktycznie w erze Facebooka coraz mniej.

 

Ja powiem z mojego osobistego doświadczenia. Korzystałem z AQQ od 2012 do 2014 roku. Zaletą tego komunikatora i właściwie jedynym powodem, który skłonił mnie do przesiadki na ten komunikator była możliwość obsługi 3 sieci jednocześnie (tj. GG, Skype, Facebook) Kupiłem raz nawet roczną subskrypcję bo pomyślałem "OK, widzę w Was potencjał, dam wam szansę i rok czasu". Krótko po wprowadzeniu płatności w AQQ została zablokowana obsługa Skype. Mnie jako końcowego użytkownika guzik obchodzi czy wina leżała po stronie wtyczki, czy po prostu Firma z Redmond zablokowała możliwość obsługi protokołu przez zewnętrzne komunikatory. AQQ z dnia na dzień przestało być dla mnie atrakcyjne - GG mam w przeglądarce, Facebook mam w przeglądarce, Skype też ostatnio uruchomił wersję webową.

 

P.S. forum czytam regularnie. Płacenie za coś co nie działa uważam za pomieszanie z poplątaniem. Nie chodzi tu nawet o kwotę, bo myślę że każdy kto wypróbował i zapoznał się z AQQ to spokojnie by tego "browarka" na miesiąc poświęcił. Chodzi o oddawanie w ręce użytkowników w pewnym sensie "nieskończonego" produktu (ciągle powracające problemy z obsługą czatu Facebooka).  


Użytkownik szakisz edytował ten post 2016.01.26, 17:44

  • wkurzony lubi to

#40 Sauler

Sauler

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2016.01.26, 19:45

2016 rok, a ludzie wciąż myślą, że narzekanie coś zmieni  xD






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych