Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem AQQ-FACEBOOK

facebook

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 l3mur

l3mur

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2015.09.04, 16:39

Temat pewno każdemu znany, ale wolę go napisać na nowo, ponieważ nie mogę znaleźć pomocy mimo wielu prób naprawy (czy to przez AQQ, czy przez Fb itd.).
 
Oczywiście mowa o WTYCZCE FACEBOOKa, która jakiś czas temu po prostu przestała działać (nie łączy z serwerem). Nie pisałem wcześniej, bo po prostu czekałem, czy może ktoś znajdzie jakiś sposób - niestety.. Przy próbach raz mignie i gaśnie. Co najlepsze, nie mogłem na forum zalogować się też przez konto Facebook'owe. Czy coś można wreszcie na to poradzić, albo chociaż dowiedzieć się, czy to czysto moja wina, czy programu...?

 

Z góry dzięki.
 
Windows 10
wersja aqq x64 (sprawdzane na najnowszej wersji oraz wersji beta)
 
W aplikacjach na fb też aqq usunięte


#2 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2015.09.04, 17:37

we wtyczce od facebooka, nie ma prawa nic się łączyć, bo AQQ takiej nie posiada...

Ja osobiście polecę trochę na około skonfigurować w sieci jabber transport j2j i tam wpisać dane od FB. Lepszej obsługi prawdopodobnie FB w AQQ nie da się uzyskać xD



#3 l3mur

l3mur

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2015.09.06, 12:54

we wtyczce od facebooka, nie ma prawa nic się łączyć, bo AQQ takiej nie posiada...

Ja osobiście polecę trochę na około skonfigurować w sieci jabber transport j2j i tam wpisać dane od FB. Lepszej obsługi prawdopodobnie FB w AQQ nie da się uzyskać xD

 

A mógłbyś przybliżyć, jak taką operację wykonać?



#4 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2015.09.06, 15:07

Najpierw trzeba wiedzieć czy nasz serwer lubi się z j2j, bo nie każdy się lubi

Jeżeli się lubi, to wchodzimi w transporty, wybieramy j2j, klikamy rejestruj, wpisujemy dane, done.

http://i.imgur.com/J8JRjik.png

skąd wziąć nick przed @ to gdzieś kiedyś było opisane. Ale jest w ustawieniach ogólnych fb, pod nazwa użytkownika



#5 l3mur

l3mur

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2015.09.06, 17:23

Jeżeli w transportach nie ma j2j to oznacza, że nie można na tym serwerze tego zrobić? Próbowałem również zrobić transport Facebook jednak totalnie nie łączy.

 

edit:

 

Może inaczej. Bo to bezsensu, że ja mam szukać rozwiązania w transportach skoro płaci się za komunikator i nikt tego problemu nie chce rozwiązać ze strony technicznej. Szczerze mówiąc żałuję wydanych pieniędzy, bo wydałem je nie z myślą "bo to zakup" tylko raczej z sentymentu. Niestety sytuacja zmusza mnie do porzucenia komunikatora jeżeli nikt tego nie naprawi. Nie ma co zasłaniać się tym, że to wina systemu skoro w identyczny sposób komunikator zachowuje się na innym komputerze (tak wcześniej działało wszystko poprawnie teraz już nie, czy komputer po formacie tzw. "na świeżo" czy też już po przejściach). Nie posądzam też FB bo w innych aplikacjach wszystko działa poprawnie. Czekam na rozwiązanie tego problemu lub też pożegnanie się.


Użytkownik l3mur edytował ten post 2015.09.07, 12:16


#6 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.09.08, 13:42

Zdajesz sobie sprawę, że nie działa głównie dlatego - iż Facebook zablokował dostęp dla czatu dla zewnętrznych aplikacji? Tutaj nie chodzi o to czy ktoś ma chęć czy jej nie ma aby to poprawić. Aktualna zastępcza obsługa FB nie działa niestety u każdego.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#7 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.09.08, 15:40

Istnieją w pełni działające alternatywy, więc nie wmawiaj nam, że się nie da tego naprawić - zrobić porządnie :) Pierwszą z alternatyw jest konkurencyjny komunikator, gdzie za podanie jego nazwy na tym forum dostaje się banana w nagrodę (ponoć smaczny, nie wiem dokładnie bo ludzie co go dostali przestali się odzywać, pewnie z obżarstwa). Drugą alternatywą jest transport w sieci XMPP na jednym z serwerów XMPP zza naszej południowej granicy. Drugiej opcji nie testowałem dokładnie, bo trzeba mieć konto VIP no ale widać jak ludzie chcą to potrafią (co ciekawe admin tego serwera zrobił obsługę FB przez XMPP w parę dni, wow) :)



#8 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2015.09.08, 16:05

Wystarczy nadal skonfigurować, konto fb jako czat xmpp, mi tak dalej działa, nawet na mobilnych komunikatorach, chociażby pierwszego z brzegu xabbera, mam nadzieje że xabber nie jest dla aqq konkurencją xD, nie ma może wiadomości offline, ale jego obsługa jest wygodniejsza, niż w ostatniej stabilce, przynajmniej dla mnie.

ok jeszcze nie odznacza wiadomości jako przeczytanych, jeżeli się nie odpiszę, ale chyba tak woli część osób, patrząc że były prośby, by aqq nie odznaczało zaraz po odebraniu jako przeczytane.



#9 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2015.09.08, 16:06

<ironia> @Beherit Nie znasz się. Nie da się i koniec! Jak OC tak twierdzi to pewnie tak jest! No chyba, że podasz gotowy przykład to wtedy się da <lol> </ironia> Nie chcę nikogo obrażać ale jeżeli ktoś się nazywa programistą i pobiera za to kasę to tym bardziej powinien drążyć temat i testować swoje metody aby coś zrobić [z samej pasji]. I nie mówię tu tylko na przykładzie FB bo historia pokazała, że tych NIE DA SIĘ było więcej, a nagle gdy ktoś odkrył że się da i to zrobił to było tłumaczenie że a to danego języka się nie zna, a to za dużo implementacji... byle za przeproszeniem ciemnogród to łyknął...


System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#10 gnomiuszka

gnomiuszka

    Adept

  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 2015.09.12, 13:11

To ja mam niespodziankę. Na moim starym profilu aqq facebook działa, a po założeniu nowego profilu aqq już nie idzie, nie pobiera kontaktów FB. Może problem jest właśnie przez brak kontaktów FB na nowym profilu, bo na poprzednim tą listę mam cały czas i się łączy, a na nowym profilu już nie. 



#11 l3mur

l3mur

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2015.10.01, 18:58

Jeszcze przed zmianą na "w pełni działającą alternatywę" mógłbym prosić o wyjaśnienie jak ten j2j zrobić? Kiedy loguje się na konto facebookowe jak opisuje galean to wyskakuje nieautoryzowane logowanie do facebooka i każe zmienić hasło. Podejrzewam, że w porządku ale za każdym razem tak robię i nie działa, a nie chcę też za każdym razem zmieniać hasła :P



#12 Anthrox

Anthrox

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2015.10.08, 20:14

W kolejnej wersji będzie działać troszkę lepiej ale nadal bez rewelacji. Czekamy na odkrycie protokołu MQTT którym aktualnie posługuje się Facebook - wówczas obsługa będzie wyglądać znacznie lepiej o ile nie idealnie.

 

 

Czekałem tyle, to poczekam jeszcze trochę ;P


Użytkownik Anthrox edytował ten post 2015.10.08, 22:03


#13 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2015.10.09, 22:04

Ja czekam u Konkurencji-Której Nazwy-Nie-Można-Wymawiać. ;)



#14 El-Maniaque

El-Maniaque

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2015.11.15, 17:46

Ja bym poprosił uprzejmie, aby zaktualizować kompendium wiedzy dotyczące FAcebook'a, jak to skonfigurować po xmpp aby działało, albo tutaj krok po kroku bo mówiąc szczerze ni cholery nie wiem jak to zrobić.



#15 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2015.11.16, 04:30

Za Kompendium odpowiadam ja i mam pytanie - co ja mogę zrobić poza napisaniem krok po kroku co trzeba zrobić aby teoretycznie to działało, jak praktyka pokazuje, że działa to w sposób całkowicie (?) losowy? Trzeba podać adres e-mail na który jest zarejestrowane konto FB, hasło do niego i... to tyle, niczego więcej tam nie opiszę. Żeby nie było - cieszę się, że są osoby Kompendium czytające, ale cudów nie wymagaj ;) Nawet Oconnel Ci nie wyjaśni, czemu FB w AQQ u Ciebie, na Twoim systemie akurat nie działa, więc co dopiero ja...



#16 El-Maniaque

El-Maniaque

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2015.11.16, 08:11

OK. Dzięki bardzo za odpowiedź :)

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2015.11.16, 12:03
Nie cytujemy poprzedniego posta w całości.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: facebook

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych