Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ LucidDream 3.0.2.21

• Zamknięty Temat jest zamknięty
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2016.10.19, 13:12

AQQ LucidDream 3.0.2.21

Data wysłania: 2016.10.19, 13:12

Data aktualizacji: 2016.10.19, 13:12

Witam wszystkich ponownie po bardzo długiej przerwie - bo to już jakieś 6-7 miesięcy bez żadnego słowa wyjaśnienia co się dzieje z projektem. Bardzo za to przepraszam, ale nie byłem w stanie Wam tego wyjaśnić wcześniej o czym za chwilę. Generalnie od tego momentu wracamy do stanu sprzed wspomnianych 7 miesięcy. Zatem co jakiś czas będzie pojawiać się aktualizacja AQQ. Mam nadzieję, że szybko uświadomicie mi co przestało ostatnio działać lub co należy jak najszybciej w AQQ poprawić. Czym tak długa przerwa była spowodowana? Cóż, jak się okazuje - w naszym cudownym kraju każdy może być posądzony o cokolwiek. Wystarczy donieść na kogoś do Prokuratury - przy czym Wasz donos nie musi być podparty niczym konkretnym, a wręcz przeciwnie może zawierać rażące błędy, które każdy początkujący informatyk może wytknąć małym placem - abyście mieli problemy. Oczywiście Prokuratura nie wie co z tym zrobić bo na rzeczy kompletnie się nie zna. Zabiera Wam zatem cały sprzęt elektroniczny, dyski oraz kody źródłowe - bo czemu nie, a nóż coś się nielegalnego tam znajdzie - i oddaje to do sprawdzenia biegłemu. Ten się nie spieszy. Zaczyna badanie po jakiś 3 miesiącach od zabrania Wam sprzętu i tylko dlatego, że ponaglacie Prokuraturę ciągłymi pismami. Później jeszcze tylko bagatela kilka dodatkowych miesięcy na sprawdzenie sprzętu i mamy co mamy. To w zasadzie tyle bez zagłębiania się w szczegóły. Wszystko udało się odzyskać natomiast czasu straconego z powodu takiej zabawy nikt niestety zwrócić mi już nie zamierza. Jeżeli ktoś pomyśli, że byłem o cokolwiek oskarżony to się myli. Byłem w sprawie świadkiem. Pomimo to - skonfiskowano mi na wiele miesięcy wszystko co służyło mi do pracy nad projektami i tylko cud sprawił, że nic w tym czasie drastycznie w nich nie runęło.

Wracając do meritum czyli AQQ. W tej wersji nastąpiły zmiany w działaniu powiadomień YouTube oraz Instagram. O zgrozo trend blokowania nieoficjalnych aplikacji nasilił się po Facebooku i Google idzie w tę samą stronę. Przy pomocy ich API nie sposób dłużej pobrać najnowszych filmów YT od osób które subskrybujemy jak również zdjęć z Instagrama. W tej chwili aby nie wyrzucać tych powiadomień z AQQ całkowicie zostały one przerobione tak, iż pokazywać będą w przypadku YT filmy które my sami uploadujemy a w przypadku Instagarama zdjęcia które tam sami wysyłamy. Wiem, że to dość bzdurne, ale w tej chwili nic lepszego z tym zrobić się póki co nie da. To fix na szybko a co z tym zrobimy dalej to się okaże.

Na pocieszenie dodałem tryb sandboxowy dla Dropboxa który obiecałem przywrócić już dawno temu. Są też poprawione podglądy zdjęć Dropbox w oknie rozmowy i kilka innych drobniejszych zmian. Zmian nie ma dużo, ale zrozumcie - sprzęt, oprogramowanie i kody odzyskałem dopiero wczoraj.

Zmiany w AQQ LucidDream 3.0.2.21

• Ze względu na resterykcje wprowadzone do API Instagrama i Youtube, Centrum Powiadomień pokazuje aktualnie feed-y użytkownika a nie osób do kórych użytkownik jest zasubskrybowany.
  • Dodano tryb sandboxowy dla chmury Dropbox.
  • Poprawiono pobieranie podglądów załącznikowych w oknie rozmowy dla chmury Dropbox.
  • SDK: Dodano funkcje systemową AQQ_SYSTEM_SOCIALSEND
  • Zaktualizowano webowe SDK.

Pobierz pliklista zmian

MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Sauler

Sauler

Bywalec

• Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2016.10.19, 17:17

Wątpię, że w związku z wyżej wspomnianą sytuacją dostałeś zakaz wchodzenia na forum i informowania o czymkolwiek. Teraz to już chyba za późno...

• Beherit lubi to

#3 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2016.10.19, 17:22

To nie była komfortowa sytuacja i przez kilka pierwszych tygodni jak podejrzewasz byłem dość zajęty :) Na forum i tak mało kto zaglądał pół roku temu, teraz to już są tutaj wyjątkowe pustki. Ale oczywiście nie dziwi mnie to i nawet nie oczekiwałem niczego innego.

#4 Sauler

Sauler

Bywalec

• Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2016.10.19, 17:28

A powiedz mi po co ktoś ma zaglądać, jak sam autor tego nie robi? Przecież nic nowego na forum nie zastanie. Może jedynie jakiś nowy użytkownik napisze w jakimś temacie sprzed paru miesięcy, że ma ten sam problem.

Teraz musiałbyś coś mocno zmienić w projekcie, żeby to miało jeszcze jakiś sens. Ale co ja będę mówił. Ludzie już nie raz proponowali co można zmienić.

#5 krzysztof018

krzysztof018

Początkujący

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 2016.10.19, 17:31

Najlepsze jest wywalanie się wtyczki GG, ale tylko po zainstalowaniu AQQ na czysto

EDIT Oconnel:

Masz jakiś log? / Lub link do tematu na bugliście?

Edit/

http://forum.aqq.eu/...a-gg-i-contact/

Użytkownik krzysztof018 edytował ten post 2016.10.19, 18:24

PC: AQQ x64: najnowsza beta, Windows 10 Pro x64 PL (10.0.15063.296), Edge 40.15063.0.0 / Internet Explorer 11.0.15063 PL / (Firefox 53.0.3 PL, Chrome 58.0.3029.110) , Wtyczki: Standardowe, Kompozycja: Standard, Antywirus: Kaspersky Internet Security 2017 ( 17.0.0.611e )

#6 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2016.10.19, 17:37

Sauler, musisz pamiętać, że aktualnie AQQ jest w tzw. maintenance mode. To dość smutne bo oznacza, że raczej większych zmian w projekcie nie zobaczysz i mówię to po prostu szczerze. Będą wydawane aktualizacje w taki sposób aby obecnie dostępne funkcjonalności nadal działały w miarę sprawnie. Natomiast jakieś większe przebudowy tego projektu - i mówię to z żalem bo sam korzystam z AQQ codziennie - nie mają przy obecnej konkurencji ze strony takich gigantów jak Facebook czy Hungouts lub Skype większego sensu. Dodatkowo wszelkie dostępne publiczne API dla FB/YT/Instagrama/Skype-a są powoli ograniczane tak aby użytkownik korzystał tylko z oficjalnych rozwiązań. W chwili obecnej niektóre komunikatory potrafią jeszcze sprawnie obsłużyć FB ale i to wkrótce również ulegnie zmianie. FB testuje już bowiem wewnętrznie specjalny nowy protokół komunikacyjny który będzie już całkowicie szyfrowany. Dopóki nie wymyślę jakiegoś nowego zastosowania dla AQQ nie należy się zatem spodziewać w zakresie tego projektu rewolucyjnych zmian. Chyba, że użytkownicy podsuną jakiś ciekawy pomysł. Natomiast co do samego forum - może większy ruch zacznie się w innych obszarach niż dział AQQ. Np. MyPlayer. Za kilka miesięcy skończę też zapewne inny projekt który swój dział również znajdzie na tym forum.

#7 Sauler

Sauler

Bywalec

• Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2016.10.19, 17:43

Dopóki nie wymyślę jakiegoś nowego zastosowania dla AQQ[...]

Proponuję funkcję parzenia kawy  :fiufiu:

Użytkownik Sauler edytował ten post 2016.10.19, 17:44

#8 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2016.10.19, 17:46

Projekt kierowałem raczej w stronę lepszej obsługi Centrum Powiadomień niż parzenia kawy ale jak pisałem wcześniej i tutaj są rzucane kłody pod nogi :) W kontekście komunikacji nie zostaję już dużo więcej dla komunikatora. Może faktycznie przyszedł czas parzenia kawy lub herbaty. Ja wolę herbatę.

#9 Sauler

Sauler

Bywalec

• Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2016.10.19, 19:19

Powiadomień o czym? Poza tym nie wiem jak Ty, ale ja jakbym płacił za komunikator to chciałbym funkcji umożliwiających komunikację, a nie powiadomienia z wszystkich możliwych serwisów (oczywiście ta funkcja też byłaby bardzo przydatna, ale pamiętajmy, że to jest komunikator, a nie aplikacja do powiadomień).

#10 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2016.10.19, 19:56

Tak, nadal używam AQQ ale powiem szczerze, już zwątpiłem i myślałem Oconnel, że już całkiem porzuciłeś ten projekt. Już pomału zacząłem nawet zastanawiać się czy nie zmienić go na inny. Nie, nie od tak, tylko ze względu na irytujące wspomniane w dyskusji informacji przy starcie AQQ o uszkodzeniu wtyczki do obsługi GG (a czasami losowo innych wtyczek). A żeby było "śmieszniej", wystarczy kontynuować rozruch AQQ z wtyczką aby wszystko działało normalnie. W AQQ bardzo lubię funkcję informowania o nowych mailach, więc gdybym zmieniał komunikator to najchętniej na taki, który także by ją posiadał. No ale cóż, różnie bywa z czasem i chęciami, więc nawet nie zacząłem szukać takiej alternatywy, i w sumie nawet dobrze, że tak wyszło. :)

Pozwolę sobie jeszcze wrócić do Twojej sytuacji. Wiem, że Polska często bywa krajem absurdów ale, żeby świadkowi konfiskować bądź co bądź narzędzie pracy służąca do zarobku? Takiego "cyrku" to ja jeszcze nie widziałem (nie, żebym sugerował. że kłamiesz!). Wiem, że taka sytuacja na pewno dla Ciebie nie była komfortowa, ale tak prawdę mówiąc trochę szkoda, że Oconnel wcześniej jakoś na forum nie nakreśliłeś z grubsza (nawet nie wdając się w szczegóły) jak wygląda sytuacja. Może zapobiegłoby odejściu osób z forum, w tym także kilku (czy może nawet wszystkich...?) wtyczkopisarzy.

Ale, żeby nie kończyć tak pesymistycznie. Dobrze, że jednak moje (i wielu innych osób) obawy nie sprawdziły się. Osobiście liczę na dalszy rozwój AQQ i pamiętaj Oconnel, co nas nie zabije to nas wzmocni. ;)

#11 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2016.10.19, 20:45

Zapewniam Cię, że nie kłamię. Takich cyrków dokładnie doświadczyłem. 

Co do wtyczki GG... Macie dyski talerzowe czy SSD? Pamiętam, że nie raz na dyskach talerzowych ta wtyczka potrafi ładować się czasami chwilę dłużej i wówczas aktywuje się opcja detekcji zawieszonej wtyczki. Być może wystarczy wydłużyć dostępny czas ładowania wtyczki aby problem zniknął. W kolejnej wersji dodam odpowiednią zmianę to nie problem a może pomoże.

#12 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2016.10.19, 21:01

Nie wiem jak inni ale ja mam tylko dyski HDD, czyli "talerzowe".

#13 Vadim

Vadim

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 71 postów
  • MiejscowośćPłock

Napisano 2016.10.19, 21:10

Ja z gg nie mam żadnego problemu. Używam w sumie aqq tylko do komunikacji na gg, codziennie pisze bardzo dużo wiadomości i nie pamiętam kiedy coś wysiadło. Wysyłanie wycinka ekranu działa, archiwum działa.

Dysk hdd, w7.

#14 Padre

Padre

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 2016.10.19, 21:53

Witam i cieszę się, że coś się zaczęło dziać. Oconelowi wierzę jak najbardziej, ponieważ są okoliczności, w których świadka - oprócz uprzedzenia o odpowiedzialności karnej z art. 233 par. 1 kk, informuje się o prawach zawartych w treści  art. 183 par. 1 kpk (nie każdy świadek jest o treści tego artykułu informowany). Oconel zapewne tak i w takim przypadku w razie znalezienia czegokolwiek na Niego, ze świadka bez problemu można zrobić podejrzanego i przedstawić zarzuty. Taka sytuacja na pewno zaistniała, bo to niejako usprawiedliwia zabezpieczenie przez funkcjuszy sprzętu do dalszych badań, które - faktycznie potrafią trwać miesiącami. Pół roku to i tak dość krótko ze sprawdzeniem zawartości zabezpieczonych urządzeń i cieszyć się w zasadzie należy, że nie trwało to dłużej. Szkoda tylko, że zainteresowani forumowicze docierali tylko do szczątkowych informacji o całym "cyrku", który się wydarzył, bo jednak konkretna informacja wiele by wyjaśniła na tym Forum. 

Oconel - życzę sukcesów jednocześnie informuję, że od jakiegoś czasu korzystam z Windows 10 i AQQ nie wariuje. Jedyną niedogodnością jest kilkanaście - kilkadziesiąt sekund prawie 100 procentowego obciążenia procesora przy starcie AQQ. 

Użytkownik Padre edytował ten post 2016.10.19, 21:54

• Oconnel lubi to

#15 Matrix

Matrix

Adept

• Pomocnik
  • 360 postów

Napisano 2016.10.19, 22:19

Witam o oczom nie wierzę kolejna beta AQQ he he, zawsze to jakiś krok naprzód. Błędy się powielają, które trzeba niwelować stopniowo a co do nowości to nie od razu Rzym zbudowali. Wszystko powolutku, Konkurencja jest to wiemy, ale chyba się nie damy konkurencji.

• Oconnel lubi to

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg

#16 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2016.10.19, 23:16

Dzięki bardzo panowie  :thumbup:

• Padre lubi to

#17 krzysztof018

krzysztof018

Początkujący

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 2016.10.19, 23:41

U mnie sa 2 dyski HDD

PC: AQQ x64: najnowsza beta, Windows 10 Pro x64 PL (10.0.15063.296), Edge 40.15063.0.0 / Internet Explorer 11.0.15063 PL / (Firefox 53.0.3 PL, Chrome 58.0.3029.110) , Wtyczki: Standardowe, Kompozycja: Standard, Antywirus: Kaspersky Internet Security 2017 ( 17.0.0.611e )

#18 Shinigami

Shinigami

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 2016.10.20, 00:08

http://forum.aqq.eu/...issuefilter=all

Jest co robić...

#19 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2016.10.20, 06:43

Jak dodasz wsparcie dla MAM oraz OMEMO to wrócę do AQQ. Na chwilę obecną korzystam z innego, bo po co mi komunikator nie spełniający potrzeb i do tego ciągle się wiesza.

P.S. Jakbyś zrobił porządny backup danych do chmury, o którym pisałem Ci z dwa-trzy lata temu to byś nie miał problemu z kodem.
  • Deadmaster, Eleks i ss9227 lubią to

#20 blackbolt

blackbolt

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2016.10.20, 09:04

Witam wszystkich po długiej przerwie, tez nie wierzę, że jednak ktoś pamięta o tym projekcie. Mimo wszystko zgadzam się z Sauler jeden post na forum wiele by wyjaśnił w związku z zarekwirowanym sprzętem...
Od siebie chciałbym dorzucić tylko, że mam dwa komputery (obecnie oba mają Win10 z SSD + HDD, wcześniej Win7 z HDD) i nie występują u mnie wyżej wymienione problemy z wtyczką GG. Natomiast AQQ po restarcie w wyniku braku prądu, odpięcie baterii w laptopie ma problem z uszkodzeniem pliku konfiguracyjnego (piszę z pamięci). Powodzenia  ;-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych