Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podejrzany link

aqq.eu vs ESET & Mozilla

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 ProTofik

ProTofik

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2016.11.06, 14:34

Witam,

GG nie działa i wiem że nie zostanie to naprawione w wersji 2. Ale pojawił się jeszcze jeden problem.

Jak widać na załączonym obrazku, jakiś link którego AQQ używa został zablokowany przez ESETa.

Próba wejścia na to forum kończy się podobnie, tym razem jednak jest ono blokowane przez samą Mozille.

Załączone miniatury

  • Untitled-1.png
  • Capture.PNG

Użytkownik ProTofik edytował ten post 2016.11.06, 14:38


#2 leszekrez

leszekrez

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2016.11.07, 22:03

Jeśli komuś ten komunikat i blokowanie ESET-a przeszkadza, to wystarczy wpisać w ustawieniach (zaawansowanych), na liście dozwolonych adresów: *aqq.eu/*



#3 ProTofik

ProTofik

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2016.11.08, 01:15

Nie, jeżeli domena została jednocześnie uznana za niebezpieczną przez kilka niezależnych firm to jej właściciel powinien zareagować.

 

Parę dni temu podobna była sytuacja z odtwarzaczem foobar2000. Skontaktowałem się z twórcą, ten skontaktował się z ESETem i wszystko było naprawione w mniej niż 48h.



#4 Driver

Driver

    Adept

  • Użytkownik
  • 319 postów

Napisano 2016.11.08, 07:39

Już w kolejnym temacie czytam, że u niektórych użytkowników nie działa GG. U mnie działa prawidłowo, za to nie mogę dodać konta FB do komunikatora...W zasadzie nie mogę dodać żadnego konta.


AQQ Maniak :aqq:


#5 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2016.11.08, 09:41

W tej chwili nie ma na naszym forum zagrożeń. Ich bazy po prostu się nie odświeżyły. Cała sprawa dotyczy robaka któy wykorzystuje dziury na forum IPB i pojawia się tutaj periodycznie. Tak samo jest też co jakiś czas usuwany. Niewiele można więcej w tej sprawie zrobić. Dodajcie domenę forum.aqq.eu do listy wyjątków w programie antywirusowym.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#6 ProTofik

ProTofik

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2016.11.08, 12:26

ESET z najnowszą bazą już nie krzyczy, jednak Mozilla ciągle blokuje.

Zgłosiłem już to jako false-positive. Im więcej ludzi to zrobi, tym szybciej powinno to zostać naprawione.



#7 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2016.11.08, 14:06

Chrome dzisiaj też krzyczy.


JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#8 Driver

Driver

    Adept

  • Użytkownik
  • 319 postów

Napisano 2016.11.08, 14:34

Używam IE i żadnych alarmów.


  • Andret lubi to

AQQ Maniak :aqq:


#9 kkw

kkw

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 2016.11.08, 16:33

Ale o co chodzi?
Przeglądarki ostrzegają przed phishingiem. A nie jest tak? Płacicie abonament, a dostajecie niepełny produkt ;-)

 

Moim zdaniem, ostrzeżenie jest całkiem na miejscu. ;)


Użytkownik kkw edytował ten post 2016.11.08, 16:34

Dołączona grafika

#10 ProTofik

ProTofik

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2016.11.09, 17:34

Mój dostawca internetu, Virgin Media UK, właśnie też uznał aqq.eu za niebezpieczną domenę i ją zablokował.

Można to wszytko ominąć, ale nie tędy droga.



#11 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2016.11.24, 18:38

Wszystko u nas jest już czyste od kilku tygodni. Niektóre bazy nie są być może jeszcze odświeżone. Jak roboty poodwiedzają naszą witrynę i stwierdzą brak zagrożeń ostrzeżenia powinny zostać zdjęte.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#12 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2016.11.27, 13:15

Jeżu jakie Ty pierdoły gadasz. Chrome nadal krzyczy o zagrożeniu i będzie to robić nadal jeżeli Ty nic z tym nie zrobisz jako właściciel domeny.
 

Moja witryna lub oprogramowanie są oznaczone jako niebezpieczne



#13 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2016.11.27, 17:19

Jeżeli chcesz już dać jakąś radę to spróbuj to robić bez personalnych przytyków. Z góry dzięki - po co później bawić się w jakieś ostrzeżenia. Co blokada to obyczaj - Yandex dla Opery wykorzystuje właśnie web-roboty.

 

EDIT: Weryfikacja forum przez Google nie powiodła się. Niestety nie wiadomo z jakiego powodu. I tyle w temacie. Czy ktoś ma jeszcze jakieś dziwne przekierowania na stronie forum?


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#14 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2016.11.27, 19:49

Skoro tyle w temacie to Chrome nadal będzie ostrzegać o zagrożeniach. na necie są FAQ co trzeba w takich sytuacjach zrobić, samo na pewno się nie naprawi.

Oconnel wskaż gdzie Ci coś personalnie wytykam, bo nie wiem o co Ci znowu chodzi. Jeżeli chodzi o stwierdzenie "pierdoły gadasz" to musisz chyba poczytać o tym jak wygląda personalne wytykanie.

#15 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2016.11.27, 19:54

Zgłosiłem sprawę jeszcze w innym formularzu nic więcej nie znalazłem. Generalnie podobno strony naszego forum "zawierają treści, takie jak grafiki lub reklamy, próbujące nakłonić użytkowników do zrobienia czegoś niebezpiecznego, np. do zainstalowania niechcianego oprogramowania lub ujawnienia danych osobowych."

 

Na tę chwilę nie mam od nikogo zgłoszeń, że ten robak który był tutaj na forum jakiś czas temu nadal jest aktywny. Nie widzę go też w szablonach forum. Dlatego nie wiem o co chodzi Chrome-owi dokładnie w tym zakresie. Strony które podaje jako zawierające zagrożenia są zupełnie losowe.

 


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#16 Shinigami

Shinigami

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 125 postów
  • MiejscowośćPabianice

Napisano 2016.11.27, 23:43

Dlatego nie wiem o co chodzi Chrome-owi dokładnie w tym zakresie

Chrome, Firefox i pochodne używają bazy niebezpiecznych URLi przygotowaną przez Google :P Mogę jak najbardziej potwierdzić że obie nadal ostrzegają przy wejściu komunikatem jaki jest widoczny w poście #1
Zaglądałeś na https://developers.g...cs/support_team i https://developers.g...ed_with_malware?


Użytkownik Shinigami edytował ten post 2016.11.27, 23:43


#17 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2016.11.28, 00:57

Nie, te linki nie są odpowiednie bo nie o to tutaj chodzi. Poprawne linki zapodał wcześniej Beherit. Problem w tym, że odwołanie rozpatruje automat a z nim się nie dogadasz i nie wyjaśnisz w czym problem. Skorzystałem jeszcze z alternatywnego formularza może to coś da.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#18 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2016.11.29, 13:33

Około 8 Chrome jeszcze informował o zagrożeniu, teraz już wszystko jest ok :)



#19 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2016.11.29, 16:07

Dobra wiadomość, ale nie do końca wiem czy miarodajna. Ja dalej w panelu Google Search Console mam informacje o ostrzeżeniach.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#20 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2016.11.29, 19:37

No strona musiała znowu trafić na listę niebezpiecznych, bo ponownie mam ten sam komunikat.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych