Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy AQQ staje sie bardziej "trendy"?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paveleczek1991

Paveleczek1991

Bywalec

• Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 2008.12.16, 17:08

Tak czytając sobie komentarze o najnowszym wydaniu bety Gadu Gadu, pomyślałem sobie że AQQ staje się bardziej "trendy", wystarczy tylko przeczytać komentarze. Taka popularność AQQ z jednej strony cieszy, ale z drugiej strony zasmuca, bo widzę coraz więcej dzieci neo korzystających z komunikatora AQQ. Ale na szczęście do "Naszego" forum jeszcze nie dotarli :D
Tak więc za popularnością AQQ idzie także popularność Jabbera, z czego jestem dumny. Nareszcie widzę że coraz więcej ludzi zaczyna doceniać to co jest na prawdę dobre.

Komentarze do Gadu Gadu.

P.S A tak w ogóle ma ktoś aktualne informacje z ilością osób korzystających z serwera aqq.eu ??

A więc zapraszam do rozmowy :)

Edit: Zdaję sobie sprawę że temat AQQ vs. GG był wiele razy poruszany. Ale teraz jest poruszony w trochę innym wydaniu :)

Użytkownik Paveleczek1991 edytował ten post 2008.12.16, 17:17

#2 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.12.16, 17:44

Jest to prawda, a mnie to cieszy. Tak w skrócie powiem, że od wieków narzekaliśmy na Oc, że olewa tak podstawowe sprawy jako funkcjonalnosc i bajery(drugie może mniej), które mogłyby przyciągnąć userów. Jak widać wielu ludzi zna i używa AQQ, ale jakoś nie przekłada sie to na wynik w MegaPanelu (choć warto poczekać jeszcze pare miesiecy). Ostatnio AQQ się zmienia, można zauważyć wielę udogodnień oraz ciekawostek "na wyrost", które nie jednemu nowemu przypadną do gustu ;) Oczywiscie (prawie) pełna obsługa protokołu GG8 to dwa kroki w przód, zwłaszcza avatary. Niepokoi mnie jednak jedno. Komentarze typu "AQQ najlepsze" widzę od dawna, a ani na forum, ani w komunikatorze ruchu nie widać (choćby po czatach).

Tak na marginesie to daleko nam jeszcze do Tlena, który wporwadził chyba kilkakrotnie więcej funkcji a'la GG dla swoich userów. Chociaż i tak wiele na tym nie skorzystał...
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#3 PsychoPain

PsychoPain

Początkujący

• Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 2008.12.16, 17:48

Mnie osobiście cieszy fakt, że AQQ staje się "trendy" i rośnie jego "popularność", czy też raczej świadomość jego istnienia. Bo może ktoś z czystej ciekawości spróbuje i już zostanie. Ze mną tak było. Zobaczyłem, okazało się ok i jestem. Nawet namawiałem innych na migracje. Ze średnim skutkiem (2-3 osoby), ale zawsze coś. A jeśli chodzi o ryzyko ataku dzieci neo... No nie mogę sobie wyobrazić ataku tych stworów na AQQ. Za dużo zachodu, za dużo wysiłku intelektualnego i za dużo odmienności od reszty stada. Śpię spokojnie :).

#4 Paveleczek1991

Paveleczek1991

Bywalec

• Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 2008.12.16, 18:01

Zobaczymy jak to będzie po wydaniu najbliższej wersji stabilnej. Szkoda tylko że nawet o stabilnej wersji AQQ dobre programy.pl za wiele nie napiszą, a o głupiej becie Gadu Gadu "trąbią" jak szaleni...

Szczerze mówiąc AQQ osiągnęło ogromny, nawet chce się powiedzieć że gigantyczny sukces. Ponieważ nikt nie reklamuje tego projektu, pomijam Wapstera bo i tak nie robi nic w kierunku żeby zwiększyć popularność.
Reklamować możemy tylko my, użytkownicy AQQ. Po drugie uważam że ogromną zaletą jest to że mamy takiego programistę jak Oconnel, mimo że jest On jeden, to potrafi zrobić więcej niż te kilkadziesiąt noobów z Gadu Gadu, i to na dodatek w krótszym czasie.

Tak więc wynika że jesteśmy takim "Open Source" z reklamami :D

#5 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.12.16, 18:03

Sam jestem w szoku, ale niedawno doszedłem do wniosku, że AQQ nie powinno być popularne! Pomijam tu kwestie techniczne, takie jak możliwości serwera, ale wizja zalewu tych wszystkich fanatyków, dzieci neo i pokemonów siedzących na GG mnie przeraża (nie mam tu na myśli wszystkich userów GG, ale tych szkodliwie zakochanych w sobie lub GG). Obecna pozycja Tlena w Megapanelu wydaje się być OK dla AQQ, może nawet około 1 milion użytkowników byłoby dobrze.

Tu byłem.

#6 Paveleczek1991

Paveleczek1991

Bywalec

• Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 2008.12.16, 18:12

Rozmawiałem z moim kolegą/przyjacielem na temat popularności AQQ i również doszliśmy do tego samego wniosku, że jednak będzie lepiej gdy AQQ nie przekroczy tego 1 mln. użytkowników.
Wapster z pewnością wyszedł by na tym lepiej, ale nie my.
Trzeba było by wprowadzić zamknięte beta testy dostępne tylko dla wybranych userów :D

#7 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.12.16, 19:16

Co ma popularność komunikatora do obciążenia serwera? To Jabber, każdy wybiera taki serwer, jaki mu się podoba.

Brak popularności? wg mnie oparcie okna głównego o HTML to największa wtopa - nawet na moim dual core 1.4GHz wyszukanie kogoś na liście trwa 10x dłużej niż na AQQ1.x na 486.
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#8 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.12.16, 19:43

Co ma popularność komunikatora do obciążenia serwera? To Jabber, każdy wybiera taki serwer, jaki mu się podoba.

Ma, bo mogę się założyć, że większość użytkowników założy i zostanie już na serwerze aqq.eu.

Tu byłem.

#9 Paveleczek1991

Paveleczek1991

Bywalec

• Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 2008.12.16, 20:09

Brak popularności? wg mnie oparcie okna głównego o HTML to największa wtopa - nawet na moim dual core 1.4GHz wyszukanie kogoś na liście trwa 10x dłużej niż na AQQ1.x na 486.

Tak, wiadomo że każdy sobie może wybrać serwer jaki tylko zechce. Ale początkujący użytkownik raczej nie ma o tym pojęcia. Uważam że im więcej było by userów to i nasze forum by na tym ucierpiało. Nie chciał bym zobaczyć jak by wtedy wyglądała Buglista...

A co do okna głównego na HTMLu, u mnie wyszukiwanie kontaktów jest błyskawiczne, a wcale nie mam tak dobrego PCta. Dodam jeszcze że oparcie głównego okna na HTML daje nam to że możemy wszystko dowolnie modyfikować. Wiadomo że kosztem obciążenia procesora itp. Ale niestety tak musi być. Uważam też że osoby mające słabe kompy powinny od razu wyłączyć obsługę skórek, bo to jednak daje sporego "kopa". Ale jednocześnie AQQ wygląda gorzej ;P Poza tym zawsze jest "coś za coś" :)

#10 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.12.16, 21:03

Ech, wszyscy teraz jadą na ten HTML, a przecież został on wprowadzony na wyraźne i z uporem powtarzane życzenie twórców kompozycji...

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#11 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.12.16, 21:15

Właśnie, twórców kompozycji [czytaj: 5? 8? osób] - nie użytkowników.

Skórkę mam oczywiście wyłączoną, to pierwsze co zrobiłem po przerażeniu związanym z pierwszym uruchomieniem. Nawet nie chcecie wiedzieć jakiego speeda ma AQQ w parcy.. do 10..15s trwa akcja "wpisz, wyszukaj, enter, czekaj na okno rozmowy".

No ale.. nic tu po mnie, zmyk zmyk
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#12 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.12.16, 21:23

Nie chciał bym zobaczyć jak by wtedy wyglądała Buglista...

Spokojnie, nie bój żaby, akurat to jest terytorium wolne od niepożądanych gości, przynajmniej dopóki ja tam jestem :lol:

Tu byłem.

#13 Paveleczek1991

Paveleczek1991

Bywalec

• Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 2008.12.16, 21:33

Spokojnie, nie bój żaby, akurat to jest terytorium wolne od niepożądanych gości, przynajmniej dopóki ja tam jestem :lol:

Ale jednak by Ci utrudnili robotę :D Choć wiem że byś sobie z nimi poradził ;P

A co do skórek na HTMLu.
Fajnie było by zrobić coś takiego jak na mirandzie, tzn. żeby był oddzielny plugin do obsługi HTML i żeby dopiero wtedy można robić takie "wypasione" kompozycje. A po jego wyłączeniu AQQ miało by ascetyczny wygląd. Nie potrzebnie pisze o tym, bo to jak na razie sfera marzeń :D Mam nadzieje ze wiecie co miałem na myśli ;P

#14 BangMan

BangMan

Adept

• Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2008.12.17, 09:26

Więc jak Twoim zdaniem powinno być skórkowane okno główne, jeśli nie przez HTML? Ja widzę w HTML-u spore możliwości, a szybkość to już niestety efekt uboczny...

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#15 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2008.12.28, 00:22

Szczerzę mówiąc to ja raczej (z przykrością) nie stwierdzę, że AQQ jest "trendy". O AQQ (kiedykolwiek) słyszałem tylko jeden jedyny raz a chciałem zauważyć, że poczta "pantoflowa" też może zrobić swoje (znaczy się promować).

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych