Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lęk przed zwierzętami


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2008.12.18, 12:56

Nie zapominajmy, że fauna to nie tylko "zwierzaki-przytulaki" (;)). Są zwierzęta, których my ludzie się boimy... czasami (jak nie często) bezpodstawnie. Jak to jest z wami? Macie jakąś fobię dotyczącą zwierząt?
Jak już stworzyłem temat to wypowiem się jako pierwszy, ale na razie nie o mnie tylko o moim ojcu - on boi się szczurów ale mysz już nie. Nie będę się rozpisywał - pora na mnie. Mnie denerwują (a czasami wręcz boję się) os, pszczół i tym podobnych owadów. Może to jest trochę dziecinny lęk ale ja na to nic nie poradzę. Czasami się dziwie dlaczego akurat mam tą fobię - przecież mnie nigdy nie użądliło żadne takie zwierzę.

#2 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.12.18, 13:32

Ja zawsze się bałem i chyba do końca życia będę się bał myszy, szczurów i żab :P Choć sam nie wiem dlaczego się ich boję. Może jeszcze trochę boję się pająków, ale jak już to tych większych i nie tak do końca, bo czasami przechodzą mnie dreszcze jak na nie spojrzę, a czasami nie robią na mnie większego wrażenia ;)
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#3 Inferno

Inferno

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2008.12.18, 14:57

Ja tam nienawidzę robactwa - tych żuczków, stonóg, czy takich pod kamieniami z pancerzem :) Znaczy się jak byłem mały, to lubiłem je zbierać i je hodować, ale teraz nie lubię jakoś ich dotykać ani zbyt blisko być koło nich :)
Dodatkowo nienawidzę pająków - blech, jak są jeszcze daleko i się nie ruszają, to jeszcze niech będą, jak nie przesadzają. Ale gdy się ruszą i zaczną iść w moją stronę, to już nie za bardzo mi się to podoba i buty w ruch idą ;]
  • saitana lubi to

#4 Bartek93

Bartek93

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2008.12.18, 16:54

Ja podobnie jak Inferno
Robactwo i pająki. Żuczki może i ujdą, ale włochate, czy stonogi już nie. Co do pająków, boje się ich bardziej od najgorszej śmierci. Lęk może wzbudzić we mnie nawet najmniejszy pajączek, bez ruchu. Najdziwniejsze jest to, że kiedy widziałem ptasznika lęk uciekł, może to dlatego, że się tak wystraszyłem ;)

#5 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.12.20, 22:06

Przede wszystkim boję się szczurów i myszy... Ale strach i obrzydzenie wywołują we mnie żaby i wszelkie oślizgłe gady oraz niektóre owady tj. szerszenie, osy i przeróżne robactwo http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#6 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.12.28, 09:06

Zależy, jak zdefiniować ten lęk. Otóż, tygrysa zamkniętego w klatce w zoo nie boje się, ale gdy już stanąłbym przed nim bez żadnej osłony, dopadłaby mnie biała gorączka. ;) Ale załóżmy, że mowa o typowo przyziemnych przykładach oraz zwierzętach bardziej pasujących do naszej rzeczywistości... Nie przepadam za robactwem, przykłady podał chociażby Inferno. Pająki jak pająki, przed jadowitymi strach pewnie byłby, jednak przed domowym korsarzem - nie. :)

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#7 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.12.28, 13:20

-

Użytkownik OOi edytował ten post 2009.06.23, 14:29


#8 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.12.28, 15:17

Zwierząt się nie boje, po prostu je kocham. Ale najbardziej boje się pajęczaków, dlaczego? Nie wiem. Jak widzę jakiegoś pająka, to mi nogi drętwieją i od razu dostaje szału. Niby one nie są takie straszne, a jednak - boje się ich. Nie wyobrażam sobie żeby jakikolwiek pająk chodził mi, np po ręku. W dzieciństwie koledzy wiedzieli, że się boje to specjalnie mi przynosili, a co ja wtedy robiłam? Ze strachu zaczynałam płakać. Może dla niektórych wydać się to śmieszne, ale nie dla mnie. Po prostu mam swoje lęki (mam arachnofobie).

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#9 Marta

Marta

    Początkujący

  • Przyjaciel
  • 34 postów

Napisano 2008.12.29, 14:36

Obrzydzenie a co za tym i lęk wzbudzają we mnie przede wszystkim płazy oraz wszelkie robactwo. Choć mam dwa psiaki to boję się "dużych", agresywnych psów.

#10 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.12.29, 15:11

-

Użytkownik OOi edytował ten post 2009.06.23, 14:28


#11 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.12.29, 15:22

Praktycznie każdy pies jest przynajmniej potencjalnie agresywny, a jeśli jeszcze jest nieco większy, potencjalnie stwarza realne zagrożenie. Więc wolę omijać je z daleka. Poza tym uważam, że wszelki robactwo powinno być raz na zawsze wytrzebione.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#12 Kornik

Kornik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2008.12.29, 15:43

Eeee tam pająki są OK. :P Ja wolę omijać psy, które wydają się mało przyjazne i/lub się same włóczą i nie lubię za bardzo pszczół, os itd. jak zaczną koło mnie latać.
Ja też mam LastFM ^^

#13 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.12.29, 19:55

Mam podobnie jak Lsr - panicznie boje się psów. Moge sobie iść ulicą, widzieć niskiego jamnika z groźną miną, a on nawet szczekiem potrafi mnie przestraszyć (co wywołuje śmiech u właścicieli :D). Nigdy nie przepadałem za pająkami, ale jakoś specjalnie się ich nie boję.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#14 Martynka

Martynka

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 2009.02.12, 22:03

Boję się owczarków niemieckich. Sąsiad niedawno wypuszczał takiego i przedwczoraj się z nim zetknęłam. Drżałam, ale nic mi nie zrobił. Poszedł sobie jak weszłam do domu. Tyle, że dzisiaj chciał pogryść jakiegoś faceta.
Drżę...

#15 gastrofaza

gastrofaza

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 2009.02.12, 22:29

Ja boję się owadów, bąków, szerszeni, os, pszczół i tym podobnych. I wiem dlaczego :D
Kiedyś jak byłem mały jedna mała wredna osa ugryzła mnie w język, po czym dostałem zastrzyk w pośladek :P
Boję się też takich małych pancerniaków :P ale nie wiem dlaczego są jakieś takie..... no jest w nich ZŁO :P wydaje mi się że gryzą :D

#16 Dawid

Dawid

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 2010.05.19, 11:36

To i j coś "ciekawego" tu dodam od siebie heh :D
Ja tak jak większość przedmówców powiem, że boję się pająków. Może nie jakoś tam nagminnie i zawsze panicznie. Ale np. jeśli widzę małego pajączka czy coś... to pac go z kapcia ;P Ręką bym nie dotknął (fuuj) ale jak by jakiś szedł do mnie (brrr). Nie wiem czemu. Tak już po prostu mam. :P

Co do psów to się nie boję. Lubię zwierzęta ogólnie.

Jakieś jadowite czy coś no to oczywisty jest jakiś tam strach...
Nie lubię też różnych żądlących... typu pszczoła osa itp. Bardziej nie lubię, nie wywołują one we mnie jakiegoś dziwnego lęku tylko staram się im nie nawijać pod żądło. Wolę je omijać. :D

Pozdrówki dla wszystkich odważnie piszących tutaj czego się boją :D

Użytkownik Dawid edytował ten post 2010.05.19, 11:38

Windows XP SP3 PL | IE 8 | AQQ: najnowsze | Kompozycja: Masters | Style obramowania: włączone | Wtyczki: podstawowe+dodatkowe

#17 saitana

saitana

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • MiejscowośćJarosław

Napisano 2012.08.20, 09:56

Ja mam wiele zwierząt - nie w domu ale na podwórku .
w domu to mam rybkę jedna, potem dwie papugi - falista i nimfe, kilka psów i kilkanaście kotów..
wiem to dla jednych może być szok, no ale cóż poradzić, natura - rodzą sie :P
Natomiast jesli chodzi o fobie to nie trawie owadów, jakichś robaków, larw etc.

#18 Ulka45

Ulka45

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2012.10.20, 00:02

Ja mam fobie na pająki.....nawet jak je oglądam w TV to już mam miękkie nogi....

#19 Aniaguz6

Aniaguz6

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2012.10.20, 00:21

Pająki są przecież takie fajne i mięciutkie :) Za to węże są bee :)

#20 Kpuc

Kpuc

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 2012.10.20, 07:57

Ja osobiście nie mam lęków przez zwierzętami, ale nie znoszę dużych pająków, węży, stonóg(wszelkiej maści robali), szczurów i jakoś też nie przepadam za bąkami i szerszeniami.
Po prostu wszystko co kontakt mógł by się skończyć seriami bolesnych zastrzyków, jak ugryzienie szczura i wścieklizna.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych