Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ 2.0.4 Carbon Beta Build: 25


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2008.12.24, 15:03

AQQ 2.0.4 Carbon Beta Build: 25b

Możecie zaktualizować swoje wersje beta poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje). Proszę się jednak upewnić, że opcja "Informuj o wersjach beta", na zakładce "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ jest zaznaczona.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji beta:

- Rozszerzono SDK.
- Dodano konferencje GG.
- Moderatorzy czatu, wywołując priv-a czatowego, otwierają rozmowę z prawdziwym JIDem.
- Poprawiono timeout dla transferów plików, i wydłużono go do 120s.
- Okno archiwum wiadomości otwierało się bez focusa.

Informacja
Przypominam, że błędy zgłaszamy obecnie w bugliście AQQ. Szczegóły tutaj.
W tym wątku wygłaszamy tylko nasze opinie na temat najnowszej bety.

Pobieranie bety
Kliknij aby pobrać.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 piodi

piodi

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2008.12.24, 15:04

Oconnel jesteś wielki :) Konferancje gg działają, udało mi się już przetestować :)

#3 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2008.12.24, 15:05

Oc moje gratulacje. Że też w święta chciało Ci się wydać betę. Konferencje jak na razie działają bez zarzutu. ;)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#4 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.12.24, 15:14

Heh, nawet dziś beta. I długo wypraszane przez użytkowników konferencje GG :) Nice.

Tu byłem.


#5 Lisek

Lisek

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 2008.12.24, 15:18

Nie wiem jak to zgłosić, bo w BUGLIŚCIE nie ma jeszcze tej wersji, ale jak biorę 2 osoby do konferencji to gdy napisze do nich i któraś odpisze to wiadomość nie pojawia się w oknie konferencji tylko przychodzi jako nowa wiadomość od tej osoby co odpisała.
Dołączona grafika
Windows 7 * Internet Explorer 9 (domyślnie Opera 11.50)
AQQ zawsze najnowsze + standardowe wtyczki + Spell Checker + AQQ Multi Send + Past and Send + Tune Status + Wrzuta/Player

#6 Piciu

Piciu

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2008.12.24, 15:19

Nie wiem czy to błąd czy niedopatrzenie ale u mnie w liście osób do konferencji nie są brane metakontakty których pseudonim jest taki sam jak numer.

Tzn mam swój kontakt jabberowy i pod nim podpięte 2 metakontakty gg których jak pisałem wyżej pseudonim jest taki sam jak numer i na liście do konferencji nie są one wyświetlane. Mogę nawet kliknąć na ten metakontakt i dać konferencje gg i po otwarciu listy wciąż brak tego kontaktu.

Użytkownik Piciu edytował ten post 2008.12.24, 15:24

Dołączona grafika

#7 Morpheus

Morpheus

    Weteran

  • Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2008.12.24, 15:21

A co konkretnie dodano do SDK?

#8 Gacek

Gacek

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.12.24, 15:25

Poprzednio pisałem, że świąteczny splash dał mi odczuć o nadchodzących świętach.
Dziś chciałbym napisać, że konferencje dały mi odczuć o nadchodzącej gwiazdce.

Dziękuję Oconnel za tak wspaniały prezent pod choinkę:)
Teraz mam argument by znajomi zmienili gorszy komunikator na lepszy bez utraty funkcjonalności.
Sprzęt: Laptop ACER Aspire 5112
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + StayOnTop)
Kompozycja: ProStandard
System: Windows 7 Professional + updates
Przeglądarka: Firefox 6 + IE9 (zawsze najnowsze)

#9 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.12.24, 15:28

Gacek poczekaj jeszcze na stabilną i chwalenie konferencjami. Na razie konferencje GG działają tak sobie, widać nie wszystkie wskazówki zostały zastosowane, ale przecież po świętach będzie czas na ich naprawę :)

Tu byłem.


#10 Mi2

Mi2

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 2008.12.24, 15:37

Oconnel - Dzięki :D Nareszcie to, o co użytkownicy walczyli od miesięcy :D Super :D

A że mamy dziś wigilię:

Pędzą sanie po asfalcie
No bo śniegu ni ma.
Renifery są wkurzone,
Co to jest za zima?
Nie ulepisz już bałwana
Możesz nim się ostać.
Wciąż latając po marketach
by prezenty dostać.
Nie zapomnij o rodzinie
przyjaciołach, wrogach.
I o obcym nieznajomym
w Wigilię przy stole.
Nie smuć się, nie marudź
grymaś, nie narzekaj, stękaj,
Ciesz się chwilą, bierz garściami.
Rozdawaj swe serce.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :D

The X-Progs creator
Komputer: Intel Core 2 Duo 2x1.86 GHz, 2 GB RAM, GeForce 8600GT, 250GB HDD, Windows 7 Home Premium + Kubuntu 10.04 Lucid Lynx
Oprogramowanie: Internet Explorer 8 (Domyślnie Google Chrome 5)/Rekonq


#11 Gacek

Gacek

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.12.24, 15:38

VPN nie jest istotne dla mnie to, że funkcja ta może zawiera jakieś błędy czy braki.
Liczy się gest i chęci. Obaj z pewnością zdajemy sobie sprawę, że jeśli autor będzie pracował nad swoim dziełem to kiedyś przyjdzie taki czas w którym AQQ niczego nie będzie brakować. (w znaczeniu solidnej podstawy). Pozostanie już tylko robienie wtyczek a to już inna historia:)
Jeszcze raz dziękuję i życzę miłych świąt.
Sprzęt: Laptop ACER Aspire 5112
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + StayOnTop)
Kompozycja: ProStandard
System: Windows 7 Professional + updates
Przeglądarka: Firefox 6 + IE9 (zawsze najnowsze)

#12 Coder

Coder

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 2008.12.24, 15:40

Świetna robota! Teraz dopracować konferencje i uruchomić wreszcie opcje na grupie kontaktów "Wyślij wiadomość grupie" najlepiej by nawet grupy mieszanych protokołów działały.
Wesołych Świąt Wszystkim!
Windows 7 Pro x64 SP1; IE9.0.1; Opera 12 alpha; ProStandard; OffAntiSpim; SpellChecker; TuneStatus; FixUpdater; Inwigilator; Minutnik; OffAntiSpim; Offline Pictures; Przypominajka; Tune Controller; Ustawienia kompozycji;

#13 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2008.12.24, 15:41

Uwaga - Oryginalne GG nie przewiduję możliwości odrzucenia konferencji. Jak ktoś was zaprosi to już kaplica, musicie otrzymywać wiadomości, chyba że zignorujecie kontakt. Żeby temu przeciwdziałać, w ustawieniach GG, znajdziecie opcję która, może nie jest zgodna z protokołem GG, ale na pewno się przyda. Czyli możliwość odrzucenia konferencji. Ale uwagi są takie:

- Jeżeli zaakceptujemy dany czat, to na czas trwania sesji wiadomości będą dochodzić już trwale.
- Jeżeli odrzucimy dany czat, to na czas trwania sesji wiadomości będą odrzucane.
- Czas trwania sesji to czas od włączenia do wyłączenia AQQ.
- Jeżeli korzystamy z opcji autoryzacji chatu, to po akceptacji, otworzy sie puste okno czatu. Wiadomości wysłane przed akceptacją nie zostaną pokazane.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#14 piodi

piodi

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2008.12.24, 15:53

Znalazłem mały błąd chyba, tzn jeśli osoba z czatu wysyła kilka wiadomości pod rząd to w pierwszej wiadomości pojawia się nazwa użytkownika który napisał, w drugiej zamiast nazwy to numer tego użytkownika a w kolejnej już jest ok, czyli data i wiadomość.

#15 Kendziooor

Kendziooor

    Pan Majster

  • Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.12.24, 15:54

Ubustwiam, winszuję i wyznawam Cię, Oconnelu ;) Widzę, że mimo Świąt to praca idzie pełną parą. Jestem pełen podziwu, ale teraz przejde do rzeczy, czyli konkretów. :P

Obecny system konferencji ma kilka bugów, oraz kilka rzeczy do poprawek. Po pierwsze - w oknie wyboru konferencji możnaby zrobić tak jak naliście kontaktów, czyli dostępni - alfabetycznie, a potem niedostępni alfabetycznie. Następne jest dosc powazny bug (już zauważony) - przy konferencji z dwoma osobami < wiadomości przychodzą do oddzielnych zakładek. Co dalej... taka sugestia, żeby dodać do menu "Kontakt" pozycję "Konferencje GG", która otworzy wiadome okno, ale bez żadnego zaznaczenia. To tyle :)

Swoją drogą liczyłem na ficzer a'la GG oraz AQQ 1.x, czyli zaznaczanie wielu kontaktów - a moze tak od razu Drag&drop grup by się podpięło...
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#16 kuhar

kuhar

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.12.24, 15:57

Super... taki prezent na święta :)... dobrze że są wreszcie te konferencje... AQQ rozwija się w dobrą stronę
AQQ - zawsze najnowsze ;) ; kompozycja - Light sky; wtyczki - standardowe + Blocker + AQQ Last Seen + Responder + AQQrestarter + Makra; IE8 ; Win 7 x86 Dołączona grafika

#17 Tomek

Tomek

    Weteran

  • Pomocnik
  • 569 postów

Napisano 2008.12.24, 16:06

@piodi
Błędy zgłaszamy w bugliście. Ja potwierdzam ten błąd.

Windows 7 SP1, IE 11, Wersja AQQ x64: najnowsza wersja, Kompozycja: Standard, Wtyczki: standardowe.


#18 piodi

piodi

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2008.12.24, 16:20

@Tomek

Błąd został zgłoszony.

#19 wally_m82a1

wally_m82a1

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.12.24, 17:07

- Moderatorzy czatu, wywołując priv-a czatowego, otwierają rozmowę z prawdziwym JIDem.


Wiąże się to z moim zgłoszeniem, o braku wyświetlania wizytówki po kliknięciu w zakładkę, które uznałeś jako nie błąd:p a o ileż teraz jest wygodniej :)

Nowa wersja w wigilię? Na dodatek jeszcze z wyczekiwaną przez wielu funkcją konferencji, dla wielu to na pewno wspaniały prezent. Ciekawe kto w czasie kiedy Ty tworzyłeś aktualizację, zabił za Ciebie karpia i dywany wytrzepał?:P

Korzystając z okazji, bo to już chyba ostatni gwizdek, chciałbym życzyć nie tylko Tobie Oconnel, ale i wszystkim Wesołych i spokojnych świąt niestety znów bez śniegu...

When dark evil strides across the land, and even noble hearts shrink in fear,
there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...



OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.


#20 krasiejow

krasiejow

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2008.12.24, 20:24

Powiem szczerze, że nie spodziewałem się bety dziś. I że nie spodziewałem się, że będą w tej becie konferencje GG :).

Nie miałem jeszcze okazji przetestować tej funkcji [nawet gdy miałem to całe gej-gej to nie korzystałem z tego]. Pewnie jakieś błędy są patrząc na posty userów, ale to dopiero 1sza beta z tą funkcją.

Z przyzwyczajenia dzisiaj nie dałem wyjątkowo "Sprawdź aktualizacje"... Święta? Pff, OC wydał przed świętami i chce mieć spokojne święta-pomyślałem :D. A tu miłe zaskoczenie.

Wesołych świąt :). Dziś jeszcze pasterka na mnie czeka ;).

^ wally_m82a1 nie wiem jak u ciebie, ale ja mam śniegu że ho-ho, nie wiem jak zajadę na 24:00 :D.

Jeszcze raz Wesołych świąt. Dziękuję za prezent w postaci bety [inni chyba też ;) ]/

Użytkownik krasiejow edytował ten post 2008.12.24, 20:26

http://l.bitcasa.com/C-j-YTaW

Ponad 2000 dni z AQQ (od czerwca 2008r.). I nadszedł moment, by powiedzieć "cześć".

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych