Skocz do zawartości

Zdjęcie

Horrory

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2008.12.25, 13:58

Często mam ochotę na obejrzenie jakiegoś horrora. Może ktoś tu poda jakieś tytuły godne uwagi? Prosiłbym aby nie były to horrory "klasy B" (typu: Topór) - bo i takie kiedyś oglądałem ;]

#2 von_scheisse

von_scheisse

Bywalec

• Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2008.12.25, 18:21

Mi się podobał Amityville - bardzo fajnie zrobiony, bez przesadnych scen, z których horror się wylewa - ale historia jest z dosyć mocnym dreszczykiem i fajnie wciąga :)
  • jojo87 lubi to

#3 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.12.25, 20:21

Ostatnio jestem fanem horrorów. Polecam takie tytuły jak "Nieodebrane połączenie", trzy części "Oszukać przeznaczenie", dwie części "Ring", "Droga bez powrotu", "Widmo" (szczególnie polecam, świetny film), "Niepokój", "Nieuchwytny", "Sierociniec", "Zdarzenie", "Plaga", "Jaskinia", "1408", "Ruiny", a dla ludzi o mocnych nerwach "Egzorcyzmy Emily Rose".
  • jojo87 lubi to

Tu byłem.

#4 maciekhg

maciekhg

Bywalec

• Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 2008.12.28, 23:06

Ja bym jeszcze polecił "wzgórza mają oczy", "Zły skręt" - czy jak napisał VPN droga bez powrotu, i "Silent Hill" czy jakoś tak :P Ale odradzam oglądanie "ruiny" (jeśli to jest o tej grupce młodych ludzi co poszli szukać brata kolesia do lasu :P No, bo powiedzmy sobie szczerze !!! Ta roślina "gadała" Jak dla mnie bardziej śmieszne niż straszne :P) Aha "Nieuchwytny" to jest chyba thriller ??!! "Niepokój" ten z 2007 to też thriller :P Co do reszty to moge polecić wszystkie oprócz "1408", "Egzorcyzmy Emily Rose". No oprócz tego to jak nie oglądałeś "Mgły" (Horroru wszech czasów jak niektórzy mówili) To nie oglądaj, bo to strata czasu przynajmniej ja po zapowiedziach oczekiwałem czegoś znacznie lepszego :)
  • jojo87 lubi to

#5 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.12.29, 13:41

Z długiej listy VPNa odradzam zdecydowanie "Zdarzenie". Ludzie biegający do tyłu to istna parodia, a nie horror. Nikt nie polecił tutaj także "Piły", która doczekała się już czterech numerków. Nie jest arcydziełem, ale klasyk to klasyk - zobaczyć trzeba.
  • jojo87 lubi to
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#6 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.12.29, 14:44

"Zdarzenie" może nie było zbyt udane, ale obejrzeć się da. Za to "Piła" to ten rodzaj horroru, którego nie trawię. Oparcie filmu o tortury i sikającą wszędzie krew uważam za bezsens, no ale każdy ma inny gust.

Teraz mi się przypomniało. Polecam też dwie części "Smakosza".
  • jojo87 lubi to

Tu byłem.

#7 maciekhg

maciekhg

Bywalec

• Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 2008.12.29, 14:58

Co do "Piły" to doczekała się pięciu części najnowsza to data premiery: 2008-10-24 (Polska) , 2008-10-23 (Świat) mi się podobały dwie pierwsze a zwłaszcza pierwsza, bo to było coś nowego :D Jak ktoś lubi różnego rodzaju "tortury" to polecam, najnowszą też można obejrzeć bo efekty fajne :P
A co do "Smakosza" to rzeczywiście pierwsza część dość fajna trzymała klimat i poziom ale druga to zeszła na psy :P Jak się nie ma co robić to można obejrzeć 2 ale tak sam z siebie to nie polecam :P
  • jojo87 lubi to

#8 3dom4all

3dom4all

Początkujący

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 2009.03.10, 22:09

Wilczyca; klasyk polskiego horroru. Według mnie pozycja obowiązkowa i film trzyma w napięciu.
Blob zabójca, The Thing to już prawie klasyki jak ktoś lubi horrory sf.
  • jojo87 lubi to
Dołączona grafika

#9 Bartek93

Bartek93

Adept

• Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2009.03.11, 20:45

Nikt nie wspomniał tutaj o Insanitorium ;) Takiej rzeźni nie widziałem od czasów masakry z piłą łańcuchową ;) Jak ktoś lubi pooglądać śliniących się zabójców, to powinien rzucić okiem.
Bal maturalny - momentami bardzo nudny, ni napięcia, ni krwi, naprawdę powiało nudą, a i do tego ten motyw już wiele razy pojawiał się w filmach, więc myślę, że się wypalił.
Nieodebrane połączenie - nawet, nawet. Myślałem, że będzie bardziej trzymał w napięciu, ale gdzieś nie poruszyła mnie ta historyjka. Ale jak to ktoś gdzieś napisał, można popatrzeć zajadając się pasztecikami i popijając barszczykiem :P

Edit down: Nie jestem jakimś tam zagorzałym fanem, oglądam horrory raczej rzadko, więc nie zagłębiam się w podkategorie, czy inne pierdółki. Ale racja fabuła typu "grupka przyjaciół" psuje cały film, ogólnie tego typu horrory są mocno przereklamowane, co dowodem jest "Bal maturalny" o którym napisałem ;)

Użytkownik Bartek93 edytował ten post 2009.03.11, 22:12

• jojo87 lubi to

#10 hex

hex

Adept

• Użytkownik
  • 316 postów

Napisano 2009.03.11, 21:39

Zależy, co rozumiesz pod pojęciem horror. Jeśli zwykłe slashery, to ja Ci nic nie polecę, bo wolę nieco ambitniejsze kino niż flaki i jucha. A najbardziej nie cierpię w horrorach fabuły typu: "grupka przyjaciół...".

Moje ulubione horrory, a tym samym godne polecenia:
- Egzorcysta (the Exorcist) - wersja z '73 jak i nowa.
- Istota (The Entity [1981])
- Prince of Darkness (Carpenterowskie klimaty w najlepszym wydaniu)
- the Changeling [1980]
- The Shining [1980]
- Suspiria [1977] (może się wydać filmem klasy "B" - zależy jak leży)

Jako fan tego gatunku oglądałem chyba wszystkie możliwe, łącznie z gore, snuffo-podobnymi, najgorszymi gniotami i szmirami tego świata. Powyższa lista jest zapewne uboga, ale jakoś nie mogę sobie teraz przypomnieć innych ;)
  • jojo87 lubi to

#11 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.04.09, 19:17

O, przypomniało mi się coś.
Jedyne dwa horroro-thillery, które naprawdę mogę polecić:

1. Dziewiąte wrota - naprawde dobry ;)
2. Szósty zmysł - ale to pewnie wszyscy znają ;P
  • jojo87 lubi to

#12 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.04.09, 20:54

Jest jeszcze film [Rec], który również można uznać za horror. To coś typu bodaj Resident Evil czy Doomsday - jeśli się wciagniesz, to można się przestraszyć, ale fabułą również jest ważnym elementem filmu. Noi z lżejszych jest jeszcze Blair Witch Project.
  • jojo87 lubi to
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#13 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.04.10, 20:41

Rec nie bardzo przypadł mi do gustu, może bardziej Kwarantanna, bo była bardziej realistyczna no i główną rolę grała aktorka, którą lubię - Jennifer Carpenter (Debra Morgan z "Dextera").
  • jojo87 lubi to

Tu byłem.

#14 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2009.04.16, 13:09

Ja polecam "Oko" - film jest psychologiczny.

"The Eye" to remake produkcji z Hong Kongu o nazwie "Jian gui". Film opowiada o kobiecie, która jest niewidoma. Bohaterka przechodzi skomplikowaną operację rogówki oka. Operacja udaje się i kobieta odzyskuje wzrok, ale nie tylko. Zyskuje też zdolność dostrzegania zmarłych i jasnowidzenia.

Źródło: http://oko.filmweb.pl/

• jojo87 lubi to

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#15 Gość_mysza199339_*

Gość_mysza199339_*
  • Gość

Napisano 2009.07.25, 19:57

Nienarodzony... Bardzo mi sie podobał ten film ;)

#16 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2009.07.28, 11:52

Nienarodzony /.../

A może napiszesz coś na temat tego filmu?
  • jojo87 lubi to

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#17 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.07.28, 15:33

Nienarodzony - fajny film. Nie chcąc opowiadać zbyt dużo, napiszę tylko, że ciekawie przedstawiona historia walki dobra ze złem. Przyjemnie się ogląda.

Polecam także niedawno obejrzane: Głosy i Głosy 2. Takie opowieści o duszach zmarłych i transkomunikacji. Dobre filmy.
  • jojo87 lubi to

Tu byłem.

#18 Gość_Pointer_*

Gość_Pointer_*
  • Gość

Napisano 2009.09.26, 10:31

ja polecam
Against the Dark mimo że to Horror typu B
i Frontieres reżysera Hitmana

#19 Błażej

Błażej

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2009.09.29, 01:46

Ja polecam Blizne 3d , Walentynki 3d i Nocny pociag z mięsem reszty takich fajnych to nie pamiętam.
  • jojo87 lubi to

System: Windows 7 Home Premium
Przeglądarka: IE 9,domyslna Chrome zawsze najnowsza
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze
Wtyczki: Standardowe+,TuneStatus,SetureStatusChenger,Bloker,BugReport,HotKey,MsgBloker,Odswierzacz kompozycji,Roster Utility,StealStatus,TabKid

#20 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2009.10.02, 09:46

Kiedys bylam fanka horrorow ale jak zaczynalam sie robic troche przewrazliwiona to dalam sobie spokoj ;P Do wszystkich horrorw jakie mnie wystraszyly w jakims stopniu to chyba tylko Lsnienie z 1980 roku z Jackiem Nicholsonem. To jeden z najlepszych aktorow i moich ulubionych, a jego gra aktorska byla lepsza niz fantastyczna. Niezlym horrorem jest tez Ring, Nieodebrane polaczenie, Bunkier ( ale to juz jest thriller psychologiczny). Bardzo zawiodlam sie na Egzorcyzmach Emily Rose. Wszyscy moi znajomi jacy to widzieli byli przerazeni a mnie nie ruszyl ten film jak dla mnie zwyczajnie w swiecie byl nudny. Ogladalam go specjalnie w nocy w ciemnosciach, sama w pokoju aby sie wystraszyc. I nudzilam sie strasznie. Kiedy czekalam az zacznie sie dziac cos przerazajacego to sie film skonczyl. Odradzam takie gnioty jak Krzyk, Teksanska Masakra Pila Mechaniczna, Pila. To sa dla mnie filmy juz kategorii C albo jeszcze dalsze. Sa to strasznie plytkie filmy. I to kazdy jest ten sam. Psychopata morderca i mnostwo krwi. Ech...
  • jojo87 lubi to

w1n8.jpg

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych