Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ 2.0.4 Carbon Beta Build: 27


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2008.12.29, 12:48

AQQ 2.0.4 Carbon Beta Build: 27

Możecie zaktualizować swoje wersje beta poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje). Proszę się jednak upewnić, że opcja "Informuj o wersjach beta", na zakładce "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ jest zaznaczona.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji beta:

- Poprawiono błąd, z zamrażaniem aplikacji w trakcie transferów plików.
- Poprawki w SDK (szczegóły na bugliście AQQ).
- Poprawiono błędną lokalizacje w formatce edycji konta.
- Poprawiono kodowanie znaków, przy zapisywaniu rozmowy do pliku HTML.
- Poprawiono pokazywanie listy osób do rozpoczęcia konferencji GG.

Informacja
Przypominam, że błędy zgłaszamy obecnie w bugliście AQQ. Szczegóły tutaj.
W tym wątku wygłaszamy tylko nasze opinie na temat najnowszej bety.

Pobieranie bety
Kliknij aby pobrać.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 maciekhg

maciekhg

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 2008.12.29, 13:19

Jak na razie wszystko działa łącznie z konferencjami i chatem :) Dzięki za nową wersję !!!!

#3 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.12.29, 14:34

Ekhem, szczerze - nie ma się czym podniecać. Pomarudzę sobie trochę, a co! :P Wersja praktycznie bez zmian w stosunku do poprzedniej bety z punktu widzenia przeciętnego użytkownika. Buglista ledwo ruszona, wiele uciążliwych błędów w konferencjach GG zostało. A właśnie teraz jest najlepszy czas na wprowadzanie drobnych propozycji i nie można zapominać o łataniu błędów na bieżąco. OK, tyle mądrości ode mnie na dziś :P

Tu byłem.


#4 mikpol

mikpol

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2008.12.29, 14:59

konferencje gg dopiero zostały wprowadzone wiec na początku napewno wszystkich bugów sie nie usunie
Nie wazne ,stare konto : mikpol@aqq.eu Nowy konto !RoxorLoops@aqq.eu
Do Aqq nawróciłem : 6 osób. Werbunek nadal trwa!
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#5 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.12.29, 15:00

Owszem, ja nic takiego nie twierdzę.

Tu byłem.


#6 Bartek

Bartek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2008.12.29, 15:16

Co pare dni nowe poprawki, dodatki. Dzieki :) Co do tej wersji, bez zastrzeżeń, Puki co..

#7 inzaghi89

inzaghi89

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2008.12.29, 15:40

Szczerze, wolałbym ujrzeć po kilku dniach/tygodniach pełną listę zmian, niż codziennie aktualizować komunikator o takie "popraweczki", bo tego inaczej nazwać nie można. Co nowego? Nic, kompletnie nic ciekawego z pkt. widzenia szarego użytkownika, o czym nadmienił VPN i tak od wersji, w której dodano konferencje (a cieszyłem się, że ich nie ma, bo teraz zacznie się masowy spim). AQQ się rozwija, rozwija się prężnie, to trzeba przyznać, ale czy w dobrą stronę? Skupianie się na drobnych błędach powinno pozostać na później, może pierw za jakieś poważniejsze błędy? Buglista jest potężna.

#8 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.12.29, 15:44

inzaghi89 - ja po prostu napisałem to co myślę, raczej nie w kontekście narzekania, co wrażenia po wypowiedzi zachwyconego maćkahg. Nikt ci nie każe brać udziału w betatestach, bo wiadomo że wiąże się to z pewną uciążliwością, na którą każdy betatester nieoficjalnie się godzi.

Tu byłem.


#9 inzaghi89

inzaghi89

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2008.12.29, 15:48

Udział w betatestach (z czego zdaję sobie sprawę biorąc w nim udział) jest dobrowolny i zgodziłem się na niego, o czym świadczy fakt, że śledzę postępy rozwoju komunikatora. Pisząc ten post chciałem zarówno ponarzekać na jego rozwój, jak i wpłynąć na niego (choć i tak wiem, że moje słowa zostaną puszczone mimo uszu).

AQQ na chwilę obecną jest jedynym rozsądnym wyborem multikomunikatora, dlaczego (w nawiasach przeciwieństwa):
Rozwija się (konnekt)
Stara się wyeliminować błędy i jak najlepiej obsługiwać sieci (Pidgin)
Jest prosty (miranda)
Nie ma olewającego podejścia twórcy; reaguje na jakiekolwiek zgłoszenia z buglisty (konnekt, pidgin)

Jednak są rzeczy mniej ważne i bardziej ważne, czyż nie? Mogę sobie chyba ponarzekać również, prawda? Po to jest forum, a obiektywna krytyka jest jak najbardziej wskazana.

Użytkownik inzaghi89 edytował ten post 2008.12.29, 15:50


#10 Piwollo

Piwollo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 2008.12.29, 15:53

A może po prostu jest czasami tak, że OC wydaje bede mało poprawioną bo eliminuje małe blędy żeby mieć czas na naprawe tych większych?
Jest też taka możliwość ;)
System: Windows 7 Ultimate EN • IE: 9.0.8080.16413 (IE 9.0 RC) • AQQ: najnowsza beta • Kompozycja: „AQQ7 new • Wtyczki: Blip, FixUpdater, FTPSend, TabKit (+standardowe)

#11 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2008.12.29, 16:01

Jeżeli pobieranie nowych bet sprawia komuś problem, to jest na to rada:

Ustawienia -> Aktualizacja -> Odznaczyć "Informuj o wersjach beta".

A tak na serio, powyższa beta może nie zawiera dużych zmian, ale błąd krytyczny powodujący zamrożenie AQQ, musiał być usunięty w trybie natychmiastowym. Poza tym, wtyczkarze mieli problemy z SDK, co również rozwiązuje powyższa beta.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#12 maciekhg

maciekhg

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 2008.12.29, 16:13

VPN To mnie rozbawiłeś :P:D "Zachwyconego" Po prostu napisałem że wszystko działa i ładnie podziękowałem :D
A jak coś komuś nie pasuje niech nie pobiera, nie wchodzi na forum i stronkę parę dni/tygodni i zobaczy jak to napisano "pełną listę zmian" :P

#13 inzaghi89

inzaghi89

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2008.12.29, 16:29

Jeżeli pobieranie nowych bet sprawia komuś problem, to jest na to rada:

Ustawienia -> Aktualizacja -> Odznaczyć "Informuj o wersjach beta".

A tak na serio, powyższa beta może nie zawiera dużych zmian, ale błąd krytyczny powodujący zamrożenie AQQ, musiał być usunięty w trybie natychmiastowym. Poza tym, wtyczkarze mieli problemy z SDK, co również rozwiązuje powyższa beta.

To może wydać się dziwne, ale właśnie tak aktualizuję komunikator ;) - heh ;).

Podoba mi się, że po tylu latach (kodowania, etc.) potrafisz odpowiedzieć na posty ludzi. Ale np. http://www.komunikatory.pl/news-6102 "Poprawiono działanie bramki sponsorowanej Ery. " (tak, tak zaraz zgłoszę na buglistę, ble ble ble :) ), która de facto do tej pory u mnie nie działa. Niby komunikat jest, że wysłano, a to nieprawda jest. Nie działa również bramka Wapstera (nie wiem jak u innych, ale u mnie nie): http://dl.getdropbox..... 15_20_00.png (też zgłoszę). Robi się tzw. burdel, bo po wydaniu poprawki, trzeba napisać kolejną poprawkę do poprawki. Zdaję sobie sprawę, że Ty jako jedyny twórca masz pełne ręce roboty, a wydawane bety są po to, by sprawdzić Twoją pracę i nikt nie musi mi tego tłumaczyć. Chciałbym tylko by po pewnym czasie AQQ nie upadło, a cały czas brnęło ku górze, bo nie widzę na chwilę obecną lepszej alternatywy. Jako twórca, zdaje się, że masz największy wpływ na to, co się dzieje. Może czas najwyższy zakończyć z AQQ, jako protokołem i wyjaśnić sobie z Wapsterem to i owo?

#14 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.12.29, 16:30

Myślałam, że będę zadowolona z tej bety, ale jednak nie. Kiedy korzystam z Firefox''a to mi AQQ zawiesza się i nic nie mogę na nim zrobić ;/ Mam nadzieje, że ten błąd nie będzie występować u mnie często, bo trochę mnie to denerwuje.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#15 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2008.12.29, 16:34

Ja mam za to problem z Opera jak sie zawiesi to AQQ wogole nie reaguje, ale to już od kilku wersji :/

#16 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2008.12.29, 16:48

Brawo OC oby tak dalej. Jak na razie AQQ chodzi jak nowe. :)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#17 inzaghi89

inzaghi89

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2008.12.29, 17:13

Hm, przy dłuższym korzystaniu AQQ Fx, komunikator zamarza... Tylko ctrl alt del i usuwanie AQQ.exe pomaga.

Nie, nie ma żadnego błędu.

Użytkownik inzaghi89 edytował ten post 2008.12.29, 17:13


#18 GumaSzpieg

GumaSzpieg

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 2008.12.29, 17:24

Wyeliminowałeś też Oconnel błąd pojawiający się na window 7 polegający na przewijaniu okna w góre, zamiast w dół. >>Link<<.
Pewnie przypadkiem, ale i tak się ciesze ;)

#19 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2008.12.29, 18:00

To akurat już dawno jest poprawione ;)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#20 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2008.12.29, 19:50

A czy okienko z listą kontaktów do Konferencji GG moze pobierac ikonki z kompozycji??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych