Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa droga rozwoju AQQ

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Nowa droga rozwoju AQQ (134 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz przedstawioną poniżej nową drogę rozwoju AQQ 2.0?

1. Głosowano Tak (122 głosów [91.04%])

Procent z głosów: 91.04%

2. Nie (8 głosów [5.97%])

Procent z głosów: 5.97%

3. Nie mam zdania (4 głosów [2.99%])

Procent z głosów: 2.99%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 nevrone

nevrone

Bywalec

• Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 2009.01.14, 21:34

Przeczytałem wszystko, zrozumiałem każde słowo, nie mam niestety czasu na cytowanie :(

Dołożę tylko jeszcze jedno do poprawy - wizytówka - edytuję kontakt gg i chce zmienić nr znajomego a tu A kuku i muszę kontakt usunąć i dodać go na nowo bo nr w edycjo kontaktu zmienić się nie da :/

Gregor, świetna robota ;)

#22 mikpol

mikpol

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2009.01.14, 21:52

Podpisuje sie pod tą "petycja'" dwoma rękami ;) .Szczególnie w sprawie Metakontaków(tlen!) poniewaz dosyc często ich uzywam i edytuje
Nie wazne ,stare konto : mikpol@aqq.eu Nowy konto !RoxorLoops@aqq.eu
Do Aqq nawróciłem : 6 osób. Werbunek nadal trwa!
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#23 mateuszx20

mateuszx20

Początkujący

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2009.01.15, 01:11

Popieram, popieram i jeszcze raz popieram. Jednak najwieksza rzecza jakiej brak AQQ to po prostu reklama, wybaczcie ale nawet jesli komunikator bedzie mial tysiac funkcji bedac zarazem intuicyjny do granic mozliwosci, to nic mu z tego jesli malo kto o nim uslyszy. Daje glowe ciac ze 3/4 osob na mojej liscie kontakow dostajac ode mnie pytanie "czy wiesz co to AQQ?" odpowiedzialoby "nie za bardzo" ewentualnie "cos tam kiedys mi sie obilo o uszy". Owszem, wszystkie rzeczy ktore wymienial Gregor powinny byc zmienione, potem gdy program bedzie juz dosyc intuicyjny i przyjazny uzytkownikowi powinno sie zaczac myslec o reklamie. W przeciwnym razie bedzie tak jak teraz, ze wiekszosc uzytkownikow aqq to ludzie nieco bardziej rozeznani w sprawach komunikatorow niz inni, albo tacy z przypadku. Latwo mowic "zrobcie reklame" ktos sie moze zapytac jak? Odpowiem ze nie mam pojecia jak ale banalem jest mowienie ze reklama zawsze jest potrzebna jesli chce sie wypromowac jakis produkt. Ze mojej strony to wszystko, zadziwia mnie fakt ze jedna osoba potrafi zrobic tak dobry program i znosic nasze ciagle marudzenie :P nie mniej jednak zycze dalszej wytrwalosci i zeby w koncu gg spadlo z tronu na rzecz AQQ :D

#24 Dj. Kadet

Dj. Kadet

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 2009.01.15, 02:08

Moje prywatne zdanie.

Bez cytowania, bo z tego tematu, jakby tak każdy chciał cytować, to wyjdzie książka

1.a. Pomysł kreatora całkiem dobry, ale powody jego sformułowania - nie. Nie widzę potrzeby, aby sztucznie upraszczać rzeczy, które po prostu pewien stopień skomplikowania muszą mieć. Kreator OK, ale nie kosztem zaawansowanych ustawień, możliwość zamknięcia kreatora i przejścia konfiguracji "normalnie".

1.b. Popieram

1.c. Obecnie sytuacja kwalifikuje się właściwie jako bug

1.d. Nie popieram. Nie widzę potrzeby, aby sztucznie upraszczać rzeczy, które po prostu pewien stopień skomplikowania muszą mieć.

2.a. Dla mnie mało znaczące - codziennie nie edytuję/nie dodaję setek kontaktów, w praktyce mam gotową listę, więc popieram, ale dla mnie ma to znaczenie drugorzędne

2.b. Z tą kamerką to przesada, reszta mogłaby się przydać. Właśnie dzięki takim bzdetom Skype i WLM zajmują drugie tyle, co powinny i żrą trzy razy tyle RAM-u.

2.c. Detale, a co do języka: Nie widzę potrzeby, aby sztucznie upraszczać rzeczy, które po prostu pewien stopień skomplikowania muszą mieć. Przełożenie na język polski spowoduje sytuację odwrotną, że to ja będę się musiał dostosowywać do ludzi na poziomie GG i szukać opcji, które mają logiczną nazwę (taką jak w innych komunikatorach na Jabberze) pod jakimś dziwacznym uproszczeniem.

2.d. Przykład z klienta e-mail The Bat!

Dołączona grafika

Pod polem Wyświetl wpis jako jest pokazany przykład jak to będzie wyglądać. Akurat tam jest to przy dodawaniu każdego kontaktu z osobna w książce adresowej. Tu chyba wystarcza ogólne ustawienie dla całej listy kontaktów. Chociaż... ;)

3.a. Akurat dodawanie jest całkiem intuicyjne, co najwyżej możnaby je jeszcze uprościć - bezpośrednio PPM zamiast klikania po okienkach? Drag%n%Drop - nie jestem przekonany - zacznie się "kokodżambo", bo się przypadkowo przeciągnie i się kontakty zepną. A już na pewno nie przez dodatkowe biblioteki - przecież Delphi wspiera DnD - po co kombinować :P Wyświetlanie jest do przerobienia.

4.a. Co to za różnica, czy ściągnie mi 2MB nowych plików, czy 4MB wszystkiego? Rozmów też przerywać nie trzeba - przecież aktualizacja nie jest wymuszona. Nie chcesz - anulujesz temat i robisz update jak skończysz gadać. Dla mnie system jest OK. To tak, jakby chcieć zabić mrówkę za pomocą uzi...

4.b. Nie lubię syfu w typach plików w systemie :P Moim zdaniem to powinno być tak: osobna wtyczka do AQQ - aktualizator dodatków (dwa takie projekty są obecnie rozwijane). Bazy wtyczek pilnują wyznaczeni userzy i jest on hostowany w ramach aqq.eu. Jedna z wtyczek trafia do instalki AQQ, aby zieloni mogli sobie poradzić sami.

Ogólnie: Większość propozycji popieram, ale zdecydowanie sprzeciwiam się siłowemu upraszczaniu obsługi AQQ. Nie wiem co to za jakiś trend, żeby ściągać koniecznie luserów z GG - a niech sobie korzystają z tego, z czego chcą i już. Ilość użytkowników jest ważna, ale na pewno nie można jej zdobywać kosztem prymityzowania komunikatora. Każdy IM oparty o Jabber ma pewne opcje, których istnienie jest konieczne, a nazewnictwo - utarte i sprawdzone. Wymyślanie polskich potworków na rzeczy oczywiste i już posiadające własną nazwę tylko utrudni obsługę osobom mającym jakieś doświadczenie w świecie IM, a reszcie wcale nic nie uprości.

EDIT: Pieprzone literówki :/

Użytkownik Dj. Kadet edytował ten post 2009.01.15, 02:15

#25 svistu

svistu

Adept

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2009.01.15, 17:28

Niektóre pomysły są dobre ale nie zapominajcie, że OC jest tylko jeden...
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#26 Gregor

Gregor

Początkujący

• Zablokowany
  • 44 postów

Napisano 2009.01.15, 17:33

Rzeczy, które muszą być skomplikowane? Prymityzowanie komunikatora?
Człowieku, skoro chcesz używać komunikatora przeznaczonego dla zaawansowanych użytkowników, którzy bez konsoli i miliona kliknięć w celu porozmawiania z kimś, nie mogą się obejść, to chyba źle trafiłeś. AQQ miało ambicje na stanie się najbardziej przyjaznym dla przeciętnego użytkownika multikomunikatorem z zaaplikowaną obsługą Jabbera. Poza tym, to nie działalność charytatywna, tylko czysty biznes. A wiadomo, że pieniędzy nie zarobi się na garstce ludzi, która uważa, że "niektóre rzeczy muszą być skomplikowane". :)

svistu: Jest jeden. Ale skoro sam potrafił napisać komunikator, to sam powinien też dać sobie radę z jego rozwojem. Wnioskując po wynikach sondy - drogę wyznaczoną już ma :)

Użytkownik Gregor edytował ten post 2009.01.15, 17:34

Dołączona grafika

Beta-Testy: Windows XP Pro, SP2; IE 7 (domyślna: FireFox 3); Wtyczki: AQQ i GG, SMS, LastSeen, Birthday Reminder i SpellChecker; Kompozycja Dark King

#27 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.01.15, 17:45

Jeszcze jedna rzecz - Przydalo by sie zmienic/dodac domyslne kompozycje. Kompozycja 'Visty' nie przypomina Visty. W sumie to niczego nie przypomina.
Niby AQQ ma skorkowanie w htmlu, kompozycji jest pelno. Tyle ze malo ktore dorownuja jakoscia takim jak Karmel czy SkySoft z AQQ1.
Do tego html bardzo spowalnia AQQ.

#28 Stoow

Stoow

Bywalec

• Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2009.01.15, 20:17

Dobrze wiecie, że możemy biadolić sobie tutaj dla polepszenia nastroju a wszystko będzie dalej tak samo, ja się przez 4 lata na AQQ tego nauczyłem :]

Fajnie że chcecie coś dobrego dla komunikatora zrobić. Powodzenia, ale ja wiarę w AQQ straciłem już dawno :]

BTW: Oconnel przez 4 miesiące nawet nie zmienił stanu zgłoszeń z Wishlisty z Nowe na Zatwierdzone lub Odrzucone, więc o czym my w ogóle rozmawiamy?

Dołączona grafika

#29 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.01.15, 22:24

Dobrze wiecie, że możemy biadolić sobie tutaj dla polepszenia nastroju a wszystko będzie dalej tak samo, ja się przez 4 lata na AQQ tego nauczyłem :]

Może jakieś propozycje w celu poprawy sytuacji?

Fajnie że chcecie coś dobrego dla komunikatora zrobić.

Ktoś musi... :P

BTW: Oconnel przez 4 miesiące nawet nie zmienił stanu zgłoszeń z Wishlisty z Nowe na Zatwierdzone lub Odrzucone, więc o czym my w ogóle rozmawiamy?

hmm, szczerze mówiąc ty również zaniedbałeś swoje obowiązki. W końcu za przenoszenie propozycji do trackera wziął się stivo, jako jedyny z moderatorni.

Tu byłem.

#30 Gregor

Gregor

Początkujący

• Zablokowany
  • 44 postów

Napisano 2009.01.16, 11:14

Ogólnie rzecz biorąc AQQ potrzebowałoby wsparcia ze strony osób, które potrafią pokazać - najlepiej bardzo konkretnie - koncepcję przyjaznego interfejsu i nie tylko. AQQ potrzebuje liftingu - programu, wizerunku, wyglądu etc.
Dołączona grafika

Beta-Testy: Windows XP Pro, SP2; IE 7 (domyślna: FireFox 3); Wtyczki: AQQ i GG, SMS, LastSeen, Birthday Reminder i SpellChecker; Kompozycja Dark King

#31 Stoow

Stoow

Bywalec

• Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2009.01.16, 14:19

Może jakieś propozycje w celu poprawy sytuacji?

Zmienić swoje podejście moze tylko Oconnel. Względnie zatrudnić drugiego programistę. Inaczej będzie jak jest.

hmm, szczerze mówiąc ty również zaniedbałeś swoje obowiązki.

Nie wiem skąd masz tendencję do wypowiadania się o rzeczach o których wiesz niewiele. Olałem Wishlistę właśnie z powodu olania jej przez Oconnela. Co zresztą napisałem już kiedyś na forum.

Ogólnie rzecz biorąc AQQ potrzebowałoby wsparcia ze strony osób, które potrafią pokazać

Tu jest kolejny problem AQQ - za jego rozwój bardziej odpowiadają userzy forum, którzy robią dodatki, walczą o jakieś zmiany, niż właściciel komunikatora który się nim za bardzo nie interesuje.

Dołączona grafika

#32 BangMan

BangMan

Adept

• Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2009.01.16, 14:52

hmm... i zrobił się z tego kolejny topik marudzenia na Oconnela. http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#33 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.01.16, 15:06

Zmienić swoje podejście moze tylko Oconnel. Względnie zatrudnić drugiego programistę. Inaczej będzie jak jest.

Raczej miałem na myśli co my, jako użytkownicy, możemy zrobić, żeby sytuacja uległa zmianie. Od gadania jeszcze dzieci się nie rodzą, co nie znaczy, że nie warto rozmawiać :P

Nie wiem skąd masz tendencję do wypowiadania się o rzeczach o których wiesz niewiele. Olałem Wishlistę właśnie z powodu olania jej przez Oconnela.

Wiem, bo widzę. A jedno nie wyklucza drugiego. Wystarczy dobrze wykonywać swoje zadanie, a z tego co pamiętam wróciłeś do moderatorni głównie właśnie z powodu obsługi wishlisty.

Tu byłem.

#34 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.01.16, 15:26

hmm... i zrobił się z tego kolejny topik marudzenia na Oconnela. http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif

Widocznie jest zapotrzebowanie na ten temat i warto byłoby go rozwiązać raz na zawsze. Milczenie Oconnela, czy Wapstera w tej sprawie, nie poprawi stanu rzeczy i temat jak bumerang, będzie coróż wracał. Jeżeli producentowi brak pomysłu, użytkownicy przychodzą z pomocą. Każda pomoc traktowana jest jak zło ? A że sprawa rozbija się o Oconnela... trudno, żeby nie rozbijała się, skoro jest głównym twórcą AQQ.

@VPN: Zasługi Stoow'a na forum są bardzo duże i ogólnie znane, dlatego ja na Twoim miejscu nie oceniałbym jego tak jednoznacznie. Nic nie ma tylko jednego bieguna...

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#35 Stoow

Stoow

Bywalec

• Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2009.01.16, 16:35

hmm... i zrobił się z tego kolejny topik marudzenia na Oconnela

Jak zauważył Killer - na kogo należy marudzić skoro AQQ to Oconnel jako twórca i Wapster jako właściciel? To od nich zależy jak wygląda AQQ i jak jest promowane. userzy mają wpływ na wygląd komunikatora (kompozycje) a i to nie do końca jak i pewien na funkcje (wtyczki zależne od SDK). I nic więcej nie trzeba dodawać tylko pozostaje lobbowanie i naciski na OC i Wapstera. Choć osobiście wątpię że coś dadzą.

A co do Wishlisty - zapraszam do innego tematu.

Dołączona grafika

#36 Gregor

Gregor

Początkujący

• Zablokowany
  • 44 postów

Napisano 2009.01.16, 23:56

Proszę Was, nie kłóćcie się, bo schodzicie z tematu, a nie o to chodzi. Jedyną rzeczą jaką bym chciał - jako autor tego tematu - to ustosunkowanie się OC do przedstawionych na początku problemów. Nie oczekuję natychmiastowej realizacji, bicia się w pierś etc. Chciałbym tylko wiedzieć, co Daniel myśli o postulatach, które popali prawie wszyscy.
Dołączona grafika

#37 Dj. Kadet

Dj. Kadet

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 2009.01.17, 20:58

Człowieku, skoro chcesz używać komunikatora przeznaczonego dla zaawansowanych użytkowników, którzy bez konsoli i miliona kliknięć w celu porozmawiania z kimś, nie mogą się obejść, to chyba źle trafiłeś.

Nie Tobie to oceniać. Równie dobrze mogę powiedzieć, że jak chcesz coś prostego - wracaj na Gadu-Gadu, bo jak obserwuję Twoje wypowiedzi od dawna, w tym twórczość na aqq.komunikatory.pl to stale jesteś niezadowolony i rozwój AQQ Ci się ciągle nie podoba, choćby nie wiem co się działo. Po co się więc katujesz tym strasznym AQQ, które marnuje swój potencjał od lat i jakoś nadal ma sporą rzeszę użytkowników? B)

AQQ miało ambicje na stanie się najbardziej przyjaznym dla przeciętnego użytkownika multikomunikatorem z zaaplikowaną obsługą Jabbera.

Według kogo? Nie, Oconnel nigdy o niczym takim nie wspominał, ale mimo tego mu się udało. Kolejny uzurpator wizji jedynego słusznego AQQ? Może to się wydać Tobie gregor zaskakujące, ale są ludzie co mają na pewne sprawy inne zdanie i mają je prawo wyrazić, co niniejszym uczyniłem, bez żadnych ataków osobistych (w pierwszym poście), w przeciwieństwie do Twojej odpowiedzi :] Biznes biznesem - i tak OC zrobi jak chce lub co będzie od niego wymagać Wapster.

Generalnie w mojej ocenie - 30% pomysłów jest wartych uwagi, kolejne 30% - do przemyślenia na przyszłość, 40% zbędnych - zgodnie z tym, co pisałem wcześniej w wątku, ale OC zrobi jak będzie chciał i co będzie chciał, może nawet całkiem nic. Jego opinia mile widziana, ale w przeszłości nie często udzielał się w podobnych wątkach, więc nie spodziewałbym się odzewu.

Użytkownik lsr edytował ten post 2009.01.18, 12:57
lsr: bez prywatnych wybiegów proszę.

#38 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.01.17, 21:05

Ja tak sobie czytam i się śmieję. To Wapster wyznacza drogę rozwoju i nikt inny. Żadne sondy i akcje tego nie zmienią - czy się to komuś podoba czy nie. I to jest normalne.
Pomijam już fakt, że dział propozycji jest w innym miejscu, więc naprawdę nie wiem, co ten temat tu robi...

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#39 BangMan

BangMan

Adept

• Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2009.01.17, 21:14

Parafrazując słowa Gregora, możemy na temat Wapstera przedyskutować kolejne 2 a nawet 10 stron, a prawda jest taka, że powinna się tu odbywać dyskusja z Oconnelem, a nie między nami.

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#40 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.01.17, 21:21

Tu masz rację, o ile oczywiście właściciel jest w ogóle zainteresowany tego typu dyskusją.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych