Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa droga rozwoju AQQ

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Nowa droga rozwoju AQQ (134 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz przedstawioną poniżej nową drogę rozwoju AQQ 2.0?

1. Głosowano Tak (122 głosów [91.04%])

Procent z głosów: 91.04%

2. Nie (8 głosów [5.97%])

Procent z głosów: 5.97%

3. Nie mam zdania (4 głosów [2.99%])

Procent z głosów: 2.99%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#41 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.01.17, 21:30

Ja tak sobie czytam i się śmieję. To Wapster wyznacza drogę rozwoju i nikt inny.

hmm, że tak przypomnę słynne słowa niemniej słynnej osoby z nieżyjącego już bloga:

Dołączona grafika

Tu byłem.

#42 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.01.17, 21:40

Bo powstaje przy udziale użytkowników - tych, którzy zgłaszają i komentują propozycje, biorą udział w betatestach, wyłapują błędy i czuwają nad buglistą. Jedno tak naprawdę nie przeczy drugiemu, bo ustalanie strategii, a aktywny współudział to przecież nie jest jedno i to samo.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#43 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.01.17, 21:55

Niestety, co już wiele razy powtarzałem - AQQ marnuje swój potencjał na drodze użytkownicy <-> Autor. Szwankuje droga komunikacji. Raz jest lepsza, raz gorsza. Teraz mamy znowu dół, żeby nie napisać DNO. Dziś kluczem w wielu sprawach jest informacja, a jeśli nie można jej udzielić to rzetelne stwierdzenie: "wiecie, chętnie bym Wam powiedział, ale polityka firmy X zakazuje mi ujawniania pewnych szczegółów". Jednak my nawet tego nie wiemy. Przykre, że dzięki temu marnuje się ewidentna przewaga nad konkurencją w tej dziedzinie, a my jako użytkownicy jesteśmy kompletnie bezradni. Ja tutaj się nie udzielam dla profitów, ale chciałbym przynajmniej widzieć efekty swoich starań i myślę, że wielu z Was sądzi podobnie.

Tu byłem.

#44 Paveleczek1991

Paveleczek1991

Bywalec

• Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 2009.01.17, 22:27

Nawet nie dostaliśmy wyjaśnienia w związku z tymi padami...
Nie wiadomo co się działo, czy to była awaria, czy to była modernizacja serwera, a może przeniesienie na inny serwer...

#45 Gregor

Gregor

Początkujący

• Zablokowany
  • 44 postów

Napisano 2009.01.18, 12:54

Nie Tobie to oceniać. Równie dobrze mogę powiedzieć, że jak chcesz coś prostego - wracaj na Gadu-Gadu, bo jak obserwuję Twoje wypowiedzi od dawna, w tym twórczość na aqq.komunikatory.pl to stale jesteś niezadowolony i rozwój AQQ Ci się ciągle nie podoba

Ja napisałem wyraźnie i po polsku gdzie popełniono błędy i jak można je rozwiązać. Radzę przetestować komunikatory typu WL, Miranda, ICQ, Adium. Tak naprawdę AQQ jest nawet do tyłu z intuicyjnością w porównaniu do GG, a co dopiero do światowej konkurencji. Owszem - AQQ nigdy nie będzie tak popularne jak w/w programy, ale dlaczego nie czerpać wiedzy od bardziej doświadczonych kolegów? :)

Ty natomiast insynuujesz mi wiele rzeczy, ale brak w tym jakiejkolwiek treści poza "mi się nie podoba". No i dobrze, masz do tego prawo, nawet jeśli motywacja jest... "średnia". :) Poza tym - kto niby miałby Ci tego prawa odmawiać? Ja? A kim ja takim dla Ciebie jestem, że tak się przejmujesz tym, że się z Tobą nie zgadzam? Chill.... :)

Ja tak sobie czytam i się śmieję. To Wapster wyznacza drogę rozwoju i nikt inny. Żadne sondy i akcje tego nie zmienią - czy się to komuś podoba czy nie. I to jest normalne.
Pomijam już fakt, że dział propozycji jest w innym miejscu, więc naprawdę nie wiem, co ten temat tu robi...

Chyba nie zrozumiałeś do końca tematu tej dyskusji. Proszę więc, nie rób OT. Z góry dzięki :)
Dołączona grafika

Beta-Testy: Windows XP Pro, SP2; IE 7 (domyślna: FireFox 3); Wtyczki: AQQ i GG, SMS, LastSeen, Birthday Reminder i SpellChecker; Kompozycja Dark King

#46 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2009.01.18, 17:16

Bardzo polecam obejrzenie materiału, który przygotowałem. Prezentacja ukazuje funkcje komunikatora AQQ (na razie tylko okno główne), które można by przedstawić w ciekawszy, o wiele prostszy sposób. Rozbudowałem okno główne o niektóre elementy, które pochodziły jeszcze z AQQ 1.x.

Życzę miłego oglądania i mam nadzieję, że tą prezentacją zwabię tutaj najważniejszą osobę, ku której jest główne skierowana, mianowicie do Oconnel-a.

www.speedyshare.com/656236813.html (PowerPoint 2007)
www.speedyshare.com/248418383.html (PowerPoint 2003-97)

Użytkownik CONSUMER edytował ten post 2009.01.18, 21:22

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#47 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.01.18, 17:40

Pomyslow jest duzo, ale czy jest o czym gadac bez zadnego zainteresowania administracji i Oconnela ?

#48 lsr

lsr

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.01.18, 17:51

1. Administracja nie ma wpływu na kształt i drogę rozwoju AQQ, więc to odniesienie jest bezcelowe.
2. Milczenie Oconnela nie jest przypadkowe. Po prostu ma on teraz inne, o wiele ważniejsze rzeczy na głowie.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

#49 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.01.18, 18:00

Magnes ma jakis wplyw z tego co wiem.
Ja rozumiem ze Oconnel ma inne rzeczy na glowie, ale tak jest zawsze w tego typu tematach.
Zreszta nie przesadzaj, nie znajdzie 2 minut zeby napisac cokolwiek ? Milczenie jest najgorsze. (:

#50 lsr

lsr

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.01.18, 18:07

Uwierzcie, tym razem ma naprawdę ważne sprawy i rzadziutko zagląda na forum. Z tych też względów prace nad AQQ nieco stanęły. Wszystko ma oczywiście charakter przejściowy. Na razie trzymajmy kciuki za Oconnela. Im szybciej z powodzeniem upora się z tym, co robi, tym szybciej ujrzymy kolejne wersje AQQ.

#51 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.01.18, 18:12

Fajnie, że dowiadujemy się o takich sprawach jako "tajne przez poufne". Nie rozumiem tego, a przecież jest jasne jak słońce, że niepewność rodzi frustrację, patrz posty w tym temacie :P

Tu byłem.

#52 Magnes

Magnes

Bywalec

• Przyjaciel
  • 110 postów

Napisano 2009.01.18, 20:31

Magnes ma jakis wplyw z tego co wiem.

Magnes ma jakiś wpływ? Ktoś z takim samym nickiem jak ja się tu pojawia?

Ja mam co najwyżej wpływ na składnie wiadomości o becie/stabilce ;) I też nie do końca ;D
Możecie mi skoczyć z takim moderowaniem:
Sygnatura edytowana
Regulamin IV.1, IV.4

#53 Micosi

Micosi

Początkujący

• Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 2009.01.18, 22:53

Przepraszam, że się trochę wtrącę, mimo że trochę odszedłem od AQQ.
Powiem tak. Gregor, do jasnej ciasnej, brawa Ci za to, że to ogarnąłeś. Ja jestem na tak. Popieram tą akcję.

Przed AQQ zawsze jest, było i będzie sporo pracy, ale tylko cierpliwością i ciężką pracą ludzi do czegoś dochodzą.

AQQ 2.x ma sporo przed sobą do przejścia. Jestem przekonany, że komunikator po prostu jest takim programem, który musi się ciągle rozwijać, przechodzić zmiany, ale pozostając przy tym tak prostym w użyciu, że NORMALNEMU użytkownikowi komputera nie będzie sprawiał problemów. I takie, moim zdaniem powinno być AQQ.

#54 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2009.01.19, 09:48

Żeby nie było przeczytałem, a część waszych propozycji z pewnością przełoży się na kolejne wersję AQQ.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#55 lsr

lsr

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.01.19, 12:11

Fajnie, że dowiadujemy się o takich sprawach jako "tajne przez poufne". Nie rozumiem tego, a przecież jest jasne jak słońce, że niepewność rodzi frustrację, patrz posty w tym temacie :P

Nie pytałem Oconnela, czy życzy sobie, żebym rozgłaszał, jakie prywatne sprawy powstrzymują go. Moim zdaniem prawo do prywatności to podstawa, stąd mój enigmatyczny styl komunikatu.

Myślę, że całe jedne betatesty należałoby od początku do końca poświęcić poprawkom intuicyjności i nieprecyzyjności opisów pewnych funkcji, bez wprowadzania żadnych innych zmian. Bo też należy mieć świadomość tego, że ilu użytkowników, tyle zdań, a dla każdego co innego może być klarowne i intuicyjne, o czym przekonaliśmy się nie raz i nie dwa razy przy okazji różnych zgłaszanych propozycji.

#56 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2009.01.19, 12:47

Ok, napiszę żeby była jasność :) Kolejnej bety należy oczekiwać dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Jestem obecnie na krótkim urlopie. Piszę pracę magisterską i na tym obecnie się skupiam. Zaraz po urlopie wracam do prac związanych z AQQ oczywiście.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#57 madhunt3r

madhunt3r

Prezes

• Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2009.01.19, 13:02

Powodzenia OC ;)

#58 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.01.19, 13:11

Moim zdaniem prawo do prywatności to podstawa, stąd mój enigmatyczny styl komunikatu.

Oczywiście, pełna zgodna, jednak lepszy enigmatyczny komunikat niż żaden. Szczegółów nie musimy znać. Wystarczy napisać, że teraz będzie przerwa w betatestach, bo są inne sprawy. I już wiemy na czym stoimy.

Tu byłem.

#59 Boberros

Boberros

Bywalec

• Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 2009.01.19, 13:50

Nie znałem AQQ od początku, nie wiem jakie miały być jego zamiary i jak miał wyglądać. Po przesiadce z GG na AQQ to było niebo a ziemia. Powodem był spam, teraz go nie mam (dzięki AQQ Responder (btw. czekamy i czekamy i czekamy i czekamy (...) na wersje do AQQ 2 i dalej jej nie ma :o)).

Po użytkowaniu AQQ już długo, mogę powiedzieć, że autor topiku ma w większości rację - obsługa AQQ jest nieciekawa, w przypadku AQQ 2 mało wtyczek, brak wtyczek do MSN (jedna z największych sieci..., a transporty nie są takie dobre). Opcje to mish-mash, a co ważne brakuje też edytora skórek.

OGÓLNIE AQQ może być - nie jest źle - ale zawsze może być lepiej i jeszcze lepiej :)

Użytkownik Boberros edytował ten post 2009.01.19, 13:54

#60 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.01.19, 14:03

...a co ważne brakuje też edytora skórek.

Jak to nie ma? Jakiś jest, ale nie do pełnej edycji kompozycji. http://forum.aqq.eu/...?showtopic=1361

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych