Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje utopijne marzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2009.01.29, 22:51

Używając Aqq2 i mając w pamięci Aqq 1.x od najwcześniejszych wersji (jeszcze z tą wspaniałą łapką) doszedłem do wniosku, że dla mnie Aqq2 stałby się idealnym komunikatorem, gdyby wrócił do korzeni i odseparował się od Wapstera.

Nie wymagam dużo. Chciałbym tylko wrócić do tradycyjnej łapki (wiem, że można to zrobić za pomocą kompozycji ale to nie to samo) i mieć spoko z wapsterami, darmowymi tapetami i dzwonkami i odsyłaczem w głównym okienku do dodatków wapstera.

Jestem świadomy, że łączyłoby się to z utratą konta na @aqq.eu ale to małą cena za "wolność" :)

Koniec mojej utopijnej wypowiedzi :)
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#2 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.01.29, 22:59

OC podpisał umowę z Wapsterem i musi ją przestrzegać. Też bym tak chciał, ale OC na tym zarabia i raczej wątpię, aby tak się stało.
Ten temat był już poruszany setki razy...

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#3 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.01.29, 22:59

Heh, rzeczywiście bardzo utopijne marzenia. Pewnie AQQ wiążą jakieś klauzule, umowy itp. Zresztą projekt bez solidnych podstaw finansowych nie ma szans.

Tu byłem.


#4 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2009.01.29, 23:00

Domyślam się, że nie robi tego z poczucia sympatii do Wapstera dlatego napisałem, że to utopijne marzenie
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#5 Paveleczek1991

Paveleczek1991

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 2009.01.29, 23:12

Tutaj nie chodzi o sympatię a o kasę. AQQ jest komercyjnym projektem i takim pewnie pozostanie, komunikator na licencji GPL jest najlepszym rozwiązaniem dla użytkowników, każdy może go sobie przerobić itp. Ale AQQ takim nie jest. Nigdy nie będzie jak my chcemy i taka jest prawda. Nie ma się co oszukiwać, z ciężkim sumieniem, jako były użytkownik AQQ powiem że najlepsze czasy dla tego komunikatora minęły. Przynajmniej jak dla mnie.

#6 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.01.29, 23:25

Naprawdę chce wam się prowadzić tę bezprzedmiotową dyskusję?

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#7 Paveleczek1991

Paveleczek1991

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 2009.01.29, 23:27

Pomarzyć zawsze można :) Nie wolno nam tego odbierać :D

#8 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.01.29, 23:38

I jak myślicie, co by to dało? Byłoby lepiej? A może projekt już dawno zostałby zarzucony? W końcu jak długo można robić coś za friko? A nawet gdyby, to jakie byłoby tempo rozwoju AQQ? Odpowiedzmy sobie najpierw na te pytania.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#9 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.01.30, 00:19

O przepraszam. Autor tematu nie wspomniał nic o rezygnacji ze sponsora jakiegokolwiek. Wiadomo, że w chwili obecnej nie byłoby możliwe działanie i rozwój AQQ bez wsparcia finansowego. A odpłatność za używanie AQQ nie wchodzi w grę.

Tu byłem.


#10 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.01.30, 01:28

W takim razie pytanie zasadnicze: czy Wapster tylko wspiera AQQ czy jest właścicielem komunikatora? Jeśli to drugie, to sprawa dalej jest bezprzedmiotowa.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#11 BangMan

BangMan

    Adept

  • Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2009.01.30, 11:01

O ile dobrze pamiętam, od czasu kiedy światło dzienne ujrzała wersja 1.4, mówi się o Wapsterze jak o właścicielu AQQ.

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#12 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.01.30, 12:23

Tak dokładnie właścicielem jest spółka CT Creative Team S.A., właściciel również Wapstera. Ale to drobiazg.

Tu byłem.


#13 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.01.30, 12:27

Czy ten temat ma w ogóle sens ? Umowa o sprzedaży projektu, jakim jest AQQ, nie jest zabawą w piaskownicy - gdy mi się nie podoba, zabieram zabawki i idę do innej piaskownicy. To jest umowa handlowa, wiązana prawem, prawami o obowiązkami, to nie jest tak łatwo jak niektórym się wydaje, że "odłączmy się od Wapstera".

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#14 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.01.30, 14:26

A no właśnie. Jeśli Wapster jest właścicielem AQQ, to sam musiałby zrzec się praw do AQQ lub odsprzedać je komuś innemu. Innej drogi nie ma. Oconnel w tym momencie nawet gdyby chciał, nie będzie w stanie odłączyć AQQ od Wapstera. Więc dyskusja jednak jest bezprzedmiotowa. Ale ok - chcecie, to możecie tutaj snuć marzenia. Nie mam zamiaru Wam w tym przeszkadzać, tylko chciałem zwrócić uwagę na ich utopijny charakter.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#15 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.01.30, 14:32

A może np Interia.pl by odkupiła :D Nie było by lepiej ?? :D Na pewno OC dostałby wtedy jakieś wsparcie od programistów interii :) :D
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#16 Stoow

Stoow

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 163 postów

Napisano 2009.01.30, 14:58

Ta, najlepiej Microsoft albo Google. Oconnel raczej będzie przeciw zmianie właściciela bo teraz ma przynajmniej pewną posadę a po zmianie to kto wie. Wapster ma czym opychać tapetki przy minimalnych nakładach (kasa dla OC). Kto by chciał to ruszać?

Ogólnie temat wyczerpany chyba że ktoś wpadnie z newsem "Wapster jest bankrutem, sprzedaje AQQ".

Dołączona grafika


#17 Paveleczek1991

Paveleczek1991

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 2009.01.30, 15:23

Ciekaw jestem jak idzie im sprzedaż tapet, dzwonków itp. Z pewnością nie mają takiego zysku jak kiedyś. Niech lepiej się zainteresują popularyzacją AQQ, a potem sobie będą czerpać jeszcze większą kasę z reklam.

#18 ronii

ronii

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 2009.01.31, 16:30

A ja nie rozumiem w czym wam przeszkadza Wapster?

Ponad 2000 postów z poprzedniego forum :)


#19 Paveleczek1991

Paveleczek1991

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 2009.01.31, 16:46

Nie reklamuje w ogóle AQQ??

#20 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.01.31, 16:55

A to Twój problem ? Gorączkujesz się, jakby Tobie w użytkowaniu komunikatora, robiło to wielką różnicę. Jeśli nie reklamuje to Wapster jest na tym stratny, nie Ty. Było już tyle tematów w tej sprawie i nikt nie wziął sobie tego do serca, więc kolejny jest pozbawiony sensu.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych