Skocz do zawartości


Zdjęcie

[odrzucono] Zamykanie zakładek w oknie rozmowy - lokalizacja przycisku


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Lokalizacja przycisku zamknięcia rozmowy (41 użytkowników oddało głos)

Gdzie powinien znajdować się przycisk zamknięcia rozmowy (przy prowadzeniu kilku rozmów w jednym oknie w zakładkach)?

  1. Głosowano Tak jak jest - powinien pojawiać się po najechaniu na zakładkę w miejsce ikonki statusu, ale z minimalna szerokością zakładki (19 głosów [46.34%])

    Procent z głosów: 46.34%

  2. Po prawej stronie całego paska z zakładkami (jeden wspólny przycisk zamykający aktualną rozmowę) (10 głosów [24.39%])

    Procent z głosów: 24.39%

  3. Po prawej stronie każdej zakładki (12 głosów [29.27%])

    Procent z głosów: 29.27%

Głosuj

#1 plokin

plokin

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2008.09.02, 00:16

Aktualnie podczas prowadzenia kilku rozmów jednocześnie w zakładkach zamknięcie jednej z nich odbywa się poprzez kliknięcie krzyżyka, który pojawia się zamiast ikonki statusu po najechaniu na daną zakładkę.

Jako że ikonka ta jest stosunkowo duża (w stosunku do całej zakładki, zwłaszcza przy krótkiej nazwie użytkownika), bardzo łatwo można nacisnąć na krzyżyk i zamknąć zakładkę chcąc aktywować daną rozmowę.

Proponuję przycisk zamknięcia konkretnej rozmowy przenieść na prawą stronę paska zakładek, ewentualnie dodać jako stały element po prawej stronie każdej.

Użytkownik Randall_Memphis edytował ten post 2008.09.04, 18:24


#2 Jaco

Jaco

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.09.02, 00:27

Każdy z nas pewnie ma myszkę która posiada środkowy przycisk więc zamykanie zakładek powinno odbywać się w ten sposób - tylko że to rozwiązanie nie każdemu odpowiada.
Jako że sam używam Opery przyzwyczajony jestem do "x" po prawej stronie zakładki - i taka opcja odpowiadała by mi najbardziej.
A może by tak ukryć jakiś sprytny mały przycisk "^" otwierający ostatnio zamknięte zakładki ?
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#3 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.09.02, 05:18

Mi odpowiada taka lokalizacja, jaka jest obecnie. Tymbardziej, że przy obsłudze programu korzystam głównie z klawiatury, czyli okna zamykam klawiszem Esc a przełączam się między zakładkami Ctrl + Tab. Kwestia przyzwyczajenia. :)

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#4 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.02, 06:59

Hmmm... kiedyś chcialem aby wrócił na prawą stronę, ale teraz mi to bez róznicy, mozę zostać jak jest. I tak w 95% przypadków używam klawiatury jak Killer ;)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#5 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.09.02, 08:50

To faktycznie jest już kwestia przyzwyczajenia i ja jestem zadowolony z obecnego stanu. Chociaż jeśli byłoby zamykanie rozmowy (zakładek) tak jak to ma miejsce w FireFox'ie (prawa strona zakładki)

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#6 Randall_Memphis

Randall_Memphis

    Weteran

  • Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.09.02, 11:01

ja bym chcial tylko zeby ten przycisk był mniejszy ;> teraz jak jest duzo zakladek to ten przycisk moze byc mniej wiecej ielkosci zakladki, i nie da sie rozmowy otworzyc bo klik zamyka zakladke.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a


#7 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.09.02, 11:03

A czy wielkość tego przycisku nie zależy od kompozycji?

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#8 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.09.02, 11:07

Na początku denerwowało mnie takie rozwiązanie, jak teraz, ale już się przyzwyczaiłem. Nie zmienia to jednak faktu, że operując szybko myszą zdarzyło mi się kilka razy przypadkowo zamknąć zakładkę, choć tego nie chciałem. Jak się domyślacie nie było to miłe :(
Może lepiej byłoby, gdyby przycisk zamykania pojawiał się po prawej stronie zakładki (po wskazaniu kursorem), nawet lekko przysłaniając pseudonim rozmówcy, jak na kartach w Firefoksie, choć szczerze mówiąc jest mi to obojętne.

Tu byłem.


#9 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2008.09.02, 11:28

A czy wielkość tego przycisku nie zależy od kompozycji?

Niestety nie. Można zmniejszyć grafikę ale obszar przycisku zawsze będzie taki sam.

Mnie ten przycisk denerwuje tylko przy małych zakładkach (krótki nick rozmówcy) bo często zdarza mi się go przypadkiem wcisnąć. Dlatego mi w zupełności wystarczyłoby gdyby zakładki miały ustaloną minimalną szerokość (np. 70 pixeli). Wtedy nie byłoby tego problemu nawet przy krótkich nickach.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#10 nevrone

nevrone

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 2008.09.02, 17:09

A czy ten X mógłby się pojawiać tylko po najechaniu na ikonkę statusu? A nie na zakładkę?

#11 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.02, 17:18

Nie ma co narzekać, gdybyście zobaczyli tudzież wspomnieli terminal linuxowy i wiszenie na irssi to byście bardziej docenili to co jest w AQQ.
Po co sobie utrudniać życie i Oc wymyślać nowe zadania :P

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#12 wally_m82a1

wally_m82a1

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.09.02, 17:51

Jestem na Nie co do zmieniania położenia X. Bardziej sensowny wydaje się pomysł wu112by ustawić minimalną szerokość...

-Edit-
:lol: mój błąd.

When dark evil strides across the land, and even noble hearts shrink in fear,
there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...



OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.


#13 piodi

piodi

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2008.09.02, 21:00

Jestem za tym by zrobić opcję w Aqq: czy przycisk zamknięcia chcemy mieć po lewej bądź prawej stronie każdej zakładki oraz czy chcemy 1 przycisk który będzie zamykał aktualną zakładkę:)

#14 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2008.09.02, 21:02

@piodi, to raczej nie przejdzie. OC jest za tym, żeby w ustawieniach było jak najmniej opcji, a jest wiele ważniejszych rzeczy, które należałoby tam umieścić.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#15 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2008.09.02, 21:03

A może dałoby się tą opcję zrobić zależną od kompozycji?

#16 plokin

plokin

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2008.09.02, 21:19

A czemu w ankiecie nie ma opcji by zostało to tak jak jest?

Jak nie ma jak jest? :P
Pierwsza odpowiedź, pierwsze trzy słowa - "Tak jak jest"

#17 nevrone

nevrone

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 2008.09.03, 16:53

Mój głos:


Tak jak jest - ale rozdzielczość trzeba zminimalizować do szerokości ikonki statusu...


Wchodzę na zakładkę i od razu mi się X pokazuje... jak by nie mógł się pokazać tylko wtedy jak się na ikonę statusu wjedzie...

#18 GumaSzpieg

GumaSzpieg

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 2008.09.03, 21:33

moim zdaniem dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie pewnej stałej minimalnej wielkości tej zakładki, gdyż przy krótkich nick'ach (3-4literowych), bywa tak, ze ten X zajmuje 50% powierzchni tej zakładki, przez co łatwo omyłkowo zamknąć okno. Wprowadzając minimalną wielkość (nie mniejszą niż np 2cm) zwiększy się pole na które klikając zmienimy zakładkę.

#19 Ice_men

Ice_men

    Początkujący

  • Przyjaciel
  • 43 postów

Napisano 2008.09.04, 14:27

Takze nie raz "udalo" mi sie przypadkiem zamknac okno rozmowy calkiem przypadkiem, rozwiazanie typ ustalona wielkosc jest dobra lub (gdzies widzialem tez rozwiazanie mnie wiecej takie: ) Glowne okno rozmowy 100% przy otwarciu jednej zakladki rozmowy zakladka zajmuje 100% przy otwarciu nastepnej pierwsza zmniejsza sie o polowe po to by kolejna miala miejsce, itd... az w koncu suma zakladek daje 100% ... tzw auto dopasowanie zakladki do okna rozmowy.

OS: Windows 8 |  IE10 x2oumu.png: zawsze najnowsza Beta | Kompozycja: Black Aero!
banner.gif


#20 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.09.04, 15:06

Wystarczy aby szerokość zakładki była nie mniejsza niż 3x wielkość przycisku X, wtedy pozostanie dużo miejsca do klikania.
A kiedyś była walka o to aby pozostało umieszczone w tym miejscu zamykanie zakładek :D

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych