Skocz do zawartości

Zdjęcie

[odrzucono] Zamykanie zakładek w oknie rozmowy - lokalizacja przycisku

• Zamknięty Temat jest zamknięty
23 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Lokalizacja przycisku zamknięcia rozmowy (41 użytkowników oddało głos)

Gdzie powinien znajdować się przycisk zamknięcia rozmowy (przy prowadzeniu kilku rozmów w jednym oknie w zakładkach)?

1. Głosowano Tak jak jest - powinien pojawiać się po najechaniu na zakładkę w miejsce ikonki statusu, ale z minimalna szerokością zakładki (19 głosów [46.34%])

Procent z głosów: 46.34%

2. Po prawej stronie całego paska z zakładkami (jeden wspólny przycisk zamykający aktualną rozmowę) (10 głosów [24.39%])

Procent z głosów: 24.39%

3. Po prawej stronie każdej zakładki (12 głosów [29.27%])

Procent z głosów: 29.27%

Głosuj

#21 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.09.04, 16:36

Mi też odpowiada aktualna forma zamykania, ale patrzac na to z drugiej strony rzeczywiscie nie jest zbyt wygodne. Niby wygodnie, bo krzyzyk jest duży, ale jednocześnie łatwo zamknąc zakladke. Ale myslę, że przesiuniecie dałoby stosunkowo niewiele, Ja jestem za tym aby zrobić jakiś przycisk, który nie zamknie zakładki klikajac w dowolny obszar, albo odwrotnie, jakiś przycisk, który w dowolnym miejscu na zakaldce ją zamknie. Zmiejszenie przycisku wg. mnie nie wchodzi w grę.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#22 Sai

Sai

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2008.09.04, 16:55

moim zdaniem dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie pewnej stałej minimalnej wielkości tej zakładki, gdyż przy krótkich nick'ach (3-4literowych), bywa tak, ze ten X zajmuje 50% powierzchni tej zakładki, przez co łatwo omyłkowo zamknąć okno. Wprowadzając minimalną wielkość (nie mniejszą niż np 2cm) zwiększy się pole na które klikając zmienimy zakładkę.

Podpisuje się pod tym obiema rękoma. Ja do przełączania zakładek w oknie rozmowy używam tylko myszki i przy przełączaniu dość często zdarza mi się zamknąć ową zakładkę co jest denerwujące :/ A gdy nick jest krótki to już w ogóle masakra :| Powinien być stały rozmiar minimalny tej zakładki i do tego ciut mniejszy obszar aktywny tego krzyżyka. A czy jest z prawej czy z lewej to chyba na dłuższa metę obojętne, aczkolwiek przyzwyczajony jestem ze starej wersji że jest po prawej i tak bym też chyba wolał :)
- a co pana skłoniło, żeby przyjść na politechnikę?
- dziewczyny

#23 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2008.09.04, 17:01

Wystarczy aby szerokość zakładki była nie mniejsza niż 3x wielkość przycisku X, wtedy pozostanie dużo miejsca do klikania.
A kiedyś była walka o to aby pozostało umieszczone w tym miejscu zamykanie zakładek :D

Ta propozycja wydaje mi się dość sensowna i obstawiałbym takie rozwiązanie.

#24 Randall_Memphis

Randall_Memphis

Weteran

• Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.09.04, 18:25

dodałem w ankiecie rozszerzenie pierwszej propozycji.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych