Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tracker] AQQ i gry :D


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: AQQ bez minimalizacji.... (56 użytkowników oddało głos)

Jestesś za?

  1. Głosowano Tak (36 głosów [64.29%])

    Procent z głosów: 64.29%

  2. Głosowano Nie (20 głosów [35.71%])

    Procent z głosów: 35.71%

Głosuj

#1 marcimix

marcimix

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2009.02.02, 23:16

Od niedawna przyglądam się jak mój brat "fraguje" w csie i nagle patrzę jak mój braciszek klika "TAB" i SHIFT" ukazuje sie okienko społeczności w czasie gry!! Dzięki temu może rozmawiać itp... Czy jest taka możliwość z AQQ? Przecież taka sprawa znacznie usprawni działanie komunikatora... mhm czy was nie denerwuje taaa dłuuugaaa minimalizacja do windowsa?
A oto screen :Dołączona grafika

Użytkownik marcimix edytował ten post 2009.02.12, 18:22

  • AK-47 i jarko lubią to

#2 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.02.03, 00:25

Czy to nie jest komunikator współpracujący tylko z tą grą? Choć sam pomysł aby AQQ pokazywało się na pełnoekranowe aplikacji bez jej minimalizcji jest ciekawy. Tylko prosiłbym o konretne sformuowanie pytania i dodanie sondy.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#3 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.02.03, 01:01

To jest wbudowany w aplikacje steam komunikator i szczerze wątpię że dałby się taki efekt uzyskać z zewnętrzną aplikacją ;]

#4 bartek-525

bartek-525

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2009.02.03, 11:37

Może być z tym ciężko. Nie wiem czy nie prowadziłoby to do destabilizacji systemu. Z reguły jak przy aplikacjach pełnoekranowych coś próbuje "wyskoczyć", to się dzieją dziwne rzeczy. No ale sam pomysł nie jest zły, tylko ta kombinacja musi być definiowalna i dobrze żeby się tę opcję dało włączyć/wyłączyć.

#5 marcimix

marcimix

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2009.02.03, 13:18

Czy to nie jest komunikator współpracujący tylko z tą grą? Choć sam pomysł aby AQQ pokazywało się na pełnoekranowe aplikacji bez jej minimalizcji jest ciekawy. Tylko prosiłbym o konretne sformuowanie pytania i dodanie sondy.

Tak to komunikator steama (współpracuje z każdą grą tej firmy), chodż jeszcze dwa lata temu go nie było, więc wydaje się że jest to możliwe... Chodziaż w postaci ubogiego komunikatora, aby tylko po to móc odbierać wiadomości w grach:)

#6 GoRo

GoRo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 161 postów

Napisano 2009.02.03, 13:26

Np. Xfire działa podobnie, a nie jest do niczego "wbudowany", w większości gier da się wywołać okno rozmowy bez żadnych konsekwencji typu zwis itp.
  • jarko lubi to

#7 marcimix

marcimix

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2009.02.03, 13:40

Przecierz było by to genialne, a po zatym kto nie wyłacza komunikatora w czasie gry bo np. zawiesza mu się gra kiedy ktoś przyśle wiadomość?

Użytkownik muszi edytował ten post 2009.02.03, 14:02
Nie cytujemy poprzedniego posta w całości.

  • jarko lubi to

#8 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.02.03, 15:15

Zgodzę się że była by to świetna opcja, ale sam jestem użytkownikiem steam%a i zastanawiam się czy da się to jakoś zrobić na aplikacji "zewnętrznej", no i czy gra nie musi być do tego jakoś przystosowana, bo wiadomo ze steam mógł sobie to jakoś przygotować, jeżeli jest to do zrealizowania podpisuję się pod tym obiema rękami :)

Ps. przydałaby się sonda skoro temat jest w propozycjach.

#9 marcimix

marcimix

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2009.02.03, 15:35

A to już xfire (właśnie się zarejestrowałem): Dołączona grafika
PS co do sondy coś się nie chcę się dodać ;(

Użytkownik marcimix edytował ten post 2009.02.03, 15:38


#10 X-Qlusive

X-Qlusive

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 2009.02.03, 15:40

Haa widze panowie CS'owcy. AQQ dodatkiem do CS'a ? Nie wyobrażam sobie tego, chodz sam gram :)

Serwery Counter Strike - ManhattaN

Dołączona grafika


#11 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2009.02.03, 17:24

Podejrzewam że nie tylko do cs'a bo jeśli współpracowało by z cs'em to i z innymi aplikacjami pełnoekranowymi chyba też ? Chociaż mogę się mylić. Osobiście strasznie drażni mnie ciągle minimalizowanie jak ktoś coś napisze ;)
  • jarko lubi to

#12 marcimix

marcimix

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2009.02.03, 18:55

A skąd np. Fraps wie kiedy ma zadziałać przecież nie uruchomi się go z pulpitu lub ATI Tray Tools wie kiedy pokazać FPSy, mhm ? Więc podejrzewam że aqq też możę spełnić tą możliwość :)

#13 berek3

berek3

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2009.02.03, 23:27

swietny pomysl jak dla mnie, takie wywolywanie komunikatora oszczedziloby wiele problemow z aplikacjami pelnoekranowymi przy minimalizowaniu, zastanawia mnie tylko na ile latwo/trudno jest cos takiego zrobic...domyslnie przy wywolaniu innej aplikacji chyba zawsze jest automatyczna minimalizacja
fajnie jakby ktos to rozkminil ;]
  • jarko lubi to

#14 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.02.09, 03:42

Jeśli w najbliższym czasie (powiedzmy 3 dni) nie pojawi się sonda temat ląduje w koszu.

#15 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2009.08.13, 00:20

Pomysł jest zdecydowanie niezły, ale jego realizacja może nie być łatwa... Przydałoby się zorientować, w jaki sposób Steam i XFire ingerują w aplikacje pełno ekranowe i czy coś takiego byłoby możliwe w AQQ.

279.gif


#16 Tomasz.G

Tomasz.G

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 2009.08.13, 15:01

Na moje oko wystarczyłby Hotkey przywołujący okno AQQ, który działałby tylko przy aktywnej aplikacji pełnoekranowej :)
Pozdrawiam, Bo$s.

#17 mpq1671

mpq1671

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 2009.12.21, 16:52

Steam działa tak, że najpierw trzeba na jego listę dodać skrót do aplikacji, dopiero wtedy działa kombinacja wywołująca nakładkę, nie tylko na fullscreenie. W AQQ trzebaby wtedy utworzyć dodatkową zakładkę, powiedzmy Multimedia na górnym pasku, obok SMS itp.
Tak poza tym w steamie jest to zrobione tak, że nakładka to oddzielna aplikacja.
Myślę że każdemu graczowi tego brakuje - bo mamy wybór - albo komunikator, najczęściej sieć GG, albo gra (minimalizowanie jest bardzo irytujące).
Myślę że nie jest to jakoś wybitnie trudne do zrobienia, trzebaby tylko przyjrzeć się działaniu nakładki Steamowej (GameOverlayUI.exe).
Do tego wszystkiego nic tylko dopracować rozmowy głosowe, także obsługujące wielu rozmówców na raz i mamy komunikator nr 1 w Polsce x]
  • jarko lubi to

#18 AK-47

AK-47

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2010.01.01, 15:39

Oczywiście że jestem za! Napisałem niedawno podobną propozycję, ale nie zauważyłem, że jest już taka jest :)
Tak to wygląda w steamie
Klik Klik
:)

Użytkownik AK-47 edytował ten post 2010.01.01, 15:41


#19 Morpheus

Morpheus

    Weteran

  • Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2010.01.01, 20:16

A interfejs tego komunikatora na screenie nie jest czasem w DirectX?

#20 andrewi

andrewi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 2010.01.01, 21:22

Jestem zdecydowanie przeciw... nie wszyscy grają w gry i byłoby to niepotrzebne przeciążanie naszego i tak już obciążonego komunikatora.
  • pietreXtreme lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych