Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tworzenie paczek instalacyjnych dla dodatków

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4618 postów

Napisano 2009.02.07, 23:04

Dołączona grafika

Stworzyłeś dodatek do AQQ, i chcesz go umieścić w paczce instalacyjnej, rozpoznawalnej przez AQQ?

Dobrze trafiłeś. Paczka instalacyjna jest o wiele wygodniejsza dla końcowego użytkownika twojego dodatku, ponieważ użytkownik nie musi trudzić się jego ręczną instalacją. Szukanie katalogów do których należy wrzucić wtyczkę czy emotki to często zbyt trudne zadanie dla wielu osób. Tutaj wkraczają paczki instalacyjne. Paczki możemy tworzyć dla poniższych dodatków:

- Wtyczki
- Kompozycje wizualne
- Emotki

Krok 1 - Uwagi wstępne.

Paczka instalacyjna może zawierać tylko jeden dodatek. Nie tworzymy paczek zawierających np. wtyczkę i kompozycję wizualną, albo dwa zestawy emotek. Dla każdego dodatku tworzymy odrębną paczkę instalacyjną.

Instalator dodatków jest dostępny od wersji AQQ 2.0.4.57 - poniżej tej wersji stworzona paczka nie będzie działać, ani nawet nie będzie widoczna dla komunikatora AQQ!

Krok 2 - Przygotowanie plików.

Jeżeli naszym dodatkiem jest wtyczka, to pakujemy ZIP-em nasz plik DLL (wtyczka) plus ewentualne pliki dodatkowe, czy nawet katalogi. Jeżeli naszym dodatkiem jest kompozycja wizualna bądź emotki, to najpierw wrzucamy wszystkie pliki z dodatku do odrębnego katalogu . Katalog ma mieć nazwę naszego dodatku. I dopiero ten katalog pakujemy ZIP-em.

Uwaga - Paczki pakujemy w formacie ZIP (nie RAR, nie CAB, nie 7z, tylko zwykłym poczciwym ZIPem)

Krok 3 - Zmiana rozszerzenia.

Stworzonemu plikowi twojapaczka.zip zmieniamy rozszerzenie na twojapaczka.aqq

Krok 4 - Gotowe!
Paczka jest już gotowa. Po jej dwukrotnym kliknięciu, AQQ powinno uruchomić instalator dodatków, który zajmię się całą resztą procesu instalacyjnego.

Jak widzicie, stworzenie paczki instalacyjnej jest bardzo proste. Powodzenia!
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 BangMan

BangMan

Adept

• Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2009.02.08, 12:48

Rozumiem, że wtyczki instalują się w katalogu prywatnym. A co jeśli jakaś wtyczka potrzebuje trzymać część plików w katalogu publicznym?

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#3 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.02.08, 15:28

Ja mam taką jedną uwagę, dla userów WinRara. Dla testów spakowałem kompozycję do ZIPu. Niestety, po spakowaniu zmiana nazwy na rozszerzenie .aqq nie dawała rezultatów. Okazało się, że w przypadku WinRara zadziałało wybranie pakowania jako ZIPa, ale jeszcze przed spakowaniem zmienienie rozserzenia. Przykład - macie swoją kompozycję, dodajecie ją do archiwum, wybieracie ZIP, ale jeszcze przed zaakceptowaniem pakowania zmieńcie rozszerzenie :P
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#4 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4618 postów

Napisano 2009.02.08, 15:35

@Bangman - nie powinno być takiej sytuacji. Wówczas wtyczka jest po prostu źle napisana. Ewentualnie sama powinna troszczyć się o stworzenie konkretnych plików których brakuje. Pamiętając, że w katalogu publicznym prawa zapisu mogą nie istnieć!
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#5 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.02.08, 15:37

@Kendziooor
To co napisałeś to jest logiczne :) I chyba każdy się domyśla że rozszerzenie zmienia się w czasie pakowania a nie po :)

Użytkownik sacrus edytował ten post 2009.02.08, 15:45

System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#6 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.02.08, 15:40

@sacrus

Stworzonemu plikowi twojapaczka.zip zmieniamy rozszerzenie na twojapaczka.aqq

Jeszcze coś?
Dołączona grafika

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8

#7 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2009.02.08, 15:41

Ja mam taką jedną uwagę, dla userów WinRara. Dla testów spakowałem kompozycję do ZIPu. Niestety, po spakowaniu zmiana nazwy na rozszerzenie .aqq nie dawała rezultatów.

Rozwiń myśl "nie dawała rezultatów"..

Ja u siebie zawsze pakuje archiwum ZIP przez WinRAR'a i działa. Z resztą nie wiem czy jest jakaś różnica czy zmieniam rozszerzenie przed czy po stworzeniu archiwum.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#8 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.02.08, 15:43

Przecież te słowa mówią wszystko ;) Skoro nie dawała rezulatatów, to chyba logiczne jest, że po zmianie rozszerzenia pozostawałą taka, jak wcześniej, tylko ze zmienioną nazwą.
Dołączona grafika

#9 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.02.08, 15:46

Z resztą nie wiem czy jest jakaś różnica czy zmieniam rozszerzenie przed czy po stworzeniu archiwum.

To tak jakbyś nagrał film kamerą która zapisuje ci ten film w formacie mov i po zgraniu na dysk zmienił rozszerzenie takiego filmu na mp4. Wrzuć tak zmieniony plik na odtwarzacz mp4 i powiedz mi czy ci odczyta czy pokaże komunikat o błędnym pliku albo w cale nie wykryje.

@Oconnel
Może zmień ten punkt 3 bo na prawdę niektórzy mogą źle go zrozumieć.

@wu112
U mnie np nie zmienisz po spakowaniu, bo ja mam ustawione nie pokazywanie rozszerzeń w czasie zmiany nazwy :)

Użytkownik sacrus edytował ten post 2009.02.08, 15:59

System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#10 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2009.02.08, 15:51

@sacrus masz rację..

Ale jeśli chodzi o dodatki to czy zmienisz rozszerzenie gotowego archiwum czy przed jego stworzeniem to i tak będzie działać w AQQ :D Poza tym OC pisał, żeby zmieniać nazwy gotowych archiwów.

--- EDIT up ---
Tu chodzi tylko o to, że istnieje możliwość zmiany rozszerzenia PO stworzeniu archiwum i że będzie ono działać w AQQ. To, że masz schowane rozszerzenie, albo że Kendziooor nie może zmienić rozszerzenia (z jakichś względów) to już inna historia ;) Chyba nikt nie przyjdzie i nie powie "ej tam jest napisane, żeby zmienić rozszerzenie, A JA GO NIE MAM"..

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#11 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.02.08, 16:19

Chyba nikt nie przyjdzie i nie powie "ej tam jest napisane, żeby zmienić rozszerzenie, A JA GO NIE MAM"..

A jak przyjdzie ?? :D Jakiś początkujący Grafik :) W końcu jest od grafiki ma prawo nie wiedzieć dlaczego nie ma tego rozszerzenia :D Nie każdy jest taki mądry :D I co wtedy będziesz mu tłumaczył jak to włączyć czy odeślesz do ludzi z AQQ Pomoc ??

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#12 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2009.02.09, 13:51

Ja odbiegnę trochę od tematu i chciałbym pokazać ikonkę która moim zdaniem bardziej nadaje się na instalator dodatków. Bo obecna bardziej mi się kojarzy z instalatorem AQQ.

Screen:
Dołączona grafika

Download:
Ściągnij

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#13 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.02.09, 13:59

Ciekawe :) Ale może zamiast tego wystającego CD dać żaróweczkę ?? :) Oprócz tego ze żarówka jest na tym pudełeczku :)

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#14 Jaro88PL

Jaro88PL

Mam pędzel, to go używam! =)

• Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2009.02.09, 14:03

NIE! :D
A tak serio to jedna żarówka już jest to po co dwie. A płytka jest jak najbardziej na miejscu bo kojarzy się z instalacją. Na zasadzie jakbyś władał płytę do napędu i coś instalował, nie wiem jak Ci to mam jeszcze prościej wyjaśnić :P

EDIT: Zresztą to jest oryginalny rysunek z instalatora AQQ. Ja jedynie go wyciąłem i dodałem inne logo AQQ.

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact

#15 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.02.09, 14:04

Moim zdaniem obok CD powinna wystawać wtyczka lub puzel. Ale myślę, że to nie temat na takiego typu rozmowy. ;)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#16 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2009.02.09, 16:17

Spakowałem plik dll do zipa. Zmieniłem nazwę na aqq i przy uruchomieniu pojawia się komunikat "Nieobsługiwany format paczki"
problematyczny plik aqq

Wersja AQQ .63

Edit
Ok. Chwila testów i przypuszczam, że jest po prostu problem z wtyczką komiks. Jeśli ją wyłączyłem w AQQ to i tak nie mogłem jej ręcznie wykasować bo była trzymana przez jakiś proces. Po wyłączeniu AQQ i wykasowaniu wtyczki nie było problemu z instalacją z pliku aqq. Testowo wykonałem jeszcze jedną instalację (bez kasowania wtyczki) i instalator chyba się trochę zawiesił.

Komunikat "Nieobsługiwany format paczki" wprowadza w błąd użytkownika. Lepiej jeśli komunikat brzmiałby "Problem z aktualizacją wtyczki".

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#17 BangMan

BangMan

Adept

• Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2009.02.09, 22:58

@Bangman - nie powinno być takiej sytuacji. Wówczas wtyczka jest po prostu źle napisana. Ewentualnie sama powinna troszczyć się o stworzenie konkretnych plików których brakuje. Pamiętając, że w katalogu publicznym prawa zapisu mogą nie istnieć!

hmm... np. zestawu 83 ikonek w formacie .png?;)

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#18 Dibo

Dibo

Bywalec

• Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2009.02.12, 23:17

A ja mam propozycje żeby można było w instalatorze wyświetlać jakąś treść przed instalacją. Np. żeby AQQ wyświetlało zawartość pliku readme.txt który znajduje się w paczce. Przydaje się przy wyswietlaniu listy zmian w stosunku do ostatniej publicznej wersji, albo jakiś innych uwag.

EDIT: Oprócz readme.txt mogłoby jeszcze wyswietlać screenshota :D
  • KAmerOK lubi to

#19 Gość_Pika_*

Gość_Pika_*
  • Gość

Napisano 2009.08.24, 17:22

A ja mam pytanko jakie formaty emot obsługuje aqq; chodzi mi o *.png
I jeszcze jedno pytanie:
Czy moge deklarować nowe hmm wywołania emotek??
Tzn. czy zamiast ":)" moge zrobić coś jak "M:)"; przydałoby się bo niechce zamieniać starych emot a dodać kilka nowych, które powtarzają stare ale są z kategorii nietypowych, wkrótce zobaczycie w dodatkach dlaczego nietypowych :P

Edit:

Plik *.xml określa tylko animacje, przy statach (emotkach statycznych) niemusi występować w paczce?!

Użytkownik Pika edytował ten post 2009.08.24, 17:31

#20 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.08.24, 17:29

A ja mam pytanko jakie formaty emot obsługuje aqq; chodzi mi o *.png

Chodzi o obrazki? No to, png, jpg, gif i chyba bmp.

Czy moge deklarować nowe hmm wywołania emotek??
Tzn. czy zamiast ":)" moge zrobić coś jak "M:)"

Można. W folderze z emotkami jest plik emots.txt i w nim możesz wszystko zmieniać, mam nadzieję, że się domyślisz co do czego.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych