Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tworzenie paczek instalacyjnych dla dodatków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Pika_*

Gość_Pika_*
  • Gość

Napisano 2009.08.24, 18:30

Dzięki; kiedyś już to robiłem, no kilka dodatków popełniłem pod wpływem impulsu :P
Natomiast teraz ciężko mi sie w AQQ odnaleść sdk nawet nie szukam bo strach się bać :D
Jeszcze raz dziękuje i przepraszam za głupie pytania...
Co do pomysłu instalatora wtyczek, to gratuluje, pamiętam jak pare lat temu sam robiłem self extracty na moje badziewia i wszyscy pisali ze to zło ze to głupie, zeby sobie samemu wrzucać a nie udziwniać, a teraz widze ze jednak sie przyjeło i zunifikowało :D
Pozdrawiam

#22 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.01.13, 13:44

Krok 2 - Przygotowanie plików.

Jeżeli naszym dodatkiem jest wtyczka, to pakujemy ZIP-em nasz plik DLL (wtyczka) plus ewentualne pliki dodatkowe, czy nawet katalogi. Jeżeli naszym dodatkiem jest kompozycja wizualna bądź emotki, to najpierw wrzucamy wszystkie pliki z dodatku do odrębnego katalogu . Katalog ma mieć nazwę naszego dodatku. I dopiero ten katalog pakujemy ZIP-em.

Uwaga - Paczki pakujemy w formacie ZIP (nie RAR, nie CAB, nie 7z, tylko zwykłym poczciwym ZIPem)

Przydałoby się jeszcze tutaj dodać informację, że AQQ obsługuje wyłącznie jedną metodę kompresji (mianowicie Deflate - widoczną w 7-Zip'ie, czy jedyną w WinRARze; nie mylić tutaj z poziomem kompresji (właśnie w WinRARze stopień kompresji w języku polskim ma etykietę"Metoda kompresji" xD ) ). W przypadku zastosowania jakiejkolwiek innej metody kompresji próba rozpakowania paczki przez AQQ kończy się komunikatem "Nieobsługiwany format paczki". W razie jakichś problemów polecam zwrócenie na to uwagi ...
  • kr2ysiek lubi to

279.gif





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych