Skocz do zawartości


Zdjęcie

TuneStatus 2.7.0.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
540 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.02.09, 22:43

TuneStatus 2.7.0.0

 

Dołączona grafika

 

Data wysłania: 2012.05.07, 10:50

Data aktualizacji: 2015.10.24, 10:07

Informuje naszych znajomych o tym, co aktualnie słuchamy w odtwarzaczu plików audio. Informowanie odbywa się poprzez zmianę naszego opisu oraz opcjonalnie poprzez wysyłanie notyfikacji User Tune (XEP-0118) w sieci XMPP. Wtyczka obsługuje jedne z najpopularniejszych odtwarzaczy, w miarę możliwości lista odtwarzaczy będzie się stopniowo wzbogacać o kolejne programy.

Do obsługi niektórych odtwarzaczy niezbędne jest doinstalowanie odpowiednich pluginów. Poniżej znajduje się lista odtwarzaczy wymagających dodatkowych czynności.

  • Foobar2000 - po schowaniu odtwarzacza do obszaru powiadomień, wtyczka nie będzie w stanie pobrać odtwarzanego utworu – aby pozbyć się tej niedogodności należy zainstalować ten plugin autorstwa MentosX.
  • Windows Media Player - dla wersji odtwarzacza 7 wzwyż należy zainstalować dodatkowo ten plugin.
  • iTunes - do obsługi potrzebny jest plugin, który można pobrać stąd.

Wtyczka posiada przyjemny interfejs konfiguracyjny, wygląd opisu można dowolnie zdefiniować poprzez wprowadzenie odpowiednich tagów w ustawieniach (wymogiem jest jedynie umieszczenie tagu CC_TUNESTATUS).

Opis ustawiany jest globalnie, pod uwagę jest brany stan głównego konta XMPP. Inne sieci (wtyczka GG, inne konta XMPP) będą zawsze miały ten sam stan co główne konto XMPP.

Wtyczka objęta jest licencją GNU General Public License 3, tak więc jej źródła są otwarte - możecie ją modyfikować na własne potrzeby oraz rozwijać ją wspólnie ze mną. Repo wtyczki znajduje się w tym miejscu.

 

Zmiany w TuneStatus 2.7.0.0

  • Obsługa lokalizacji (polskiej i angielskiej).
  • Poprawienie wsparcia kolorystyki stylizacji okien.
  • Poprawa obsługi VLC media player.
  • Inne mniej ważne poprawki w kodzie.
  • Aktualizacja komponentów AlphaControls do nowszej wersji (9.20).

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian



#2 matc

matc

    Libra

  • Przyjaciel
  • 166 postów
  • MiejscowośćBerlin

Napisano 2009.02.09, 22:48

O tak, czekałem na taką wtyczkę. Fantastyczna robota i brawa, że uwzględniłeś AIMP-a 2. Zabieram się za testowanie.
  • .RadziU. lubi to
Jesteśmy jak książki...
Większość ludzi widzi tylko naszą okładkę, mniejszość czyta wstęp, wielu wierzy tylko krytykom, nieliczni poznają naszą treść.

#3 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.02.09, 22:49

I bardzo ładnie. Jest co prawda zaimplementowana funkcja w AQQ wyświetlania w Jabberze aktualnie słuchanego utworu, ale jest ona nieco ułomna. Twoje zastosowanie tego pomysłu jest całkiem miłe w użytkowaniu. Naprawdę bardzo ładnie. :)

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#4 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.02.09, 22:49

Wtyczka mi się nie przyda, ale brawa za chęci. ;)

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#5 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2009.02.09, 22:50

Jesteś wielki, na to czekałem wspaniała wtyczka Beherit,
Gratulację daję 6+

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#6 Archeo

Archeo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 2009.02.09, 22:51

Super ;) @Killer - funkcja aqq umożliwia pokazywanie granego utworu tylko w sieci aqq a ta wtyczka załatwia sprawę pozostałych sieci ;) Brawo!
Windows 7 Prof, AQQ najnowsza beta , IE 9

#7 DeJk_SEBA

DeJk_SEBA

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 2009.02.09, 22:52

Fajnie by było gdyby pobierało dane z tego co daje nam AQQ, wtedy od wtyczki AQQ Radio bym też dawał opis :)

Pozdrawiam DeJk_SEBA


#8 Gołąb

Gołąb

    Szeregowiec Dolot

  • Przyjaciel
  • 151 postów

Napisano 2009.02.09, 22:52

coś pięknego po krótkich testach wtyczka sprawuje się wyśmienicie :) zero błędów a sam wygląd i prostota wykonania po prostu fantastyczna robota. Takiego dodatku mi właśnie brakowało

Szukanie nie boli, a regulamin nie gryzie. Masz problemy z komunikatorem Pomoc Techniczna prawdę Ci powie. Znalazłeś błąd zgłoś go na buglistę AQQ.
Dołączona grafika


#9 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.02.09, 22:56

Dziękuję za miłe słowa - cieszy mnie to bardzo :)

@DeJk_SEBA Niestety ale nie da się wyciągnąć z AQQ Radia aktualnie odtwarzanej piosenki w prosty sposób jak to robię z innymi odtwarzaczami.

Btw. aktualizacja pierwszego posta - nie dodałem linka do pluginów WMP :P


Edit:
@lesiu1111 Na razie nie da się ustawić opisu dla konkretnego konta :( Albo jeszcze nie wiem jak to zrobić xD Tak czy siak przyjrzę się temu ;)

#10 lesiu1111

lesiu1111

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 2009.02.09, 22:57

Na wstępie powiem, że świetnie, że taka wtyczka nareszcie się pojawiła. Czekałem na nią od początku AQQ2 :).

Moje wskazówki:

- możliwość wybierania kont dla jakich opis ma się zmieniać( na aqq.eu nie jest to potrzebne, gdyż XEP jest od tego),
- po wyłączeniu muzyki dobrze jeśli opis wracałby do ostatniego ustawionego przed włączeniem odtwarzacza

To na razie tyle. Wielkie dzięki za tę wtyczkę :).
Windows 7 build 7201, AQQ zawsze najnowsze, IE8 (domyślnie Firefox 3.5), AQQ Radio, Spellchecker, VNotify

#11 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.02.09, 22:59

No, super wtyczka. Czasem na pewno się przyda obok jabberower notyfikacji. Potestuje po testach samego AQQ ;)
Teraz czekam na dalsze opcje wtyczki z AQQ1.x, czyli ustawianie opisu po określonym czasie itp. ALe to juz materiał na nową wtyczkę ;)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#12 matc

matc

    Libra

  • Przyjaciel
  • 166 postów
  • MiejscowośćBerlin

Napisano 2009.02.09, 23:01

Tylko czemu wtyczka podczas odtwarzania na AIMP-ie wyświetla ciąg znaków *** mimo nie wpisania tych znaków?
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sugestie:
- prosiłbym o możliwość wyłączenia wyświetlania numeru utworu na playliście;
- przyda się jakiś buton do wyskakującego okna z legendą znaków, odpowiedzialnych, np. za przechodzenie do następnej lini, itp.

Jeśli masz możliwość Beherit, podpatrz sobie jak to rozwiązano we wtyczce NowPlaying do komunikatora Tlen.
Znalazłem stary zrzut wtyczki: Dołączona grafika
Jesteśmy jak książki...
Większość ludzi widzi tylko naszą okładkę, mniejszość czyta wstęp, wielu wierzy tylko krytykom, nieliczni poznają naszą treść.

#13 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.02.09, 23:01

AV po zakończeniu instalacji wtyczki:
Access violation at address 004099CF in module %AQQ.exe%. Read of address 00000000.

Nie wiem czy wina leży po stronie wtyczki czy AQQ.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#14 Fikuzi

Fikuzi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 2009.02.09, 23:02

Oj Panie Beherit - jak w temacie o autostatusie pisałem to kurde flaszeczka jakaś by się należała za to. Wielkie podziękowania a tak po za wtyczką to grejt avatar :)
Hail Behemoth ! :)
None ov thy empty gods, shall ever stand above me, None ov thy weak brothers, shalt ever share my blood
my awareness, catalyst, ov godhate I have spawned, in sinister ecstasy eternally I'm decomposed!!

Conquer all...

#15 gastrofaza

gastrofaza

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 2009.02.09, 23:10

Czekałem na taką wtyczke! Dobra robota!
Ale...: : P
-przydało by się wł/wył wtyczki 'gdzieś' pod ręką np. w Makrach.
-przy wyłączniu AiMP (innych playerów nie sprawdzałem) dobrze by było jakby powracało do ostatnio ustawioneo opisu.
-fajnie by było jakby pod odtwarzanym utworem mozna było wstawić swój opis :)

to narazie tyle, mam nadzieje że wtyczka bedzie się rozwijać :)

pozdrawiam!

i plugin mógłby nie pobierac nazwy Aplikacji tylko Artyste i Utwór : )

#16 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.02.09, 23:15

Co do odtwarzacza AIMP to takie moje małe niedopatrzenie - jutro wydam poprawkę ;)

#17 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.02.09, 23:16

Jedna, wielka prośba! Wybór kont na których ma działać. Nie chcę mieć tego na wszystkich kontach.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#18 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.02.09, 23:22

Mam Foobara z wtyczką WinampSPAM i żeby w opisie pojawił się tytuł i wykonawca muszę zaznaczyć pobieranie z Winampa.. W sumie to żadna przeszkoda dla mnie, bo przecież nie trzeba zmieniać tego co chwilę, więc to nie robi różnicy. Tylko u mnie w opisie pojawia się '0' (tak zero), a dopiero potem wykonawca i tytuł. Raz tylko pojawiła mi się liczba 347 zamiast zera.

I propozycja, by po wyłączeniu wtyczki wrócił status, który był ustawiony przed jej włączeniem. Oczywiście jeśli to jest możliwe.

--#2--
Aha i nie można wejść do wtyczki przez ustawienia wtyczek.

#19 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2009.02.09, 23:24

@stivo Chciałem zrobić to z opisem jeszcze przed wydaniem wtyczki ale coś mi nie wychodziło i zwracało mi AV ale jeszcze nad tym posiedzę ;) A co do Twojego problemu też sprawdzę i jutro można spodziewać się jakieś poprawki :)

#20 Bartek404

Bartek404

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 2009.02.09, 23:25

hmmm... nie wiem, czy jest to wina systemu Windows 7, ale po instalacji wtyczki nie mogę wejść do ustawień... wtyczka chyba w ogóle się nie uruchamia (pomimo tego, że jest zaznaczona), bo podczas odtwarzania muzyki w Winamp%ie nic się nie pojawia w opisie.

EDIT:

Wtyczka działa :P Tak jak napisał stivo, nie można wejść do wtyczki poprzez ustawienia wtyczek.

Użytkownik Bartek404 edytował ten post 2009.02.09, 23:29





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych