Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drobna zmiana w regulaminie forum

• Zamknięty Temat jest zamknięty
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.02.11, 22:04

Moja propozycja to wprowadzenie do regulaminu zakaz pisanie postulatów typu "Nie róbmy z AQQ kombajnu" albo "Nie wszytko do AQQ" w tematach dotyczących wtyczek do AQQ. Dlaczego tak??
  • Wtyczka to nie robienie kombajnu z AQQ. Instalują ci co chcą, nikt nie zmusza do instalacji wszystkich.
  • Takie teksty w tematach wtyczek zniechęcają tylko osoby które chciały by napisać jakąś wtyczkę.
  • Więcej wtyczek większe prawdopodobieństwo że komuś ona przypadnie do gustu.
  • Kombajny z AQQ robią tylko ci co chcą, poprzez instalacje wtyczek
  • Nie wiem jak wy, ja jestem zwolennikiem dania w formie wtyczki wszystkiego co ma choć odrobinę przydatności komu kol wiek.
  • Postulaty typu "Nie róbmy z AQQ kombajnu" albo "Nie wszytko do AQQ" był by jak najbardziej dopuszczane w tematach dotyczących AQQ, a nie wtyczek.
  • Po to jest publiczne SDK żeby każdy mógł zrobić wtyczkę jaką chce
Wielu z was powie że to ograniczanie wolności słowa. Może trochę, ale tylko dla tego żeby nie zniechęcać innych do pisania wtyczek.

Czekam na wasze opinie w tej sprawie.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#2 Mi2

Mi2

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 2009.02.11, 22:24

Tak, ale:
- Nie do regulaminu forum, ale do regulaminu działów "Wtyczki" i "Propozycje wtyczek".

The X-Progs creator
Komputer: Intel Core 2 Duo 2x1.86 GHz, 2 GB RAM, GeForce 8600GT, 250GB HDD, Windows 7 Home Premium + Kubuntu 10.04 Lucid Lynx
Oprogramowanie: Internet Explorer 8 (Domyślnie Google Chrome 5)/Rekonq

#3 BangMan

BangMan

Adept

• Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2009.02.11, 22:27

Bez sensu. W takim wypadku należałoby również zabronić zakładania sond, skoro nie można się sprzeciwić powstaniu jakiejś wtyczki. Jeśli ktoś chce napisać wtyczkę, to i tak ją napisze.

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#4 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.02.11, 22:31

Zazwyczaj, ten kto naprawde chce zrobic wtyczkę, nie pyta o tym na forum. Poprostu ją wydaje.

Użytkownik Morpheus edytował ten post 2009.02.11, 22:32

#5 Loran

Loran

Bywalec

• Wtyczkopisarz
  • 147 postów

Napisano 2009.02.11, 22:32

A ja jestem ZA. Pomijam już, że publikowanie postów typu: "Ta wtyczka jest kompletnie niepotrzebna, po co ją napisałeś?" jest w bardzo złym smaku, ale wiadomości tego typu naprawdę mogą zniechęcić początkujących wtyczkopisarzy. Nie po to poświęcamy nasz cenny czas ślęcząc często po kilkanaście godzin nad jedną wtyczką, by później bić się z Trollami na forum. Myślę, że to powinno być jakoś unormowane, by chronić nasze biedne nerwy :)

PS. Pozatym drobna wzmianka o zakazie takich postów w pewnym sensie już znajduje się w regulaminie tego działu.
System operacyjny: Windows XP Professional SP 3
Używane wtyczki: Standard + AQQ Radio (1.4.2) + Blocker (1.4.9)
Używane moje wtyczki: AQQ Last Seen, AQQ Msg to Anybody, AQQ Contact State
Internet Explorer: 8.0 PL
Kompozycja: eSKej McGrey

#6 KaeR

KaeR

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2009.02.11, 22:32

Co rozumiesz przez sprzeciw? Pójdziesz do kogoś do domu i mu komputer wyłączysz? Sonda służy do sprawdzania zapotrzebowania i Sacrus ma rację, że teksty w stylu "jestem przeciw, bo jest dla mnie zbędna" są zbędne :).

#7 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.02.11, 22:34

Loran: Żaden taki post się jeszcze nie zdarzył. A w tematy typu 'Czy taka wtyczka by się przydala' itp. kończą się zazwyczaj na niczym.

#8 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2009.02.11, 22:38

Co jak co ale wolność słowa musi być - jestem na nie!

Poza tym nie rozumiem samej propozycji http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif Jeżeli osoba co pisze programy/wtyczki zobaczy temat i jej się spodoba to napisze takową wtyczkę- jeżeli nie to cóż... Piszesz tak jakby propozycje jakiś wtyczek były wymuszeniem na autorach, żeby je napisali bo tak chce większość... Heh.

#9 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.02.11, 22:41

W takim wypadku należałoby również zabronić zakładania sond, skoro nie można się sprzeciwić powstaniu jakiejś wtyczki.

Mi nie chodzi o wyrażane sprzeciwu. Konstruktywny sprzeciw jest nawet pożądany. MI chodzi tylko o teksty takie jak w pierwszym poście. "Nie róbmy kombajnu z AQQ" bo one nie mają się nijak do wtyczek. Wtyczki instaluj kto chce. Wiec to nie jest robienie kombajnu. Inna sprawa to funkcje w AQQ. Tam owszem takie teksty rozumie. Ale nie w komentarzach do wtyczek.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#10 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.02.11, 22:42

Skoro dana osoba pyta, jakie mamy zdanie na temat danego pomysłu, to czemu nie możemy napisać prawdy? Skoro mamy pisać tylko, że sie podoba to takie tematy nie mają sensu.

#11 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.02.11, 22:43

Wy mnie nie rozumiecie ?? Chodzi tylko o ten konkretne zwroty a nie o opinie czy podoba się czy nie ;/

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#12 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.02.11, 22:44

Zabronione opinie ? :D

#13 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2009.02.11, 22:45

To wprowadźmy komunę na forum, gdzie będzie komisja i będzie orzekać które propozycje są słuszne i takie tylko będą się pokazywać na forum i będzie trzeba w nich głosować na tak zaś reszta będzie szła do piachu! Tak będzie najlepiej! :blink:

#14 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.02.11, 22:47

Dokładnie, nigdy nie będę za jakąkolwiek cenzurą. 8 osób zagłosowało na tak, a z 3 tylko napisały czemu. Heh.

#15 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.02.11, 22:49

To fragment jednego z postów który padł w temacie jednej wtyczki nie ważne kto go napisał.

Pomysł zły bo po co pakować wszystko do AQQ? AQQ to komunikator a nie odtwarzacz muzyki od co! Dodajcie jeszcze do AQQ przeglądarkę WWW, edytor grafiki wektorowej, edytor filmów hmm rozbudowanego klienta pocztowego... mikrofalówkę :blink: xD

Chodzi mi o zabronienie wypowiedzi w takim stylu w tematach dotyczących wtyczek. Dlaczego?? Bo wtyczki instaluj kto chce a nie każdy. I Jak jest w tym fragmencie: "Pomysł zły bo po co pakować wszystko do AQQ" a kto mówił że każdy musi mieć każdą wtyczkę?

P.S
Czytajcie ze zrozumieniem bo cześć z was odwołuje się do zakazu czegoś czego ja nie proponuję.

Użytkownik sacrus edytował ten post 2009.02.11, 22:54

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#16 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.02.11, 22:53

To po co pytać o zdanie ? To jest cenzura.

Użytkownik Morpheus edytował ten post 2009.02.11, 22:55

#17 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2009.02.11, 22:54

@sacrus Ja piszę posty z punktu widzenia programisty ;] Dla Ciebie może taka wtyczka by była fajna ale cóż... Nikt Ci się nie zabierze za jakiś duży projekt, który można zastąpić innym już dawno napisanym o większych możliwościach i lepiej działający... Od co!

#18 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.02.11, 22:57

@Beherit nie chodzi mi o konkretne wtyczki i wasze opinie na ich temat. Mi chodzi tylko o opinie typu "Nie róbmy kombajnu z AQQ" i to o opinie takie tylko w tematach dotyczących wtyczek. Opinie tego typu są jak najbardziej dopuszczane do wyrażania swojego sprzeciwu przeciwko funkcjom do AQQ. Do tego co miało by być wbudowane do AQQ.

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#19 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2009.02.11, 23:02

Przeczysz samemu sobie http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif Piszesz coś a zaraz coś innego co neguje poprzednie słowa... Powtarzam się no ale - każdy ma wolne słowo i może wyrazić swoją opinie - a to, że Tobie się to nie podoba to od razu musi być zakazane w regulaminie... Bezsens i paranoja! To się nazywa cenzura!
Niech się wypowiedzą osoby co głosowały za bo jakoś nie widzę tutaj ich argumentów http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif

#20 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2009.02.11, 23:10

Nie przeczę sam sobie tylko ty nie rozumiesz... wypunktuje ci to:

NIE wypowiedziom typu "Nie róbmy kombajnu z AQQ" w tematach dotyczącym wtyczek, bo wtyczki nie są domyślnie wbudowane w AQQ wiec one same w sobie nie zrobią z AQQ kombajnu. PO za tym takie wypowiedzi w tych tematach nic nie wnosi merytorycznego do dyskusji na tej samej zasadzie co post "jestem za bo mi się tak podoba"

TAK wypowiedziom typu "Nie róbmy kombajnu z AQQ" w tematach dotyczącym komunikatora AQQ bo zbędne funkcje wbudowane w AQQ mogą zrobić kombajn z takiego komunikatora.

Użytkownik sacrus edytował ten post 2009.02.11, 23:19

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych