Skocz do zawartości

Zdjęcie

[zrealizowano] Informacja o numerze IP itp...

• Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Sonda (90 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz powstanie takiej wtyczki?

1. Głosowano Tak (56 głosów [62.22%])

Procent z głosów: 62.22%

2. Głosowano Nie (31 głosów [34.44%])

Procent z głosów: 34.44%

3. Głosowano Niewiem (3 głosów [3.33%])

Procent z głosów: 3.33%

Głosuj

#1 Brak

Brak

Początkujący

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2009.02.14, 13:19

Witam

Moja propozycja jest następująca, nie zauważyłem żeby inne już dostępne wtyczki miały to, mianowicie wtyczka coś na wzór k.info z tlena, czyli:
-informowanie o numerze IP użytkownika,
-wersji gg jakiej używa (nazywane "nazwa protokołu"),
-maksymalny wielkość obrazka (to już tylko dla gg)
-licznik wysłanych wiadomości do użytkownika i odebranych od niego,
-kiedy ostatni raz wysłaliśmy,odebraliśmy wiadomość, (lastseen ma tylko ostatnie "odebranie" od użytkownika wiadomości") ...

Co wy na to? Informowanie o numerze ip powergg miał już od bardzo dawna, a tutaj tego nie widze nigdzie... Może to być rozszerzenie już istniejącej wtyczki, albo zupełnie nowa, taka jest mam koncepcje :rolleyes:

Użytkownik Brak edytował ten post 2009.02.14, 16:05

• konicz lubi to

#2 Laston

Laston

Weteran

• Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.02.14, 16:05

Mi się wydaje że nowy protokół GG nie daje możliwości sprawdzania IP użytkownika... a od tego już krok do Ingiwilatora.

#3 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2009.02.14, 17:19

Po pierwsze - byl juz taki temat. Po drugie - wtyczka nie powstanie, bo się nie da - IP Jabber ajest strzeżone, a jak kolega napisał z najnowszego GG również się nie da. Nawet jakby się dalo ,to jestem na nie - bo tylko szkody z tego wynikną.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#4 bartek-525

bartek-525

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2009.02.18, 17:56

Co do IP, to Contacts State z AQQ 1 umożliwiała podgląd IP i wolałbym żeby ta wtyczka powstała (z zachowaniem funkcji pokazywania IP dla tych protokołów, dla których jest to możliwe).

Licznik wiadomości tak naprawdę już jest w nagłówku pliku archiwum rozmów jako łączna liczba wiadomości, tylko nigdzie to się nie wyświetla. Łatwo to w każdym razie napisać, tyle że to taki bajer tylko.

Wersja protokołu GG mogłaby się przydać.

Ogólnie jestem jednak na nie. Jest w planach powstanie Contacts State pod AQQ 2 i myślę, że lepiej będzie jeśli te funkcje znajdą się tam.

#5 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2009.02.18, 18:28

Po drugie - wtyczka nie powstanie, bo się nie da - IP Jabber ajest strzeżone

Contacts State istnieje pod AQQ 2.x, wystarczy poszukać.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#6 Randall_Memphis

Randall_Memphis

Weteran

• Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2009.02.18, 18:28

jestem na tak. czasem zdalnie potrzebuje zdobyc adres klienta, i wtedy moge to sobie wyciagnac. dyndns niestety nie zawsze ratuje :)
  • konicz lubi to

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a

#7 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2009.02.18, 19:05

No cóż to trzeba wybłagać OC o dodanie jakieś funkcji w SDK która pozwala na zobaczenie IP kontaktów... :)

#8 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.02.18, 20:10

A po co komu moje IP? Proszę o sensowne odpowiedzi.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#9 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2009.02.18, 20:12

hmm... np., żeby wiedzieć czy nie piszesz do mnie z innego konta i nie udajesz dziewczyny :P:D

edit:
Serio, wyobraź sobie, że rozmawiasz z jakąś dziewczyną, świetnie się dogadujecie, rozmowa się klei a za jakiś czas okazuje się, że to kumpel jaja z Ciebie sobie robił, wtedy doceniłbyś sprawdzenie IP.

we wtyczce ContactState dla AQQ 1.x wystarczyło posortować kontakty pod względem numeru IP i już było wiadomo czy ktoś używa dwóch różnych kont.
  • konicz lubi to

#10 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.02.18, 20:13

Haha, może to zbyt drastyczny przykład eSKej, ale czasem się przydaje, żeby mniej więcej po adresie IP dociec kto np. nam się naprzykrza :P
  • konicz lubi to

Tu byłem.

#11 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2009.02.18, 20:16

Nawet gdyby taka możliwość była, to powinna być również opcja zabezpieczenia się przed namierzaniem IP.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#12 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.02.18, 20:28

W sieci GG jest taka możliwość - wyłączenie połączeń p2p i już nie widać adresu IP. Niestety AQQ 2.x w odróżnieniu od linii 1.x nie ma tej opcji :(

Tu byłem.

#13 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2009.02.18, 20:29

Dla sieci Jabber pewnie nie da się wyciągnąć IP aczkolwiek wsio możliwe :) Ale dla sieci GG czemu nie? ;)
  • konicz lubi to

#14 Laston

Laston

Weteran

• Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.02.18, 23:21

A po co komu moje IP? Proszę o sensowne odpowiedzi.

Żeby włamać się do twojego komputera i powyciągać hasła do kont bankowych ]:-> A tak na serio to jeśli ktoś nie ma zmiennego IP to to wcale nie jest fajne. Ktoś może podesłać Ci trojana/keyloggera (nawet jakiś znajomy) a potem kontrolować twój komputer :/

Ja tak czy inaczej jestem zdecydowanie na nie. Prywatność przedewszystkim.

#15 Lisek

Lisek

Bywalec

• Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 2009.02.18, 23:31

Ktoś może podesłać Ci trojana/keyloggera (nawet jakiś znajomy) a potem kontrolować twój komputer :/

No nie dokońca tak. Po samym IP to można sobie zidentyfikować komputer przez whois, ale żeby zawirusować przez Ip to jeszcze nie słyszałem. Wymaganaby była jakaś ingerencja użytkownika.
Co do inf. o IP to jestem na nie. W GG 7 była to w ogóle z niej nie korzystałem. Nie ma sensu dodatkowo obciążać komunikator ;] (nawet nie wiem czy jabber takie coś oferuje).
Dołączona grafika
Windows 7 * Internet Explorer 9 (domyślnie Opera 11.50)
AQQ zawsze najnowsze + standardowe wtyczki + Spell Checker + AQQ Multi Send + Past and Send + Tune Status + Wrzuta/Player

#16 Brak

Brak

Początkujący

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2009.02.19, 00:07

Licznik wiadomości wysłanych i odebranych to faktycznie bajer, lecz biorąc mój przykłąd z tlena, dosyć "fajny" , tak sobie popatrzeć ile wiadomości do kogo wysłałem , odebrałem, n.p biorąc realny przykład z tlena, to mam naliczone z jednym kontaktem 41510 wiadomosci wysłanych i 30146 odebranych , niby nic , ale jednak ciekawostka, a liczyć każdy tak naprawde wcisnięty enter przez te pare lat to dziekuje bardzo , a sądze że wielkiego nakładu pracy to nie wymaga.

I dostrzegam że te osoby które mają nowe GG to już nie widać ich adresów IP... Ale dużo też korzysta z starych wersji :)

Licze że moje postulaty znajdą swój żywot w wtyczkach, czy to nowych czy istniejących :)

#17 bartek-525

bartek-525

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2009.02.20, 16:32

Nie przesadzajmy z tym ukrywaniem IP. W końcu jak ktoś będzie szukał ofiary, to wyciągnięcie i zapisanie IP można zrobić w php w 4 linijkach kodu ;) Jak ktoś się umie włamać na komputer, to IP też sobie zdobędzie. Funkcja przydatna do takich "domowych śledztw", jak ktoś już tu pisał o podszywaniu. Czasem się przydaje i to nie tylko w takich przypadkach.

Prywatność przedewszystkim.

Zgadzam się, ale bez przesady. Jak napisałeś tego posta, to zostawiłeś IP, które admin może podejrzeć. Gdziekolwiek wchodzisz, zostawiasz ślady. Jak masz pocztę na Gmailu, to pamiętaj że przechowują ją przez długi czas po tym jak ją usuniesz (i to już podchodzi pod potencjalną inwigilację). Trzeba mieć firewalla i kilka innych zabezpieczeń i nie będzie problemu. A jak się chce ukryć IP, to są od tego proxy.

Contacts State istnieje pod AQQ 2.x, wystarczy poszukać.

A rzeczywiście, dzięki.

Użytkownik bartek-525 edytował ten post 2009.02.20, 16:33

#18 Laston

Laston

Weteran

• Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2009.02.20, 17:00

Zgadzam się, ale bez przesady. Jak napisałeś tego posta, to zostawiłeś IP, które admin może podejrzeć. Gdziekolwiek wchodzisz, zostawiasz ślady.

Tak tylko ja mam taki bajer że gdy na nowo połącze się z siecią mam nowe IP i ktoś kto ma moje wcześniejsze może sobie je wsadzić tam gdzie chce.

Chodziło mi o to że zdobycie czyjegoś IP to pierwszy krok do włamania. Wiem że można to zrobić na setki innych sposobów ale dlaczego AQQ miałoby w tym pomagać?

#19 StabiL

StabiL

Adept

• Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2009.02.20, 17:15

Ja zaznaczyłem na tak ;P Ponieważ czasem sie przydaje, choćby sprawdzić z jakiego usługodawcy ktoś korzysta, IP sie dało jak dobrze pamietma sprawdzić dopiero jak ta osoba miała mnie na liście, wiec uważam że włam na komputer jest raczej niemożliwy, chyba że sie ma niezłych hakierow na liscie;p po trzecie, wiekszosc uzytkowników internetu ma zabezpieczenia, antywirusy, wiec Polski uzytkownik to nie szef NASA, do ktorego moga sie właamc zeby coś uzyskac;p

Również Eskej podał przyklad, moze faktycznie troche drastyczny, ale skoro logi z IP moga sie zapisywac jak ktoś wszedł na strone jakaś, to czemu nie na AQQ;p

Rere kum kum . . .
-----------------------

#20 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.02.20, 17:17

Ale SDK i tak tego nie umożliwia. To raczej propozycja do AQQ. Btw, też przydałaby mi się opcja wyłączenia p2p we wtyczce gg.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych