Skocz do zawartości

Zdjęcie

[zrealizowano] Informacja o numerze IP itp...

• Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Sonda (90 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz powstanie takiej wtyczki?

1. Głosowano Tak (56 głosów [62.22%])

Procent z głosów: 62.22%

2. Głosowano Nie (31 głosów [34.44%])

Procent z głosów: 34.44%

3. Głosowano Niewiem (3 głosów [3.33%])

Procent z głosów: 3.33%

Głosuj

#21 Krigare

Krigare

Początkujący

• Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 2009.03.13, 19:20

Nic wam z IP, przynajmniej w polsce i to z neostrady(zmienne IP wystarczy sie przelogowac) a duza czesc ludzi korzysta tez z "osiedlowych lacz" (sam jestem w takiej i cieszko by mi bylo okreslic czy to moj sasiad czy sasiadka) i tam adres przypada na grupe ludzi.
Wlamanie przez IP to nie mozliwe(nie dam sobie glowy uciac) jesli sie stosuje przynajmniej podstawowe zabezpieczenia.
A dla podszywacza tez nie problem(jesli chce zmienic IP) jesli naprawdze chce, wiem bo administrowalem serwer gry i tam ciagle mialem natretow, ja mu bana a on po chwili jest juz spowrotem(ban dzialal po IP).
Po adresie mozecie okreslic mniej wiecej lokalizacje w polsce albo na swiecie.
Dla mnie zbyteczna ta wtyczka i jestem na nie.
A jesli chodzi o reszte podpunktow to wyzej juz zostalo powiedziane czym i jak mozna zrobic/sprwadzic.

#22 Krzysiek

Krzysiek

Bywalec

• Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2009.06.02, 03:12

popieram jak najbardziej i oczekuję takiej funkcji w contact state czy state notifer.. pisałem już o tym, ale temat jakoś umarł.. :(

#23 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2009.06.02, 07:20

Obecnie jest tak. Sieć Jabber nie udostępnia adresów IP drugiej strony, za wyjątkiem zaakceptowania transferu plików od danej osoby. Gdy zaakceptujemy chęć odebrania pliku, wasze IP poleci do drugiej strony. Choć nie zawsze tak musi być i będzie (zamierzam trochę to pozmieniać niebawem aby przyspieszyć czas negocjacji połączeń). Jeżeli chodzi o sieć GG, w najnowszym protokole adresy IP są zbędne i nie są wysyłane. Oczywiście poza sytuacją transferów plików. Ale tym razem wysyłane adresy są adresami lokalnymi (nie zewnętrznymi) - zatem na nic się wam nie przydadzą. Jeżeli transfery po portach w sieci lokalnej są nie możliwe, pliki lecą przez ich serwery proxy (tak jak u nas).

Myślę, że wyjaśniłem to dostatecznie.

@Krzysiek - fajny awatar ;)

PS. W najnowszym protokole GG8 nie ma też możliwości sprawdzenia wersji programu, której używa dana osoba.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#24 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2009.06.02, 07:56

I bardzo dobrze. Nic nikomu do tego, jakiego programu używam, jaki mam limit ustawiony dla obrazków, jakie mam IP. Nikomu takie informacje są niepotrzebne. Komunikator służy do komunikowania się, a to może odbywać się bez tych informacji. Szpiegostwu na tym forum zawsze się mówiło nie, więc nieco mnie dziwi obecnie akceptacja niektórych dla takich praktyk.

Widać, że autorzy protokołu XMPP jak i nowego GG rozumieją, że IP jest nikomu niepotrzebne do rozmowy, więc nie da się go wyciągnąć. ;)

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#25 Krzysiek

Krzysiek

Bywalec

• Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2009.06.02, 11:45

No więc wszystko jasne. Jeśli chodzi o IP w GG to obecnie IP-eki w razie potrzeby sprawdzam w programie "Mobile GaduGadu" (nie mylić z płatnym komunikatorem Mobilne Gadu Gadu, kwestia jednej literki, ale program bezpłatny, chyba tylko na Windows Mobile), a po co mi inwiligowanie? Otóż tak się składa, że do niedawna grywałem przez wiele lat w radiu internetowym (właściwie kilku) i.. czasem potrzebowałem sprawdzić czy pewne kontakty z GG mnie słuchają czy nie.. (na dzień dzisiejszy przestałem to robić, więc z funkcji tej raczej korzystać specjalnie nie korzystałbym).

Być może - a raczej na pewno - skoro OC piszesz, że nie obsługuje tego protokół GG8 to nic z tego nie będzie. Niemniej jednak wiele osób używa starego protokołu i przynajmniej zdecydowana większość kontaktów u mnie w programie ma przypisane IP i pokazuje to w Mobile Gadu. Fakt, że część IP pokazuje jakieś dziwne nierealne cyferki, które są w NAT / poza NATm czy na jakichś gdzieś routerach nie wiadomo gdzie i pokazuje je błędnie, ale mimo wszystko jak narazie około 50% kontaktów jest w stanie wychwycić IP za pomocą tamtego komunikatora :).

@OC - co do avataru, miał być trochę ukształtowany na oje poglądy (choćby muzyczne), ale stwierdziłem, że nie będę manifestował aż tak i niech będzie 'ciekwawszy obrazek' przypominający Oscara z Ulicy Sezamkowej a chodzi mi o śmieci (śmieć=punx) ot co, to offtopic się zrobił, jednorazowo i tylko troszeczkę :D.

#26 Morpheus

Morpheus

Weteran

• Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2009.06.02, 19:10

Jak to sprawdzasz w MGG? Pokazują sie tam ip userów, którzy używają GG8, czy źle zrozumiałem ?

#27 Krzysiek

Krzysiek

Bywalec

• Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2009.06.03, 03:59

pokazują się IP ale nie wiem jakiego GG używają.. pewnie 7 skoro w 8 nie jest możliwe, a u mnie niewiele znajomych przesiało się na nowe GG..

#28 SaperR

SaperR

Bywalec

• Użytkownik
  • 116 postów
  • MiejscowośćMiędzychód

Napisano 2009.10.03, 23:56

IP pokazuje się tylko wtedy, gdy użytkownik korzysta z GG Classic (do wersji 7.7).

#29 Gacek

Gacek

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2009.10.25, 00:34

Jeżeli chodzi o proponowaną wtyczkę to jestem na nie tym bardziej, że technicznie się nie da.

DALSZĄ CZĘŚĆ PROSZĘ PRZECZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM!
Jednakże chciałbym zaznaczyć, że osobiście byłbym zadowolony gdyby powstała wtyczka, która umożliwia mi poznanie IP innego komputera[kontaktA].

[kontaktA]:
Wtyczka instalowana byłaby za wiedzą osoby na jej komputerze.
W ustawieniach wtyczki byłaby określana fraza - coś w rodzaju hasła oraz kontakty, które mogłyby wywołać działanie wtyczki.

[kontaktB]:
KontaktB w oknie rozmowy pisze daną frazę niczym hasło i posyła do kontaktuA. NP. "GETIP:fraza" Ten zwraca zewnętrzne IP.

Wtyczka zaraz po zainstalowaniu nie umożliwiała by jej wywołanie z drugiej strony.

Dlaczego by mi na tym zależało?
Gdyż mam czelność administrować maszyny zdalnie. Zamiast jechać do kogoś i patrzeć z czym jest problem to proszę o obecne IP i się łącze używając do tego odpowiednich programów. Problem w tym, że te osoby nie umieją często podać zewnętrznego IP. Nieraz trzeba tłumaczyć co i jak i dlaczego.. a tak szybko i bezboleśnie można by załatwić sprawę.
Dla tych co się czegoś boją z braku wiedzy na ten temat: i tak trzeba dokonać odpowiednich ustawień na routerze takiej osoby by dostać się do danego komputera w sieci lokalnej. Może to kogoś uspokoi :)
Sprzęt: Laptop ACER Aspire 5112
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + StayOnTop)
Kompozycja: ProStandard
System: Windows 7 Professional + updates
Przeglądarka: Firefox 6 + IE9 (zawsze najnowsze)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych